Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Corelli Kullanıcıları Kulübü

Arkadaşlar corelli snoop 3.1 bisikletimin iç lastiği yarıldı ben de değiştireceğim ama hangi iç lastiği almam gerektiğini bilmiyorum. Lastiğin ölçüsü 27.5 2.10 yardımcı olabilecek var mı ? @isa7747
iç lastik corelli için çok pahalı bir şey almana gerek yok bence bütçen sınırlıysa. Gir bisikletçiye de abi bi iç lastik alabilir miyim diye 35 40 tl lik bişi verir o seni idare eder. Bu arada arka lastik hala mitassa kurtul ondan bak kur artıyor lastikler pahalılaşamdan Cst jack rabbit falan alabilirsin 2.10 başka güzel bulamazsın fiyatı uygun olan
CST iç lastik yeterli olur :harika:
(link)
Bu bana çok pahalı geldi ve kalın sibopa sahip. @batuhandivrik07 söylemeyi de unuttum ince sibop olması daha hoş olur onlarda istediğin şekilde hava miktarını ayarlayabiliyorsun ben 7 8 ay önce XLC almıştım ince sibop 35 tl ye şimdi kaç tl dir Allah bilir.
Bu arada reisler bisikletime düz gidon almayı planlıyorum bütçem max 130 tl falan önerebileceğiniz bir model var mı 31.8 mm

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Emre Yönlüer
Scudo
Husky 1.1 neydi ne oldu

Dosyalar

• IMG_20201124_183324.jpg
    IMG_20201124_183324.jpg
    1,6 MB · Okunma: 39
  • Beğen
Tepkiler: celilyafes
Ben de trekking corelli trovir 4.0 var bisikletimi sıfır aldım toplam aldığımdan beri 1482 km yol yaptım çok şükür beni hiç üzmedi 👏👍🚲
IMG_20201024_082556.jpg
IMG_20201024_082556.jpg
@Safa Kaplann corelli candır gerisi heyecan 😉

Corelli Relax 2.0, Nexus göbekten üç vitesli katlanır bisikletin arka jantı 3 seferdir jant teli kırıyor. Bezdim! Arka jant ve arka teker sürekli olarak arıza çıkartıyor. Jant teli neden sürekli kırılır ki?

Corelli Relax 2.0, Nexus göbekten üç vitesli katlanır bisikletin arka jantı 3 seferdir jant teli kırıyor. Bezdim! Arka jant ve arka teker sürekli olarak arıza çıkartıyor. Jant teli neden sürekli kırılır ki?
Benim corelli snoop 3 le baya uçup kaçıp merdiven iniyorum hiç kırılmadı galiba akordu bile bozulmadı 2400 km de. Ama sizinki fabrikasyon hatası olabilir veya bulunduğunuz bölgenin yolları kötüdür.

• Beğen
Tepkiler: St.Ahmetus
Merhabalar. Corelli fit 1.0 ile ilgili bilginiz var mi? Alınabilir mi? Yol bisikletcilerine ayak uydurabilirmiyim?

@Sinyor Bu sizin kondisyonunuz ve ayak uydurmak istediğiniz yol bisikletçileri ile ilgili bir konu. Benim 29 jant mtb kullanıcılarına yarış bisikletiyle düz yolda yetişemediğim oluyor.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Sinyor
Merhabalar. Corelli fit 1.0 ile ilgili bilginiz var mi? Alınabilir mi? Yol bisikletcilerine ayak uydurabilirmiyim?
Yol bisikletçi arkadaşlarınızla sürecekseniz uygun bi bisiklet hatta dropbar bile takılabilir belki.

• Beğen
Denizt , kesinlikle dogru. Kondisyon hatta yol bisikletleri karbon mu yani bastin mi akiyor mu,sürücülerin bisiklet gecmisleri gibi etkenler var. Ama benim kastettiğim giriş yol bisikleti dedigimiz aliminyum kadro , corelli fit 1.0 ayarinda tourney, claris, sora, tiagra setleri kullanan 25-30 arasi ortalamayla turu bitiren bisikletcilerden bahsediyorum. Ben bu bisikleti hem şehirde gezmek için hem de performams turu yapmak icin dusunuyordum aslinda. Ne dersınız?
isa7747, dropbar takmak istemiyorum duz gidon istiyorum zaten. Ama corelli kalitelimidir? Bakimini zamaninda yapılırsa Uzun yillar kullanirmiyim?

Corelli derken kadroyu kastediyorsanız ortalama bir 6061 aluminyum. Şahsen duruşunu sevdim. Diğer komponentler FİT 0.1 için söylüyorum giriş seviyesi. Tourney arka aktarıcıyı değiştirmek isteyebilirsiniz. Ayarını uzun süre koruyamıyor. Onun yerine altus-acera-alivio takabilirsiniz 7 li kollar çalıştırıyor diye biliyorum. Göbeklerin çapları uyuyorsa bilya yataklarını çıkartıp düşük bir maliyetle kapalı rulmanlardan takabilirsiniz. Uygulamalı anlatımlar Youtube'da mevcut. Mil ile beraber bisikletçilerde satılıyor. Bir daha da göbeklere dokunmazsınız evladiyelik olur.

Hiçbirini yapmasanız da olur. Sürüş sıklığınaza göre arada bakım yaptırırsınız yine uzun yıllar kullanırsınız.

Son düzenleme:
denizt, teşekkürler. Bu bisikleti renk uyumu olduğu, güzel göründüğü ve en önemlisi yol bisikletinde çok egilerek surus yaptigimiz icin flat barli bir yol veya fitness bisikleti aradigim için almak istiyorum.

• Beğen
Tepkiler: Oklüzal Builder
Beklentilerinizi karşılayacak gibi duruyor o halde.

denizt oyle görünüyor. Merida speeder, specialized sirrus da baktim. cok begendim ama 8-10 lira vermek cok zoruma gidiyor. 800 dolarlık bisikletler normalde.

• Beğen
8-10 bin tl civarına bu gün Türkiye'de titanyum bisiklet toplanılabiliyor. Siz heralde yüksek bir modeline baktınız meridaların specialized'lerin... Güncel sıfır bisiklet fiyatları hakkında pek bilgim yok.

• Beğen
Aynen guncel fiyatlar öyle. 105 setli merida 400 speeder baktım. 9000 civariydi. 105 set saglam uzun sure bakim gerektirmez duymustum. Hiz icinde gayet yeterliymiş. yol bisikletini taytsiz suremiyorsun iskence oluyor. Cok egiliyorsun etrafa bakip keyfini cikatamiyotsun doganin cevrenin.bike fit yapilmasi gerekiyor sakatlanma olmasin diye özellikle yol bisikletinde. Yoksa titanium güzel ama onun icinde bike fit yapmamiz gerekiyor. Bisikleti toplamak gerekiyor ugrastirir.
Fazla Uzattim herhalde pardon. 😑

Son düzenleme:
  • Beğen
Şu hız meselesini vites setlerine kim bağlıyorsa çıksın ortaya :D Hızı etkileyen öncelikle kondisyon ardından vites dişli oranlarıdır. Örnek olarak aynakol dişlilerin 34-50 diyelim ruble de 11-28 ve 8 vites. Aynı dişli oranlarındaki 11 li set ve 8 li set arasında 3 tane ruble yaprağı eksik alt tarafı. ikisinin de 11 ruble 34 aynakol birleşimi tekeri eşit veya nerdeyse eşit döndürür (zincir boyundan kaynaklı). Arada kaybolan 3 vites hangileri bilmiyorum ama bunlara yakın oranlar o 8 vites içinde var. Setler arasındaki fark daha çok vites geçişlerinde ve toplam ağırlıkta fark yaratır.

Özceylan bisiklette 6 bin tl civarı 59cm titanyum bir kadro var şu anda. Ve birkaç tane daha karbon-titanyum kadro... Aslında fırsat reyonuna linki atmak lazım. Özel yaptırmaya kalkınca 10bintl den başlıyor.

Bu almayı planladığınız bisikletin de selesi yol bisikletlerindekinden çok farklı olmayabilir. Uygun bi mtb selesi bulursunuz olur biter.

Son düzenleme:
  • Beğen
denizt oyle görünüyor. Merida speeder, specialized sirrus da baktim. cok begendim ama 8-10 lira vermek cok zoruma gidiyor. 800 dolarlık bisikletler normalde.
ilanım var benim merida speeder 100 :) ama 8-10 dediğinize göre daha üst modele bakıyorsunuz.

Bu almayı planladığın bisikletin de selesi yol bisikletlerindekinden çok farklı olmayabilir. Uygun bi mtb selesi bulursun olur biter.
aynen selesi yol bisikletine yakın. ben carraro bisikletimin selesini kullandım birde jel kılıf

• Beğen
Teker akordunu yeniden yaptırmanız gerekebilir...

• Beğen
Tepkiler: St.Ahmetus
Geri