Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Dahon Kullanıcıları Kulübü

Dahon Türkiye sonunda siteyi güncellemiş. 2016 modeller görünüyor.

Scudo
@ekrem58 ekrem bey merhabalar,
o bisikleti eğer istanbula gelebilseydim ben alacaktım. kısmet sizeymiş. şimdiden hayırlı günlerde kullanın, eğer ilerde satmak isterseniz haberim olsun. : )

yakinda dahon mu sl almayi dusunuyorum var mi kullanan dostlarım artisiyla, eksisiyle bilgilerinize ihtiyacim var;)

merahaba ben de yeni bir dahon almak istiyorum da bi şey danışmak istedim sizlere
2015 model d8 11 kilo ve 1600 tl civarında satışta
yeni 2016 modelleri ise 1800 tl ve 14 kilo olduğu yazıyor
arada 3 kilo kadar bir fark var ben bunun biraz fazla olduğunu düşünüyorum katlanır için fiyat farkı da fazla değil aslında ne yapmalıyım yeni modeli mi bekleyip alsam yoksa 2015 bi d8 alayım mı?
ayrıca neden sitede d8 in 7 vites olduğu yazıyor 8 den düşürmüşler mi yoksa.

@berkturkoglu Dahonun global sitesinde de 12.7 kg ve 8 vites yazıyor. İlginç.

@Bahadır ÖZEL benimde kafam karıştı ama 14 kiloya kadar çıkacağını zannetmiyorum yani
türkiye sitesinde sorun olmuştur sanırım

@berkturkoglu Dahon ağırlığı çamurluksuz, bagaj ve pedalsız olarak hesaplıyordu yanlış hatırlamıyorsam, bu kez full aksesuarlı hesapladılarsa bu rakam çıkmış olabilir yoksa neredeyse aynı bileşenlerle 3 kg artma ihtimali çok zor .Daha önce alan arkadaşlar tartıp katolog değeri ile karşılaştırırsa net bir sonuca ulaşılabilir. Yanlışlıkla 7 vites yazmaları da her zamanki Dahon Türkiye'nin özensizliği...

@Ömer D. ben aranıza daha yeni katıldığımdan bilmiyorum tabi bunları :)
tam karar verip alayım diyorum sürekli kafa karıştıran bi şey çıkıyo
dahonun sitesinden bayilere bakıp bana yakın olanları seçtim gidip bi pazarlık yapıp kendim göreyim olmucak yoksa

Kiloya takılmayın derim, önemli olan bisiklete binmek.
2 kiloluk bir fark bisikletten keyif alan biri için önemli değil, yarışa gitmiyoruz.
Bu arada kendime bir forma aldım, G2'nin çıkardığı Santini tarafından yapılanlardan.
Görüntü ve kalite güzel, hafta sonu dağlarda kirletirim biraz. :)

20160318_112005.jpg

@ercst0rm

Özelden konuştuğumuz için tekrar detaylı yazma gereği duymadım.. Özetle keyifli bir model ve memnunum

@MURAK mercedes gibi bu model gerçekten hoş güle güle kullanın :)

@MURAK
cok guzel gercekten tesekkur ederim ilginiz tekrar murat bey

@Tolga Uşaklı daha önceki bi yazınızda fren pabuçlarının bazen janta sürttüğünden ve ses yaptığından bahsetmiştiniz. Benim bisikletim de sizinki ile aynı ve sürtme sesi bazen bende de oluyor. 1 ay bakımı sırasında fren ayarlarını tekrar yaptı bisikletçi ama sorun yine var. Siz fren ayaklarını değiştirdikten sonra bu sorun devam ediyor mu? Ya da jant akor ayarlarını mı kurcalamam gerek?

Vitesse d8'in (2016) ağırlığını ölçtüm, kabaca yaklaşık 13,5 kg çıktı. Bende orijinal seleden baya ağır olan jel sele (870 gr) ve ayrıca matara tutucu var. Yani dahonun uluslararası sitesindeki 12,7 rakamı doğru gibi.

@abkartal Deore sisteme geçtikten sonra frenlerle ilgili bir ses sorunu yaşamadım.
Eski sistemde sorun fren kollarının simetrik olarak geri gelmemesi dolayısıyla freni bırakınca pabuç çok yakın kalıyor bazen.

Biz ince ayar yaparak çözmüştük, alternatif olarak ses geliyorsa freni çok hafif sıkıp parmağı hızlıca koldan çekin. O şekilde kollarda telin itme kuvveti pabucu uzaklaştırıyor janttan ve ses gelmiyor.

Bugün bisiklet gezgininden alex ten bisikletimi aldım .Bisikletime ön tekerlek hariç bakım yapıldı. Ön tekerleğe yapılmamasının nedeni cant tellerinde akort yapılacak yerin olmaması alex yapamadı çünkü ilk defa böyle bir şey görmüş.Bisikleti aldığım kişiyle konuştum çarşamba günü buluşacağız Umarım çözülür. Ön tekerlekten gelen ses çok rahatsız edici . Ama ön tekeri saymazsak çok memnunum ,bisikleti aldıktan sonra Fenerbahçe sahiline indim 20 yıl aradan sonra bisiklete binmenin keyfi bambaşka oldu üstelik katlanır bisiklet olunca daha güzel oldu.. Bu arada yarın bisiklet gezgininden bisiklet tamiri için eğitim alacağım. ileride yine tecrübelerimi yazarım

@e120655 teşekkürler. Aslında benimkide ani bir karar oldu.sabah yazıştık akşamına teslim aldım.İleride ki hayalim brompton . İleride eğer satmayı düşünürsem söz ilk sana soracağım. :)

• Beğen
Tepkiler: e120655
Günaydın,

Konnix marka arka çanta, testi eşimin Dahon'da yapıyorum.
Bu sabah içine ufak tefek eşyalar koydu, bende giderken izledim, bağlantılar gayet iyi, sadece çanta bagaja göre boydan biraz uzun, eni tam oturuyor.
O yüzden katladığınız zaman eğer selenizi en alta kadar indirmek isterseniz çantayı biraz arkaya almanız gerekiyor.

Hafta sonu tam dolu nasıl olduğuna bakacağım, yan cepleriyle beraber güzel yük taşır gibime geliyor.
İçinde fermuarlı bölmeler ve cepler var, hassas elektronik eşya taşınabilir yan destekler fena değil.
Ayrıca yan çantaları açtığınızda lastik ile sabitlemek için çantaların altında plastik tutma yerleri var bağlamak için.

20160320_183157.jpg 20160320_183205.jpg 20160320_183244.jpg 20160320_183300.jpg

@Tolga Uşaklı hayırlı olsun.
Yan tarafa açılan bölmeler büyük ihtimal pedallarken ayaklara çarpacaktır. Özellikle içleri doluyken.

Geri