Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Dahon Kullanıcıları Kulübü

@Mydonose2
Evet çok daha iyi olur sizin için haftasonları bende defalarca kez aynı yolu kullandım. Bu güzergah için D8 ve üzeri daha pahallı bir bisiklete ihtiyacınız yok aslında Dahon Vybe D7 de işinizi çok rahat görür. Tabiki karar sizin. Şimdiden hayırlı olsun. Kazasız keyifli sürüşler dilerim.

• Beğen
Tepkiler: Mydonose2
Scudo
Herkese merhabalar dahon mariner d8 i uyguna alabileceğim bir yer öneriniz varsa yazarmısınız istanbul avrupa yakasında oturuyorum internette en uygun havale ile 2022 tl ye kredi kartına 2050ye buldum şimdiden teşekkürler

@Mydonose2 ben satıyorum istersen iletişime geçebiliriz :cool:

@danslebleu
sıfırmı satıyorsunuz? özelden msj yazamıyorum özelden veya buradan fiyat teklifi alabilirmiyim teşekkürler

@danslebleu
teşekkürler ama sıfır düşünüyorum ilk bisikletim sıfır olsun tekrar teşekkürler

Arkadaşlar merhaba bir sorum olacak dahon mu d8 bisikletimin arkada sram x7 var
Csm680 SunRace 8 hız 11-40 t geniş mtb bant oranı bisiklet bisiklet volan
(link)
(from AliExpress Android) burdaki rubleyi takmak istiyorum acaba uyum sorunu yaśarmıyım sram x7 uzun bacak arka attırıcım ve x3 vites kolumla uyumlu olurmu?

Kollarda sıkıntı olmaz fakat aktarıcı o kadar büyük dişliyi desteklemiyor. Max 36 diş destekli bir aktarıcı.

@Thranduil teşekkürler bilgi için. Tek çare aynakol yaprağını 39 diş yaprakla değiştirmek. Son hızı gereksiz fazla yokuş performansı için 39 diş yaprak çok rahatlatacak sanırım

@Togursamsun
Aynakolu küçültürseniz düz yolda çok yavaş kalır bisiklet 39t baya düşük. 11-36t ruble yeterli yokuş için. Önce rubleyi değiştirin derim. Kondisyonunuz da gelişti mi yeterli olur. 40 dişli rublede 1. viteste çıkmak zaten yürüyüş hızıyla çıkmak gibi bir şey olur. İnip bisikleti itmek daha mantıklı o zaman

Arkadaşlar merhaba,

Dahon D8 Mariner 8 vitesli fakat yokuşlarda zorlanıyorum.

Buna ön disk taktırsam rahat eder miyim? Yoksa orginalliğini bozmayayım mı?

Taktırmak istersek ne tavsiye edersiniz?

Tşk

Arkadaşlar merhaba dahon visc d18 ile ilgileniyorum eğer alırsam ilk katlanır tecrübem olacak. Başlıca amacım araçla seyahat ederken belirli noktalarda arabayı park edip bisiklet ile devam edebilmek.
Katlanırdan bugüne kadar boyum nedeniyle biraz uzak durdum fakat sonrasında bir surly toplama arifesinde kampanyanın sona ermesi ile Surly küskünü olduktan sonra şimdi eğerki 189 boy 89.5cm iç bacak boyu ile sorun yaşamazsın ön bagaj da takabilirsin derseniz visc d18 ile ciddi olarak ilgileniyorum.
Ben tur bisikletçiliğini de çok seviyorum bu bisiklet ile ne kadar mümkün olabilir bilmiyorum ama şartları zorlarım.

Başlıktaki yazıların yaklaşık son 40 sayfasını hızlı bir şekilde gözden geçirdim.
Biraz beklentilerimi anladığınızı düşünüyorum ne dersiniz bu visc d18 hakkında beni aydınlatabilecek bir gönüllü var mıdır?

@Photobyme öncelikle rubleyi değiştirmem lazım
Shimano Altus CS-HG31 Ruble 11-34 8S Megarange kullanabilirsin

(link)

Aynakol olarak da
Suntour Aynakol XCT 42T
(link) umarım yardımcı olmuşumdur sana ben bu sistemi kullanıyorum

Arkadaşlar bugün Antalya Erasta Decathlonda btwin tilt 940'ı sürdüm ve inceledim.
Hoşuma gittiğini söyleyemem 1 sn'de katlandığından bahsedilmiş alakası bile yok. Çok zor katlanıyor katlanmış halinde gidon için sabitlenen bir yer yok sallanır ve eğreti halde kalıyor. Teknik özelliklerinde hacminin benim almayı planladığım dahondan hatrı sayılır küçük olduğu yazıyor ama bana çok büyük ve düzensiz geldi.
Sürüşle ilgili olarak kayış sistemli oluşundan ötürü çok sessiz ama sanki 30km hıza ulaşamazmış gibi geldi. Vites aralıkları sanki azdı yani bir birine yakın vites zorluğundaydı. Yokuşunun da zor olacağını tahmin ediyorum. Btwin birazcık katlanır hayal kırıklığı oldu.
Dahon test etme şansım henüz olmadı kısmetse pazartesi göreceğim.
Yok mu visc d18 hakkında bildiklerini paylaşmak isteyen?

@eren konu
Visc d18 kullanmadım ama 2. katlanırımı alırken araştırmıştım bir hayli. Bir jant çapı sorunu vardı standart katlanırlar 406 mm jantla gelirken visc d18 451mm jantla geliyordu ve lastik değiştirmek istediğinizde seçenekleriniz azalıyordu. 2017 modeller nasıl bilmiyorum ama almaya karar verirseniz bunu da araştırın derim. Onun dışında hem düz yolda hem yokuşta gayet iyi bir bisiklet olduğunu söyleyebilirim. Son modellerinde disk fren de var. Btwinle falan kıyaslanmaz bile.

@Bahadır ÖZEL
2017'de jant sorununun aşıldığı söylendi ne kadar doğrudur bilmiyorum.
Disk avantaj mıdır dezavantaj mıdır bilemiyorum çünkü diste kabloların dıştan gitmesi biraz kötü olmuş.
Onun dışında katlaması ve az yer kaplaması noktasında pratik ise normal bir dahona göre fiyatı yüksek olmasına rağmen alınabilir diye düşünüyorum ama hiçbir şey bilmeden internette bir resim ya da inceleme görmeden insanın alası gelmiyor. Bir de bagaj olayı var ön bagaj da takılsa yurt içi küçük turlarda değerlendirilebilir gibi düşünüyorum.
Amacım biraz modifiye ile tern verge 27ye benzetmek.

@eren konu sahibindende tur için hazırlanmış versiyonu var bir fikir verir. Ön bagaj da takılıyor tabi ki. İyi bisiklettir tura çıkanlar var visc d18le

• Beğen
Tepkiler: eren konu
@Bahadır ÖZEL
Bahadır Bey verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.
Ön bagajdan kastım
(link)
(link)
Bu resimlerdekigibi bir şey ama aslında çok da şart değil.
Zaten test ettiğimde(3 kasımda) Btwin gibi bir izlenim vermez de satın alırsam direkt olarak bagaj ve çamurluk takmayacağım. Lazım olunca takmayı planlıyorum hatta satın alırken bu aksesuarları biraz indirimli satmazlarsa bisikleti çıplak hali ile alabilirim.
Tura çıkmayı planlarsam ikinci aşamada bagaj ve çamurluk olayına girerim.

• Beğen
Tepkiler: Bahadır ÖZEL
@eren konu Dediğiniz şekilde bagaj burda var mı bilmiyorum. Dahonların kendi bagaj demiri var ön taraf için

• Beğen
Tepkiler: eren konu
@danslebleu

Hocam sizin bisiklet de mi dçmariner d8 2017 modeli? Öğrenmek istediğim, önerdiğiniz ruble ve aynakollar D8e cuk oluyor mu? (Çapraza düşme vs sıkıntılar oluyor çünkü) D8'e ruble kolay da, aynakol bulmak ciddi mesele çünkü..

Geri