Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Carraro Flexi 121

@Ksamet garantinin ne zaman gerekeceği belli olmaz. Kimseye olmaz sizin bisikletinizin yolda kırılacağı tutar. Siz taktığınız parçaları sökün kutusuna koyup hiç bir yeri aramadan servise kurulum için gidin.
Hocam ben bunun pedallari ve seleyi taktim, tak cikar yaptigim belli olur ama bi haliyle birkac servise bakayim, daha hic surmedim bisikleti, servis olmaz derse biraz kavga ederiz heyecan olur 😊 saticinin da bu yonde bir uyarisi yok neticede

Scudo
Arakadaslar selamlar, Eşim hediye olarak 2020 flexi 121d almış, kutudan çıkardım sele ve pedalları taktım ama daha sürmedim.Garanti için servise kurulum yaptirmak lazim diye okudum.Servisin birini aradim kendiniz kurdu iseniz biz garanti belgesini dolduramayiz dedi.Surup geçeyim mi baska servise sansimi deneyeyim mi, garanti ise yarar mi?

Bu kurulum konusundan haberrim olsa acmazdim kutuyu, internetten almis esim, bir uyari falan da yok.
Öncelikle hayırlı olsun kazasız belasız kullanın :) Servise kurulum yaptırmazsanız ürün garanti kapsamında sayılmaz diye satıcıların ortak görüşü var. Siz taktığınız parçaları sökün aynı kutudan çıktığı gibi götürün servise. Servisde sizden farklı bir şey yapmayacak, belki daha kötü bile yapabilir, eve getirince kontrol edersiniz. Sadece kurulumu yaptırdım artık garanti kapsamında diye düşünmeyin. Garanti belgesinde yazan periyodik bakımlardan birisini yaptırmazsanız yine garanti kapsamından çıkar. Firmalar bayiler kazansın diye böyle yapıyor. Garantilik işiniz oldu diyelim firmanın vereceği cevap ağırlıklı olarak şu: "Kullanıcı hatası.". Siz ilk aşama olarak servise kurulum yaptırın, bakımlarını yapsın ilerleyen zamanlarda baktınız sıkıntı yok periyodik bakımları tercihinize göre yapar veya yaptırırsınız.

Hocam ben bunun pedallari ve seleyi taktim, tak cikar yaptigim belli olur ama bi haliyle birkac servise bakayim, daha hic surmedim bisikleti, servis olmaz derse biraz kavga ederiz heyecan olur 😊 saticinin da bu yonde bir uyarisi yok neticede

Hiç sıkıntı olmaz hocam ceplerinden para çıkmıyor. Zaten elemanlar çalışıyor bakmazlar bile. Kutulayın götürün.

Hiç sıkıntı olmaz hocam ceplerinden para çıkmıyor. Zaten elemanlar çalışıyor bakmazlar bile. Kutulayın götürün.
Bi bakayim o zaman ben yarin oburgun, tesekkurler, binemedik gitti kac gundur valla

• Beğen
Tepkiler: Larkkral
Merhabalar
Ben de 121d modeliyle aranıza katıldım.Bisiklet kullanma tecrübesi olmayan biriyim bu nedenle en azından başta (öğrenme sürecinde)ayağım yere tam bassın istiyorum.Lakin yer bulunduğunu düşünmeme rağmen sele borusu belli bir noktadan sonra inmiyor bir ayarı var mıdır acaba

Dosyalar

• A16B3E1A-499E-498E-86F4-4B2CF933D39D.jpeg
    A16B3E1A-499E-498E-86F4-4B2CF933D39D.jpeg
    80,1 KB · Okunma: 55
Merhabalar
Ben de 121d modeliyle aranıza katıldım.Bisiklet kullanma tecrübesi olmayan biriyim bu nedenle en azından başta (öğrenme sürecinde)ayağım yere tam bassın istiyorum.Lakin yer bulunduğunu düşünmeme rağmen sele borusu belli bir noktadan sonra inmiyor bir ayarı var mıdır acaba
Öncelikle hayırlı olsun kazasız belasız kullanın inşallah. Carrarolarda sele borusunun alt kısmı kapalı, sele daha fazla inmiyor. Sele borusunu bir miktar kestirenler vardı ama ne kadar sağlıklı tartışılır. Bindiğiniz zaman en az 10cm sele yuvasında olmalı. Katlanırda bu daha fazla olmalı ki sele yuvası zaten 20-25 cm.

Öncelikle hayırlı olsun kazasız belasız kullanın inşallah. Carrarolarda sele borusunun alt kısmı kapalı, sele daha fazla inmiyor. Sele borusunu bir miktar kestirenler vardı ama ne kadar sağlıklı tartışılır. Bindiğiniz zaman en az 10cm sele yuvasında olmalı. Katlanırda bu daha fazla olmalı ki sele yuvası zaten 20-25 cm.
Öncelikle teşekkür ederim.
13-14-15 gibi seviye çizgileri görünce daha inebilmesi gerektiğini düşünmüştüm...
Kestirmeyi önermiyorsunuz zannedersem

Öncelikle teşekkür ederim.
13-14-15 gibi seviye çizgileri görünce daha inebilmesi gerektiğini düşünmüştüm...
Kestirmeyi önermiyorsunuz zannedersem
Önermiyorum. Sebebi ise sizden başkası seleyi yükselterek binmek isterse sele borusu sele yuvası içerisinde yeteri kadar kalmadığında yüksek tork sebebiyle kadroyu kırabilir. Sadece siz kullanacaksanız belki olabilir ama sele mandalını alyanlı ile değiştirin ki kazara bir durum yaşanmasın. Birde gidon boyu var tabi, seleyi indirdiğinizde gidon yukarıda kalırsa uzun ve sağlıklı sürüşler yapamazsınız.

Anladım tekrar teşekkür ederim

@slckats qq

Bu cocuk koltuklari kac kilo yasa kadae cocuklae tasir, benim kiz sanirim 17-18 kilo var, 5 yasina geliyor, alsam ne kadar sure bindirebilirim, parasinin hakkini cikarir mi?

IMG_20200708_122719.jpgbir soru daha mentesenin ic kisimlarindaki bu bolum sizlerde de ecis bucus mu, sanki orasi dokum degil de egip bukup biseyler yapmislar gibi? Bunun haricinde temiz iscilik var bisiklette, begendim.

carraro flexi 121 mi mosso 20 marine 21 mi tavsiye edersiniz? arada 500 tl fark var ama donanım olarak aynı görünüyor

carraro flexi 121 mi mosso 20 marine 21 mi tavsiye edersiniz? arada 500 tl fark var ama donanım olarak aynı görünüyor

Sizin ikileminizi bende yaşamıştım yazdığınız bisikletlerin hepsine baktım. Flexinin malzeme kalitesi görüntüsü arada ki farka değer görünüyordu. Alacak olsam 500 tl fazla verir flexi alırım. Bu arada ben dahon vitesse d8 aldım

Sizin ikileminizi bende yaşamıştım yazdığınız bisikletlerin hepsine baktım. Flexinin malzeme kalitesi görüntüsü arada ki farka değer görünüyordu. Alacak olsam 500 tl fazla verir flexi alırım. Bu arada ben dahon vitesse d8 aldım
tekerler ve koltuktaki bakır rengini sevmesem de carraro flexi 121 v siparişi verdim. çoğu sitenin stoklarında kalmamış sadece mat gri rengini bulabildim. biraz daha bütçeyi artırabilseydim kesinlikle ben de dahon almak isterdim ama şu an beni aşıyor. her şeyde olduğu gibi bisiklette de fiyatlar aşırı yüksek güç yetmiyor. yine de sonunda katlanır bisikletim oldu kampa gitmek için tur bisikleti olarak kullanmayı düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: srknsnyz
arkadaşlar son hızı artırmanın maliyeti nedir? Yokuş performansından çok memnunum. Ancak son hız biraz yetersiz geliyor. Bildiğim kadarıyla aynakol 26-38-48. Bunun 52 veya daha üstü olanın maliyeti nedir? Ya da rubleyi mi değişmek gerekir? Yükselten var mı? Yokuş performansını etkilemeden son hız performansını nasıl yükseltebiliriz?

arkadaşlar son hızı artırmanın maliyeti nedir? Yokuş performansından çok memnunum. Ancak son hız biraz yetersiz geliyor. Bildiğim kadarıyla aynakol 26-38-48. Bunun 52 veya daha üstü olanın maliyeti nedir? Ya da rubleyi mi değişmek gerekir? Yükselten var mı? Yokuş performansını etkilemeden son hız performansını nasıl yükseltebiliriz?
Lastikleri inceltebilirsiniz, aynakolu büyütebilirsiniz, rubleyi küçültebilirsiniz. Ruble ve aynakola dokunduğunuz zaman zincirin boyunu tekrar ayarlamak gerekecektir unutmayın.

Yapabileceklerini söyleyeyim shimano 11-28 7 vites kaset rubleler var. Senin bisikletinin orjinalinde 14-28 vidalı ruble takılı, mevcut hızını 3,42 oranı gibi düşün. 121 için iyi bir hız aslında, 25-30 km hız yapabilirsin. yeni ruble bunu 4 oranına çıkaracaktır beklentini karşılayabilir. Yalnız söyle bir sorun var, Bu ruble kaset ruble, flexi 121 vidalı ruble kullanıyor dolayısı ile göbeyi de freehub göbekle değiştirmen gerekli ki kaset ruble takılabilsin . Vidalı rublelerde ufak dişlinin 11 lere düşme imkanı yok. Bu tarz masrafları var. Aktarıcında tourney, göbeyi değiştirince mevcut aktarıcın sorunsuz monte edilebilirmi ondan da emin değilim bir araştırman gerekli. Fakat 11 dişe kadar desteklediğini sanıyorum. Zincir boyu gibi problemlerde ortaya çıkabilir o zaman zincirde değişmek zorunda kalırsın. Yada aynakolu kompile değişeceksin. 3 lü ve en küçük dişlisi yine 28 olan 52 li Bir aynakol bulsan dahi hız oranın 3,70 e çıkar. Yokuş performansının etkilenmemesi için yine küçük dişli 28 li aynakollara bakman gerekli. Bu söylediklerim flexi 121 için. Nickin tilt120 . 3 lü aynakoldan bahsettiğine göre flexi 121 için konuştuğunu varsayıyorum
Bu videoyuda bir izlemeni öneririm

Son düzenleme:
Merhabalar, orjinal carraro flexi 121 bisikletime 20X1.35 ebadında lastik takabilir miyim? Mevcut jant ve iç lastik uyumlu mudur?

Son düzenleme:
Arkadaşlar flexi 121 1.85 boy için uygun mu?

Geri