Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Dağ bisikleti tavsiyeleri

@undefined Düşkün değilimde orta veya üst segment bir vites setine ihtiyacım var. Koozer xm490 göbeğe göre en çok yakışan 12 vitesli Sram Gx set onunda TR'de fiyatı yaklaşık 5.000 TL civarında gözüküyor. Amazonda 6.400 TL ... nerden alacaz ki uygun satan bir yer biliyor musun veya parça parça almak mı mantıklı acaba?

• Beğen
Tepkiler: Sinan1984
Scudo
@Kerem AKSOY belki parça parça mantıklı olabilir bi derim birde gx in kaseti xd kaset uyumlu
birde orta göbek alacakınz galiba bütçenize uygunmu bu ek masraflar

@Kerem AKSOY peki 930 29 jant ve 48 liği varmış kadro boyu olarak bana 730 27.5 jant olanını önerdiler tek farkı jant boyu dediler kilom 130 boy 1.74 sizin tavsiyeniz nedir

@kenanmorbulut benim boyumda 1.76 carraro big 2718 kullanıyorum 27.5 jant 48 kadro bana tam uyuyor. Size 29 jant bi tık büyük gelebilir 27.5 ideal sizin içinde ideal
@Electronkksl paraya kıymadan güzel birşey olmuyor. Çok seçenekte yok iyi birşey istiyorsan pamuk eller cebe oluyor :) toplamadığım her dakika dolar artıyor ve alma şansım düşüyor bunun dolayı şuan almak mantıklı

• Beğen
Tepkiler: Sinan1984
Orta göbeğimin markasına baktımda Threaded BB Shell Width: 68 mm, 73 mm yazıyor. Kısacası 68 veya 73 m göbek alsam uyacak mı ? bilgi verecek birisi var mı acaba ? Sram 12li vites setinin 73mm göbeğini alsam uyacak mı yani ?

@Kerem AKSOY kerem bey peki daytona 730 la 930 arasında tek fark jant mı birde diyelim ki 730 aldım bana 44 kadro tavsiye ediyorlar

Merhabalar ben arkadaşimdan salcano hector almayi düşünüyorum vites kolarini eski bisikletimkiyle değiştireceğim istanbulda kulanacağim ama ben engebeli yerlerdede kulanacağim bu bisiklet alinirmi daha fiyat biçmedik

@Samet.tacion web sitesinden baktım ama en az shimano tourney olsun ve çift amortisör verimli pedal çeviremesin birde çelik bunun yerine sadece ön amortisörü olan alüminyum kadro daha iyi olur

Herkese merhaba.
Ben bisklet almak istiyorum fakat neredeyse hiç bilgim yok yardım ederseniz sevinirim.
500-1800 TL bütçem var.
Şehirde ve asfalt/parke dağ yolunda kullanacam.
175cm boy 80kg kilom.
Kaç jant olmalı?
Hangi marka almalıyım?
Hidrolik fren mi normal frenmi?
Tek amortisör mü çift amortsör mü?
Kısacası her konuda yardımmm!!!

Zaten vazgeçtim eski bisikleti yeni lastik alayim onun tekc sıkintisi 24 jant olmasi yaza para biriktirip fat bike alayim

Millet fat bike ile kafayı yemiş. Tek sürenler turist araplar sanıyordum da maalesef kanser bizim insanımıza da bulaşmış. Yahu akıl var fikir var kardeşim güzel görünüyor diye bisiklet alınır mı ALFBSLXNSLXSND. YA güzel görünmüyor kanaatimce de yani hadi diyelim güzel gördün abi sen şehirde kullanıcaksın bunu senin neyine yarıcak. Millet parkına gidip çimlerde off road mı yapıyor bu fat bike kullananlar şaşırıyorum. Veya türkiye aslında uçsuz bucaksız bir çöl mü😱🤯😱🤯 . neyse allah akıl fikir versin inş amin

Merhabalar, Çoğunlukla Antalya şehir içinde, hafta sonları da araziye ve bozuk yollara girebileceğim boyuma göre bir mtb arıyorum. İlk bisikletim olacak fakat uzun yıllar motosiklet kullandım. Boy : 193 cm Kilo : 95-100 Bütçe : 3300 tl civarı. Şimdiden teşekkürler, iyi forumlar.

Herkese merhaba , carraro daytona 730 2021 aldım,

KADRO ALÜMİNYUM 1.1/8" YARI ENTEGRE HYDROFORMED
MAŞA ALÜMİNYUM 1.1/8" RL 100mm GİDONDAN KİLİTLİ
ARKA VİTES SHIMANO DEORE M6000 SHADOW PLUS
ÖN VİTES SHIMANO DEORE M6000
KRANK TAKIMI SHIMANO MT500 40X30X22T
ARKA DİŞLİ SHIMANO HG5010 11-36T KASET
VİTES KOLU SHIMANO DEORE M6000 3x10
FREN SHIMANO MT200 HİDROLİK DİSK
Disk SHIMANO RT10 160mm
ÖN GÖBEK SHIMANO TX505 32D
ARKA GÖBEKSHIMANO TX505 32D
LASTİK IMPAC 27.5X2.25 XLC MOUNTAINX
JANT CARRARO ÇİFT KATLI ALÜMİNYUM
SELE DDK JELLİ
EK ÖZELLİKLER XLC GİDON-GİDON BOĞAZI-SELE BORUSU

Sizce yakın zamanda yukseltmem gereken yerler neler olmalı

@sywolf
Merhaba, hayırlı olsun. 730 Deneyimlemiş biri olarak. Önce maşa ardından fren veya jant seti değişimi önerebilirim. Frenler mt200 ve jantlar ağır sayılır. Bunlar kullanım şeklinize göre bir nebze değişmeyebilir ama maşa değişimi şart diye düşünüyorum. 3kg ağırlığında, düzgün çalışmayan bir maşası var.

• İnanılmaz
Tepkiler: necmeddin
Fat bike ile ilgili yapılan yorumlara kesinlikle katılmıyorum. Bu kadar sert kararlar vermek de nereden geliyor? İnsanların zevklerini, beğendiklerini eleştirebiliriz tamam. Fakat yok cahildir, aklı yok gibi ifadeler kullanmak çok mu yol gösterici? Arkadaş forumdan yardım istemiş ve karşılaştığı dile bak! Uygun bir dille yardımcı olmak varken bu tarz ifadeleri çok yanlış buluyorum.

@sywolf
Merhaba, hayırlı olsun. 730 Deneyimlemiş biri olarak. Önce maşa ardından fren veya jant seti değişimi önerebilirim. Frenler mt200 ve jantlar ağır sayılır. Bunlar kullanım şeklinize göre bir nebze değişmeyebilir ama maşa değişimi şart diye düşünüyorum. 3kg ağırlığında, düzgün çalışmayan bir maşası var.
Alacağım maşanın teknik ölçü veya şekil özelliği ne olmalı , konik veya düz neye göre seçiyoruz uyum sorunu çıkarmı, birde üzerinde gelen maşa 100 mm çalışma mesafeli , 120 mm çalışma mesafeli bir maşa alsam sıkıntı çıkar mı

@sywolf
Maşanın borusunun düz olması gerekli. Konik olursa uymaz. 730 kullanan arkadaşım, 120mm maşa ile 2 aydır kullanıyor. Bir problem olmadı. Genelde alü kadrolar 20mm fazladan travel kullanmaya izin verir. 120mm kullanırsanız bisikletinizin gidonu 1-2cm yükselecek ve alın borusu yere daha paralel hale gelecek. Dolayısı ile kadroya daha fazla yük binecek. Kilonuz fazla ise ve bisikleti sert kullanıyorsanız 100mm maşa almanızı tavsiye ederim. Aksi takdirde kadro zarar görebilir. Fazla arazide kullanmıyorsanız da 120mm gereksiz olur. (Bahsettiğim arkadaşım 53kg)

Geri