Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Dağ bisikleti tavsiyeleri

bir arkadaş 14.000 diyor, başka bir arkadaş 540 tavsiye ediyor.

1500 - 2000 e orta üst seviye bisikletlerin olduğunu hatırlıyorum. daha 10 - 15 sene ancak oldu. ne ara buraya geldik?

14000 aga, 14000. bahsettiğim dönemde 10 yaşından küçük araba bulunuyordu 20000 den daha düşük fiyatlara.

daha 3 - 4 sene olmadı, 2500 e orta seviye donanımlı bisiklet bulunuyordu. yazsınlar 053d sahipleri bisikletini kaça sipariş verdiklerini?

ben durumu kabullenemiyorum fakat çoğu insan kabullendi. kimseden çıt çıkmıyor.
14 bin dediğin bir asgari ücret ne bekliyorsun yani. Asgari ücrete araba mı almayı bekliyorsun. O zaman da asgari ücrete anca bunu alıyordun. Araba almıyordun yani.

Scudo
14 bin dediğin bir asgari ücret ne bekliyorsun yani. Asgari ücrete araba mı almayı bekliyorsun. O zaman da asgari ücrete anca bunu alıyordun. Araba almıyordun yani.
o kadarını biliyorum fakat rakamlar artık garip gelmeye başladı bana. bisiklet eskiden daha kolay edinilebilen bir şeydi yine.

o kadarını biliyorum fakat rakamlar artık garip gelmeye başladı bana. bisiklet eskiden daha kolay edinilebilen bir şeydi yine.
Değildi. Neredeyse aynıydı. Bir zamanlar da 15 000 000 000 TL idi. Sadece rakamlar değişiyor. Önemli olan dolar karşılığı.

*"Neredeyse aynıydı" biraz hafif kaçar gerçi. %100 arttı alım gücüne göre son 3-4 yılda ama bu ekonomiye göre bence yine iyi.

Değildi. Neredeyse aynıydı. Bir zamanlar da 15 000 000 000 TL idi. Sadece rakamlar değişiyor. Önemli olan dolar karşılığı.

*"Neredeyse aynıydı" biraz hafif kaçar gerçi. %100 arttı alım gücüne göre son 3-4 yılda ama bu ekonomiye göre bence yine iyi.
Bence bariz bir düşüş var, forumdaki bisikletler eskiden çok daha donanımlı idi.

Bence bariz bir düşüş var, forumdaki bisikletler eskiden çok daha donanımlı idi.
Alım gücünde düşüş var ve bisikletleri tabii daha pahalıya alıyoruz ama "o zamanlar aynı paraya araba alıyorduk" mantığı yanlış. Benim demeye çalıştığım o.

Alım gücünde düşüş var ve bisikletleri tabii daha pahalıya alıyoruz ama "o zamanlar aynı paraya araba alıyorduk" mantığı yanlış. Benim demeye çalıştığım o.
hayır hayır, bahsettiğiniz şeyi anladım. benim bahsettiğim şey rakamların yükselmesiydi. sadece rakamları kabullenemedim. bugün 7 maaşla binebildiğin bisiklet o zamanlar da yine taş çatlasın 5 maaştır. 2 / 10 ile 20 / 100 aynı da 2 20 ye çıkınca rakamları kabullenemiyorsun benim gibi. :)

6A7330C8-5531-4D07-91AB-29302804A290.jpeg
Arkadaşlar 27V ne anlama geliyor?

Hangi marka genel olarak örnek verebilir misiniz?
Marka önemli değil o kadar. Bahsettiğim şey set ve maşa kalitesi. Sahibindende araştır işte kadrosu çok eski olmayan , güzel setli güzel maşalı bir şey bulursan onu al. Gidip saçma türk markalarının 0 bisikletlerine para verme komponentlerinin çoğu arıza veriyor. Sahibinden bulacağın bisiklet kadrosu türk yapımı olabilir onda sıkıntı yok komponenti güzel olsun yeter. 0 bisikletlerde kadrolar her zmaan çok cafcaflı ama bisiklet üzerindeki ekipmanlar kalitesiz oluyor
Hangi marka genel olarak örnek verebilir misiniz?
(link)
mesela bunun gibi 2 bin ekle şunu al yıllarca arızasız çalışır. emin ol alacağın corelliden 1000 kat iyi
Merhabalar! 14,000 liralık bir bisiklet arıyorum. İki modeli karşılaştırdım - Corelli Opilio 2.2 ve Carraro Daytona 930. Opilio daha ucuz. Her iki model de Shimano Deore kullanıyor. Deneyimi olan bana hangi modelin daha iyi, daha kaliteli olduğunu söyleyebilir mi?
evet ilk önerdiğim kişi de senmişsin senin için de geçerli bu yorumum. 2. el bakabilirsin yukarıdaki ilan gibi

• Beğen
Tepkiler: berhuzade
Marka önemli değil o kadar. Bahsettiğim şey set ve maşa kalitesi. Sahibindende araştır işte kadrosu çok eski olmayan , güzel setli güzel maşalı bir şey bulursan onu al. Gidip saçma türk markalarının 0 bisikletlerine para verme komponentlerinin çoğu arıza veriyor. Sahibinden bulacağın bisiklet kadrosu türk yapımı olabilir onda sıkıntı yok komponenti güzel olsun yeter. 0 bisikletlerde kadrolar her zmaan çok cafcaflı ama bisiklet üzerindeki ekipmanlar kalitesiz oluyor
<sahibinden ilani>
mesela bunun gibi 2 bin ekle şunu al yıllarca arızasız çalışır. emin ol alacağın corelliden 1000 kat iyi

evet ilk önerdiğim kişi de senmişsin senin için de geçerli bu yorumum. 2. el bakabilirsin yukarıdaki ilan gibi
Cok haklisiniz dediklerinize katiliyorum ama butcesi biraz beni asiyor gibi uyguna bulmak gerek sanirim

• Beğen
Tepkiler: Oklüzal Builder
Merhaba

öncelikle sabir ve anlayışla sorularımıza verdiğiniz cevaplar için, vakit ayırdığınız için çok teşekkür ederim soru sorunlar adına :)

butcem 10bin civarı. İkinci el iyi bir bisiklet alayım istiyorum. 180 boy.

bianchi rcx427 için fikriniz nedir 27 jant. Kadro boyu 48cm

bunun dışında mosso legarda 2330 istiyorum ama sıfır var ve 15binlerde.

mosso raceline 29 jant 18 frame size için ne dersiniz?

Merhabalar,

bütcem 7,500-8000 lira arası dağ bisikleti arıyorum. Öncelliğim Mosso Wildfire olabilir ama tavsiyelerinize açığım.

Arkadaşlar merhaba. Konu açmayı bulamadım buraya yazayım dedim. Ben 1.82 boy 82 kiloyum ama kiloyu 75 diye düşünebiliriz spora başladım ve hedeflediğim kilo 75. 33 yaşındayım ve en son ne zaman bisiklet sürdüğümü bile hatırlamıyorum. Bir dağ bisikleti alacağım. Neden dağ diye soracak olursanız Ankara'da yaşayanlar bilir. Otobanda bile Ankara'ya yaklaşınca yol bozulur.. ek olarak toprak-bozuk yollarda da kullanacağım. Ulaşımdan ziyade spor amaçlı düşünüyorum. Yani hiçbir zaman şehirler arası kullanmam, yorulana kadar gidip dinlendikten sonra dönerim. Maks 11000 TL bütçe ile alabileceğim iyi dağ bisikletlerinden önerebilirmisiniz? Ek olarak bir kadro çantası(decathlondaki 1.5 litre riverside) gerekli ekipmanlar için yeterli olur mu?yanımda ne bulundurmalıyım? Sök tak ıvır zıvır işleri bir bilenden öğrenirim. Şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: berhuzade
Arkadaşlar merhaba. Konu açmayı bulamadım buraya yazayım dedim. Ben 1.82 boy 82 kiloyum ama kiloyu 75 diye düşünebiliriz spora başladım ve hedeflediğim kilo 75. 33 yaşındayım ve en son ne zaman bisiklet sürdüğümü bile hatırlamıyorum. Bir dağ bisikleti alacağım. Neden dağ diye soracak olursanız Ankara'da yaşayanlar bilir. Otobanda bile Ankara'ya yaklaşınca yol bozulur.. ek olarak toprak-bozuk yollarda da kullanacağım. Ulaşımdan ziyade spor amaçlı düşünüyorum. Yani hiçbir zaman şehirler arası kullanmam, yorulana kadar gidip dinlendikten sonra dönerim. Maks 11000 TL bütçe ile alabileceğim iyi dağ bisikletlerinden önerebilirmisiniz? Ek olarak bir kadro çantası(decathlondaki 1.5 litre riverside) gerekli ekipmanlar için yeterli olur mu?yanımda ne bulundurmalıyım? Sök tak ıvır zıvır işleri bir bilenden öğrenirim. Şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.
İlgilenmiyor kimse artık nedense

Merhaba o çanta yeterli olur, yanınızda yedek iç lastik, pompa, levye, yama seti bulundurmak yeterli. Ekiman olarak; kask eldiven ve gözlük yeterli. Karanlıkta sürüş yapacaksanız da ön ve arka ışık almalısınız. Onun haricinde bütçenize ve boyunuza göre 29 jant 18-19 kadro Bisan veya carraro modelleri olabilir. Örneğin Bisan mtx 7200 29 jant 19 kadro, tank gibi bisiklet olup komple Shimano sistem. Fiyatı da özelliklerine göre makul.

iç lastik gibi şeyler için daha küçük çanta tavsiye ederim, kadro çantasını tam doldurmayınca içerisindekiler ses yapabiliyor. dağ bisikleti iyidir fakat biraz yorar.

iç lastik, bisiklet için küçük anahtar takımı, pompa, yedek zincir pimleri, yama seti yeterli olabilir başlangıçta. unuttuğum bir şey varsa arkadaşlar hatırlatsın lütfen.

Arkadaşlar merhaba, oğlum için bir bisiklet alacağım. Öncelikle Mosso nun 24 vites legrande modelini önermiştim ancak lastikleri çok ince geldi. Tekrar mtb ye yöneldik. İki model arasında kaldık,

1. Mosso raceline h tl
Ağırlık:15,50kg
Maşa:668 M/LO (Kilitli)
Lastik:Mitas Ocelot 29X2,10
Vites Kolu:Shimano Altus ST-ET505-8X3
Arka Vites Aktarıcı:Shimano Altus RD-M310
Ön Vites Aktarıcı:Shimano Altus FD-M310
Jant:Starrıms J19SSZ
Fren:Shımano BL-MT200 (Hidrolik)
Sele:Ergonomik sele
Ruble:Shımano CS-HG200-8-12/32T
Aynakol:Shımano FC-TY301-42/34/24TX170L
Orta Göbek:Kaset
Ön Teker Göbeği:Shımano Hb-TX505 FH-TX505
Arka Teker Göbeği:Shımano Hb-TX505 FH-TX505
Gidon:Alüminyum
Zincir:Kmc-Z72
Pedal:HF893 Alüminyum

2. Giant talon 2 13.990 tl

maşa:SR Suntour XCT30
Lastik:Mitas ocelot 29 x 2.35
Vites Kolu:Shimano Altus (2x8) 16 Vites
Arka Vites Aktarıcı:Shimano Acera
Ön Vites Aktarıcı:Shimano Turnuvası
Jant:Alüminyum 29" Çift Duvar
Fransız:Shimano Mt200 (Hidro)
sele:Selle Royal Vivo
aynakol:Shimano FC-TY501
Orta Göbek:Shimano TX505
Gidon:Giant Alüminyum 19mm yükseklik, 690mm x 31.8mm
Ruble:Shimano HG-31 11-34T

Aslında giant daha kaliteli bir görüntü veriyor ama fiyatlar da çok fazla hakikaten. Gianttaki fiyat farkına değer mi, ne dersiniz? Makisimum bu fiyata f/p ürün hangi marka/model oluyor.

Eger bu paralara ciktiysan ben orbea mx oneririm. Bende yakinda almayi dusundugum icin arastirmistim ve epey guzel yorumlar var
Mayavelo, Orbea’nin Tr distiribitoru, oradan bakabilirsin detaylara

Türkiye'de 29 jant S beden dağ bisikleti bulmak neden bu kadar zor? Deore setli bisiklet arıyorum ama yerel firmaların hiçbirinde S beden yok M'den başlıyor...

Geri