Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Garmin Edge Kullanıcıları Kulübü

Powermetreniz çift taraflımı? 520, 530, 1000 ve 1030 modellerinde gösteriyor. Alt modelleri kullanmadığım için kesin birşey diyemem malesef.

Evet çift taraflı ayrıca kadans ölçüyor POWER PRO POWER METER ULTEGRA R8000

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35
Scudo

Kadans ölçer tabii ama bahsettiğiniz metrikler pedal üzerinden hesaplanabilecek metrikler. O yüzden crank üzerinde olan bir powermetre'den bahsettiğiniz bilgileri alabileceğinizi düşünmüyorum.

(link)

Kadans ölçer tabii ama bahsettiğiniz metrikler pedal üzerinden hesaplanabilecek metrikler. O yüzden crank üzerinde olan bir powermetre'den bahsettiğiniz bilgileri alabileceğinizi düşünmüyorum.

(link)

Hemen düzelteyim kendimi, Power Phase konusunda yanılıyormuşum. Giant Power Pro'da bu özellik varmış ((link)). Tahminimce powermetre'nizi Garmin'e bağlayıp, Cycling Dynamics sayfasını da data sayfası olarak sürüş profil sayfalarınıza eklerseniz, en azından Power Phase'i görmeye başlarsınız. (Tabii Giant ve Garmin bu bilgi için aynı protokolü kullanıyorsa).

Şu sayfa işinize yarayabilir: (link)

289106 dosyayı görüntüle

Ozaman belirttiğim modellerden birisi işinizi görür. Yeni alacaksanız bekleyin biraz haziranda 40 serisi çıkacak deniyordu, yeni seri çıkarsa 30 serisi daha ucuza gelir.

Mola verdiğiniz zaman play/pause tuşunu kullanarak sürüşü duraklatmanız ve sonrasında güç tuşunu kullanarak uyku moduna almanız yeterli. Molanız bittiğinde güç düğmesine basarak Garmin'i uyandırınca zaten antrenmanın kaldığı yerden açılır ekran (duraklamış bir şekilde). O noktada da tekrar play/pause tuşuna basarak sürüşe devam edebilirsiniz.

Siz manuel olarak sürüşü sonlandırmadığınız sürece Garmin sürüşü sonlandırmaz.
Sonra eve geldiğimizde çeşitli küfürler eşliğinde "Allah sürüşü tekrar başlatmadım ya" nidaları😁😉😂

Hemen düzelteyim kendimi, Power Phase konusunda yanılıyormuşum. Giant Power Pro'da bu özellik varmış ((link)). Tahminimce powermetre'nizi Garmin'e bağlayıp, Cycling Dynamics sayfasını da data sayfası olarak sürüş profil sayfalarınıza eklerseniz, en azından Power Phase'i görmeye başlarsınız. (Tabii Giant ve Garmin bu bilgi için aynı protokolü kullanıyorsa).

Şu sayfa işinize yarayabilir: (link)

289106 dosyayı görüntüle
Ben de aynı powermetreyi kullanıyorum... Sağ ve sol pedaldaki üretilen gücü gösteriyor fakat pedala hangi yönlerde kuvvet uygulandığını göstermiyor... Zaten garmin connect uygulamasında da bu veriler yok... Bu veriler pedaldan güç ölçerlerden elde edilebiliyor diye biliyorum... Hatta bazı arkadaşlarda (pedal güç ölçere sahip) bu veriler garmin connect üzerinden görülebiliyor...
5 numaralı resimde ölçüyor olarak gösterilmiş fakat ben daha önce ve az önce denememe rağmen bu ölçümü alamadım...Screenshot_20220602_155108.jpg

Düzeltme : Dün bisiklet tutacakta iken pedalı çevirdiğimde aldığım fotoğrafta pedala hangi yönlerde güç uyguladığım görünmüyordu... Akşam üstü sürüşe çıktığımda test etmek istedim... Giant'ın uygulamasını açıp pedaldaki güç bölgelerini gördüğümde şaşırdım... Garmin edge 530 da hemen menüyü oluşturup kontrol ettiğimde sağ ve sol kranktaki oluşan güç rakamsal olarak görülebilirken, yine pedaldaki güç bölgelerini göstermediğini gördüm...Screenshot_20220602_155108.jpgScreenshot_20220602_202017_tw.giant.ridelink.jpgIMG_20220602_202510.jpg

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: sadi imren
climpro, bugün yaptığım sürüşte 10 yokuşun 9’unu gösterdi, yaklaşık 2 km’lik yüzde 7 eğimli bir yokuşuysa göstermedi. üstelik ayarlardan tüm yokuşları tespit eti seçmiştim.
sebebi ne olabilir acaba? rotayı strava’dan oluşturmuştum. garmin connect’ten mi oluşturmamız gerekli?

• Beğen
Tepkiler: RoninRider
climpro, bugün yaptığım sürüşte 10 yokuşun 9’unu gösterdi, yaklaşık 2 km’lik yüzde 7 eğimli bir yokuşuysa göstermedi. üstelik ayarlardan tüm yokuşları tespit eti seçmiştim.
sebebi ne olabilir acaba? rotayı strava’dan oluşturmuştum. garmin connect’ten mi oluşturmamız gerekli?

Bence seni fazla üzmek , motivasyonunu düşürmek istememiş :komik:

Garmindeki mesaj kismini degistirme durumu varmi? Sürüş esnasında gelen mesaja verilen otomatik cevaplardan bahsediyorum?

Garmindeki mesaj kismini degistirme durumu varmi? Sürüş esnasında gelen mesaja verilen otomatik cevaplardan bahsediyorum?

Garmin connect uygulamasindan yapiliyor, hazir mesaj seti var ordan seciyorsunuz.

Merhaba, acaba Türkçe olmayan cihazlar için dil dosyası bulabilir miyiz. Var mıdır bir yama veya dil dosyası. (Edge 1030 Plus için)

@dalyanus tesekkur ederim connect kurcalayayim birazcık 😉

• Beğen
Tepkiler: dalyanus
Merhaba son bir aydır. Live segment de fav a aldığım segmentleri önüme çıkarmıyor garmin. Kurcaladım ama ne yaparsam yapayım olmadı. Böyle bir sorun yaşayan oldu mu acaba?

Merhaba son bir aydır. Live segment de fav a aldığım segmentleri önüme çıkarmıyor garmin. Kurcaladım ama ne yaparsam yapayım olmadı. Böyle bir sorun yaşayan oldu mu acaba?
Evet bende de var aynı sıkıntı ama çok takmamıştım kafaya.

garmin connect te cihaz sanki etkinliği alıyor gibi yapıyor ama almıyor.hatta önce alsı stravaya attı ama segmentler yoktu.
Sonra etkinlik otomatik olarak stravadan da gitmiş.Kablo ile etkinliği garmin connect e attım ama stravaya atamıyorum.
anlamadım.bir gariplik var.

Benim tahminim: Bu yılın ikinci çeyreğinde (belki Mart da olabilir) 1040 çıkacak, çoğumuzun tercih edeceği 540 ve 840'ın çıkması ise 2023'a kalacak (bunu yukarılarda bir yerlerde yazmıştım diye hatırlıyorum).
Ne gibi artıları olacağı konusunda ise bu hafta çıkan Fenix 7'ye bakmalıyız bence. Benim 1040'dan beklentilerim:
+Daha iyi pil ömrü
+Stamina (sürüş sırasında ne kadar enerjinizin kaldığının göstergesi)
+Bütünleşik ön far
+Daha iyi navigasyon

Belki gelebilecek yenilikler:
+Amoled ekran
+Solar şarj
+Telefona gelen aramalara cevap verebilmeniz için hoparlör ve mikrofon
Bugün çıktı:
(link)
DCrainmaker:
(link)

Geri