Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

B'twin Triban Serisi Kullanıcıları Kulübü (3-5ler buraya)

Merhaba, ben triban rc500 bisikletime eskiden elimde bulunan (link) çamurluğunu taktım. Ufak ayarlamalarla oturdu. Triban 100'e uyar mı tam bilmiyorum ama kadroları çok farklı değil gibi geliyor.
IMG_8767.jpg

Son düzenleme:
Scudo
@erhan erhan hocam öneri için teşekkür ederim. Bisikletiniz çok şık duruyor. Ama bana daha uzun, tekerleği saran biraz daha klasik çamurluklardan lazım. Bu tarz tavsiye verebilecek olan var mıdır?

• Beğen
Tepkiler: erhan erhan
herkese iyi akşamlar. soruyu hemen sorayım :) triban modelleri için bisikletine ayarlanabilir gidon boğazı takan var mı acaba? ölçülerini bilen yada. decathlon'da 520 için ayarlabilir boğaz yok.var da genişliği olmuyor. bisikletçi bisikletçi aramak yerine ölçülerini bulup internetten almayı düşünüyorum da.

triban 520 m beden kullanıcısıyım. Boyum 1.75. 20 km üstü sürdüğümde omuzumda ciddi bir ağrı ortaya çıkıyor son 2-3 sürüştür. sanırım gidona çok yükleniyorum. kondüsyonumda bir sorun yok ama bel ve omuz ağrısı cidden sürüş keyfimi bitirdi resmen. sele yüksekliğini vs. ayarladım. onda sorun yok. tek çözüm yolu olarak gidonu biraz yükselmek kalıyor geriye. yoksa böyle sürmeye devam edersem sakatlanmamam mucize olur.
Bana kalırsa sele yüksekliğinizi ve gidon uzanma mesafenizi kontrol edin eğer öne çok uzanıyorsanız daha kısa gidon bogazi tercih edebilirsiniz ve omuzlara binen ağırlık bir nebze azalmış olur.

Bana kalırsa sele yüksekliğinizi ve gidon uzanma mesafenizi kontrol edin eğer öne çok uzanıyorsanız daha kısa gidon bogazi tercih edebilirsiniz ve omuzlara binen ağırlık bir nebze azalmış olur.
merhabalar, sele yüksekliğimde bence bir sorun yok. yani araştırdığım kadarıyla tam dik değil, hafif eğimli vaziyette. bu durumda sizin de belirttiğiniz gibi gidon uzanma mesafesini kısaltmam gerekiyor. bunun için de ayarlanabilir gidon boğazı sorunumu çözmeme yardımı olur.

Arkadaşlar merhaba. Triban 100 için görseldeki gibi bir çamurluk takmak istiyorum. Bana bu tarz bir çamurluk önerebilir misiniz? Şehir bisikleti kıvamında kullanıyorum, üstüm başım ıslanmasın derdindeyim. Teşekkür ederim.

Dosyalar

• images (21).jpeg
    images (21).jpeg
    83,5 KB · Okunma: 35
Arkadaşlar merhaba. Triban 100 için görseldeki gibi bir çamurluk takmak istiyorum. Bana bu tarz bir çamurluk önerebilir misiniz? Şehir bisikleti kıvamında kullanıyorum, üstüm başım ıslanmasın derdindeyim. Teşekkür ederim.
(link)

• Beğen
Tepkiler: Yeşil Mavi
Cevap için teşekkürler. 35 mm lastik diyor, benim lastikler 32'lik. Yine de tam uyar değil mi? Kadroya, fren bacağına vs sürtme yapmaz?
Çok satan ve bilinen bir marka. 2mm tölerans olması da çamurlanma, taş girmesi vs. İçin iyi bence.
Kadroya girer mi noktasındaysa 38 lastiklerin girebildiğini düşünürsek bu da girer sanırım.

• Beğen
Tepkiler: Yeşil Mavi
merhabalar, sele yüksekliğimde bence bir sorun yok. yani araştırdığım kadarıyla tam dik değil, hafif eğimli vaziyette. bu durumda sizin de belirttiğiniz gibi gidon uzanma mesafesini kısaltmam gerekiyor. bunun için de ayarlanabilir gidon boğazı sorunumu çözmeme yardımı olur.
Merhaba son durum nedir hocam?

Merhaba son durum nedir hocam?

hocam sele yüksekliğinde önemli bir değişiklik yapmadım. ancak bisiklet tamircisi bir abimden şöyle bir tavsiye aldım. dirseğimi koltuk ile gidon arasına koyup parmak ucum gidonla aynı mesafeye gelene kadar koltuğu geri çekmemi söyledi. öyle yapınca daha da rahat bir sürüş elde ettim. ekte efektif üst boru uzunluğu yazan yerde ayarlama yaptım kısaca. dirseğim koltuğun ucunda, parmak uçlarım ise bisiklet gidonunu geçmeyecek şekilde koltuğu geri çektim kısacaresim_2021-11-01_204648.png

hocam sele yüksekliğinde önemli bir değişiklik yapmadım. ancak bisiklet tamircisi bir abimden şöyle bir tavsiye aldım. dirseğimi koltuk ile gidon arasına koyup parmak ucum gidonla aynı mesafeye gelene kadar koltuğu geri çekmemi söyledi. öyle yapınca daha da rahat bir sürüş elde ettim. ekte efektif üst boru uzunluğu yazan yerde ayarlama yaptım kısaca. dirseğim koltuğun ucunda, parmak uçlarım ise bisiklet gidonunu geçmeyecek şekilde koltuğu geri çektim kısaca276453 dosyayı görüntüle

eyvallah deneyeyim bende

Hayırlı olsun artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacak :)

Bundan yıllar önce rc2000 kullanırken kilitli pedal ile düşüp kolumu kırmıştım. Bir de kilitli pedalları çıkaramayıp düşmüştüm kaskım kırılmıştı. Ciddi kazalar geçirmiştim.

Umarım bu sefer çok sıkıntıya düşmeden alışabiliriz. Yoksa Samsun trafiğin de telef olur giderim .

Teşekkür ederim :)

Bundan yıllar önce rc2000 kullanırken kilitli pedal ile düşüp kolumu kırmıştım. Bir de kilitli pedalları çıkaramayıp düşmüştüm kaskım kırılmıştı. Ciddi kazalar geçirmiştim.

Umarım bu sefer çok sıkıntıya düşmeden alışabiliriz. Yoksa Samsun trafiğin de telef olur giderim .

Teşekkür ederim :)
Hayırlı uğurlu olsun hocam ne kadara anlaştınız?

• Beğen
Tepkiler: samet akkaya
(link)

Alacağım bisiklet budur, fakat karbon maşa. Ben biraz ağır biri olduğum için karbon maşa kırılabilir mi ?
Kendi tecrübemi paylaşayım ama tavsiye olarak düşünmeyin: Ben de """"biraz"""" ağır biriyim. Karbon maşalı Triban 520 ile çok yol yaptım. Portbagaj takıp yük bile taşıdım. 4 yıl oldu sanırım henüz bir problem yaşamadım.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Tuğrul Tomba
90 kiloyum. Karbon parçalı ilk bisikletim olacak.

90 kg anormal bir ağırlık değil, o ağırlığı kaldıramayacak genel amaçlı (yarışçıya özel vb. olmayan) yetişkin bisikleti var mıdır?

Normalde bisiklet web sitesinde "rider weight" diye bir özellik koyuyorlar bazen fakat bu bisikelt için bulamadım.

Geri