Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Evinizdeki diğer yaşayan canlılar...

Scudo
@BerkEvren Neden kizdiginizi gercekten cok merak ettim.

Tesekkürler Burak, bizdede iki tane sevda papagini vardi ve cok güzellerdi. Bildigin insan gibilerdi yanimizdan ayrilmiyorlardi ama melesef birisi 10 sene sonra ölünce digerini hayvan bakim evine verdik, tesadüfen ayni yasitta bir tane es vardi ve uyumda sagladilar. Bunu Almanya Frakfurtta kus cesitleri besleyen birinde bulduk ve ucuza verdigi icin aldik. Normalde 1000€ alti vermiyorlar ama biz 650€ aldik. Tabiki bunlari sultan yada sevda papagin ilekarsilastiramasin, bunlar bildigi yarim metreye yakin büyüyorlar.
Bir hayvan sever olarak parayla hayvan ticaretini, doğasında sürüler halinde yaşayan ve uçan bir hayvanı ortamından ayrı, özgürce uçamadığı şekilde yetiştirmeyi doğru bulmuyorum. Ki bu hayvanların yakalanma ve transfer süreçlerinde sayısız hayvan ölüyor. Yani sırf birileri güzel bulup evinde bulundurmak istedi diye doğal ortamından koparılan, ölen bir ton canlıdan söz ediyoruz. Bir şekilde bu ticarete katılmak bile bu sürece katkı sağlıyor malesef. Sizin kakadu'nuzun tek şansı iyi bakılıp ölmemek olacak. Ama bu onun doğasından koptuğu gerçeğini değiştirmiyor malesef.

Bir hayvan sever olarak parayla hayvan ticaretini, doğasında sürüler halinde yaşayan ve uçan bir hayvanı ortamından ayrı, özgürce uçamadığı şekilde yetiştirmeyi doğru bulmuyorum. Ki bu hayvanların yakalanma ve transfer süreçlerinde sayısız hayvan ölüyor. Yani sırf birileri güzel bulup evinde bulundurmak istedi diye doğal ortamından koparılan, ölen bir ton canlıdan söz ediyoruz. Bir şekilde bu ticarete katılmak bile bu sürece katkı sağlıyor malesef. Sizin kakadu'nuzun tek şansı iyi bakılıp ölmemek olacak. Ama bu onun doğasından koptuğu gerçeğini değiştirmiyor malesef.
Kesinlikle sonuna haklısınız
Ayrıca bir veteriner hekim olarak şunu da ekleyelim: egzotik hayvan ticareti yüzünden birçok viral etken dünya boyunca yayılıyor ve sonra bu salgınlarla mücadele etme görevi gene bize düşüyor. Egzotik hayvanların doğadan koparılması insanlığın bir bencilliği ne yazıkki hiçbir şekilde kabul edebilmek mümkün değil

• Beğen
Tepkiler: BerkEvren
Bu vatandaş.. Bakmayın böyle kocaman göründüğüne, büyüteç uygulaması ile çektim. Dairenin girişinde sağda kendi deliğinde takılıyor, kimseye bir zararı da yok, her gün akşam gelirken selamlaşıyoruz, bazılarınıza tuhaf gelebilir ama örümceklere bir sempatim var :)
Screenshot_20191031-211456.jpg

Lokum 4 Yaşında afrika Gri kırmızı kuyruk papağanların içinde en zeki olan cins. 150 kelime üzerine çıktı cümle kurmaya başladı Bisiklet forması ile beni gördüğünde baba bisiklete biniyor diyor.

Dosyalar

• IMG_1734.JPG
    IMG_1734.JPG
    1,2 MB · Okunma: 39
  • IMG_0494.JPG
    IMG_0494.JPG
    113,2 KB · Okunma: 37
  • IMG_1747.JPG
    IMG_1747.JPG
    812,6 KB · Okunma: 35
  • IMG_E0235.JPG
    IMG_E0235.JPG
    404,4 KB · Okunma: 33
Merhaba arkadaslar,

evimizin yeni üyesi Galah Kakadu Papagani (Pempe Kakadu), henüz 1,5 aylik ama allaha sükür sagligi iyi ve insallah 4-5 haftaya kadar kendi yem yemeye baslar.
Yorum yapacak olursaniz lutfen önce masallah demeyi unutmayin. :)

227507 dosyayı görüntüle

227508 dosyayı görüntüle
227509 dosyayı görüntüle
227510 dosyayı görüntüle

Büyüynce insallah söyle bir güzellige sahip olacak.
227511 dosyayı görüntüle
227512 dosyayı görüntüle
Maşallah, çok güzelmiş. Kakadular boy olarak 1 metreye yaklaşıyor galiba, baya büyük canlılar. Kanatları hakkında bir şey yapacak mısınız? Ben olduğu gibi seviyorum. Bir çok insan kaçmaması için kesiyor ama açıkçası bunu doğru bulmuyorum.

Bir zamanlar birini 5. sahibinin atması ile aldığım, diğerini de balkonda bularak aldığım 2 tane muhabbet kuşum oldu. Veterinere götürdüğümde biraz şaşırmıştı iyi bakılmış demişti, bir tanesi ortalama ömrünün 2 yıl üzerine çıkmış. Zaten o yılın sonunda da önce o, sonra diğer balkondan bulduğum öldü. İki kuşta konuşuyordu. Günde 2-4 saat arası ev içinde serbest bırakıyordum.

Bu vatandaş.. Bakmayın böyle kocaman göründüğüne, büyüteç uygulaması ile çektim. Dairenin girişinde sağda kendi deliğinde takılıyor, kimseye bir zararı da yok, her gün akşam gelirken selamlaşıyoruz, bazılarınıza tuhaf gelebilir ama örümceklere bir sempatim var :)
227580 dosyayı görüntüle

Sizin hesap bende 1 tane kalorifer borusunun oradan girip çıkan bir örümcek var. Ve mutfak tarafında bir kaç karınca görüyorum o kadar. Bir ara yavru bir kedi bulup 1 hafta kadar baktım, sonra salmak zorunda kaldım. Hayvan benle kalırsa hapis hayatına adım atmış olacaktı evden işe, işten eve geliyorum evde oturup dinlediğim zaman çok kısıtlı. Başlıkta canlı dediği için bitkilerde bu sınıfa giriyor diyerek evde ben dışında 2 tane aleo vera var. Onları çoğaltmaya ve büyütmeye çalışıyorum. Tıbbi amaçla kullanması dışında görsellik olarak hoşuma gidiyor.

Benim adim Beauty, 08.04.2020 Almanya Frankfurt Mainz dogumluyum. Sizlerin huzuruna ilk 23.05.2020 de 1,5 aylikken cikmistim.

20200522_231529.jpg

Simdi ise 5.5 aylik ldum ve büyümüs halimle cektirdigim fotoshootiglerimi göstereyim istedim.

20200719_223852.jpg20200719_223910.jpg20200719_223913.jpg20200719_223922.jpg

Evde Hayvan beslemiyorum ama bugün bizim masaya dadanan korsan🤣🤣Vicdansız melemen canavarı çıktı. 😁 Garson arkadaşa hesabı bu arkadaştan alırsın artık dedim. IMG_20200927_154545.jpg

Yakarca isminde kaşıntı yaratan sineksiler, evle yaşıt 50 yıllık hamamböceklerinin torunları ve bu ikisini ağlamaktan keyif alan 7 yaşında bir kedi.

Murat abi güzel bir konu 😻13 kedim var evimde. Bazılarının resimleri. Büyük bir evde 2 kişi yaşamanın ve beton parçalarının zamanında sokaktan alınan bakıma muhtaç dostlarımızın canlarımızın yaşamalarına yardımcı olması. EFFECTS-1.jpgIMG_20200731_185831.jpgEFFECTS.jpgIMG_20200913_014334.jpgIMG_20200908_014705.jpgIMG_20200225_232608.jpg

• Beğen
Tepkiler: erman35 ve EnginK.
Hamam böceği büyükler bayağı akşamları çıkıyorlar.😉Bir ara akvaryum vardı.Ama müstakil evim olsa köpek kesin beslerim

4 senegal bişiri, 1 muhabbet kuşu, 1 tarantula, 100 civarı un kurdu, 10 civarı tartara ile birlikte yaşıyoruz 😁

IMG_20201025_110819.jpg
Bu Mia.
Bir gece eve giderken trafikte gördüm onu. Kaldırıma götürdüm ve minicik bir şeydi, avucuma anca sığıyordu. Nasıl bırakıp gideyim ben bunu dedim ve arabaya atlayıp eve geldik. Eve kadar kucağımda yattı. Sonra büyüdü tabii, bu şimdiki hali.
Kendini temizlemeye bayılır, özellikle biri onu öperse. 😁 İnsanları ve diğer kedileri pek sevmez, canı isterse çok güzel oyunlar oynar, özgürlüğüne aşırı düşkündür. Bir de mama seçer, ona aldığım sağlıklı mamalar yerine sokak canları için aldıklarımı yemeyi tercih eder. Tüm yaşantı ona endeksli, o mu benim evimde, ben mi onunkinde; tartışılır. 😄

Geri