Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Enteresan bir bisiklet triban 100

btwin triban 100"ün kadrosu ağırlık olarak btwin triban 500"le aynıymış arkadaşlar, yaklaşık 1830 grammış.

@AhmetM
Daha önce bu tarz bir bisiklet kullanmadıysanız kesinlikle çok zorlar hocam, benimde ilgimi çekiyor ucuz cyclocross projesi olur mu acaba? diye düşünüyorum.

Scudo
@Yelda
Yorar, düz yola daha uygun bisiklet yapmışlar.
Yokuş çıkılır mı? Evet, ama zorlar.

Gerçekten enteresan, zaten "Yol bisikletini ve sikloturizmi keşfetmek isteyenler için tasarlandı." demişler sitede. Bkz. Sikloturizm: Bisiklet veya motosikletle yapılan ülke içinde ya da ülkeler arasında seyahat edilen turizm ceşidi. Vites kolu klasik bisiklet tarzında ama gidon üzerinde klasiklerde kadroda olur vites kulakçıkları. Lastikler 32 oldukça kalın. Vites oranlarına gelirsek 14- 34 ruble 48 tekli aynakol mevcut. Çok hızlı ya da çok yavaş gitmek için uygun değil. Çoğunun söylediği gibi yokuşta yorar mı? Sana bağlı, triban 100 48/34=1,41 orana sahip ortalama bir yol bisikleti 28-11ruble 39-52 aynakola sahip. 39/28=1,39 hemen hemen aynı. Uzun ve dik yokuşlarda zorlayabilir ama kısa yokuşlarda üzmez.

@epsilon91 Bence 50/34 aynakol ile kıyaslamak daha isabetli olur sonuçta başlangıç bisikleti gibi bir şey bu alet. Oran 1.21 e düşer ve 1.41 e göre bayağı fark hissedilir.

@Serkan Mıstınoğlu
1199 TL"lik bir olayı yok dediniz bugün baktım 1249 TL olmuş hocam :D

Decathlon'da tüm bisikletlere teker teker zam geldi.

Peki Decathlonda sezon sonu indirimleri hangi ayda oluyor bir fikriniz var mı? Açıkçası geçen sene sezon sonunda arkadaşların Decathlondan indirimli aldığı fiyatları görünce sezon sonunu beklemeden almak istemiyorum.

proje amaçlı alınabilir ama fiyat makul değil fiyat 800 tl olsa ayna kol ve vites kolları değişimi ile v fren cyclocross tarzı veya drop barlı tur bisikleti yapılabilir ama fiyat yüksek

Yol bisikletine heves edipte alamayanlar için sanki tasarlanmış. Ne cyclocross ne yol. Ama en çok üzerinde tartışılan konu: yokuşta yorar mı? Yorar. Net. Belli bir kondüsyonun üstünde olmayan her kullanıcıyı yorar. Yeni başlayanları, eskiden beri süren ama performansı pro düzeyine yaklaşmamış olanları, kilo fazlası olanları, yokuş sevmeyenleri... Böyle uzar gider bu liste. Kullanıcıların en azından yüzde seksenini yorar zannımca. Oldukça hızlı bir birinci vitese sahip. İlle de yol bisikleti görünümünde olsun ama ucuz olsun diyenler için Salcanonun öyle modelleri var. Sanki daha bir tercih edilebilirler gibi. Gerçi şimdi onlara baktım. 42 - 28 gibi bir kombinasyona sahip birinci viteste XRS070. Hiç kolay oranlar değil. Ama fiyatı 869 lira. Ucuz ama kolay vites diye yukarı doğru çıktığımızda XRS050 Claris 34 -30 kombinasyonuna sahip. Fiyat olarak da 1599 lira yazmş kendi sitesinde. Bilemedim şimdi :)

• Beğen
Tepkiler: Rocketman
@Behram Belek Salcano'nun servislerinden çok şikayet olduğu için Salcanolara hiç bakmamıştım. Aslında Decathlon'a bakmamın en büyük sebeplerinden biri servis :)

Bence şehir için 10 - 20 km arası düz yol kullanımında yani Konya gibi düz şehirlerde iyi iş çıkarır.
Yol bisikleti kadar bakım istemez.

Ben 93-94 yıllarında yol bisikleti kullanırken en seri dişlimiz 42 ayna 19 ruble idi. Bence bir bisikletçi için en iyisi yokuşları ayakta ve tek nefeste çıkmayı öğrenmektir. Yokuş uzatıkça acıda uzar kanaatindeyim.

@Tüfekci

Hocam sorun maalesef yokuş çıkmak değil, yokuşu düşük kadansla çıkmak.
30-40 kadansla ancak çıkılır yokuşlar bu aletle, sağlık için düşük kadans pek tavsiye edilmiyor bildiğim kadarıyla.

@BisikletKolikK
:eek:
Bu bisikleti almayı düşünenler üstüne 200 lira daha koyup 2. el 500-520 falan baksınlar.

@Emre Semerci
Hocam btwin triban 500"ler yanlış görmediysem 2000 TL olmuş. Başlangıç bisikletine bence o kadar para verilmez, aslında başlangıçta aldığın bisiklet bir süre sonra piskolojik olarak yetmiyor. Yinede çok pahalı bir alet donanımına göre.

@BisikletKolikK "2. el" kastetmiştim, düzelttim mesajımı. :) 1500'e triban 520(2. el) aldım iki ay kadar önce. Benim de ilk düşündüğüm triban 100'dü :D

@Emre Semerci
Anladım hocam kusura bakmayın, bugün belirli bir maddi gelirim olacak btwin triban 100 alacak kadar tahminimce. Öğleden sonra halledebilirsem bugün direk gidip alacağım. Oturma pozisyonu falan hoşuma giderse cyclocross-tur benzeri bişey yaparım. Elimde 3"lü aynakol, ön aktarıcı falan da var.

@Tüfekci
Neden olmasın hocam :) Zaten bunu alan adam kısa sürede kondüsyon yapmak zorunda kalacak zaten :D

@Emre Semerci
İlk önce bir alayım da hocam, erken konuşmakta istemiyorum açıkçası. :)
Nasip diyelim, ilk yol bisikletim edasıyla gece bile sürerim belki :)

@Emre Semerci
Çok sağolun diyeyim şimdiden.

Geri