Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Dağ bisikleti tavsiyeleri

Tasarım ve donanım tamamen aynı sadece lastik ve jant çapları farklı. Biri 29, diğeri 27.5 jant.
Renk farkından dolayı tasarım farkı sandım, peki hocam carraro'nun BIG 2918 modelini önerir misiniz?

Scudo
Hocam Carraro Force 970 modelinin tasarımını açıkçası pek beğenemiyorum. Force 770'in tasarımı daha hoş geliyor gözüme. Force 770 ile Force 970 arasında ne fark var biliyor musunuz?

Ben almaya giderken 770 için gitmiştim ancak satıcı sadece 27.5 jant 770, 29 jant 970 olduğunu belirtti baktığımda gerçekten de öyleydi.Ekipman olarak herhangi bir farkı yok tasarım olarakta sanırım kadro gözünüze jant çapından farklı gelmiştir.Birde seri değişince renk değişiyor.Siz yinede görerek kontrol ediniz.Anladığım kadarıyla üç haneden birincisi sadece jant çapını içerirken force serisinde sağdaki iki hane donanımı belirtiyor.Sizin için 970 in fotoğrafını bırakacağım.
Hocam Carraro Force 970 modelinin tasarımını açıkçası pek beğenemiyorum. Force 770'in tasarımı daha hoş geliyor gözüme. Force 770 ile Force 970 arasında ne fark var biliyor musunuz?

Ayrıca Force serisi Carraronun en alt serisidir.Force 970 ve 770 ise Force serisinin en dolusudur.Maddi imkanınız varsa Force serisinin üst serisine bakabilirsiniz .Bildiğim kadarıyla fren kaliperleri shimano olsa da giriş seviyesidir.Ancak benim için gayet yeterli geldi.20230805_113729.jpg20230805_113825.jpg

IMG-20230809-WA0018.jpgIMG-20230809-WA0026.jpgIMG-20230809-WA0024.jpgIMG-20230809-WA0019.jpgIMG-20230809-WA0025.jpg

Dosyalar

• IMG-20230809-WA0022.jpg
    IMG-20230809-WA0022.jpg
    124,7 KB · Okunma: 4
  • IMG-20230809-WA0028.jpg
    IMG-20230809-WA0028.jpg
    169,8 KB · Okunma: 4
Son düzenleme:
Ben almaya giderken 770 için gitmiştim ancak satıcı sadece 27.5 jant 770, 29 jant 970 olduğunu belirtti baktığımda gerçekten de öyleydi.Ekipman olarak herhangi bir farkı yok tasarım olarakta sanırım kadro gözünüze jant çapından farklı gelmiştir.Birde seri değişince renk değişiyor.Siz yinede görerek kontrol ediniz.Anladığım kadarıyla üç haneden birincisi sadece jant çapını içerirken force serisinde sağdaki iki hane donanımı belirtiyor.Sizin için 970 in fotoğrafını bırakacağım.

Ayrıca Force serisi Carraronun en alt serisidir.Force 970 ve 770 ise Force serisinin en dolusudur.Maddi imkanınız varsa Force serisinin üst serisine bakabilirsiniz .Bildiğim kadarıyla fren kaliperleri shimano olsa da giriş seviyesidir.Ancak benim için gayet yeterli geldi.308021 dosyayı görüntüle308022 dosyayı görüntüle

308020 dosyayı görüntüle308019 dosyayı görüntüle308017 dosyayı görüntüle308014 dosyayı görüntüle308016 dosyayı görüntüle
Hocam detaylı bilgi için çok teşekkür ederim. Carraro'nun Big 2918 modeline aşık oldum desem yeridir. Gerek kadro tasarımı gerek parçaları beni benden aldı açıkçası. Maddi olarak sorun yaratıyor fakat almayı düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: ogulcanakmann
Hocam detaylı bilgi için çok teşekkür ederim. Carraro'nun Big 2918 modeline aşık oldum desem yeridir. Gerek kadro tasarımı gerek parçaları beni benden aldı açıkçası. Maddi olarak sorun yaratıyor fakat almayı düşünüyorum.
Bu sayfaya girdiğimde Aleyna Tilki'den "O sen olsan bari" şarkısını duymaya başlamıştım. Neden ve nereden geldiğini merak ediyordum. Şimdi anlamış oldum. :)

• Beğen
Tepkiler: awaiena
Arkadaşlar tekrardan merhaba, bütçede bir tutarsızlık yaşadım da daha düşük modellere bakıyorum. Corelli zoi 2.2. Nasıl bir fikriniz var mi?

Hocam ilgine teşekkürler. Ben çok amatör biriyim. Yani 40 yaşında ve 20 yıldır seleye oturmamış biri. Diyorum acaba bu vites farklarını ve kalitesini amatör biri farketmez mi.
Bu nedenle fiyat aralığımı 6-7,5k arasına indirsem çok mu tel maşa bir ürün almış olurum. bu fiyat seviyesinde öneride bulunabilir misin?

Bu fiyata gelmişken iki taksit öde bir öncek önerilerin olan FORCE 770 veya 324 al dermisin. Muhtemelen aksesuar ihtiyacımda olacak çünkü. Bisikletten bütçeyi biraz kısıp aksesuar alırım diye düşündüm. En azından bisiklete bir kilit ışıklandırma şart sanırım ve hatta kask

Merhabalar. Ben de amatör bir kullanıcı sayılırım. 2019 dan bu yana bisikleti günlük yaşamımda aktif kullanmaya çalışıyorum. Yaşım 51. Şu ana kadar kullandığım ve sahip olduğum bisikletler; Force 750 (oğlumun), Force 650 (eşimin), Force 770, Sportive 225 (sattım) ve Sportive 324.

Bence öncelikle şehir mi dağ mı sorusunu cevaplamanız gerekiyor. Eğer dağ bisikletinde karar kılarsanız o zaman sorun bütçe kısmına geliyor. Bu noktada yaşadığımız ülkede (şayet alacağınız bisikleti bir kez alayım uzun süre kullanayım düşüncesi varsa) bütçeyi zorlayıp alabileceğinizin en iyisini almak için imkanları zorlamak gerekiyor.

Bütçe aralığınızda Force 750 ve 770 mevcut. Her ikisinde de genl olarak tüm yapı aynı. Sadece 750 de önde Tourney arkada Altus olmak üzere 3x8 ile 24 vites mevcut. 770 ise hem önde hem de arkada altus olmak üzere 3x9 ile 27 vites sunuyor. Her ikisini kullanan bir kullanıcı olarak şunu ifade edebilirim; 770 ile yokuşları daha az yorularak kolay çıkıyorum.

Aksesuar konusu ise zamanla olacak birşey. Herkes aksesuara takılıyor ama bence ilk etapta bir yedek lastik, yama seti ve lastik değiştirmek için gereken levyeler ile bunları koyacak küçük bir kadro çantası yeterli. Ben bisikletimi aldığımda bunlarla 4-5 ay devam ettim. Ardından sırayla ve önemine göre kask, eldiven, gözlük diye devam edilebilir. Aksesuarlar kısım kısım alınabilir bence.

Not: Yukarıda belirtmiş olduğum ifadeler tamamiyle şahsi deneyimlerim sonucu ortaya çıkan fikirlerimdir.

15k ya öneri bisikletiniz varmı benim aklımda carraro daytone 711 ,carraro daytone 730 ve rockriderst540v2 var hangisini önerirsiniz

Merhabalar! 14,000 liralık bir bisiklet arıyorum. İki modeli karşılaştırdım - Corelli Opilio 2.2 ve Carraro Daytona 930. Opilio daha ucuz. Her iki model de Shimano Deore kullanıyor. Deneyimi olan bana hangi modelin daha iyi, daha kaliteli olduğunu söyleyebilir mi?

Merhabalar 15.000 tl bütçem var dağ bisikleti arıyorum 167 boy 62 kilo arkadaşlarım rockrider 540 al diyor fakat ben tam emin değilim ghost markası hoşuma gitti ama pahalı çoğu tam olarak bu piyasayı falan bilmiyorum ama hidrolik fren ve kilitlenebilir amortisör olmasını tercih ederim.

Merhabalar 15.000 tl bütçem var dağ bisikleti arıyorum 167 boy 62 kilo arkadaşlarım rockrider 540 al diyor fakat ben tam emin değilim ghost markası hoşuma gitti ama pahalı çoğu tam olarak bu piyasayı falan bilmiyorum ama hidrolik fren ve kilitlenebilir amortisör olmasını tercih ederim.
Rockrider 540 güzel bisiklet. İlla Ghost olsun dersen, tek yaprak aynakol takıntın yoksa birde buna bak derim.
(link)

Rockrider 540 güzel bisiklet. İlla Ghost olsun dersen, tek yaprak aynakol takıntın yoksa birde buna bak derim.
Evet kadrosu baya sağlammış ama parçalarını tam bilmiyorum sizce iyi mi

Son düzenleme:
167 boy için 29 numara teker çok büyük gelir mi

167 boy için 29 numara teker çok büyük gelir mi
Kadro boyuna dikkat etmelisin tekere değil ama genel olarak 29" daha rahat olur ve uzun yolda daha az yorar. 27,5" manevra kabiliyeti daha iyi olur ve dağda bayırda daha kullanışlı olur. Çoğunlukla şehir içi bozuk yollarda vs kullanacaksan ben olsam 29" alırdım.
Arkadaşın attığı ghost kato güzelmiş. 44 kadrosu da sana olur sanırım.

Aynen kendi sitesindeki verilere göre 440 yani M kadro uygun.

1693399307795.png

Kadro boyu önemli hocam.
Kadro boyuna dikkat etmelisin tekere değil ama genel olarak 29" daha rahat olur ve uzun yolda daha az yorar. 27,5" manevra kabiliyeti daha iyi olur ve dağda bayırda daha kullanışlı olur. Çoğunlukla şehir içi bozuk yollarda vs kullanacaksan ben olsam 29" alırdım.
Arkadaşın attığı ghost kato güzelmiş. 44 kadrosu da sana olur sanırım.
Evet bende 44 numarayı düşünüyordum ama sundu bisiklet sitesinde kadro boyuna nerden bakacağımı bulamadım

Arkadaşın attığı linkin başlığında 440H yazıyor ya zaten.

Merhabalar! 14,000 liralık bir bisiklet arıyorum. İki modeli karşılaştırdım - Corelli Opilio 2.2 ve Carraro Daytona 930. Opilio daha ucuz. Her iki model de Shimano Deore kullanıyor. Deneyimi olan bana hangi modelin daha iyi, daha kaliteli olduğunu söyleyebilir mi?
ikisini de alma, 2. el havalı maşalı deore setli bisikletler bulabilirsin.

bir arkadaş 14.000 diyor, başka bir arkadaş 540 tavsiye ediyor.

1500 - 2000 e orta üst seviye bisikletlerin olduğunu hatırlıyorum. daha 10 - 15 sene ancak oldu. ne ara buraya geldik?

14000 aga, 14000. bahsettiğim dönemde 10 yaşından küçük araba bulunuyordu 20000 den daha düşük fiyatlara.

daha 3 - 4 sene olmadı, 2500 e orta seviye donanımlı bisiklet bulunuyordu. yazsınlar 053d sahipleri bisikletini kaça sipariş verdiklerini?

ben durumu kabullenemiyorum fakat çoğu insan kabullendi. kimseden çıt çıkmıyor.

• Beğen
Tepkiler: templeos
Geri