Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Dahon Kullanıcıları Kulübü

Arkadaşlar tekrar merhabalar herkese
Dahon bisikletler genel olarak katlanınca sürülmüyor veya taşırken açılıyor mıktanıs çok kullanışlı değil buna alternatif olarak bir kilit mekanizması geliştirilebilir mi katlanınca takılabilecek plastik maşa gibi mesela

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Scudo
@arsima
Zannedersem 20" her dahona uyumlu bir tane makara var. Bu makara ile sürebiliyorsunuz katlanır halde.
Ama mıknatısa alternatif bir uygulama yapılabilir.

Mıknatıs çok güclü kolay kolay açılmıyor

@eren konu

Nerden temin edebiliriz bu makarayı?

@arsima

Dahon landing gear diye aratırsanız bula bilirsiniz.Eğer aynakol yapraklarımız uyumlu ise değişe biliriz benim ki 44 dişli benimde büyük aynokola ihtiyacım var

@Mustafa Şahin

Nerde ikamet ediyorsunuz kaç km oldu kullanalı? Benimki yaprak olarak çıkmıyor komple kolla birleşik

@arsima

İzmir de bisikletim 2 yıllık ama anca 200 km yapmışımdır öyle bariz bir eskime yok aynakolda bisikletim dahon Vybe d 7

@Mustafa Şahin

Pm

Arkadaşlar merhaba,

Dahon MUP8 bisikletimi alalı 2 yıl oluyor. 100 km ancak yapmışımdır. Bu süreçte hiç bakım yapmadım desem yeridir. Sadece geçtiğimiz temmuzda WD40 sıktım biraz ancak eklem yerlerinin sertleşmeye başladığını fark ediyorum. Orada gresimsi yağ parçacıkları vardı damla şeklinde sanırım onlar etkisini kaybediyor yavaş yavaş.

Önerileriniz nelerdir?

Aldığım yer uzakta olduğu için hiç ilk servis bakımı da yaptırmadım kuponum duruyor. Acaba şimdi götürsem kuponumu kullanabilir miyim?

@Ömer Arifoğulları
Wd 40 bisikletten kesinliklikle uzak tutulması gereken bir ürün. Geçmiş olsun. Bisikletinizi bakıma götürmeden önce kullanmayınız yeniden greslenirse ve tahribat yoksa belki düzelebilir.

• Beğen
Tepkiler: daredevıl
Arkadaşlar merhaba bisikletimi yeni aldım henüz bakım yaptırmadım gidonun içindeki plastik parçada bir miktar çaplaşma söz konusu oldu kaldırırken yuvaya tam oturmuyor sanırım metal parçadaki alyanlardan ayarlanıyor ama çok kurcalamadım böyle bir şey başına gelen var mı? Bir de bisikleti ne tür bir yağ ile yağlamalıyız marka verebilir misiniz?

5bcb91abe9ba0b08606f9c10f0e05628.jpg

Plastik sarı ile işaretli olan yere doğru biraz kaymış. Yukarı kaldırırken sürtme yapıyor

Dahon Mu p8 Mavi yada Dahon vitesse d8 mango bisikletlerimden bir tanesini 24 jant Tern node, tern eclipse yada dahon ios model katlanır bisikletlerden biri ile takas yapmak istiyorum.

Merhaba,

DAHON Vitesse D8 (Mango rengi) bisikletimi aldığımdan beri neredeyse hiç kullanmadığım için satıyorum. Toplamda maksimum 100 km bile yapmamışımdır. Bisikletle birlikte Vaude marka arka port bagaj çantası da (açılıp heybe olabilen) hediye verilecektir.

İsteyene daha detaylı fotoğraf ve video da çekip gönderebilirim ya da Küçükyalı'da direkt olarak gösterebilirim.

Hiç kullanılmadığı için çizik bile yok üzerinde. 1700 TL gibi bir fiyata markete koydum ancak henüz ilan onaylanmadığı için gözükmüyor.

Sevgiler,

Dosyalar

• dahond8.jpg
    dahond8.jpg
    159,5 KB · Okunma: 79
Mariner D8 2017 aldım hafta sonu.
Eve dönerken Tarabyadan Kabataşa yol bisikletli iki arkadaşla kapıştım.
25-30km hızla gidiyor valla :)
Frenler iyileştirilmek istiyor, İnce ayarlarını yapmadım tabi daha, belkide yeterlidir...
Yol ve MTB ile bu yoldan çok gidip geldim. Mukayese edecek olursak, yokuşlarda zorlamadı.
Düzde tahminim 80 kadans civarı 7. viteste 25 ile akabiliyor, bas git..
Dişli oranları gayet güzel.

Dosyalar

• IMG_20171128_132440_990[1].jpg
    IMG_20171128_132440_990[1].jpg
    86,9 KB · Okunma: 60
@Levent_K Ben de Mu D8 var. Orijinal frenlerini, Magura HS 33 ile değiştirdim. Şu anda çok daha güvenle fren yapıyorum. Fren mesafem de kısaldı

• Beğen
Tepkiler: Levent_K
@Burak Tahiroğulları
Hidrolik V fren mi? Katlanırken kablolar vs. sıkıntı yaratmıyorsa olabilir.
MU D8 de de kablolar kadro dışından mı gidiyor D8 Mariner gibi?

@Levent_K
Evet. Hidrolik V. Arka frene giden kablolar kadronun içinden geçiyor. Ön freninkiler dışarda. Katlanırken de herhangi bi sıkıntı çıkarmadı.

• Beğen
Tepkiler: Levent_K
@arsima geçmiş olsun. Ortadaki somunu gevşetip beyaz teflonu yerine oturtunca tekrar somunu ayarlayın. İnsallah kronikleşmez. Bu sefer sürekli ayar yapmak zorunda kalırsınız.

Ümraniye Kadıköy bostancı bölgesinde iyi bir dahon servisi biliyor musunuz? Müşteri görünce avuç ovuşturmayıp problemleri ve çözümlerini bilen. Problem şu gidonun katlanma yerindeki somun sürekli gevşiyor ve gidon sürerken titriyor.

Jant tellerini ya da tel başlarını değiştiren oldu mu?
Tel başları çok yumuşak akort anahtarı içinde dönecek gibi..

@77osman

Benim vidada gevşeme yok mavi ile göstermiş olduğum alyanlardan ayarlama yaparsak sanırım yerine gelecek biraz ekseninden kaymış şimdilik yerine oturuyor ama bi baktırmam lazım ücretsiz bakımı var bu hafta baktıracağım

• Beğen
Tepkiler: 77osman
Geri