Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

B'twin Tilt 120 Kullanıcıları Kulübü

Merhaba,

Aklında araca sığma konusunda tereddütü olan arkadaşlara fikir vermsi açısından hyundai i20 bagajındaki görüntüyü koyuyorum. Ben bisikleti dik koydum ancak yan da yatırabilirsiniz. İki tane tilt 120 bu aracın bagajına maalesef sığmıyor.

Cumartesi günü Ankara Eymir gölünün etrafında 15km kadar eşimle birlikte kullandık ve gayet yeterli ve eğlenceli olduğunu söyleyebilirim. 6 Vites olması gayet iyi ama tabii aşırı dik yokuşları çıkmak bu biskletle pek mümkün olmayacaktır.

Dosyalar

• WhatsApp Image 2017-08-28 at 09.08.01.jpeg
    WhatsApp Image 2017-08-28 at 09.08.01.jpeg
    111,6 KB · Okunma: 156
Scudo
eşime katlanır bisiklet bakıyorum, bunu alırız büyük ihtimal ama acaba ben de sürebilir miyim? boyum 180, kilom bisikleti alana kadar 70'e düşer.

@Mosso Relativo memnunum ama üçlü aynakolu olsa daha da memnun olurdum hocam :D
bu arada 178 boy demiş max, açıklamasında ürünün, o yüzden sordum.

Selamlar;

Bende uzun süredir hoptown 320 kullanıyorum.Genellikle şehir içinde sürdüğüm bisikletimi,dün 65+km (8km kadar %4 çıkış) ve genellikle eğimli olan rotada sürdüm.52-28 dişli oranı çıkışın sonlarına doğru,yüksek kadans yapılamadığından dolayı yordu.Uzun tur yada rahat tırmanış için ya rublede yada aynakolda vites oranlarıyla oynamak lazım bunu anladım.Hariçinde sürüşüm oturuş pozisyonundan kaynaklı sanırım,0 bel ağrısı ile geçti.

Ayriyeten orjinalinde plastik olan fren kollarını metal kollarla değiştimenizi tavsiye ederim.Frenleme kalitesi ve hissini artırıyor.Lastik değişikliği yapmak isteyenler içinde KOJAK tavsiye ederim.

İyi pedallar.

Qo4L4uiRmugNC2sY9

Dosyalar

• IMG_20170827_155416.jpg
    IMG_20170827_155416.jpg
    285,6 KB · Okunma: 75
  • Beğen
Tepkiler: Wirelesson
Merhaba,

bisikletime (link) linkteki arka bagajı aldım gayet güzel oldu. kolayca sökülüp takılabilir.
WhatsApp Image 2017-09-11 at 08.26.39.jpeg WhatsApp Image 2017-09-11 at 08.26.40.jpeg

sele borusunu eğiltmez mi? üstündeki kırmızı yazıda ne yazıyor söyleyebilir misiniz?

@avcioglu 9 kiloya kadar taşır diyor uyarıda. kendi kilonuz + 10 kilo (yük ve sele borusu ağırlığı toplam) olarak dşünmek lazım benim açımdan eğileceğini düşünmüyorum.

Merhabalar yaklaşık 3 aydır tilt120 sahibiyim boyum 1.82 olduğu için çok küçük duruyor altımda sanki dahon daha iyi olacak gibi benim için.Tlt120 satıp dahon almalımıyım.

Arkadaşlar Tilt 500 ve Tilt 120 arasında ki fark nedir ?
İlk kez katlanır bisiklet alacağım teknik bilgi olarak zayıfım da

@Patron tilt500 aliminyum kadrodur, tilt 120 çelik (aliminyum hafiftir ama kırılma-çatlama durumunda kaynak tutmaz, çelik ağır ama sağlamdır)
tilt500'de de 120'de de tek kat jant var ama tilt500'deki daha sağlam görünmüştü bana

en önemlisi tilt120 için Önerilen kullanıcı boyu aralığı : 1,45m - 1,78m gibi bir ibare var, buna uygun olmayanlar bindiğinde sele borusu eğilmesi sonucu katlandığında tam bir küçülme yaşanamıyor. Tilt500 için bu sınır 1,45m - 1,90m.

Ayrıca kadro katlanma mekanizması olarak tilt500 daha kolay ama kullanılan plastik mandal ilerleyen yıllarda kırılırsa vb durumlarda nasıl olur bilemem. Tilt120 biraz daha süren(belki 20-30 sn kadar daha fazla) bir kadro katlanma mekanizmasına sahip ama daha el altındaki parçalarla yapılmış(Q lock gibi).

Bir not daha, ben tern öncesi tilt500 almak üzereydim, hatta sitesinde sepetime ekli bekliyordu.

Vazgeçme sebebim ise arka bagaj eklenemiyor olması olasılığı. Decathlon'un katlanır bisikletler için ürettiği bagaj ((link)) takılı iken bisikletin katlanamıyor oluşu :acpsnr:

Bunu ilk duyduğum çalışana inanmadım, amirine sordurdum aynısını dedi, ona inanmadım yerli ve yabancı kullanıcı yorumlarını okudum onlar da aynısını dedi :hihi:

Decathlon gibi tasarım ve yenilikçi ayağı güçlü olan (şahsi görüşüm tabi) bi firmaya katlanır bisikletin katlanmasını engelleyen katlanır bisiklete özel bagaj yapmak yakışmadı :kötü:

:eek: tilt500 var ve ekim ayında o portbagajı alacaktım, hayallerim yıkıldı diyebilirim.
Ortadaki mandalı arada bir sıkmak gerekebilir. Ben 2 aydır kullanıyorum 400km'yi geçtim. ilk aldığımda mağazada ayarı yapılmadığı için hemen kendini salıvermişti(gevşemişti) Alyansla sıktım şu an sorun yok. İnternette sıkma videosu var, çok yüklenmeyin sıkarken.
bence bütçeniz uygunsa tilt120 yerine 500ü seçin. çünkü vites sistemi de daha iyi mekanizmasını daha çok beğeniyorum. Kadrosu ömür boyu garantili zaten. Yanlız bu portbagaj konusu olmadı hiç...:snzdglsn:

@gercek umurcan ben dün dechatlona gittim, sordum portbagaj takılınca kapanmada sorun oluyormu diye. İlk evet oluyor dediler. Sonra biraz daha derinlemesine araştırıp olmuyor dediler. Mağazada takdırdım sorun olmadı. Bugün işe filan geldim katlamada filan hiçbir problem yok. Tabi bisiklet büyüdüğü için bebek arabasıyla birlikte bagaja girmek konusunda biraz isteksiz davrandı, ama o konuyu da çözdük :) bence tilt500 çok iyi :harika:

Dosyalar

• 20171005_091214.jpg
    20171005_091214.jpg
    122,6 KB · Okunma: 130
  • 20171004_211438.jpg
    20171004_211438.jpg
    119 KB · Okunma: 127
  • 20171004_210911.jpg
    20171004_210911.jpg
    140,7 KB · Okunma: 121
@avcioglu bagajda sorun yaşamamanıza sevindim :)
çalışanların konudaki bilgisizliği onlara 1 satışa, bana da durduk yere %50 daha fazla paraya başka bisiklet almaya mal oldu :snzdglsn:

Bisikletin rengi cok guzel performansida iyi , yokuslarda iyi gidiyor

Dosyalar

• image.jpeg
    image.jpeg
    199,8 KB · Okunma: 86
Merhabalar, Portbajıma uygun yanıp söner lamba tavsiyesi varmı? Mümkünse dikkat çekmesi için iki renk yanıpsöner olabilir (kırmızı-yeşil gibi...) gibi. Protbagaj şu şekilde:

(link)

20171107_153859.jpg

bu arada ön lamba tavsiyesi de lazım.....

@avcioglu Aliexpresste şöyle bir ürün var ama nasıl monte edersiniz bilemiyorum
(link)
Bide bagajda sıkıntı var mı acaba ben de almayı düşünüyorum

@Chipetpet teşekkür ederim. Bende tilt500 var yanlız 120 değil. tilt500e uydu problem çıkmadı kullanıyorum. ben dechatlonun brandium mağzasına gittim orada bisiklet servisi de var. Rica ettim taktılar. 120'de de sorun çıkacağını sanmıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Chipetpet
Herkese merhabalar, bende foruma yeni üye oldum. Uzun yıllardır yol bisikleti kullanıyorum, şehirdeki pratikliği nedeniyle hep bir katlanır bisiklet alma planım vardı. Uzun araştırmalar sonucu, fiyatına göre sunduğu özellikleri, rengi ve bakım durumunu göz önüne alarak Decathlondan Sarı Tilt 500 sparişi verdim. 1-2 güne almış olurum inşallah. Güzel dilekleriniz için şimdiden teşekkürler, iyi pedallamalar.

• Beğen
Tepkiler: avcioglu
Geri