Dağ bisikleti kullananlar kaç km hız yapabiliyor?

Tepki
244
İsim
Serkan Sağlam
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Adsız.jpg
arkadaşlar ne derece doğrudur bilmiyorum ama tahmin ediyorum ki o kadar hızlı indiğim bir yol var bisikletim salcano ng650 ile o kadar hızlıydım yavaşlamam çok zor oldu Alanya'yı bilen varsa bi kez gösterebilirim o yolu herkes deneyebilir düz yolda 35 ortalama ile rahat gidebiliyorum 45 50 ile ışıklarda yeni kalkmış otobüs kamyonları falan geçtiğim oluyor 50nin üstüne bi kaç kez çıkabildim düz yolda rüzgarın çok az olduğu bi havada o da Adsız.jpg

Scudo

ilkercom

Forum Demirbaşı
Tepki
533
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Düz yolda mtb ile 62 km filan imkansız bir rakam. Hafif eğimde o hızı yapamayanlar var.

Daha önce de yazdım benim max hızım 3-5 kere tekrar etmekle beraber 74 - 75 km-h hız. Barbaros bulvarı inişi , E-5 halıcı oğlu inişi ( kasımpaşa -merter istikameti ) ve ölü deniz inişi bisiklete yatıp spd pedalla ölümüne çevirerek yapılmış hız.

Tecrübelerime dayanarak 26" ve 44*11 dişli oranıyla pedal çevirerek 80 km yi geçmek imkansız gibi bişey. Eğer üzerinde aero kıyafetler varsa ve çok yüksek kadansa çıkabilecek imkanın varsa bi ihtimal 85 yapılabilir. Ben 75 yaptığımda kask ve tişört üzerimden çıkıyordu.

29" mtb ile 90 ı görebilirsiniz belki. hiç deneyimlemedim.

Yol bisikleti ile düzlükte 60 rahat yapılır diye düşünüyorum. Yokuş aşağı veya kamyon arkası gibi avantajlarla 100 120 yapılabilir ama çok ciddi tecrübe ister amatör birinin yokuş aşağı 90 ı geçebileceğini pek sanmıyorum.

Bu hızlar da son derece ciddi ve anlık hızlar zaten. Sürekli 90 ile gidebilse insan ne ister. Veya mtb ile yokuşlarda 40 km ile çıksam arabayı satarım bi daha binmem :D

selket

Aktif Üye
Tepki
49
İsim
Kenan Hiçyılmaz
Bisiklet
Diğer
@serkannsaglam
Bu nedir he konuda bir salcano ng650 ben de mi alsam bir tane :D

Ben rahat olsun diye 24jant kadro 26 maşa 24 teker kullanıyorum (parkurda kolay kontrol ) yapabildiğim düz yolda 65kmh bi uzun mesafe koşucusu da olunca aynı zamanda kadans bizim işimiz oluyor :D

Asıl yapmak istediğim şey katlanır bisikletler için olan 62lik aynakol ve 11li ruble 29jant bir bisikletle %20 eğim inmek

@Kuzey Ege
O yüzden düşmüyoruz

• Beğen
Tepkiler: mehmetlevent

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.293
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Her gordugumde duygulandigim konu gelmis yine gundeme.
Valla duz yolda 60-70 gorenler, rampa asagi 85-90 gorenler falan, olm deli misiniz, kaportaniz bedeniniz. Bi dusseniz parcaniz kalmaz.

B

BF Okuru

Misafir
Düldülümle 33,3 Km/h görmüşüm runtastic mtb nin yalancısıyım. :)

rutkayozen

Üye
Tepki
11
İsim
Rutkay
Bisiklet
Bianchi
Bizzat bisiklet kilometre saatimle ölçmüştüm :) Canakkale İskele Meydaninda gece yarisi 47.9 km/h bilenler bilir zerre gram eğim olmayan duz bir yol olduğunu :)

vraptor

Daimi Üye
Tepki
237
İsim
Serkan
Bisiklet
Salcano
Tamamen düz yolda yol bisikletimde yaklaşık 10 saniye kadar 50km hıza sabitleyebildim ötesi yok :)

B

BF Okuru

Misafir
Resimdekine benzer bir bisiklet var. Düz yolda 48 km falan yaptım. Yokuş aşağı 58 km. Öndeki teker MTB 2.0 arkadaki asfalt lastiği 1.95.

kaskreis

Forum Bağımlısı
Tepki
468
İsim
Ulaş
Bisiklet
Kron
Düzlükte şehir bisikletiyle 45 görmüşken,Dağ ile yokuş aşağı 55 görmek şaşırtmıştı.

• Beğen
Tepkiler: cngz

YigitOzturk

Aktif Üye
Tepki
109
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Mosso
26/2.00 değerine sahip mtb ile 55 civarı gördüm ortalama. Arkadaşımın şehir bisikleti vardı 65'e yakın yaptı. Bu hızlara da ulaşmaya çalışmadık. :D

B

BF Okuru

Misafir
@vraptor
Teşekkürler. Tekerler 24 inc birde :). Nasip olursa bayramdan sonra mosso legarda 1621 msm v model bisikleti alacagım. Onunla da bir hız tesi yapıp paylaşırım :).

Fakir Kemancı

Daimi Üye
Tepki
222
İsim
Serkan G.
Bisiklet
Salcano
Yokuş aşağı; ağır bisiklet+kilolu insan+kalın lastik ile 90 bile yapabilirsiniz. birşey yarıştırıcaksanız ortalama hız felan yarıştırın. Yada düzdeki max hızınız ne onu yazın.

• Beğen
Tepkiler: hashus1099

mtbrhnkc

Daimi Üye
Tepki
355
İsim
Burhan Küçükoğlu
Bisiklet
Merida
Herkesin bir rekoru var, ama kimsenin ispatlayacak kaydı yok. Atmak tutmak bedava tabi. Koşusuymuş da düz yolda mtb ile 65 km yapmış. Heye gardaşım heye. Bende yüzücüyüm deniz üstünde bisikletle 70 yaptım.

Özgür Türker

Daimi Üye
Tepki
236
Bisiklet
Bianchi
Düz yolda mtb ile 50-60 gibi hızlar yaptığını söyleyen arkadaşlar ne içiyorsa aynısından ben de istiyorum. Bu neyin kafası yahu ! Bizim millette atma hastalığı mı var ?

Hele ki mtb ile yokuş aşağı 100'ler falan havada uçuşuyor. Ben 14 beygir 5 vitesli motosikletle TEM'de çok dik yokuş aşağı inerken en fazla 120 yaptım, aklım çıktı. Arkadaşlar maşallah bisikletle yüz müz diyor.

Arkadaşlar elinizi korkak alıştırmayın klavyeden atarken.

DDŞ

Üye
Tepki
52
İsim
Doğukan
Bisiklet
b'Twin
Btwin rr340 stock bisikletimle yokus asagi elde edilmis en yuksek hiz verisidir. Kondusyonum ve teknigimi gelistirirsem 80 e kadar yolu var.

(link)

Ferhat Karaca

Forum Demirbaşı
Tepki
536
Bisiklet
Carraro
@DDŞ

Merak ettim yokuş bitince nasıl durdunuz? Trafik yaya vs hiç yok muydu önünüzde?

• Beğen
Tepkiler: DDŞ

DDŞ

Üye
Tepki
52
İsim
Doğukan
Bisiklet
b'Twin
@Ferhat Karaca

Simdi 1.86 105kg bisiklet V fren dersem burda carsi cok karisir :D

Sabah kosusu donusuydu 6.45-7.00 sulariydi trafik yoktu. Yokus 600-700metrelik bir yokus, sonu gobekli kavsak.

Aklini kullaninca insan gayet rahat duruyor vallahi. Bu hizin hemen akabinde kavsaktan sola donuyor rotam oldukca yavasliyorum goruldugu uzere. Bu hizlara cikabilmek icin surtunmeyi azaltmam gerekiyo ve bisikletin uzerinde olabildigince kuculuyorum. Durabilecegimden emin oldugum bir mesafedeyken dikeliyorum parasut etkisi yaratiyor. Sonra motorsikletle durur gibi once on frene basip amortisoru kapatiyorum sonra arka on dengeli on agirlikli freni tatli tatli sikarak (altin elbiseli adam limon sikma teknigi) cok rahat durabiliyorum. Hatta payi oyle bir birakiyorum ki kavsakta rahat rahat cok dusuk hizlara dusmus oluyorum ;)

• Beğen
Tepkiler: Ferhat Karaca