Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Garmin Edge Kullanıcıları Kulübü

IMG_1158.jpeg Bu ekranı 1040 da yapabilir miyiz. Güç ve nabız grafikleri daha iyi olmuş. O grafikler 1050 ye mi has sadece.

• Beğen
Tepkiler: Bir vatandaş
Scudo
322294 dosyayı görüntüle Bu ekranı 1040 da yapabilir miyiz. Güç ve nabız grafikleri daha iyi olmuş. O grafikler 1050 ye mi has sadece.
En yakın şöyle bir şey çıktı:

1728932872445.png

1050'nin ekran çözünürlüğü 1040'ın neredeyse iki katı. Bu da kutucuklara hem daha yazı sığdırmalarına, hem de aynı yazıyı daha net yapmalarına olanak sağlıyor. Tabii Cadence için sadece ikon yeterli olurmuş, başlığa gerek yokmuş. O zaman averaj sığabilirmiş.

Garmin edge explore 2 cihazı herhangi bir out front tutucu ile kullanabiliyor muyuz? Bu tutucunun uyumlu olduğu cihazlar arasında Edge Explorer 2 olmamasının özel bir sebebi var mı?

Genel anlamda rota takibi ve nabız, kadans gibi verileri görmek için kullanacağım. Edge 840 ve Edge Explorer 2 arasında kaldım. Hangisi daha mantıklı bir seçim olur?

En yakın şöyle bir şey çıktı:

322295 dosyayı görüntüle

1050'nin ekran çözünürlüğü 1040'ın neredeyse iki katı. Bu da kutucuklara hem daha yazı sığdırmalarına, hem de aynı yazıyı daha net yapmalarına olanak sağlıyor. Tabii Cadence için sadece ikon yeterli olurmuş, başlığa gerek yokmuş. O zaman averaj sığabilirmiş.
güç ve nabız da zone lara göre olsa idi, iyi olacaktı. ama dediğibiz gibi çözünürlükten dolayı 1040 için bu ekran zor

322294 dosyayı görüntüle Bu ekranı 1040 da yapabilir miyiz. Güç ve nabız grafikleri daha iyi olmuş. O grafikler 1050 ye mi has sadece.
Olmuş mu :) Çok uğraşamadım fazla vaktim yoktu sonra yine bakarım. Cadance max değeri de çıkarılır bir şekilde, şu anda sadece anlık ve ortalama var.

Bu arada cihaz 1030+, 1040 da daha iyisi de yapılır. di2 ya bağlamadığımdan dişli sayıları fazla çıkmış bağlantı kurulunca 2ye düşer sol taraf.

IMG_20241015_112728.jpg

sadece harita kullanımı ve strava tarzı programlarla datayı senkronize edecek nabız vs ile işi olmayan bisikletçiler ne tip cihaz kullanmalı? bi kere alıp bi daha değiştirme niyetim yok. çin markası igpsort nasıldır? wahoo, karoo,garmin aynı fiyatlarda aynı şeyi mi sunuyor?

hocam
Olmuş mu :) Çok uğraşamadım fazla vaktim yoktu sonra yine bakarım. Cadance max değeri de çıkarılır bir şekilde, şu anda sadece anlık ve ortalama var.

Bu arada cihaz 1030+, 1040 da daha iyisi de yapılır. di2 ya bağlamadığımdan dişli sayıları fazla çıkmış bağlantı kurulunca 2ye düşer sol taraf.

322302 dosyayı görüntüle
Çok iyi ya , nasıl yaptınız
hocam nabız ve güç için hangi veri parametrelerini seçtiniz

Son düzenleme:
  • Beğen
hocam

Çok iyi ya , nasıl yaptınız
hocam nabız ve güç için hangi veri parametrelerini seçtiniz

Merhaba;

Connect IQ dan aşağıdaki veri alanlarını indirip yapabilirsiniz. Aratınca, belki 1040 için daha iyileri de vardır, dediğim gibi ben çok hızlı bir göz attım.

Bunları indirip, Garmin Connect ile senkronizasyonu yapınca cihaza gelir. Ayarlarını yine Connect IQ dan Veri alanının ayarlar kısmından yapabilirsiniz. FTP, max HR gibi bilgileri girmezseniz zonelara ayırmayacaktır. Oradan ayarı yapıp, kaydet dedikten sonra tekrar senkronizasyon yaptığınızda ayarları da cihaza gönderir.

1. Power zones indicator
2. HR Zones indicator / "BPM Zone" da denenebilir .
3. Speed+Avg+Max
4. Cadance+

• Muhteşem
Merhaba;

Connect IQ dan aşağıdaki veri alanlarını indirip yapabilirsiniz. Aratınca, belki 1040 için daha iyileri de vardır, dediğim gibi ben çok hızlı bir göz attım.

Bunları indirip, Garmin Connect ile senkronizasyonu yapınca cihaza gelir. Ayarlarını yine Connect IQ dan Veri alanının ayarlar kısmından yapabilirsiniz. FTP, max HR gibi bilgileri girmezseniz zonelara ayırmayacaktır. Oradan ayarı yapıp, kaydet dedikten sonra tekrar senkronizasyon yaptığınızda ayarları da cihaza gönderir.

1. Power zones indicator
3. Speed+Avg+Max
4. Cadance+
Çok iyi anladım, çok teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: gurkan
Merhaba;

1. Power zones indicator
3. Speed+Avg+Max
4. Cadance+

Ooo hile olmuş ama ConnectIQ kullanmak 😅

Şaka bir yana, çok iyi duruyor ben de hemen inceleyeyim bu eklemeleri. Teşekkürler paylaşım için.

Benimde aklıma Connect iq gelmedi, ama çözüm çok iyi
Aslında connect iq ekran görüntüsü atsan patron hazıra konarız

Bu arada, bu vesileyle Edge için çok sevdiğim bir data field paylaşayım:

Check out this app from the Garmin Connect IQ Store
(link)

Bu arkadaş haritanın altına sadece 2 tane koyulabilen data field sayısını 6'ya çıkarıyor, hem de ücretsiz.

Geri