Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisikletinizle ulaştığınız en yüksek hız

Yüksek hızlara çıkmanın tek yolu aerodinamik olmaktır.Rüzgar arkadan esiyorsa ve hava sürtünmeniz az ve yeterince dik eğim bulursanız yüksek hızlara çıkarsınız.Yol bisikletiyle 90 km/h hızları iyi bir eğimde güzel yollarda görebilirsiniz tabii ki bisiklet mayosu ile.100+ km/s hızları yapmak şans işi hadi yapayım demekle olmuyor şartlar güzelse oluyor.İzmir-Manisa yolunda Sabuncubeli diye bir yerde(ünlüdür eğim yeterli ve uzundur) rüzgarsız günlerde çok rahat 90+ km/s hızları görebilirsiniz yol bisikleti ile.Dağ bisikletiyle bile 80 km/s gören arkadaşlarım var ki yol bisikleti ile şaşılacak durum değil.

Fırtınada bisiklet süreniniz var mı bilmem ama aralık 2009'da İzmir'de bir kişinin öldüğü bir fırtına vardı.Hortum çıktı demişlerdi.O fırtınada ben antremandaydım ve o kadar şiddetli rüzgar(büyük ihtimal 100-120 km/s civarındaydı) arkadan eserse dağ bisikleti ile düz yolda 84 km/s hızı görebilirsiniz.Deneyimlerimle garanti veriyorum.Hız yapmak istiyorsanız yol bisikletiyle fırtınayı arkaya alarak çok rahat düz yolda 3 haneli hızları görebilirsiniz.Fırtınaya karşı pedal basmanızı tavsiye etmiyorum:).

Scudo
Maksimum 72 - 74 km/h Eski Foça Yeni Foça arasında yokuş aşağı - Eşrefpaşa tarafından Bucaya giriş yokuş aşağı.

Maksimum 48km/h düz yol.

Aynakolum 42 dişli arka dişli ise klasik 7 li. Yokuş aşağı inerkenki hızlarda pedal boş tabi =)

• Beğen
Tepkiler: muratt35 ve RAHMİ
En sonunda kendi konuma kendim de müdahil olabiliyorum :D
Incek yolu inişi, dün akşam saat 9 - 9:30 gibi, 75 km/sa hıza ulaştık arkadaşla.
yalnız biraz fazla rüzgar yedik ama daha fazla tecrübe kazanmadan hızı daha da arttırmaya çalışmıcam :)

Bianchi Xenon SLR 1050 :)

Zanetti Apollo ile 48 km kendi gücümle.Malum basacak fazla yer yok.Onu da 190 m uzunluğundaki yolda yaptım.

• Beğen
Tepkiler: muratt35
Sedona Borla 71,8 km Bayır Aşağı rakım 450 idi düz yolda vites sayısı 3*9 27 viteste 55 km gördüm benim için hızdan önce can güvenliği lütfen dikkat edelim arkadaşlar...

Sedona 741: 26x1,95 Tam şişik lastik ile:

Düz yolda: Mak. 50km/s
Kamyon Arkasında :) : Mak. 67km/s
Yokuş Aşağı: 87km/s
Yokuş Yukarı:) : 18km/s

Kamyon arakasına girdiğimde kask yoktu 67 den sonra sağa çektim... Korkudan :) (Evde denemeyin :D )

mtb ile 80 km yaptım diyen km saatini kontrol etsin bence.%100 doğru ölçen bir km saati ile 70 km yaptığımda kask uçmaya başlıyor. 72 km olduğunda tişört çıkacak gibi oluyor. her 1 km de olağanüstü şeyler oluyor.

100 km yaptım diyenler atilla atayın 140 yaptığı videoya baksınlar. 130 diş aynakol var ve yapabildiği hız 140 ancak.

100 üzeri yazanlar zaten birden kayboluyor. Lafının arkasında duran yok. Biz de biliyoruz hızımızı 20-30 fazla yazmayı. Burada maksat abartmaksa buyrun ben de 113.4 yaptım . . .

70 km inişte - düzde 45 e kadar çıkabiliyorum ayna 3 de ruble 9 da iken ruzgar ıle max. 10 dakıka savasabılıyorum :S

Eskişehir - Boz Dağ arka taraf inişinde (kuzey-kuzey batıya doğru) Geotech Race kadro, XCM maşa (kilitli değilken), Lx göbekler ve Schwalbe Little Albert lastikler ile (aynakol ve ruble diş sayısının önemi yok çünkü pedal çevrilmiyordu) 80.4 gördüm. Göstergeden dolayı az bir şey sapma olabilir ancak diğer 6 arkadaş da yaklaşık aynı hızları ölçtü.
Karşıdan veya yandan esen rüzgar sorunu yoktu. Vücut yola paralel hale geldikçe hızın arttığını gözlemleyebiliyordum. Popomu da seleden havaya kaldırınca gördüm 80'i. Selede otururken 75'e sabitlenip kalmıştım. Ancak bir ara çenem, titreyen gidona çarpacak diye korktum. :D Rüzgar direncini hissetmek ve kırmaya çalışmak hiç bu kadar etkili olmamıştı.
Yolda uzun mesafe boyunca araba falan da yoktu. Tek sorun inişin sonlarına doğru olan sert virajdı ve o hızdayken yeterince yatıramadım bisikleti, sert frenleme yapmak zorunda kaldım. Bir daha da çıkamadım o hıza. Aynı yola gittiğimde yeniden denemek istiyorum.

Yeni bir denemeye çıkmak istiyorum ama frenlerim yıprandı açıkçası biraz korkuyorum. Görebileceğim max 85 falan zaten şu ana kadar 78.2 gördüm

ben dik bir rampadan inerken 70e ulaştım. Ama yol virajlı olduğu için zorlayamadım :)

@Fatih Sevindik

Km saatinin en yüksek hız yani max. spd yazan yerini durduklarında müsayit bir yerde çekebilirler.:in: :)

Ben bu hafta sonu yokuş aşağı 56 km gördüm:D en yüksek hızımdı kendi rekorumu da kırdım önceden 41 di :D

Ancak kenardan araba çıktı bende panik yapıp frene bastım ve çok kötü kaydım şimdi vücudumun birçok yerinde deriler kalkmış durumdayım 2-3 gündür bisiklet süremiyorum zaten artık en az bir hafta izin vermez annem çıkmama:D

Geri