Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Enteresan bir bisiklet triban 100

Bu model pek tutmadı sanırım. Youtube'de de baktım, bu modelle ilgili doğru düzgün bir video yok. Forumda da kullanıp bu model ile ilgili detaylı inceleme yazan yok sanırım.

Scudo
Öne ve arkaya 3 x 9 Sora set takılırsa canavar gibi bir bisiklet olur. Düzgün bir ruble ile yokuşlar sıkıntı olmaz.

Merhabalar ben de bu modeli düşünüyorum. Görüntüsü baya hoşuma gitti. Fakat tekli aynakol meselesi biraz kafamı karıştırdı. Oturduğum semtte çok dik ve uzun yokuşlar var. Burnumdan getirir mi ?

@Cougar
Getirir.

Ben de ısınamadım nedense bu bisiklete. Görüntüsü de o kadar da iyi değil bence. Fiyatı da yüksek.

• Beğen
Tepkiler: Cougar
@07yusuf
Keşke hiç olmazsa ikili aynakol olsaydı... Eli yüzü düzgün bir yol bisikleti için 1.5 buçuk milyar para vermek gerekiyor en az. Mecburen tur bisikletine yöneleceğim.

@Cougar Geçen ay performans bisiklete sormuştum 1400 tl peşin olur demişti mosso cavalier için. Telefonda sormuştum, gidip pazarlık yapılsa biraz daha düşürülebilir belki. Triban 100 le yol bisikleti adına tecrübe edilebilecek tek şey dropbar ı tutarak bisiklet sürmekten öteye gitmez bence. Kalın lastikler, gidondan vites, 14 ruble 48 aynakol... Ne tatmin edecek hıza ulaşılabilir nede rahat tırmanılabilir dik yokuşları. Çok saçma bir bisiklet bence.

• Beğen
Tepkiler: ÇaNakkaLeRuHu
güzel bir bisiklet değil triban 500 almak daha mantıklı

@Özgür Aydn
Hocam btwin triban 500"le arasında çok ciddi bir fiyat farkı oldu zamdan sonra. Bugün btwin triban 500 alacaktım ama daha birkaç ay önce yarı fiyatına seri sonu ürünleri satıldı. Bu yüzden gönlüm el vermedi. btwin triban 100"e en fazla hangi lastik ölçüsü takılıyor acaba?

Arka jant kasetli olsaydı 3lü aynakol + 8li ruble-vites kolu + aktarıcı yapıp cyclocross"A çevirmek gibi bir fikrim olabilirdi, ama arka jant işi bozuyor.

bu bisiklete üçlü aynakol takmak ne kadara mal olur? ayrıca aynakolla beraber başka alınması gereken bir şey var mı? yokuş çıkmalık bir yol bisikleti düşünüyorum ama çok da bütçem yok :D

• Beğen
Tepkiler: Wberlin
@kapluj

Hocam kışın fiyatları indirirler umarım, gerçi daha yeni zam yaptılar. Sene başında seri sonlarını 1000 TLYE sattılar şuan 2000 TLYE satıyorlar.

@Serkan Mıstınoğlu
Hala aklımda benim hocam, 22-32-44 aynakol takıp arkayıda 3x8 11-32 yaparsam cyclocross"A dönüşürmü acaba diye düşünüyorum.

Ayrıca 700x23-70x32 arası lastik takılabiliyormuş, bir çılgınlık yapabilirim heran :D

btwin almanız şart değil başka markalara yönelin bence

Geçtiğimiz günlerde 40-50km'lik bir tur yaptık 2 arkadaş. Eve dönüşte şehir içine girdiğimizde yaklaşık 10 kişilik tanımadığımız bir "yol" grubuna dahil olduk. Güzergahta kendime eziyet etmek için sıklıkla çıktığım bir yokuş vardı. En önde giderken grup ne yapacak diye düşündüm. MTB kullandığım için diğerlerine göre biraz daha az zorlanarak yokuşu bitirdim. Arkamdan gelen kişinin grubun diğer mtb kullanıcısı arkadaşım olduğunu düşünürken Triban 100 kullanan 18 yaşında bir genç arkadaş olduğunu gördüm. Düz yolda sürmüş kadar rahat bir yüz ifadesi vardı. Bisikleti birkaç gün önce satın almış ve yıllardır bisiklete binmiyormuş. Ya gençte bir tuhaflık var ya da bisiklette. Tanıdığım biri olsaydı bisikletini ödünç alıp yokuşu Triban ile de çıkmak isterdim merak ettim çünkü... :)

@Serhat Küçüközler
Hocam meseleyi burada sayılarla da açıkladım ben. Herhangi bir standart yol bisikletinin ikinci vitesinden daha yumuşak o aletin birinci vitesi. Tabi ki gayet doğal bir biçimde çıkacak yokuşu.

• Beğen
Tepkiler: Rocketman
@furkantrojka
Hocam arka 11-32, önü ise 22-32-42 falan yapılırsa iyi yokuş çıkabilir. Ben 14-28 ve 22-32-42 oranıyla 54 yapıyordum yokuş aşağı, 11-42 ile belki 60-65"i zorlar diye düşünüyorum. Ayrıca hem de yokuşlar kolay çıkılır.

Başlangıç için bu bisikleti alan adam 48/34"le yokuş tırmanamaz maalesef.

Yokuşlarda aşırı zorlar mı bu bisiklet? Zorlamazsa bu bisiklet de ilgimi çekiyor.

Decathlona her gittiğimde gidona koyulmuş o acayip vites kolunu 'gerçekten vites kolu mu' diye kontrol etme gereksinimi hissediyorum. Gidon, tek aynakol falan anlaşılır da, gidonun iç kısmına koyulmuş vites kolunu her viteste şalter kaldırır gibi kaldırıp indirmek nasıl uğraş, alıp kullanan var mı ki öyle bir şey yapmışlar, merak ediyorum...

Geri