Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisikletinizle ulaştığınız en yüksek hız

Sadece alt geçiştten aşağı inerken biraz hızlanmıştım ama bunu beklemiyordum. Strava yanlış olabilir mi? Biri bana bunu açıklayabilir mi 😄

253062 dosyayı görüntüle
net bir şekilde hatalı...
tünel-köprüaltı-askeri bölge gibi yerlerde gps saçmalıyor. GPS'den anlık 2 sinyal çok uzak noktalarda oluyor (tünelin girişi ve çıkışı) bu arayı da birkaç saniye içinge geçmişsiniz gibi bir varsayım yapıyor...
DOğal olarak da saçma değerler çıkıyor...

• Beğen
Tepkiler: necmeddin
Scudo
Sadece alt geçiştten aşağı inerken biraz hızlanmıştım ama bunu beklemiyordum. Strava yanlış olabilir mi? Biri bana bunu açıklayabilir mi 😄

253062 dosyayı görüntüle
gps sinyali kaybedilir ve sonra bulunursa o mesafeyi hız olarak veriyor. Strava ile ilgili problem değil, gps sinyali ile alakalı bir durum bu.

• Beğen
@Noldor @İsmail Selçuk Cevaplar için teşekkürler. Alt geçit çok uzun değil. Ama başka bir yerde bir ara strava hata vermişti ok deyip geçmiştim. Sanırım dediğiniz gibi o arada gps sinyali hata verdi. Yanlış olduğunu tahmin etmiştim. Ama km hesabının doğru olduğuna eminim o yüzden şaşırdım. 😄 O 2 saniye ortalama hız veya toplam km'den etkilenmese de max hız değişebilir. Bunu öğrendiğim iyi oldu. 👍

• Beğen
Yanlış hatırlamıyorsam yüzde 8 gibi bir eğimde, bir minibüsün arkasına takılarak (çok da yaklaşmadan tabii) 75 km/s yaptım. 50-11 dişli oranı bile neredeyse boşa dönüyordu. Bir daha kolay kolay yapmayacağım bir hareket.

Yanlış hatırlamıyorsam yüzde 8 gibi bir eğimde, bir minibüsün arkasına takılarak (çok da yaklaşmadan tabii) 75 km/s yaptım. 50-11 dişli oranı bile neredeyse boşa dönüyordu. Bir daha kolay kolay yapmayacağım bir hareket.
o hızda 53/11 bile boşa döner 75 km/sa olduğuna emin miyiz? :)

@TrEddieMercury Boşa dönüyordu neredeyse cümlesine takılmışlar galiba. Kesin boşa dönmüştür ama o hıza çıkmışsınızdır manasında yazmışlar.

• Beğen
Tepkiler: İsmail Selçuk
  • Beğen
Tepkiler: trainspotting35
Strava çalışırken kasıtlı olarak GPS'i kapatsak, 5 dakika sonra açsak max hız 1000 olur mu diye düşünmeye başladım. 😂😂

70'e yakın bir hıza ulaştım Strava ve bisikletteki hız göstergesine göre ama o bile hiç güvenli hissettirmedi. Herhalde kolay kolay 50'yi geçmem bir daha.

70, 80 km/s ler havalarda uçuşmuş.
80 km/s hız yapmak için 28 inch jantın üzerinde ön dişli 53, arka dişli 11 olsa bile kadansın 130 olması gerekiyor.
Biraz uçuk değerler gibi geldi bana

(link)

@desmo yokuş aşağı 64 yapabildim düz yolda kolay kolay 60 geçilemez bence

70-80 hızlar ulaşılması imkansız hızlar değil elbette, ben yorumumu 110 gibi bir hız için yapmıştım yanlış kişiyi etiketledim sanırım. 110 gibi bir hıza çıkmak olağan değil gündelik bir sürüş esnasında.

70, 80 km/s ler havalarda uçuşmuş.
80 km/s hız yapmak için 28 inch jantın üzerinde ön dişli 53, arka dişli 11 olsa bile kadansın 130 olması gerekiyor.
Biraz uçuk değerler gibi geldi bana

(link)

Olaya bilimsel yaklaşmanız çok hoş. Kendi bisikletimin değerlerini ekleyince (700c 25mm 50/11) 130 kadansta 75km hız gözüküyor.

Yalan söylemediğimi ispat etmek gibi bir derdim yok ama buyrun bu hıza çıktığım segmenti paylaşayım (3'e bölünmüş tüm iniş, 3'ünü de paylaşıyorum)
  • (link) (4.5 km, ortalama eğim -8.7%)
    • Segment birincisinin maksimum hızı: 84.6 km/h
  • (link) (6.62 km, ortalama eğim -8.8%)
    • Segment birincisinin maksimum hızı: 87.8 km/h, maksimum kadansı: 107 rpm
  • (link) (1.18 km, ortalama eğim -9%)
    • Segment birincisinin maksimum hızı: 94.3 km/h, maksimum kadansı: 143 rpm
Bu noktada ya Garmin cihazlar ve Strava insanlara bonus 10-15km hız ekliyor, ya da bu değerler ne yazık ki doğru.

Bir kere 78 yaptım, daha 60'ı kolay kolay geçmiyorum.

Geri