Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Dahon Kullanıcıları Kulübü

Konu MTB'den veya katlanırdan önce kondisyonla alakalı. Mtb'ye 1.50 Maxxis taktığımda 20km mesafe için 30 km/s ortalama yakalanır.

100 km mesafe için 26.2 ortalama gerçekten çok iyi bir hız, bende o kadar dayanıklılık yok, hiç denemedim :)

Scudo
Mtb ve 1.50 lastik var.Hafta içi her akşam 20km haftasonu 100km yapmaktayım kondüsyonum fena sayılmaz ama 20km ortalama anca olmakta 30 km hiç göremedim

@Togursamsun kondisyonum fena değildir. 26.2 km ortalamayı ikinci katlanırım olan ve 53/39 aynakolu olan visc d18 ile yapabiliyorum.
Vybe deki 46 aynakol ile yin aynı güzergahta en fazla 24 km ortalamalar yapabiliyorum.

2015 model vybe yada 2016 model vybe mi almalıyım,ikisinin arasındaki olumlu olumsuz farklar nelerdir arkadaşlar .
Bilgi verirmisiniz

@Dağhan bu senekinde arka aktarıcı olarak shimano ft35 takmışlar. Bendekinde neos aktarıcı var. Onun dışındaki komponentler aynı görünüyor.

@Yusuf'san
2015 yılının aktarıcısı noes mi hocam ?

@Dağhan ben 2014 yılında almıştım.
2015 i bilemiyorum.

Cuma sabahı arkadaşıma da bir adet 2015 mango renk d8 aldık sirkeci atek bisikletten. Şuan ellerinde bir adet siyah 2015 d8 var. Aktif pedal daki son d8 i ben almıştım mango renk. Küçükyalı tandem bisiklette bir adet mango renk 2015 d8 vardı hafta içi. İlgilenenlere duyrulur. Saygılar

Bu arada sirkeci atek bisiklette kalan son 2015 d8 siyahın selesi diğer 2015 lerden farklı çok daha etli ve şişkin, inanılmaz rahat duruyordu. İlk olarak onu görseydim sırf o sele için rengine bakmaz alırdım.

Bugün Ordu sahilinde 2 saat kadar dolaştım, bu kadar keyif alacağımı düşünmemiştim. Yetkili serviste ilk kurulum kağıdını doldurduktan sonra sahile geçtim. Hızlanması, sürüşü özellikle gidonu kısa olduğu için manevra kabiliyeti oldukça iyi. Selesi rahat, artı bir kılıfa yada yeni bir sele almaya gerek yok. Benden 10 üstünden 9 aldı. Boyum 187cm, sele seviyesini 9 a getirdim. Boy sıkıntısı yaşamadım. Seleyi ilkokul 2 ye giden oğluma göre ayarladım, oda rahat sürdü, adamlar yapmış [emoji2] http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160409/f4ddb93e9f7e85774c21f95c3de1f01f.jpghttp://uploads.tapatalk-cdn.com/20160409/31f93d1221614e44822acc26e17eeb04.jpghttp://uploads.tapatalk-cdn.com/20160409/cc7d9a5a1d8c1bfee205dbce6b5a571c.jpg

@GoGoRa
@GoGoRa hayırlı olsun dostum iyi günlerde kullanmak nasip olsun [emoji5]

E5553 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: GoGoRa
Bugün Giresun ili Bulancak ilçesi arası yaklaşık 35 km bisiklet sürdüm. Runtastic programı ile 4G den dolayımıdır, bilmem ama kopukluk olduğundan sanırım veri kaybı olmuş . Yaklaşık 9 km bir kısmı almış. Ortalama hız 19 km. Yokuş aşağı 35 km yi görmüş. Decahtlondan aldığım B'twin Count 8 Km sayacını akşam kurmuştum, sanırım bisikleti katlayıp açarken maşaya takılı olan parça iyi sıkıştırmama rağmen çıkmış. Tekrar takıcam bakalım ne olacak. Plastik kablo bağı Maşanın yapısındanmıdır bilmem, iyi oturmuyor. Hareket halinde çıkabilir. Yoldaki çıkıntıları iyi hissettiriyor bisiklet :) Asfaltta sürdüm, stabilize yolda düşünemiyorum. Arabama binince bu kadar konforlu olduğunu düşünmemiştim :) Dönüşte yağmur başladı, bir ara hızlanmaya başlayınca katlayıp dolmuşa binsem mi düşüncesi ile devam ettim. Aynı yolu 28 jant Şehir Bisikletim ile gidip geldiğimden bir kıyaslama yapmam gerekirse, daha önce teker büyük olduğu için pedal basarken daha büyük bir güç harcıyordum. Dahon hafifliğinden ve teker küçük olduğundan pedal daha rahat basılıyor. Tabiki daha çok çeviriyorsun. Gidon yükseklik ayarı olsa daha iyi olurdu. Bileklerime baskı biraz daha arttı ama bügün çok keyif aldım, haftaya km sayacını takıp 40 km yapmayı düşünüyorum. Uyumlu suluk kafesi arıyorum, kullanan varsa paylaşırsa çok memnun olurum. Görüşmek üzere.
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160410/8b12bad3d40fc92395826c857244b109.jpg

Merhabalar

Forumu bir süredir takip ediyorum; ancak malum yeni konu açamadığım için, konuyla yakında alakalı olarak buraya yazıyorum.
Katlanır alma arifesindeyim.
Özetle; 2016 model Tern Link D8 ile Dahon Vitesse D8 arasında kaldım.
Bulabildiğim inceleme, bilgi (kağıt üzerinde) ve deneyimler (eski modeller) haricinde (elbette firmalar modellerine zaman içinde iyileştirmeler yapmıştır) benim merak ettiğim 2016 güncel olarak bu iki farklı modelin karşılaştırması, ve özellikle kullanıcıların öncelikle olumsuz ve ardından olumlu deneyimlerini merak etmekteyim.

Yardımcı olabileceklere şimdiden teşekkürler... :)

@Dağhan hayırlı olsun güle güle kullan Dağhan, ilk izlenimin nedir?

Screenshot_2016-04-12-20-55-05.jpg

ufak bi sürüşdeki değerler, tarabyadan büyükdere arası sahilde giderken, bisiklet visc d18, ama kesmiyor beni, Gruptaki herkesde yarış veya 28 şehir tur var, yetmiyor :)))

@Zfr
Teşekkür ederim şimdilik biraz sürdüm sokakta,biranda ivmeleniyor hoşuma gitti ama selesi sert geldi biraz acıtacak gibi ,eğer alışamazsam seleyi değiştiririm

@Dağhan
Dahonların seleleri genel olarak çok sert.Jel veya bütçe elveriyorsa Brooks seleye geçmekte fayda var.

• Beğen
Tepkiler: Dağhan
@Dağhan hayırlı olsun.
Vybe çok iyidir, çok memnun kalacaksın inşaallah..

• Beğen
Tepkiler: Dağhan
@burhan çetin
Eski bisikletimde selle italia comfort zeta gel modelini kullanıyordum koltuk gibi geniş ve yumuşacıktı Ama ağırdı 720 gr dı acaba yine ondan mı alsam

@Yusuf'san
Saol hocam çok hoşuma gitti yarın işe gideceğim Kamu dairesi tepkileri merak ediyorum şimdiden

Tandem bisiklette iki adet 2015 d8 var biri siyah biri mango.

Geri