Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Çocuklar için bisiklet tavsiyeleri

Scudo
Arkadaşlar. Benim oğlan arka lastiği kaydıra kaydıra eritti. Erimeyen f/p bir lastik bakıyorum. 24 jant kron xc150 için. Hepsiburada sitesinde olursa iyi olur. 150tl ye 50 TL indirim var ilk defa alışveriş yapacak olanlara. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

İzmir çankaya bisikletçiler sokağında çocuk bisikletleri havalarda uçuyor çin malı bisikletlere bmx deniyor. Dramatik bi sokak

Bennim 10 yaşında bir oğlum var. En Uygun bisiklet modeli bulabilirsiniz. Ve en Uygun jant kaç olabilir.

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.
Bennim 10 yaşında bir oğlum var. En Uygun bisiklet modeli bulabilirsiniz. Ve en Uygun jant kaç olabilir.
Boyu normalse 24" çok uygun olur ancak bir zaman sonra boyunu yükseltmeniz gerekir.
Ben 10 yaşındayken ailem bana 26" almıştı. Biraz büyük geliyordu ama zamanla alıştım.
Kızım 9 yaşında neredeyse 1.40 metre. Biraz yardımla anasının bisikletini (26" S beden) sürebiliyor ama dediğim gibi yavaşladığında veya dönüşlerde biraz hakimiyet sorunu yaşıyor.
İleride değiştiririm diyorsanız şiddetle 24" öneririm.

• Beğen
Tepkiler: Cii ve cazci
@Cii Büyük oğlum 10 yaşında ve geçen yıl aldığım " Bianchi Aspid 24' " ü kullanıyor.
Sele borusunu bacakları uzadıkça yukarı kaldırıp 2-3 sene daha kullanacağını tahmin ediyorum..

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.
Merhaba,

4 Yaşındaki kızım için 16" Kron XC50 almayı düşünüyorum. Piyasada 650-700 TL altında bisiklet yok zaten. Decathlon, Salcano, Peugeot az çok aynı fiyatlarda. Decathlon için olumsuz yorumlar aldım arkadaşlarımdan. Al. kasa olduğu için bu bisikletin fiyatı 900 TL. Kızımın boyu 107 cm şu an.

Tavsiyelerinizi rica ediyorum.

Teşekkürlerler.

Mrblar herkese,
7 yaşındaki oğlumun 16 jant bisikletini 20 jantla değiştirmeye karar verdik. Alüminyum kadro, jantlar çift kat olsun, 21 vites, kron iyidir gibi yorumlar okudum. Kronun xc 75 modeli alüminyum ama 7 vites, diğer modeli çelik kadro 21 vites. Bianchi, kron, moss gibi markaların hangi modelini tavsiye edersiniz. Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim
Saygılarımla

Mrblar herkese,
7 yaşındaki oğlumun 16 jant bisikletini 20 jantla değiştirmeye karar verdik. Alüminyum kadro, jantlar çift kat olsun, 21 vites, kron iyidir gibi yorumlar okudum. Kronun xc 75 modeli alüminyum ama 7 vites, diğer modeli çelik kadro 21 vites. Bianchi, kron, moss gibi markaların hangi modelini tavsiye edersiniz. Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim
Saygılarımla
Bence hafiflik daha önemli. 7 viteste yeter.

• Beğen
Tepkiler: tatarsüvari
Mrblar herkese,
Saygılarımla
Bisikletçiden 150-200 liraya ikinci el al. Hep öyle yaptık. 9-10 yaş deyince 24 jant bir bisiklet alırsın ve çocuk 14-15 yaşına kadar biner. Sonrasında kaliteli bir yetişkin bisikleti alırsın. :harika:

• Beğen
Tepkiler: tatarsüvari
Arkadan iki kardeşi daha geliyor, sıfır alıyım mı hepsi kullansın;))

• Hahaha
Tepkiler: necmeddin
Arkadan iki kardeşi daha geliyor, sıfır alıyım mı hepsi kullansın;))
Hocam o zaman olur şu an bizde 16-20-24-26 olmak üzere 4 tane bisiklet var. İşin içinden çıkamayınca bisikletçide belej çalışmaya başladım.
Mahallede tekeri patlayan, teli boşlayan. Eski bisikletlerini faal hale getirmek isteyen gelip beni buluyor. Yakın zamanda aşina olursun ister istemez.
Allah cümlemizin evlatlarını bağışlasın. :harika:
20 jant alacaksan vitessiz olanını tercih et. 350- 400 lira gibi markalı almana gerek yok . Merak etme geride gelen çocuklara da yeter.

• Beğen
Tepkiler: cember3454
Merhaba arkadaşlar.

6 yasinda ogluma 20 jant bisiklet bakiyorum.

Kendisinin sectigi bisiklet Kldoro 2024 marka ve yaptigim arastirmada bisikletle alakalı net bilgiye ulasamadim. İlk bisikleti olacak fakat satis sonrasinda servis konusunda sorun yasamakta istemiyorum. Kron Ares 4.0 almayi dusunuyorum. Sizlerin fikirlerine ihtiyacim var. Yol gosterirseniz sevinirim. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

kron un xc50 veya farklı çocuk bısıkletlerı var bı bakın derım

Herkese merhaba,

Oğlumun bisikleti vitessiz çocuk bisikleti, eğer arka rubleyi söküp aynakol dişlisinin aynısını oraya da taksam acaba sitedeki yokuşları çıkmasına yardımcı olur mu, öngöremediğim bir dezavantajı olur mu (sürati düşsün daha iyi : ) )

Teşekkürler,

O zaman illa bi ruble almam lazım yani? Mesela çıkma bir vitesli bisiklet rublesi alıp zinciri en üst dişliye fikslesem?
Ruble olmaz, ruble takınca çok büyük ihtimalle tekerlek için bırakılmış olan araya sığmaz, jantları tekrar ördürmek lazım, ruble dişlileri arasındaki mesafe de sıkıntı yaratır. Ayrıca en üst dişliye fiksleseniz bu sefer zincir hizası bozulur, zincir uzunluğu da yetmez. Sizin arkadaki dişliyi daha büyük dişli sayısına sahip tek vitesli bir freewheel ile değiştirmeniz gerekir. 25-30 liraya bulunabilir. Ama ilave aparat olmadan değiştiremezsiniz. zinciri büyütmeniz de gerekebilir. Bisikletçiye götürmeniz lazım.

Ruble olmaz, ruble takınca çok büyük ihtimalle tekerlek için bırakılmış olan araya sığmaz, jantları tekrar ördürmek lazım, ruble dişlileri arasındaki mesafe de sıkıntı yaratır. Ayrıca en üst dişliye fiksleseniz bu sefer zincir hizası bozulur, zincir uzunluğu da yetmez. Sizin arkadaki dişliyi daha büyük dişli sayısına sahip tek vitesli bir freewheel ile değiştirmeniz gerekir. 25-30 liraya bulunabilir. Ama ilave aparat olmadan değiştiremezsiniz. zinciri büyütmeniz de gerekebilir. Bisikletçiye götürmeniz lazım.

Çok teşekkür ederim. Uğraştınız..

Herkese merhaba 4 yaşındaki kizim icin bisiklet arayisindayim uyduruk birşey olsun istemiyorum ancak 3 yıl sonra değiştirmek gerekir herhalde bu yuzden cok pahali birsey almaya gerek var mi karar veremedim 2. Ellere de bakacagim önerebileceğiniz marka var mı acaba bianchi decathlon kron hydra salcano aklımda olanlar

• Beğen
Tepkiler: necmeddin
Geri