Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

B'twin tilt 500 katlanır bisiklet

@comesoftlytome bende yok.yağ olmasın

bu arada ben 10-15 km kilit mandalını ters çevirip kitlemeden kullandım.boyası soyuldu :hasta: kilidi normal kapatınca belli olmuyor ama

Scudo
Galiba, evet; yağ gibi kaygan bir şey. Size zahmet kadrodaki kısımın fotoğrafını atabilir misiniz? Karşılaştırma yapacağım da. Youtube'da falan bakıyorum ama net bir çekim bulamadım. @cnmrtpkc
Canınızı çok sıkıyorsa o soyulan yer için fosforlu bantlardan kullanabilirsiniz.

@comesoftlytome 1 yada 2 saat sonra atabilirim,cok sıkmıor katlanınca belli olmuyor zaten

@comesoftlytome

O yapışkan bende yok. Büyük ihtimalle yağ fazlası kalmıştır. Yanlız katlama mekanizması oynamaması lazım, hatta ilk aldığınızda çok sert ve zor kapanıyor durumda olması lazım. Ben aldığımda mekanizmanın içindeki vida sıkılmamıştı, o yüzden giderken küçük bir boşluk oluşuyordu. Servise söyledim vidayı sıktılar(Veya kendim servisten önce sıktım tam hatırlamıyorum) ve bi daha aralık oluşmadı sürerken. Aslında mekanizmayı kitlediginizde iki seviye olarak kitleniyor, iki seviye de kitliyse arada hiç boşluk olmaz. Mekanizmayı kapattığınızda ve bisiklete bindiğinizde arada 2-3mm boşluk oluşuyorsa ayar yapmak lazım. Içinde bir vida var, ilk olarak parmağınızla iyice sıkın. Sonra penseyle çok az sıkarak tamamlayın. Fazla sıkarsanız mekanizma çok sertlesiyor (anlarsınız)
--------------
Hayırlı olsun bu arada güle güle kullanın

Tilt500 ün beyaz olanı baya güzelmiş. 120 lere de Gri renk gelmiş. Ayrıca şu aynakolda ki ayak olayı çok iyimiş. Umarım ayrı da satarlar ve 120 ye uyumlu olur.

Ayrıca 500 ün katlandıktan sora ki kilit mekanizması da ayrı satılsa keşke. 120 nin ki çok dandik maalesef. Dolar uçmasaydı Aliexpressden mıknatıs sipariş edecektim.

Hoşbulduk, teşekkürler. Bu katlama yerindeki yağ bende de var. Dün biraz elleyince o bölgeyi elime bulaştı, fakat rahatsız edici değil, renksiz ve yapışkan değil; parmakları bagajın kenarına sildim geçti:)

Bisikletinizdeki kardoda bulunan katlama kısmı katlandıktan sonra oynama yapıyor mu? Bende de orada dediğim gibi yağ mevcut ama çok az bir oynama yapıyor.

@appendix
Bisiklet çok para olmasa sahip olmak istediğim bir modeldi. Ama dolar daha da arttıkça hayal oluyor.
@biunlu

Screenshot_20180525-202832.png
20170831_204807.jpg

Rublem 11-28 aynakolum 48 biraz bisikletin üzerinde oynama yaparsan güzel sonuçlar elde edebilirsin.

@comesoftlytome kadrodaki katlanan yerde ve kapağında herhangi bir oynama olmuyor. Gidon hafif açılı duruyordu, tam 90 derece değildi ilk aldığımda, gidondaki katlanır kısmın oradaki vida dan ayarladılar geçen gün. Fırsat bulursam yeni gelen ile rubleyi değiştireceğim bugün.

Ruble ile ilgili izlenimlerinizi bekliyorum.@sandan
Ek: Aynısını bende yapacağım da, alışma süreci vs. den dolayı biraz bekleyeyim diyorum.

c3b53d4559a18282df396b51547eb0d0.jpg

6b51dba3c05d079503e7920ad3572d85.jpg

Yanlız senin bisiklet çok temiz. Ben de arada yıkıyorum ama yine de yağ çamur içinde benimki :koptum::koptum:

@avcioglu Haftada 3-4 gün kullanıyorum,aradada siliyorum elimden geldiğincede cizilmesin diye dikkat ediyorum ondandır :)
Port bagajı 1 hafta oldu alalı,çanta da alıcam (link) Muhtemelen bunu :D

birde zefalın su geçirmez kılıfını aldım 114 tl :kahve:
(link)

Bianchiyi bir arkaşıma almıştık,ancak ben 21 vites oluşunun dışında hiç beğenmedim.Dönüşte arkadaş mazgala girdi arka lastik patladı-delindi,Küçükyalı Tandem bisiklete gittik,teker söküldü-fabrikasyon iç lastik ve dış lastik çok ince,scwalbe marathon aldık arkaya devam ettik yola :tskler:

• Beğen
Tepkiler: avcioglu
Ben işten dönüşte arkada 10lt su bile taşıdığım için herhangi bir çanta alma imkanım yok malesef :) hatta 5-10 lt su veya süt taşırken daha stabil duracak dairesel şekli kavrayan bir aparat olsa(şu su taşıyan motorbisikletin arkasındaki gibi) onu alırım :D:D. şu an bagaj lastiği ile idare ediyorum. Birde katladığımda fazla yer kaplayacak ekipman takmak istemiyorum, dolmuşa ve metroya çok biniyorum çünkü. Bisikletim güzel seviyorum, bizde haftanın 5-6 günü çamlıca-örnek-ataşehir civarlarında gezinip duruyoruz .. :):)

• Beğen
Tepkiler: cnmrtpkc
Tilt500'ün gidonuna göre telefon tutucusu öneriniz var mıdır? Kıstırmalı tutucu hariç diğer türlerin sağlam olmayacağı görüşündeyim. (Gidonunun düz olmaması durumundan dolayı sorun olabilir diye düşünüyorum.)

Bu da benden olsun :)
ax.jpg

• Beğen
Tepkiler: bsalih ve avcioglu
@comesoftlytome (link) bu var ben aldım 114 tl ama :rolleyes: su geçirmez,tek eksisi bana göre güneşte ekran çok parlıyor,kılıfla konusurken ses karşıya gitmiyor,ama su geçirmez yağmurda rahatlıkla kullanılır

(link) bu nasıldır bilmiyorum sipariş verdim henüz gelmedi

(link) bunu almayı düşünüyorum

(link) bunuda almayı düşünüyorum :ckkmk:

Alırken kaplı almayı düşünüyorum. Aliexpress'ten aslında alıyım diyordum da, şimdi hani pek güvenemiyorum ürünün kalitesini yani. Şu ürünü beğendim ben de; fakat yağmur koruması yok. Yağmur koruması bence önemli. Bulamazsam sanırım böyle bir şey alacağım.
(link)

Aynısını biraz önce Aliexpress'ten bulmuştum. Onu da buraya bırakayım. Belki lazım olur.
(((link)))

Tanıtım videosu tarzı bir şey:

Ek: Şu parçayı monte ettikten sonra tutucuyu o parçanın üzerine takıyorduk sanırsam. Ben pek ek gidon, arka bagaj tarzı şeyler almaya sıcak bakmıyorum. (Kamp turları hariç :)) Nedeni ise hoşuma gitmiyor olması. Onun yerine bisiklet ile çıkarken çanta takıyorum.
@cnmrtpkc

Ek: Sipariş ettiğin tutamaçtan bir de ben sipariş ettim bakalım nasılmış :)

Ben şöyle birşey aldım.

(link)

Nisanın başında sipariş verdim, hala gelecek.. Ben kadroya takacağım, bluetooth kulaklıkta var. Tabi ürün gelebilirse :)

@bsalih bu tarz çantalar kadro altta olduğu için kullanışlı olmuyor maalesef:koptum:

• Beğen
Tepkiler: bsalih
Geri