Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Geotech katlanır bisikletler

@ygt bike peki 2017 n8 ile 2018 tern sayfasında olan n8 arasında fark var mı ? Fiyatları çok farklı internette beyaz mavili olan 3.000,00 TL civarında, yeni model 4.830 TL :/

Scudo
@erdalerdal özelliklerini çok incelemedim ama tasarımda bir fark yok boya farkı var , vergilerden kasıt fiyatlar uçtu , ikiside 7000 serisi al den ediliyor. Mekanizmalar da aynı..

@ygt bike evet geçen seneye göre fiyatları gerçekten çok uçmuş, o yüzden şu an n8 4.830,00 TL vermek çok mantıklı mı onu düşünüyorum.

@erdalerdal kesinlikle alma , zaten verge serisini perfonmans odaklı süreceksen al derim , oldukça hızlı ve akıcı oldugu için şehir içi yüksek hızlarda kullanırsan mantıklı bir bisiklet , ben 3 tane katlanır değiştirdim , sen tam olarak nasıl ve nerede kullanacaksın ? Bunları soylersen daha da yardımcı olabilirim.

• Beğen
Tepkiler: mektupla
@ygt bike şu an sportive 227 kullanıyorum, gün içinde 10 km civarı işe gidip gelmek için kullanıyorum. Hafta sonları gezi için kullanıyorum 40-50 km. Şu an için kullanım şeklim bu şekilde. Sportive 227 yi satıp katlanır almak istiyorum yine aynı amaçlarla kullanmak için.

• Beğen
Tepkiler: mektupla
@erdalerdal senin alacağın bisiklet verge değil o zaman , güzergahda çok yokuş yoksa ikinci el tern d8 öneririm , sıfır katlanır bisiklet almayınız temiz 2. El alınız. Ya da Dahon Mariner d8 de güzeldir ama Tern bir adım önde d8.

@ygt bike yokuş yok şehir içi ancak hafta sonları şehir dışına çıkınca oluyor. n8 'i hangi durumlarda öneriyorsun peki?

@erdalerdal şehiriçi düzyol uzun km lerde 30 km ve üzeri perfonmans odaklı seri sürüşlerde öneririm.1.10x20 schwalbe durano lastiklerle oldukça iyi gidiyor.

@ygt bike senin önerin benim hafta sonları kullanım için uygun gibi.
Benim takıldığım yeri sana da sormak isterim. Açıkçası iki bisiklet arasında kaldım. Biri tern verge n8 nette gördüğüm zaman gerçekten çok hoş duruyordu mat gri olan ama sonra özelliklerine baktığım da neden bu kadar pahalı diye düşündüm. Diğer aklımda olan model Geotech 20.1 pro. İkisi bisikleti karşılaştırdığım da şöyle bi durum var;

-Geotech 20.1 pro arka vites aktarıcı SRAM X7 9 SPEED, bunu tern daha üst modellerinde kullanmış n8 de Shimano Claris var.
-Frenlere bakınca geotech de hidrolik disk fren var tektro, tern de sadece bilgi kısmında V-Brake Aluminyum.
-Lastik geotech KENDA KOMMUTER 20X1.75 , tern Schwalbe Kojak; tern daha iyi sanırım bu konuda.
-Kadro geotech 6061 al , tern siz 7000 al dediniz ama kendi sitesinde bir bilgi göremedim. Genel olarak tern kadroları iyi olarak biliniyor.
-Göbek kısımları için açıkçası o kadar bilgim yok, siz rulmanlı demiştiniz ama ben aradaki farkı anlayamıyorum henüz.
-Fiyata gelince Geotech 2.999,00 TL, Tern n8 4.830,00 TL. Geotech mi ucuz Tern mü pahalı karar veremedim :)

Birde başka neleri karşılaştırabiliriz?

@erdalerdal lastik kadro ekipman olarak tern daha başarılı , clariste fena değildir. Geotech 6000 serisi al tern ise 7000 serisi al daha rijit daha aero yapıda , jantlar sapim kinetix ( ternin jantları pahalıdır ) rulmanlı gobeklerde daha uzun ömürlü daha akıcı verğm alırsınız , bilyalıds attığın bir pedalla rulmanlıda attığın bir pedalda gidiş farkı vardır.

@ygt bike paylaştığın fotodan anladığım kadarıyla uzun yol için de bu bisikleti kullanıyorsunuz sanırım. Peki çamurluk bagaj bağlama yapılabiliyor mu?

Rulmanlı ve bilyeli göbek farkını bilmiyordum çok teşekkürler aydınlattığınız için.

Elleri bırakma konusuna gelirsek ben bugüne dek hiçbir bisikletimle yapamadım. Yapanları görünce hayran hayran bakmakla yetiniyorum anca :D Katlanır bisikletlerde denge biraz daha değişik olduğundan elleri bırakabilen pek kişi olduğunu sanmıyorum.

@Burcuu eller bırakmak bir ölçü değil , son derece gereksiz tehlikeli bir hareket , teker çapı ne kadar küçülürse serbest denge o kadar zor olur, bırakmayın ellerinizi sakın ne gereği var riskli hareketlere :)) @erdalerdal bisikletin çamurluğu var çıkardım , portbagajımda var 25 kg kapasiteli ama ben yük taşıcağım zaman şehir içi için bikepacking tarzında sele altına monte edilen 8-10 lt hacimli bagaj istemeyen çanta kullanıyorum ve kadro altı çantası.

İzmir delta dan 990 liraya 2 sene önce aldığım katlanırın gidon benim kullanım hatadan dolayı aşınmış ve zarar görmüş. Menteşe kısmından dolayı sadece o parçanın değişmesi gerekti. 300 lira, yanlış okumadınız üçyüz lira ödemek zorunda kaldım geçen sene. Resmen soygun. Kalite olarak zaten 990 liralık bir katlanirdan birşey beklemedim ama bu kadar da olmaz. Bi de bisikletin her yeri nikelaj renkte, gidon, jantlar çamurluklar, gidon... Yeni gelen gidonu (komple böyle gönderilmiyormuş) siyah gönderdiler. Ellerinde yokmusmus. Yedek parçasını bulunduramadigin bisikleti neden satıp bizi üzüyorsunuz? Zaten yedek parçası pahalı. Neyse, geçen ay sattım kurtuldum. Bir daha katlanira bulaşmam.

@T.T

Hangi marka modeldi.

@ygt bike

Elleri bırakmak derken apaçi gibi değil, sürüş esnasında o an giysinin fermuarını takmanız, biraz sırtımızı rahatlatmamız gerekiyor bu gibi durumlar için ellerimi bıraktığım oluyor, daha önceki kullandığım katlanırda ellerimi bırakabiliyorudum. Bu bisiklette yapamıyorum. :)

@sonyaz ağırlık merkezi farkından dolayıdır muhtemelen.

tekere telin dolanmasıyla hasar sonra akor bozulmuş, teller çizilmiş ve birkaç gün sonrada telin bir tanesi kopması sonucu 50tl den olduk.IMG_20180303_144641.jpg IMG_20180309_190457.jpg IMG_20180310_133115.jpg

IMG_20180309_184038.jpg

Öncelikle burada biraz gezdikten sonra sorunumun giderileceğine dair umudum arttı, zira harkes dili döndüğünce birbirine yardımcı oluyor. Umarım ben de derdime derman bulabilirim.

Bir kaç ay önce geotech tempo 2.0 bisiklet aldım, ikinci el, o sebeple ufak tefek sorunlar olmasını bekliyordum ama şu an gidon ile başım dertte, bu parçayı değiştirmek istediğimde ise 450 lira fiyat verdiler. Bunun muadilini vs bulmak nasıl mümkün olabilir acaba? Bir markanın ürünü başkasına oluyor mu? Eğer öyle ise bunu anlamak nasıl mümkün olur?

Dosyalar

• 1538824197605..jpg
    1538824197605..jpg
    1,1 MB · Okunma: 29
  • 1538824234341..jpg
    1538824234341..jpg
    1,3 MB · Okunma: 30
  • 1538824253511..jpg
    1538824253511..jpg
    1,3 MB · Okunma: 29
Geri