Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Carraro Flexi 121

Merhabalar,

Ben de aranıza bisiklet acemisi yeni bir Flexi 121 sahibi olarak katılmış bulunuyorum, bugün kutu açılışı yaptım ama park ayağının bisikleti tutmadığını fark ettim. Bunun için ayarı nasıl yapabilirim?

Scudo
merhabalar. ben de birkaç gün önce bir flexi 121 ile aranıza katıldım. uzun süredir araştırdığım bir bisiklet olduğu için hızlı bir şekilde ankara’daki carraro bayisinden denemeden aldım. bisiklete ilk bindiğimde fotoğraftaki gibi ön teker ile gidonun aynı eksende olmadığını fark ettim. bu sorunu nasıl düzeltebilirim?DADA4248-3DC2-44C6-8E01-2B46152FA8E9.jpeg

Bisikletin önüne geç, ön tekeri bacaklarının arasına al. İki elinle direksiyonu tut, hizasına göre düzelt. Çocukken ben öyle yapardım. :D şaka bir yana bence servise götür.

@seydieser
aynen çocukken ben de öyle yapardım ama eğer bu bisikletten kullandıysan hocam gidon gövdeye bir vidayla sabitli. o şekilde düzelmiyor maalesef. gidonun alt kısmındaki katlanır mekanizmasından tekeri ayarlayarak belki yapılabilir ama orayla uğraşmadım henüz. servise götürmek için de şimdilik vaktim olmadı. kendi çabamla veya burdan birisinin yardımıyla yaparım belki dedim ama henüz bir yol katetmiş değilim :/

@Türko
evet onda da var biraz ama gidon kadar rahatsız etmiyor. servise götürcem mecbur artık

Teşekkürler. Tur bisikletim vardı zaten bunu hanıma almıştım. Sanırım ondan fazla ben kullanıcam :)

Tek eleştirim Vites kolları. Orta aktarıcıda net geçiş yapmakta çok zorlandım. Hanım hayatta beceremez. EF41 set ile değiştireceğim gibi gözüküyor.

en uygun sıfırını istanbul anadolu yakasında nerede bulabilirim? internette 2019 model için bulduğum en uygun fiyat 1850. internetten alırsam kurulumunu kendim yapabilir miyim yoksa illa servis gerekir mi

@bebelac
Kurulumunu servis yapmaz ise garanti kapsamı dışında kalır diye biliyorum.

@seydieser

peki 2019'un v frenli olanı mı yoksa mekanik disk frenli olanı mı desem :)

Arkadaşlar 2. El 2018 modelini bugün almış bulunmaktayım . Arka vitese koruma vb neler yapmam gerekiyor?? Çok mutluyum

Aynı zamanda eşimin boyu yetismedi bir 4 santim sele borusunu kestirsem problem olur mu?

Son düzenleme:
@bebelac
Hocam emin ol o kadar profesyonel binmiyorum. Bende V Fren olanı var.

Bu arada 2018 Carraro Flexi'mi (siyah) satmak istiyorum piyasası nedir? Tertemiz, bakımları yetkili servisinde yaptırılmıştır.

@oobekkoo

1700 TL ye nereden aldın Ankara dan

Geri