Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisikletinizle ulaştığınız en yüksek hız

Bisikletim corratec motion ön lastiğim 2.125 schwalbe racing ralph arka lastiğim 2.00 maxis larsen mimo 44 dişli xt 170mm aynakol 44-11 ile 80.67 km.Km saatim sigma 1606l dts.

• Beğen
Tepkiler: muratt35 ve Adil
Scudo
tdf yi izledikten sonra nedense 100 km/s üzeri hızlar bana inandırıcı gelmiyor.özellikle mtb ile..

Full pedal değildik derken kastınız nedir? Hala pedal atabiliyor ama atmıyor muydunuz? Bir de ön/arka dişli oranlarınız nedir?

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
herhalde km saati de bozuktu ?? nasıl bir sürat bu?

Delta yol bisikleti (parça modifiyeli).
Konya yolu (Ahlatlıbel kavşağı sonrası) 86,7km/sa
Ayaş yolu Aysantı geçidi sonrası 86,3km/sa
Tır arkasında Karpuztepe 93km/sa
hepsinde de pedala kuvvet.

• Beğen
Tepkiler: muratt35 ve Adil
Bisikletinizdeki dişli sayısı göbekler vb parçaları yazar mısınız? hızınızın doğruluğundan tereddüt edenler için açıklayıcı olur diye düşünüyorum

Arkadaşlar çok güzel rakamlar yazılmış. Hani hakkaten yapılabilir mi dediğim rakamları yapan arkadaşlar var. Cümleten kazadan beladan Allah korusun..
bende almak üzereyim yol bisikletimi, belli bir tecrübe döneminden sona denemelere başlarım :) ama önce bu aleti iyi ögrenmem lazım :)

Cümleten saolun..

Gazelle yol bisikleti ful shimano tiagra..Kaç yaptığım çok da önemli değil..Sürat felakettir...:) :) :)

• Beğen
Tepkiler: muratt35
bundan yıllar önce kamyon arkasında pedalla 90 100 arası yapmıştım bianchi yol bisikleti ile yokuş aşağı pedalla 70 düz yolda 65 17 yaşlarındaydım o zaman galiba ama kamyon arkasına girmeyin büyük bi tehlike o zamanlar gençtik akıl edemedik :(

kamyon arkası düz yol, 80 km... Geotech oxygen ultegralı yol bisikletimle....

• Beğen
@Orkun Oskay

bende bisan halikarnas var bende rampa aşagı 71 ve normal ben kendim 50 yaptırtım.

@RECEP ÇALIŞKAN

evet burda bir tecrübe daha konuştu arkadaşlar bisikletin tadı hız yapmadan çıkmıyor ama lütfen kontrollü olalım kamyon vb arkasına girmeyelim LÜTFEN...

unutmayalım önce can güvenliği

@hanifisari

aynı bisikletten bende de var ama düz yolda en fala 61 gördüm ben siz nasıl 75 gördünüz ilginç..?:rolleyes:

• Beğen
Ben bayılıyorum bu " en yüksek hızınız" topiklerine, o kadar ilgi çekiyor ki.:)

Geçen hafta Göktürk dönüşü, rüzgar arkadan düz yolda, yaklaşık 1-2 dakikalığına 61km/h saat gördük, önde Muzaffer, arka tekerleğine yapışmış bir vaziyette.

Genelde uzun yokuş inişlerde 90-95 vuruluyor ( rüzgar kafadan gelmemek kaydı ile).

• Beğen
eğer kiloluysanız, uzun yokuşlarda hiç bir şey yapmanıza gerek kalmadan 80 ve 90 gibi rakamlar görebilirsiniz. zira ben zayıf biri olarak hiç ciddi hızlara çıkmamıştım ancak gariptir 30 kg luk portbagaj yüküyle, üstelik bagaj lastikleriyle şunla bunla tutturulmuş poşet, çadır ve mat gibi yüklere rağmen,

istanbuldan çanakkaleye bisikletle giderken korudağlarının ordaki yokuşta, pedal çevirmeden 70 rakamına ulaştım. aslında tam 70 denemz 69 da kontrollu bir şekilde frenleme yaptım ve hızı sabitledim zira yolda mucur çok fazlaydı.

ben bunu klasik 26" jant bir bisiklet ile yapabiliyorsam, yol bisikleti sahiplerinin gerçekten de yeri gelince 100- 115 gibi rakamlara fazla zorlanmadan çıktıklarını varsaymamaız gerekir. edsasında bu deneyimimden önce bu tür topiclerde yazılan uçuk rakamlara inanmıyordum.

• Beğen
Geri