Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

CST Traveller 26x1.15 City Classic (TEST)

selam
aynı lastikten ben kullandım agırlık 490gr
beni tatmin etmedi telli oluşundan dolayı rijit degildir
ama uygun fiyat lastigidir
sonrasında Schwalbe blizzard slick kevlar beaded bunu kulanıyorum
26x1,0 205gr harika bir lastik
yol bisikletindeki 700x18 mtb 26x1,0 yol bisikletiyle kafa kafaya rahatlıkla gidiyorum
yol bisiketi 7,021gr mtb 7,350gr
http://img407.imageshack.us/img407/5986/lllagi7.jpg
http://img119.imageshack.us/img119/836/dsc03722ne5.jpg

unutmadan elimde bir kac cift mevcud

• Beğen
Tepkiler: sonEr´´
Scudo
banada lastiği takarken zorluk çıkartıyor hatta çıkartırken bile,mazgallara dikkat etmek çok öenmli ben 1 günde arka tekeri iki kez mazgala soktum ve hepsindede iç lastik yama olmuyacak hale geldi...ben birde ırc advantage pro yu denemek isterdim

@soneryen

Selam Soneryen,
Sanırım geniş delikli canta ince siboblu iç lastik takılırmı soruyorsun, eğer öyleyse evet takılır ama sibob oynar, bunu engellemek için ya içine bazı cantlarla gelen plastik parçalardan bulursan takabilirsin veyahut, shcwalbe iç lastiklerin yanında gelen sibob somunları bu deliğin içine havşa başı gibi (konik olarak) girerek bu sorunu ortadan kaldırıyorlar, öneririm...

• Beğen
Tepkiler: macerakolik
@rahmankarataş

Selam Rahman , katkın için teşekkürler ancak telinden dolayı rijit olmadığını sanmıyorum çelik tel veya kevlar kullanılıyor yanaklarda bu da sadece hafiflik amaçlı bir olay. Olsa olsa etli bir lastik olduğundan rijit gelmemiş olabilir ama bu da konforu sağlayan en önemli özelliği bence... Bu arada diğer lastiği sattığın fiyata baktım da tamam güzel hafif lastik ama 80 milyon nere, 13 milyon nere :) Bu lastik fiyatına göre mükemmel ötesi...

• Beğen
Tepkiler: sprint ve kcuk_
aslı bisiklet sitesinde bu lastiği bulamadım :(
acaba ben mi göremedim yoksa sitede bu lastik yokmu ?

@serkanayt

Herhalde siteyi güncellememişlerdir, Aslı bisiklet bayilerinde bulabilirsiniz lastiği...

İç lastikler ne oldu. İç lastikler halen bulunmuyor mu? Ben bu lastiklerden alacağım fakat iç lastik bulamadıktan sonra bir işime yaramaz.

@özgüç

Özgüç kardeşim, Avantadge Proyu öneririm. Çifti 18 liraya filan geliyordu. Yolda biraz vızıltı yapar ama hemen her zeminde güvenle gidersin.. Karlı, buzlu ve iri stabilizeli yollar buna pek uymayacaktır. Ayrıca ıslak zeminde çok iyi değil gibi göründü.

• Beğen
Tepkiler: kcuk_
@rahmankarataşRahman, lastikteki rijitliği biraz da açabilir misin? Adı "lastik" yani esnek. Sanırım rijit kelimesi ile başka bir şey ifade etmeye çalıştın?

@Hakan Yazman

selam
evet aynen kadılıyorum sana tamamen hafifilik
bn karadeniz turumda cst 26x1,15 kulladım
490gr gelebilir ama dayanıklıydı
http://img140.imageshack.us/img140/9301/rahmanzq4.jpg
e birde şu anki 205 gr kullanıldıgım düşünülürse
1000km zor görürdüm :D
e tabiki fiyat konusuda yurt dışından geldigi icin hayli tuzlu
e bazen hız yapmak icin bire bir.
teşekkürler..

@gurol
selam
bu olay cromoli kadro ile alu kadro kullanmaya benzer
burdada her zaman yarışcılar veye kafayı hafiflikle bozanlar icin
cok önemlidir
telli lastikle kevlar lastik arasında kullanan sürücü icin cok fark vardır
selamlar..

@rahmankarataşLastikler arasındaki fark tamam. Orasında değilim. Rijit kelimesinin lastikte neyi tanımlayacağını düşünüyorum.

Rijit=Esnemez
Lastik=Esner. Bu yüzden rijit tanımı garip geldi.

@gurol

gürol bel tamam rijitlik sadece esnemeden ibaret degildir
bunu jant seti göbeklerinde anlatabilirsiniz ..

Lastikte Rijitlikten sanırım kastedilen lastiğin pedala basılınca tepki vermesi yani az şişirilmiş lastik ile çok şişirilmiş lastik arasındaki pedal tepkisi farkı gibi. Burada lastiğin hava hacmi ve hamur tipi direk rol oynuyor bu faktöre, dolayısıyla tel ile ilgisi yok haliyle...

• Beğen
Tepkiler: rahmankarataş
bu tarz lastiklerde maxxis detonator'ı tercih ediyorum ama bunuda denicem.ondan sonra kararimi vericem(detonator baya performansli bir lastik)

Avantadge Pro her ne kadar yeterince iyi olsa da yeni bisiklet için ondan daha kaliteli olduğu için Schwalbe Marathon XR almayı planlıyorum. Kışın bile çamurlu ve karlı parkura girmedikçe Schwalbeleri kullanmayı planlıyorum. Uzun ömürlü ve kaliteli olsun. Patikalarda ve kırıcı zeminlerle pek işim olmadığı ama asfalt dışına da çıktığım için orta boy dişli bir lastik işimi gayet iyi görecektir. İlle de silik düşünürsem büyük olasılık Michelin alırım.

arkadaşlar cst 1,15 benim bisikletime uyarmı acaba?Bisikletimin lastiği üzerinde 26*1,90 yazıyor?

@melih3576

o konuda hic bir şüphen olmasın
kesinlikle uyar ..

@rahmankarataş

dostum mtb deki o maşayı nerden ve ne kadara aldınız bende o şekilde bir maşa takkmak istiyorum scud almayı düşünüyorum sizdeki maşa nasıl bir şey belki yeri değil ama ksura bakmayyın dayanamadım sordum umraım bir yol gösterisin dostum

Geri