Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Enteresan bir bisiklet triban 100

@karanbatu Haklısınız ben yanlış bir tanım yapmışım. Siz söyleyince fark ettim.

Scudo
Vites kullanımına dikkat ediyorum her zaman. Bu dediğim sesi 22 23 ve 24. Viteslerde duyuyorum zincir konumu sorunlu değilken yani

Selamlar. Bu bisikleti almayı düşünüyorum. Yaşadığım şehir tamamen düz, yakında Adana'ya taşınacağım ama orası da düzlük sayılır. Ne dersiniz alayım mı? Çamurluk ve arka bagaj takıp şehir içi takılayım diyorum. Arada kısa mesafe max 50-60 km turlar yaparım. Ne dersiniz?

Pedal yok!
Vitesin ortada olması epey bı garip. Arka sayfalardaki tavsiyelere bakın derim.

Pedal yok!
Vitesin ortada olması epey bı garip. Arka sayfalardaki tavsiyelere bakın derim.
Eğer bana dediyseniz artık çok geç 🙂 dün akşam iş çıkışı gidip aldım bir tane. 15 km'lik ilk sürüş sonrası izlenimlerim gayet iyi. Biraz üzerinde oynamayı, tur bisikletine evriltmeyi deneyeceğim zaman içerisinde.

• Beğen
Tepkiler: qtay ve dirdom
Hayırlı olsun. Kazasız belasız inşallah

• Beğen
Tepkiler: Yeşil Mavi
Merhabalar, bir konuda fikrinizi almak istiyorum Triban RC120 ile Corelli Goat 1.0 arasında kalmış olsanız, hangisini tercih ederdiniz? Bisiklet seçimi gönül işi fakat zaman ayırıp fikirlerinizi paylaşır iseniz sevinirim, şimdiden teşekkür ederim :)

@serhanaltintas merhaba ben alıcak olsam yan yana iki siteyide açar özellikleri karşılaştırdım az çok bakındım şöyle bir izlenim çıkardım
Corelli kullandığı grup set ile baya önde özellikle microshifte göre claris bence gayet iyidir çünkü bende triban 500 kullanıyorum vitesler aynı seri R8 olması lazım yani burda bana göre corelli önde
Triban 120 de maşa karbon bu yolda işinize yarar ancak ikiside 11 kg civarı bu şaşırtıcı ama kısaca corelliyi alırdım

@Mansouki çok teşekkür ederim yorumunuz için. Yerlilik unsurundan corelliye gonlum gidiyor zira masadaki 3 delik beni ayrica cezbediyor, specializedin pizza rack on bagaji minvalinde bir sey alip veya yaptirip sehirde de kullanacsgim bu yuzdende corelli goat 1.0, rc 120 ve belki bütçe zorlayarak rc500 olabilir. Ayrıca rc500 de 38mm'ye kadar lastik imkanida gravela goz kırpar nitelikte. İyi gunler 😊

Dosyalar

• images.jpeg
    images.jpeg
    11,8 KB · Okunma: 5
Merhabalar, bir konuda fikrinizi almak istiyorum Triban RC120 ile Corelli Goat 1.0 arasında kalmış olsanız, hangisini tercih ederdiniz? Bisiklet seçimi gönül işi fakat zaman ayırıp fikirlerinizi paylaşır iseniz sevinirim, şimdiden teşekkür ederim :)

@Mansouki çok teşekkür ederim yorumunuz için. Yerlilik unsurundan corelliye gonlum gidiyor zira masadaki 3 delik beni ayrica cezbediyor, specializedin pizza rack on bagaji minvalinde bir sey alip veya yaptirip sehirde de kullanacsgim bu yuzdende corelli goat 1.0, rc 120 ve belki bütçe zorlayarak rc500 olabilir. Ayrıca rc500 de 38mm'ye kadar lastik imkanida gravela goz kırpar nitelikte. İyi gunler 😊

Aradığınız bisikletin GOAT 1.0'a daha yakın olduğunu düşünüyorum. RC500 ile GOAT 1.0'ı yan yana getirirsek:

GOAT 1.0RC 500
Fiyat3 lira4.5 lira
Lastik35C Cx lastik28C yol lastiği
Ruble34-1132-11
GidonCx gidonYol gidonu

frame_geometry-e1519673023464-750x302.gif

Ayrıca BB drop (görseldeki E değeri) yol kadrolarında daha fazla, yani Cx kadrolarında pedal yerden daha yüksek. Bu, engebeli parkurlarda pedalın yere temasını daha aza indirgiyor, aynı zamanda bisikleti daha atik (yüksek manevra kabiliyetine sahip) hale getiriyor. "There is a growing consensus that a lower BB improves handling in that the bike will track better through tight turns " Yol bisikletlerinde ortalama BB değeri 70-74 mm iken Cx bisikletlerde bu değer 55-65 mm arasındaymış o_O Kaynak: (link)
RC500 ve GOAT 1.0'a ait BB değerleri paylaşılmamış, fakat GOAT'ın cx standartında bir BB drop değerine sahip olduğunu sanıyorum, çünkü üzerinde direk CX lastiği ve CX gidonu ile geliyor :naslyany: Ayrıca kadroyu oluşturan borular RC500'e göre gözle görülür şekilde daha kalın.
(link)
(link)

Hort.
Triban 100’ü trainerda kullanan var mı, herhangi bir uyumsuzluk yaşadınız mı?

Herkese iyi akşamlar. Bisikletin gidon boynuzlarının yere paralel olması gerektiğini birkaç yerde okudum. Sizce bisikletimin gidon duruşu normal mi?

E5FFB235-E2F9-4527-89D5-548009E01CAE.jpeg

330CCEC0-AB2F-4CAD-96D2-E2391DFA5873.jpeg

CE04A606-1268-4757-B3E6-A8ED31D153D3.jpeg

9B717FD9-912A-4F3E-998A-1567A66F9887.jpeg

Nasıl olması gerektiği konusunda da bilgi verseniz keşke.

Görsellere bende erişim sağlayabiliyorum. Takdir edersiniz ki yolun başındayım ve hata yapıp yapmadığımı anlamaya çalışıyorum. Laf sokun diye yazmadım. Nezaketle daha fazla inmesi gerekiyor vb. diyebilirsiniz. İlk defa yol/tur bisikleti kullanıyorum. Biraz anlayış.

• Beğen
Tepkiler: Oklüzal Builder
Görsellere bende erişim sağlayabiliyorum. Takdir edersiniz ki yolun başındayım ve hata yapıp yapmadığımı anlamaya çalışıyorum. Laf sokun diye yazmadım. Nezaketle daha fazla inmesi gerekiyor vb. diyebilirsiniz. İlk defa yol/tur bisikleti kullanıyorum. Biraz anlayış.
Lütfen alınganlık yapmayın. Size bu görselleri paylaşan arkadaşımız duayenlerden. Forumda çok yardımcıdır. Espri ile karışık görsel paylaşmış sadece. Certcollection da onursal üyeyim ben. Orada böyle bir soruya önce forumda arama motoru var arasana diye önden ince bir fırça ile toz alırlar. Ama ben yeniyim diyene, spoonfed yeri değil burası, ağzına kaşıkla mama mı vereceğiz derler. Burası Allah tan orası gibi değil. Duayen size yanıt vermiş. Bisikletforum da asla sorunuz yanıtsız kalmaz. Ben de drop bar kullanmadım mesela doğrusunu sizin sorunuz sayesinde transpotting35 görselleri ile öğrendim. Size de, trainspotting35 e de sonsuz teşekkürler.

Lütfen alınganlık yapmayın. Size bu görselleri paylaşan arkadaşımız duayenlerden. Forumda çok yardımcıdır. Espri ile karışık görsel paylaşmış sadece. Certcollection da onursal üyeyim ben. Orada böyle bir soruya önce forumda arama motoru var arasana diye önden ince bir fırça ile toz alırlar. Ama ben yeniyim diyene, spoonfed yeri değil burası, ağzına kaşıkla mama mı vereceğiz derler. Burası Allah tan orası gibi değil. Duayen size yanıt vermiş. Bisikletforum da asla sorunuz yanıtsız kalmaz. Ben de drop bar kullanmadım mesela doğrusunu sizin sorunuz sayesinde transpotting35 görselleri ile öğrendim. Size de, trainspotting35 e de sonsuz teşekkürler.

Teşekkür ederim mesajınız için. İlk mesajlarıma böyle cevaplar alınca şaşırdım sadece.

Fotoğraflara, videolara vs.bakıyorum ama kafamda tam olarak oturtamadım.O yüzden sorma ihtiyacı hissettim. Seleyi bile su terazisiyle ayarladım. Gidon yüksekliğini falan hala kestiremedm. Bisikletçinin ayarladığı şekilde duruyor. Yinede teşekkürler. @trainspotting35

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35
selamlar, eşim 160 boyunda iç bacak 72cm. S kadro uygun olur mu ?

Geri