Bugün ne kadar bisiklet sürdün?

Scudo

suyunsesi

Forum Bağımlısı
Tepki
6.133
İsim
Turgay
Başlangıç
1979—80
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sabah işe geldim (8.9 km). :)
Akşam da dönerim. Toplam 18 km gibi bişey olur :p

Kendi kendime düşünüyorum da; acaba pedaldan elektrik destekli bisiklet sürdüğümde (sağlık sebebiyle) bu km'leri nasıl hesaplayacağım ki :naslyni:? Çünkü 10 km kullansam bunun yokuş kısımlarında tamamen ben sürmüş olmayacağım. Yüzde hesabıyla da uğraşılmaz. Diyelim 10 km'nin yokuş olan 1 km kadarında elektrik desteğini aldım, normalin %X'i kadar performans harcamış olurum. Gerisini elektrik desteği halleder. Böyle durumda 10 km değil 9.X km sürdüm mü diyeceğim? Peh o_O.
Aman boş ver, keyif almaya bak :D.

Samet M.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.238
İsim
Samet
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sabah işe geldim (8.9 km). :)
Akşam da dönerim. Toplam 18 km gibi bişey olur :p

Kendi kendime düşünüyorum da; acaba pedaldan elektrik destekli bisiklet sürdüğümde (sağlık sebebiyle) bu km'leri nasıl hesaplayacağım ki :naslyni:? Çünkü 10 km kullansam bunun yokuş kısımlarında tamamen ben sürmüş olmayacağım. Yüzde hesabıyla da uğraşılmaz. Diyelim 10 km'nin yokuş olan 1 km kadarında elektrik desteğini aldım, normalin %30'u kadar performans harcamış olurum. Gerisini elektrik desteği halleder. Böyle durumda 10 km değil 9.3 km sürdüm mü diyeceğim? Peh o_O.
Aman boş ver, keyif almaya bak :D.
O yüzden olsa gerek cihazlar elektrikli sürüşünü bisiklet olarak değil de "e-bike" profiliyle kayıt altına alıyor :)

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
21.380
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Şehir içinde sağa sola giderken 25 km olmuş.😅

Cem Coşkun

Forum Bağımlısı
Tepki
1.644
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Dün akşamdan her şeyi hazırladım. 22 km'lik bir rota planladım. Tabiri caizse, ovadan yaylaya 11 km tırmanış, yayladan ovaya 11 km iniş...

Sabah tam sekizde evden çıktım. Hem mental hem de fiziksel olarak iyi hissediyordum. Tırmanışın 4. km'sinde çoğunluğu kadın bisikletlilerden oluşan, bir çınar ağacının altında mola vermiş, çoğu tek tip formalı yedi-sekiz kişilik bir gruba rastladım. İmrendim. Selam verip devam ettim.

Birkaç dakika sonra aynı gruptan iki bisikletlinin bana yetişmek üzere olduğunu farkettim. Açıkçası biraz şaşırdım arayı bu kadar çabuk kapatmalarına. Ben nefes nefese çıkarken onlar sohbet ediyordu üstelik.

Bir gözüm nabzımda bir gözüm hızımda, kendimi sorguladım bir süre. İyice yüklendim pedallara. Artık tepeye az bir şey kalmışken daha fazla direnemedim, ilk molamı gecikmeli olarak verdim.

Yanımdan geçerlerken gördüm, ikisinin bisikleti de elektrik destekliymiş.

Tuğrul Tomba

Söz uçar, yazı kalır...
Tepki
1.297
İsim
Tuğrul Tomba
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Altta strava veri özeti: 1 Mayıs Turu. Bugün de işe geliş 800 m+ öğle yemeğine eve: 800m + tekrar işe geliş: 800m + eve dönüş: 800m=3200 m. Allah bereket versin. Herkese kazasız, keyifli turlar dilerim.
WhatsApp Image 2024-05-01 at 22.07.51.jpeg