Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Corelli Kullanıcıları Kulübü

Geronix

Aktif Üye
Tepki
152
İsim
Muhammet
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Corelli
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Çoğu markanın kullanıcı kulübü var, ne olur ne olmaz konusunu açalım kalsın burada. Hem Forumda Corelli kullanıcıları az değil. Özellikle "Goat" kullanıcı sayısı bir hayli fazla gibi geldi bana.

Snoop 4.1 ile muhtemelen bu kulübün en ucuz bisiklete sahip ve acemi üyesi oluyorum.

Bir ekleme yapayım, Bir süre öncesine kadar profilimizde seçtiğimiz bisiklet markası kısmında Corelli yoktu. Eklenene kadar bir çok kişi bisiklet markasını "Diğer" girdi. En sonunda Corelli eklendi ve artık "Bisiklet" kısmında Corelli ekleyebilirsiniz. Görüyorum Corelli kullanıp "Bisiklet Markası" kısmını diğer seçenleri.

Son düzenleme:
Scudo
Bisikletim yine beni şaşırtmaya devam ediyor. Selesi çok fazla yukarı aşağı gidip duruyordu bende sele ile sele borusunu ayırdım. Ve bir baktım oradaki parçanın tırtıklı yüzeyi dümdüz olmuş. Geri takmaya çalışınca ise inmiyor zorlaman gerekiyor. Şimdi eski bisikletimde bulunan parçayı takacağım o sağlam duruyor. Bu parçanın adı nedir sıfırını nereden bulabilirim?

Ah ah Corelli... Niye böylesin ya.20201012_174705.jpg
Takamayacağım parça uyumsuz çıktı... Neyse bakacağız...

• Beğen
Tepkiler: St.Ahmetus
20190717_194511.jpg
Ben de bu fotoğrafı bisikleti aldığım zaman çekmiştim,gezerken hiç çekmediğimi fark ettim :krktm: :acpsnr:
Bir daha ki sefer gezi fotosu koyarım inşallah :harika:

Bu arada 2. -3. bisikleti ekleyemiyoruz!!! :(

Katlanır bisiklet modellerinden Relax 2.0 sıfır almayı düşünen varsa deneyimlerimi aktarayım. Kendisi ile yaklaşık 700 km kadar yol kat ettik.
İlk önce bu bisiklet Nexus 3 göbekten vitesli, Aynakolu 44 dişli dolayısı ile yokuş bayır varsa tekrar düşünün, çıkamazsınız. Kadrosu da arkaya ruble ekleyip aktarıcı takmaya müsait değil. Düz yolda 33-35 km hızdan sonra pedallar boşa dönüyor. Göbekten vitesin tek güzel yanı vites ayarı bozuldu derdi yok, tıkır tıkır çalışıyor.
Fren kolları ve bacakları isimsiz ve tatmin edici değil. Ben shimanonun temel seviyesindekilerle değiştirdim ve epey fark etti.
Ben bu bisikletin arka tekeri ve jantından çok çektim. Daha aldığım ilk gün lastik patladı ve iç taraftan jant kısmından, daha sonra bir daha aynı yerden. Öyle olunca schwalbe maraton plus zırhlı lastik ile değiştirdim ama yine jant tarafından patladı iç lastik. Jant bandı vs tekrar yaptık. Bu kez jant telleri kırılmaya başladı. Yani bu arka teker epey üzdü.
Bunlar dışında menteşeleri sağlam gibi, kadrosunu da gören bisikletçiler iyi diye niteliyorlar. Çamurluklar standart ama zaman zaman yoğun sudan hızla geçerken sırtıma su sıçramaları oluyor. Bisiklet hafif değil standart. Katlandkktan sonra süreyim deyince ayrılıyor, mıknatısları çok kuvvetli değil ama basit bir ip benzeri şeyle sabitlenebiliyor. Gidon, sele borusu alüminyum, selesi şaşırtıcı seviyede rahat geldi bana. Yokuş yukarı ayağa kalkıp yüklendiğinde gidondan esneme sesleri geliyor. Ben bilinçsizce almış olsam da yerli ve ilk olması sebebi ile seviyorum kendisini. Kadrosu sağlam gibi o bana yetiyor, geri kalan herşeyi bir şekilde değiştirebiliyorum. Sorusu olan varsa deneyimlerim eşliğinde cevaplayabilirim.

Abiler merhaba ben İsa, 17 yaşındayım . Corelli Snoop 3.1 bisikletimi 19 ağustos 2019 dan beri kullanıyorum . Yks hazırlık öğrencisi olduğum için bu sene sadece 365 günde 2100 km tek kullandım. Deneyimlerimi ve sorularımı size de ulaştırmak isterim . Deneyimler:
-Arkadaşlar bisikletim giriş seviye ve benim yoğun şekilde bisiklet kullanmaya başladığım ilk bisiklet . Başlarda pek bir şey anlamadığım için çok fazla sorun yaşıyordum . Etrafımdaki bisikletçiler de kötü olduğu için asla çözüm bulamıyordum. Çok fazla sorun yaşıyordum çünkü corellinin çoğu componenti markasız ve fabrika çıkışlı (maliyet düşürmek için) ve bu durum çok fazla soruna yola açıyor.
-Ön ve arka göbek demir ve rulmansız . İnternet sitesinde rulmanlı yazmasına rağmen.
- Vites kolları dacron yani açık açık söyleyeyim ÇAKMA , ÇİN MALI . Bu kollardan kurtulmadan asla düzgün vites / fren deneyimi yaşayamıyorsunuz.
- Aynakol dacron , ÇAKMA ama Allaha şükür henüz sıkıntı çıkarmadı.
- Ruble merdiven altı ve 2200. Km de değiştirdim shimano mtz-21 ile çünkü zincirim yamuldu ve ikisini de değiştirmek zorunda kaldım . Zincirimin yamulma sebebi ise ön aktarıcının da tamamen markasız ve ÇAKMA olmasındandı . Ön vitesi atarken çok kötü şekilde kilitlenmişti zincirim bidaha yaşamamak için onu da shimano tourneyin bir vitesiyle değiştirdim. 50 tllik ön vitesi neden koymuyorsun be Corelli...
- Drop atarken sele borusu yamuldu ve çelikti kurtuldum ondan da ağırlık yapıyordu alloy taktım.
-Fren ayarı çok zor yapılıyor bi kaç kre sıkıca sıkınca gevşiyor .
- Orta göbek çat çat ses yapıyordu değiştirdim. Bu arada arka göbek yalpa yaptığı için değiştirdim rulmanlı bir göbekle ve ön göbeğim hala o siyah iğrenç demir göbek.
- Amörtisörle ilgili fikirlerimi henüz tam oturtamadım. Çelik olması sıkıntı ve yayları çok sert. Aslında bu duruma da ayak uydurdum performanslı ve hızlı sürmek istediğimde uzun süre yağlamıyorum çalışmıyor :d hareket yapmak istediğimde wd40 ı bolca sıkıyorum bacaklara yağ gibi kayıyor.
- Arka lastik mitas 1 ayda eridi cst gripper taktım.
Deneyimlerim bu kadar arkadaşlar şimdi sorum şu ki
SADECE BEN Mİ BU BİSİKLETTE BU KADAR SORUN YAŞADIMMM ?? .
Snoop 4 modellerinde de aynı componentler(yanlış yazıyor olabilirim kusura bakmayın) var çünkü. Özellikli çakma vites kollarından asla vazgeçmiyorlar . Buraya kadar okuduysanız teşekkür ederim iyi forumlar .

Dosyalar

• 20200314_103337.jpg
    20200314_103337.jpg
    3,1 MB · Okunma: 61
Küçük kardeşime corelli snoop 3.0 aldım ve dacron kompanentlerden gayet memnunuz. Plastik oluşu düştüğü an kırılacagi anlamına geliyor tek eksisi bu bana göre. Double shift özelliği bile eklemişler.

@berke2002 ya reis bi de sen kullansan sürekli olarak hissedersin belki çocuk ufaksa anlamaz . Anlayacak yaşta ise zamanla anlayacağını düşünüyorum çünkü vites kolları sert ve çoğu zaman teli düzgün çekmiyor. Ayrıca çoğu parçası da dacron değil . mesela rublesi ata index , ön aktarıcısı modelsiz vb

@berke2002 ya reis bi de sen kullansan sürekli olarak hissedersin belki çocuk ufaksa anlamaz . Anlayacak yaşta ise zamanla anlayacağını düşünüyorum çünkü vites kolları sert ve çoğu zaman teli düzgün çekmiyor. Ayrıca çoğu parçası da dacron değil . mesela rublesi ata index , ön aktarıcısı modelsiz vb
Kullandığım zamanlar oldu elbette, haklısın rublesi dandik uzun ömürlü olmaz, vites ayarı da normalde senede 1 kere yapılıyorsa bunda 3-4 kere yapılır. Bu yaz 1000 liraya aldım ve 1000 liraya alüminyum kadro olması beni cezbetti. Yoğun kullanıma dayanacak bir bisiklet olduğunu ben de hiç sanmıyorum.

Kullandığım zamanlar oldu elbette, haklısın rublesi dandik uzun ömürlü olmaz, vites ayarı da normalde senede 1 kere yapılıyorsa bunda 3-4 kere yapılır. Bu yaz 1000 liraya aldım ve 1000 liraya alüminyum kadro olması beni cezbetti. Yoğun kullanıma dayanacak bir bisiklet olduğunu ben de hiç sanmıyorum.
Aynen yoğun kullanıma dayanması için masraf istiyor haklısınız. Vites ayarı çok fazla bozuluyor bu arada normal bir bisikletçi gibi kullanılması gerektiği gibi fazla kullanıldığında . (Kadansı sabit tutma muhabbeti)
@Safa Kaplann bisikletinizden memnun musunuz acaba merak ediyorum bildiğim kadarıyla ağırlığı biraz fazlaymış (11 kg?)

Bisikletim yine beni şaşırtmaya devam ediyor. Selesi çok fazla yukarı aşağı gidip duruyordu bende sele ile sele borusunu ayırdım. Ve bir baktım oradaki parçanın tırtıklı yüzeyi dümdüz olmuş. Geri takmaya çalışınca ise inmiyor zorlaman gerekiyor. Şimdi eski bisikletimde bulunan parçayı takacağım o sağlam duruyor. Bu parçanın adı nedir sıfırını nereden bulabilirim?

Ah ah Corelli... Niye böylesin ya.243676 dosyayı görüntüle
Takamayacağım parça uyumsuz çıktı... Neyse bakacağız...
Abi boşver hiç uğraşma git kendine sıfırından güzel alyanla ayarlayabileceğin bir sele al o sırada sele borusunu da aluminyum bir tanesiyle değişirsin . 120 tl tutar taş çatlasa

• Beğen
Tepkiler: Geronix
Aynen yoğun kullanıma dayanması için masraf istiyor haklısınız. Vites ayarı çok fazla bozuluyor bu arada normal bir bisikletçi gibi kullanılması gerektiği gibi fazla kullanıldığında . (Kadansı sabit tutma muhabbeti)
@Safa Kaplann bisikletinizden memnun musunuz acaba merak ediyorum bildiğim kadarıyla ağırlığı biraz fazlaymış (11 kg?)

Şu anda memnunum 2 ay kadar oldu alalı. Şu anda tanışma aşamasındayım kendisiyle. :) Su ana kadar bir sıkıntı yaşamadım zaman içerisinde neler olacak beraber göreceğiz.

• Beğen
Tepkiler: Oklüzal Builder
1.jpeg

Eşimin Bisikleti Sandy 7.0

1.jpegWhatsApp Image 2020-09-24 at 10.36.13.jpeg

Bu da benim goat 2.0 ama bisiklet fazlalığından kullanmıyorum. İhtiyacı olana yardımcı olabilirim.

Abiler merhaba ben İsa, 17 yaşındayım . Corelli Snoop 3.1 bisikletimi 19 ağustos 2019 dan beri kullanıyorum . Yks hazırlık öğrencisi olduğum için bu sene sadece 365 günde 2100 km tek kullandım. Deneyimlerimi ve sorularımı size de ulaştırmak isterim . Deneyimler:
-Arkadaşlar bisikletim giriş seviye ve benim yoğun şekilde bisiklet kullanmaya başladığım ilk bisiklet . Başlarda pek bir şey anlamadığım için çok fazla sorun yaşıyordum . Etrafımdaki bisikletçiler de kötü olduğu için asla çözüm bulamıyordum. Çok fazla sorun yaşıyordum çünkü corellinin çoğu componenti markasız ve fabrika çıkışlı (maliyet düşürmek için) ve bu durum çok fazla soruna yola açıyor.
-Ön ve arka göbek demir ve rulmansız . İnternet sitesinde rulmanlı yazmasına rağmen.
- Vites kolları dacron yani açık açık söyleyeyim ÇAKMA , ÇİN MALI . Bu kollardan kurtulmadan asla düzgün vites / fren deneyimi yaşayamıyorsunuz.
- Aynakol dacron , ÇAKMA ama Allaha şükür henüz sıkıntı çıkarmadı.
- Ruble merdiven altı ve 2200. Km de değiştirdim shimano mtz-21 ile çünkü zincirim yamuldu ve ikisini de değiştirmek zorunda kaldım . Zincirimin yamulma sebebi ise ön aktarıcının da tamamen markasız ve ÇAKMA olmasındandı . Ön vitesi atarken çok kötü şekilde kilitlenmişti zincirim bidaha yaşamamak için onu da shimano tourneyin bir vitesiyle değiştirdim. 50 tllik ön vitesi neden koymuyorsun be Corelli...
- Drop atarken sele borusu yamuldu ve çelikti kurtuldum ondan da ağırlık yapıyordu alloy taktım.
-Fren ayarı çok zor yapılıyor bi kaç kre sıkıca sıkınca gevşiyor .
- Orta göbek çat çat ses yapıyordu değiştirdim. Bu arada arka göbek yalpa yaptığı için değiştirdim rulmanlı bir göbekle ve ön göbeğim hala o siyah iğrenç demir göbek.
- Amörtisörle ilgili fikirlerimi henüz tam oturtamadım. Çelik olması sıkıntı ve yayları çok sert. Aslında bu duruma da ayak uydurdum performanslı ve hızlı sürmek istediğimde uzun süre yağlamıyorum çalışmıyor :d hareket yapmak istediğimde wd40 ı bolca sıkıyorum bacaklara yağ gibi kayıyor.
- Arka lastik mitas 1 ayda eridi cst gripper taktım.
Deneyimlerim bu kadar arkadaşlar şimdi sorum şu ki
SADECE BEN Mİ BU BİSİKLETTE BU KADAR SORUN YAŞADIMMM ?? .
Snoop 4 modellerinde de aynı componentler(yanlış yazıyor olabilirim kusura bakmayın) var çünkü. Özellikli çakma vites kollarından asla vazgeçmiyorlar . Buraya kadar okuduysanız teşekkür ederim iyi forumlar .
Var ya, Bildiğin benim yaşadıklarımın aynısını yaşıyorsun. Ben de 4.1 kullanıyorum farkları 24 vites olması ve Mekanik Disk vites olması.

-Parçaları fiyatını düşününce kötü değil ama biraz daha üstüne çalışılabilirdi.
-Vites kollarından ben memnun kaldım ben. Gayet düzgün çalışıyorlar ama Vites kolu ile Fren kolu birleşik yapılmış yani birisi kırılsa diğerini değiştirmek zorunda kalıyorsun ekstra masraf.
-Amortisör ise dediğin gibi. Sanki kilitli maşa kullanıyorum. Yağmur yağdığında mis gibi kayıyor güzel oluyor fakat 2 güne tekrar eski haline geliyor. WD40 elimde olmadığı için kaliteli şekilde test edemiyorum.
-Mitas lastikler gerçekten çabuk eridi. 2-3 Aylık sürece neredeyse dümdüz oldu lastikler yıllardır lastiklerini değiştirmediğim Geroni marka bisiklet ile aynı düzeye indi durumu. Aynı lastik arkadaşımda var iç yüzeyi gözüküyor dışarıdan o iplik iplik yüzey var ya orası.
-Sele berbat. Sele ile Sele Borusu bağlayan parça tırtıklı bir yapıya sahip tırtıklar birbinie tutunuyor öyle düz duruyor ama o tırtıklar dümdüz olmuş aşınmış ve şimdi sele bir aşağı bir yukarı oynuyor deli ediyor beni. Ben de Geroni markalı bisikletin sistemini söktüm benimki ile aynı onun bir kaç parçasını alıp taktım şu an daha iyi. İleride o parçadan almak şart.
-Orta göbek gıcırdıyor. Pedala yüklendiğimde özellikle diyelim pedal en alt konumda ona bastırdığımda çıtırdıyor ve arada "çat" diye ses geliyor sanki boşa atıyor.
-Orta aktarıcı da kötü. Markasız ve bir türlü vites ayarı yapamadık. Sadece 1 ve 2 kullanıyorum ama bazen o da sorun çıkarıyor.
-Pedalın birisi çok rahat dönerken birisi biraz zor dönüyor. Güç çaldığına eminim ama çok çalmıyordur.

Yani yalnız değilsin. Aslında bu Snoop serisinde sorun yaşamayan yok galiba. Artıları sadece Alü kadro olması ve fiyatına bakınca iyimser özellikler vaat etmesi ama pratikte bu özellikler işe yaramıyor.

Var ya, Bildiğin benim yaşadıklarımın aynısını yaşıyorsun. Ben de 4.1 kullanıyorum farkları 24 vites olması ve Mekanik Disk vites olması.

-Parçaları fiyatını düşününce kötü değil ama biraz daha üstüne çalışılabilirdi.
-Vites kollarından ben memnun kaldım ben. Gayet düzgün çalışıyorlar ama Vites kolu ile Fren kolu birleşik yapılmış yani birisi kırılsa diğerini değiştirmek zorunda kalıyorsun ekstra masraf.
-Amortisör ise dediğin gibi. Sanki kilitli maşa kullanıyorum. Yağmur yağdığında mis gibi kayıyor güzel oluyor fakat 2 güne tekrar eski haline geliyor. WD40 elimde olmadığı için kaliteli şekilde test edemiyorum.
-Mitas lastikler gerçekten çabuk eridi. 2-3 Aylık sürece neredeyse dümdüz oldu lastikler yıllardır lastiklerini değiştirmediğim Geroni marka bisiklet ile aynı düzeye indi durumu. Aynı lastik arkadaşımda var iç yüzeyi gözüküyor dışarıdan o iplik iplik yüzey var ya orası.
-Sele berbat. Sele ile Sele Borusu bağlayan parça tırtıklı bir yapıya sahip tırtıklar birbinie tutunuyor öyle düz duruyor ama o tırtıklar dümdüz olmuş aşınmış ve şimdi sele bir aşağı bir yukarı oynuyor deli ediyor beni. Ben de Geroni markalı bisikletin sistemini söktüm benimki ile aynı onun bir kaç parçasını alıp taktım şu an daha iyi. İleride o parçadan almak şart.
-Orta göbek gıcırdıyor. Pedala yüklendiğimde özellikle diyelim pedal en alt konumda ona bastırdığımda çıtırdıyor ve arada "çat" diye ses geliyor sanki boşa atıyor.
-Orta aktarıcı da kötü. Markasız ve bir türlü vites ayarı yapamadık. Sadece 1 ve 2 kullanıyorum ama bazen o da sorun çıkarıyor.
-Pedalın birisi çok rahat dönerken birisi biraz zor dönüyor. Güç çaldığına eminim ama çok çalmıyordur.

Yani yalnız değilsin. Aslında bu Snoop serisinde sorun yaşamayan yok galiba. Artıları sadece Alü kadro olması ve fiyatına bakınca iyimser özellikler vaat etmesi ama pratikte bu özellikler işe yaramıyor.
Abi bi shimano vites kolunu denesen vites geçiş rahatlığını, direk bisikletçiye koşup değişirsin . Belki daha farklı kullanmadığın için memnunsundur. Bu arada 1 ve 2 .viteslerde kullanıyorsan bu biraz kötü bir durum. Çünkü 3.viteste kullandığın zaman güçlenmeye ve rahatça ilerlemeye başlıyorsun. Ayrıca ön vitesin değişmeme sebebi vites kolları ve ayrıca büyük ihtimal arka viteslerin de düzgün geçmiyor ve çıkırçıkor yapıyor o da vites kollarıyla alakalı.
244366 dosyayı görüntüle

Eşimin Bisikleti Sandy 7.0

244366 dosyayı görüntüle244367 dosyayı görüntüle

Bu da benim goat 2.0 ama bisiklet fazlalığından kullanmıyorum. İhtiyacı olana yardımcı olabilirim.
Reis ücretsiz mi verecen bana lazım da :DD
@Bir Geroni Kullanıcısı bir de reis disk frenlerden memnun musun onların da sürtme yaptığını düşünüyorum bi kaç tane gördüm öyle.

Abi bi shimano vites kolunu denesen vites geçiş rahatlığını, direk bisikletçiye koşup değişirsin . Belki daha farklı kullanmadığın için memnunsundur. Bu arada 1 ve 2 .viteslerde kullanıyorsan bu biraz kötü bir durum. Çünkü 3.viteste kullandığın zaman güçlenmeye ve rahatça ilerlemeye başlıyorsun. Ayrıca ön vitesin değişmeme sebebi vites kolları ve ayrıca büyük ihtimal arka viteslerin de düzgün geçmiyor ve çıkırçıkor yapıyor o da vites kollarıyla alakalı.
Hiç Shimano vites kolu kullanmadım desem? Eski bisikletim çevirmeli dandik bir kola sahipti bu bisikletim Dacron. Belki başkasının bisikletini kullanırken kullanmışımdır ama 10 dakikalık sürüşte ne anlayabilirimki? Dediğin gibi kullanmadığım için memnunumdur o eski bisikletteki berbat vites kolundan sonra zaten buna geçmek eşekten inip ata binmek gibi geldi.

Doğrusun genelde 1 ve 2. viteste kalkış yapmayı tercih ederim çok hızlı kalkış yapıyor ama aralığı çok kötü hemen yükseltmek gerek. 4. Vitese geçtiğimde Aynakoldaki dişliyi 2 yapıyorum öyle kullanıyorum yani 1. Dişlide 1-2-3, 2. dişlide 4-5-6, 3. dişlide 7 ve 8. dişlileri kullanmaya çalışıyorum. Ön vites değişiyor ama şöyle mesela 1'den 2'ye attığımda bir süre geçiyor sonra çat diye ses geliyor pedal gitmiyor bende duruyorum kendine gelmesini bekliyorum öyle gidiyorum 2'den 3' zaten çok ekstra durumlarda geçiyorum zaten geçmek imkansız gibi bir şey çok beklemek gerekiyor. Düşüşler ise 3'den 2'ye hızlı ama 2'den 1'e zor. Bazen çok fazla beklediğim oluyor.

Arka viteslerim ayar yapınca azıcık düzgün geçiyor ama kusursuz diyemem. Yine sorunlar çıkarıyor. Mesela son zamanlarda 1'den 2'ye geçmiyor. 5'den 4'e düşmüyor. Tekrar ayar yapmam gerek. Ama memnunum ya buna da şükür.

@Bir Geroni Kullanıcısı bir de reis disk frenlerden memnun musun onların da sürtme yaptığını düşünüyorum bi kaç tane gördüm öyle.

Şimdi şöyle diyeyim, eğer iyi ayar yapmazsan her fren kötüdür. Sürme olayı ise muhtemelen iyi ayar yapılamadığından çünkü fren üzerinde istediğin gibi oynayabiliyorsun. Ben mesela kulağımı dayıyorum frene ve jantı çeviriyorum eğer ses gelmiyorsa sürtmüyordur. Zaten ayar yapınca mis gibi oluyor V Frenden daha güzel olduğunu söyleyebilirim.

Ben bir güzel ayar yapıyorum belli aralıklarla gayet güzel oluyor tutunma olarak gayet iyi. V Fren gibi Janta sürtmeyerek bir bakıma janta hasar vermiyor. Yağmurlu havalarda da kullandım gayet iyi tutunuyor.

Eğer bir sorun varsa cevaplayabilirim.

Nasıl bir yardımcılıktır acaba? :D

Merhaba bir sorum olacak ben de corelli snoop 3.1 var ve hd fren taktırmak istiyorum acaba uyumlu mudur ?

@batuhandivrik07 Hayır uyumlu olmaz. Yeni jant setide almanız gerekir. HD frene geçmek istiyorsanız boşa masraf etmeyin elinizdekini satın zaten daha ucuz bir şekilde geçiş yapmış olursunuz.

• Beğen
Tepkiler: Oklüzal Builder
Geri