Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisikletten düşüş anılarınız

99 yılında bursa şehreküstü meydanından hzılı bir şekilde eski garaj istikametine ilerliyordum ve olanca gücümlede hızlanmaya devam ediyordum taki o virajı görene kadar ama artık çok geççti alama dım virajı ben yere çakıldım kolum yaralandı,o hızla bisiklet kaldırıma çarptı tekerlek patladı,akşam saatleriydi tek kolum yaralı yürüyerek aydın bisiklete gittim ve yeni şamyel taktık öylece tek kolla evime kadar gitmiştim tabi iyi bir ders oldu bana,yaranın izi hala vardır kolumda

• Beğen
Tepkiler: kerembasaran
Scudo
Daha 13 yaşında iken bir bisikletçi ile kafa kafaya çarpışmamız.Bir kaç sıyrıkla atlatmıştım Allahtan.

Peder de o gün beni suçlamıştı.Neden mi?Benim eski salcanonun gidonu yalan olmuştu o gün de ondan :)

Tamir ettirip bir kaç ay sonra satmıştık.

arkadaş çok pis olmasada yeni bisikletimle ilk kazamı yaptım direksiyon da bi yamukluk var gibi kafama takılıp duruyodu 20 ile falan giderken önüme bakıyım bi dedim :D oda ne mercedese solundan aynaya doğru girdim :D ama düşmedim profosyenelliktendir :D bozuntuyada vermiyorum ha :D neyse baktım bende baş parmağımın üstünü attırıcı kolu soymuş hafiften çenemide yandan kaputa vurdum biraz şişlik oldu (küçük).
neyse bişeyin varmı falan dedi adam baya ilgilendi. baktım bi şi yok. arabada bi şey varmı ayağı yapıyorum bide adama :D
ordan bastım gidiyom odane arka janntta yarım santimden fazla yamukluk önden girdim arka yamuldu ne iş anlamadım :D
onuda evde hallettim şimdi ip gibi oldu.
şu kaskı alana kadar sağ salim kalbilseydim.

9 yasindayken oturdugumuz sitede yarim bacak derinlinde golet vardi, ve bu golete dogru inen bi yokus..gerci cok dik ve uzun da diil, sonrasinda da duz yol var zaten...yine de guvenli olsun diye goletin etrafinda bisiklet surmek yasaktir die tabela var...
biz de sitede arkadaslarimla turluyoruz,tabiki her cocuk gibi yokustan muthis bi hizla inip golete dogru gidip son anlrda gidonu kiriyoruz, kendi capimizda egleniorz...
sira bende..
bianchi uno bisikletimle asagiya dogru iniyorum, avanak avanak bakiniyorum...
golete dogru gelirken onumde kaplumbaga goruyorum, ezmiim diye on frene asiliyorum!!
dogal olarak bisiklet beni ustunden atiyo, ben de guzel bi ucusla golete cakiliyorum!
ustum basim islaniyo tabiki, burnum kaniyo ustelik kafami da carptiim icin 24 saat gozetim altinda kaliyorum...
ama kalici bisi yok,kazanin iyi tarafi da 11 yasima kadar benle olan kaplumbagam mr.turtle la bulusmamiz:)
yalniz eve gidisimi hatirliorm da, salya sumuk aglaya aglaya, burnum kaniyo, elimde de mr.turtle,anneeeaa baak kaplumbaga!!hakkaten salakmism...

• Beğen
Tepkiler: Emre Ede
@nyx

yok gea ufakkken çoğumuz salaktık:p
g. olsun. hakikaten pis düşmüşsün salya sümük göl suyu
kaza şiiit bak geliyom ha demiyo. bir önceki mesajda anlattığım üzre ilk otomobil kazamı ve yeni bisikletimle ilk kazamı yaptım

@tekteker

tatilden yeni geldiğim için daha yeni cvplıyorum abi :D
konu lanetli değil, sende bi çene var düşmiycek adamıda düşürürsün :D
bu konuya hiç düşmedim die uğrayan en fazla 1 hafta içinde düşüpte geliyo düştüm die :D

ben daha önce bir düşüşümü yazmıştım ama yazdığımdanmı oldu yine bilmiyorum bu sefer daha ilginç ve bilinçli bir düşü oldu :) şöyleki yeni aldığım 741 ile ön kaldır ma çalışmaları yapıyordu tabi hafif olması nedeniyle daha önce demirden bir bisiklet gibi sandım ve var gücümle pedala abandım daha sonrasını herkez gözünün önüne getirebilir sanıyorum :D :D :D :D

@EMREEDE

sorma ya:D dünkü kazamı okudunuzmu. ilk kez arabaya çarptım. a kimse görmüyomu bu sayfa başındaki yazımı :D

baykuşmuyum neyim :D

Arazide çok defa düştüm ters düşüşlerimde oldu yaralarımda oldu ama hiç biri bu hafta mazgala caanım yol bisikletimle girdiğimki kadar canımı sıkmadı. izmir sahil evlerinde 8 arkadaş gece turu yaparken bir köprüye geldik ve köprü tamamen mazgaldan yapılmış. ne kadar daha çapraz gidebilirim ki dedim ve ön tekerleğin içeri girmesinle kendimi tepetaklak yerde buldum. allahtan arkada arabalarla aramda arkadaşlarım vardı ucuz atlattık ama olan gözüm gibi baktığım yol bisikletimin campagnolo record fren kollarına oldu çünkü mazgalın arasına girdi ve epey zor çıktı tabi çıkınca üstündeki vernikte orada kaldı. gerçekten de can sıkıcı bir durumdu. neyse cana geleceğine mala gelsin dedik ve sineye çektik.

5-6 yıl önceydi. Yer İstanbul Aydos tepesinin zirvesinin hemen altı.
Merdiven gibi kayalardan hızla iniyorum. En az 30-35 km/s. Diğer arkadaşlar 10'la falan iniyorlar. :)Sarsıntı o kadar fazla ki ön amortisör olduğu halde çevremi flu görüyorum. Yol biraz sonra düzeldi.(İniş devam ediyor) Ben daha da hızlanayım diye pedala asıldım. ("Merdiven inişinde" pedal basamıyordum.)Pedala abanmamla birlikte kendimi havada buldum. Yere ilk çarpan kafam oldu. "Neyseki kask var" diye o an düşündüm valla.. Çarpmayla gözüm bir an karardı ve "yıldızları" gördüm. (zaten Giro kask boylamasına 2'ye çatladı)Sonra 2 kere daha yerden sektim ve kalçamı, dirseğimi çarptım. Belimin yanında anında yarım portakal kadar bir şişlik (ödem) oluştu. Sağ dirseğimden de bayağı bir deri kalkmıştı. Kanlar içinde 45 dakika daha bisiklet sürüp arabaya döndük.

Düşüşün analizi:
Merdiven inişinde ön orta dişlide olan zincir sarsıntıdan küçük dişlye düşmüş. Ama ön vites orta konumda. Pedala asılınca zincir orta dişliyle ön vites arasında kiltlenmiş. (Ön vitesimde aşınmadan dolayı boşluk vardı.)Aniden olan bu durum bisikleti havalandırmış.

Kötü iki düşüşüm daha olmuştur. Bunlar da hep de eski zincir-eski dişli yüzündendir..:)

@gürsel

Önce geçmiş olsun ..
Gürsel abi senin bisikletinde de eski zincir ve dişli olursa artık.. bizler ne yapalım:D
(terzi kendi sökünüğünü dikemezmiş derlere örnek herhal)

ilker ve gürsel abi çok çok geçmiş olsun.

@veterinerhekim

Valla haklısın.. Aynen dediğin gibi.. 1 ay önce Egg Beater pedallarım için tamir kiti getirttim, hala kutuda duruyorlar:)

valla yaklaşık bundan 7 sene önce eski bibsikletim le giderken hiç unutamadığım anılar bunlar bi dik yokus vardı çocuk aklı hadi inelim yarışalım dedik bir gidiyoruz toprak yol taşlar kaydırıyor bisikleti yokusun tam ortalarında ben bir düştüm aşağıya kadar nerdeyse yuvarlandım ve benim kolar bacaklar paramparca nerdeyse heryerimden kan fışkırıyor sonra zor bindim 2 sene bisiklete binmediğimi ii hatırlıyorum...

@sinan_07

geçmiş olsun zaten baya bi geçmiş :D yazındaki hataları görmesinler :D
"binmeydiyimi ii " burda her kez edebiyatçı dikkat li ol :D :D

valla sağol abicim işden yazıyorum buraya klavye ingilizce ondan ama düzelltim sağolun uyardıyınız için...

benimkisi şöyle gerçekleşti:::

koskocaman 13 yaşında öğrendim biskleti o da ark.ların zorlamasıyla!!neyse ilk defa basket sahasında cıkıp yola indim derken 5 dk oldu olmadı koseyi donerken karsıdan gelen bisikletli ile carpıştım sonrasında ön tekerleğim fırladı gidiyor...çarptıgım cocuk:::

""aha çocugun lastik gidiyiii"" demişti ve ben resmen yerlerde yuvarlanmıştım gülmekten:D:D

Benimkisi daha yeni oldu nispeten:

3 hafta önce gece arkadaşımla sarıyerden dönüyoruz. Ortaköy'e varmak üzereyken yol boşaldı bizde nefes nefese pedallıyoruz var gücümüzle. neyse beni görmemiş olmalı ki park halindeki bir taksi "u" çekmek için yolu diklemesine böldü, bende duramayıp sol tekere çarpıp arabanın arkasına doğru havalandım. Aklımda tek bir düşünce var: " ula asfalta düşücem şimdi bütün deri meri soyulcak". gel gör ki öyle bir şey olmadı da dirseğimi çatlattım gelecek hafta alçıyı çıkartıyorum :) çok özledim pedal çevirmeyi :( :( :(

@compaqismail

geçmiş olsun kompakismail. yav revire döndü bisiklet forum kaza kaza ardına. bende geçen ufakta azıcık mersedese girdimde :D

Geri