Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

B'twin tilt 500 katlanır bisiklet

*tilt500 ün in vites takabileceginiz ortada borusu yok, boru yerine su damlasına benzeyen bir kesit var. Herhalde bu kesit daha güçlü veya rüzgara daha az dirençli diye tercih etmişler. Bu sebeble normal yollarla ön vites takılmıyor. Formda birisi bu soruna levha keserek filan çözüm bulmuş. Bunu yapabilmek için biraz işin içinde olmak lazım.
*tilt120 ler bildiğim kadarıyla tilt500 gibi katlanınca sürülmüyor. Yani katlanınca o kadar rahat değiller
*kesinlikle katlanır bisiklet alın :harika:
*formda katlanır başlığı altında bir yerde hangi modellerin katlanınca sürülebildiğini yazmışlardı. Ona bakabilirsiniz.
*7 vites kesin yetmez diyorsanız bence tilt serisinden uzak durun ;)

Scudo
Bence 7 vites yeter, ruble değişince daha kullanışlı oluyor.
Yokuş işi performansla alakalı bir durum ayrıca, zamanla kondisyon ruble değişimi vs dağa bayıra tırmanmadığjnız sürece yeterli gelir diye düşünüyorum

Ama bunlarla uğraşmamak adına 21 viteste tercih edilebilir
a085bbddd7887995ea0a80ee60df0e45.jpg

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Göbekten 3 vitesli bisikletin (Tilt900) performansı hakkında bilgiye sahip misiniz? Yani performans bakımından 7 vitesli mi iyi olur, yoksa göbekten 3 vitesli mi?

Tilt900'ün vites oranını internette yazmamışlar. Tilt500ünkü Vites oranı : 2,96 m / 5,90 m, yani en güçlü vitesde 1 tur pedalda 2,96m gidiyorsunuz, en hızlı vitesde 1 pedalda 5,9m gidiyorsunuz. Onu satıcıya sorun, tilt500ün orjinal vitesi bile güçlü vitesde bence ucu cuna kurtarıyorGüçlü vitesde 2,96m'den daha fazla gidiyorsa istanbulda sorun olur. Vites sisteminin çok iyi ve uzun ömürlü olduğunu biliyorum. vites oranı yetersizse yokuşlarda çok zorlar, ve modifiye etme imkanı da yok..

• Beğen
Tepkiler: comesoftlytome
Tilt500'deki aynakolu 39u ile değiştirsem hız performansından ne kadar düşme yapar? Söylenilene göre aynakolu 39 ile uyumlu bir şekilde değiştirildiğinde dik çıkarken çok fark ediyormuş. Ek olarak sizin ve @cnmrtpkc'nin yaptığı ruble işlemini yaparım diyorum.
Ek: Bugün gidip ya Tilt500 ya da Tilt900 marka bisiklet satın alacağım sanırsam. Satıcıya soracağım fakat onlara da pek güvenmiyorum.

@comesoftlytome hem ruble değişimi hem aynakol değişimi maksimum hızdan feraget etmek demek

kararınız kesin ise önce rubleyi değişin,sonra bakarsınız aynakola

Katlanırlar ile 60km/h yapanlar var. Maksimum hızı yani. Bu bisikletin de maksimum hızı 60 km/h sayarsak, aynakolu değiştirdiğimde bu tahmini kaça iner? Amacım aslında aşırı hız yapmak değil fakat insan merak ediyor.

@comesoftlytome
Dün geniş bir bulvarda carraro flexii 108 ile yokuş aşağı son hız denemesi gerçekleştirdim. Mi band 2 ye göre max 34.95km/h yapmışım. Gözlüğüm olsa idi biraz daha hızlanabilirdim belki, çok gözlerim sulandı. Ancak bahsi geçen hızlara çıkmak. Pek sanmıyorum.

(20” teker 12-32/48 dişli oranları)

(link)

• Beğen
Ben denedim 45i geçemedim. Artık o kadar hızlı pedalliyorsunuz ki bisiklet stabilitesini kaybediyor. 35 gibi bir hızda normal kadans gitmek istiyorsanız öndeki 52 dişe ihtiyaç var.. Arka rubleyi değiştirmek rahat yetiyor. Hatta önde iki-üç vites olmasından daha iyi, ön vitesle uğraşmıyoruz. Bence de sadece arka rubleyi değiştirin .2-3 ay kullanıp performansınızı artırın . Halen gerekli görürseniz aynakolu küçülürsünüz ..

Bu arada videoda 50 mil yapıyor 50km değil. Bence katlanır bisiklet ile 40 üstü gidilmez çünkü stabilitesi kötü..

@appendixAciklama kismina pedal cevirmedigini yazmis yalniz , 3800ft( yaklasik 1700 metre falan yapiyor sanirim) rakim tirmandiktan sonra iniste gormus asiri dik bir tirmanissa mumkun tabi

• Beğen
Hayırlı olsun,bol pedallamalar!
Yokuşlar nasıl :)

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Hoş geldiniz iyi seçim :harika::harika::harika: tilt500 candır :D:asik::asik::asik::asik::asik::hihi:

:asik::asik::asik::asik::asik::D:D:asik::D:D:asik::D:D:D:D
:D:D:asik::D:D:D:D:asik::D:D:asik::D:D:D:D
:D:koptum::asik::D:D:D:D:asik::D:D:asik::D:D:D:D
:D:D:asik::D:D:D:D:asik::D:D:asik::asik::asik::asik::D T500
.....
A) Gerisini anladiniz hepsini yapmaya üşendim cepten
B) sıralamayı bozan smileyi bulunuz :koptum::koptum:

Merhabalar, btwin 6 vistesli eski hampton (tilt 500 ün eski adı) modeli vardı bende. Kızım biner diye aldık ama eşim ve bende binip sevince, geçen hafta ctesi tilt 500 beyaz olandan aldım. Zaten o gün ilk gelmiş. Farklı olarak aynakolun oraya ve arkadaki vites dişlilerine koruma demiri yapmışlar; farklılıklar küçük ama pratikte işe yarar olunca doğrudan yeni modelini aldım. Rengi benim hoşuma gitti. Diğer bisikletten sadece jel kılıfın yeterli olmadığını iyi bildiğimden, hemen 129tl lik jel sele taktırdım, 99 tl olan 900 lük jelli tayt da aldım. Konforu çok fark etti. Tavsiye ederim. Hevesle alıyoruz, sonra ağrıdan keyfimiz kaçıyor. Birkaç saat sürdüm, hiç sıkıntı hissetmedim. Geçen gidip aynı seleden diğer btwin hampton için de aldım. Eşim; baya fark var, eskiyi de değiştirelim dedi.
Ruble değişimi için megarange siparişi verdim, değiştireceğim. Biraz dikçe yokuşlarda 1.vites bile biraz yordu ki savaş sanatları öğretmeni olarak bacaklarım ve kondüsyonum sağlamdır. Ama tabii bisiklette biraz farklı bir kas grubu değişik açıyla yükleniyor; alışacağız. Yorumlarda ruble değişiminin çok olumlu fark yarattığı değerli üyelerce belirtilmiş, bilenlere uyduk. Marmara Forum Dekatlon dakilerde rahatlama sağlar, alın getirin takalım demişlerdi.
Katlanması, katlanmışken sürülmesi çok çok rahat. Vites koruma demiri sayesinde gönül rahatlığla arabaya koyuyorum. Çünkü bagajda o kısım altta kalıyordu. Aslında hampton da da aynı koyuyorum, öğle yamulma falan olmadı hiç.
Bu yeniyi alırken mosso almayı da düşündüm. Dizaynı hala en çok beğendiğim bisiklet. Ama 6 vites olmasından vazgeçtim, kim gidip alacak derken yine Dekatlon kolay geldi..
Severek kullanıyorum.

@sandan hayırlı ve uğurlu olsun. iyi günlerde ve sağlıkla pedallayın.

@sandan hayırlı uğurlu olsun,bol pedallamalar.

Beyaz olanlar ben aldıktan sonra geldi,alırken olsaydı kesin beyaz alırdım.Vites koruması ve ayak gelir belki ayrı satarlar diye düşünüyorum(mail attım cvp gelmedi henüz)

• Beğen
Teşekkürler, hoşbulduk. Birkaç yokuş beni zorluyor. Uzun zamandır bisiklet kullanmadığımdan dolayı olduğunu düşünüyorum. @cnmrtpkc @avcioglu
Ek: Kadronun katlama kısmında şöyle bir şey var. Bir çeşit yapışkan. Katlarken ve açarken bu yer oynuyor. Bu sizde de var mı? Yoksa bisikletin hatası mı? Geri götürüp, düzelttirmeli miyim? Onun dışında her şey yolunda.
txs.jpg

Geri