Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Gran Fondo Marmara

@Oğuzhan Y.
Bisikletlerin nasıl taşıncağına ilişkin mail atmıştım verilen cevap şu şekildeydi;
"Bütün transferlerde halk otobüsleri kullanılacak ve bisikletlerinizi seyahat esnasında elinizde tutabileceksiniz."
Burdan ne anlamamız gerekiyor bilemedim.

Scudo
@Fuubar hani bisikletleri kamyon kasasina yukler gibi yuklemiyecegiz çizilmicek falan heralde

GF Erciyeste de halk otobüsleri ile taşındı. Bisikletleri otobüsün koridoruna özellikle orta bölümdeki boş alana yan yana (arada bir izolasyon malzemesi olmadan) kendimiz yerleştirmiştik. Muhtemelen aynı sistem olur.

• Beğen
Tepkiler: Celeste
kayseri de belediye otobüslerini kullanmislardi, yaklasik yirmi kişi oturabiliyor ve ayakta durma yerlerine bisikletler istifleniyor , orada sorun olmamisti,
ama burada onlarca otobüs gerekecek

Eskişehirden geliyorum,güzel bir etkinlik olacağı düşüncesindeyim,herkese bol şans.

(Genç Erkek)

Ben de yaristan sonra servis kullanmayı dusunenlerdendim. Halk otobüsünde karga tulumba tasinacaksa bisikletler ciddi soru işaretleri var kafamda muhtemelen dönüşte başımın çaresine bakacağım.

Halk otobüsünde bütün bisikletler arada koruyucu malzeme olmadan istiflenirse ciddi sıkıntılar olur. Umarım herkes ayakta bisikletini tutabilir.

• Beğen
Tepkiler: mustafa ç
Slm arkadaşlar. Borular için kullanılan yalıtım malzemeleri var çantanıza onlardan koyun bisikletleri yerleştirirken üzerlerine takarsınız.Benim bisikletin kutusundan çıkanlar var onları kullanacağım.boru-izolasyonları.jpg

@Atilla Özgen güzergah hakkında yorum yapabilir misiniz? köprüden hemen sonra tırmanış var sanırım

Strava elevation hesabını yaparken, köprü ve köprüye giden viyadüklerin kotunu(denizden yüksekliğini) sıfır metre olarak aldığı için köprü bitişinde sanki sıfırdan 100m yüksekliğe çıkıyormuş gibi göstermiş.
Bu bizi yanıltabilir, aslında köprüye kadar 64m ye falan tırmanmış oluyoruz. Doğrusu köprüden sonra 64m den 100m ye tırmanılacak.

Katılacak olanlar bunu dikkate alsın lütfen.

İlk defa bir fondoya katılacağım, hiç tecrübem yok. Tecrübeli arkadaşlara sorsam, taşıma çantasına neler almalı, siz neler alacaksınız? Ve yanımızda neler bulundurmamız lazım? Aklıma gelmeyen bir şey illa çıkar diye endişem var.

• Beğen
Tepkiler: ilkercom
@Özcan. Taşıma çantası yasak diye biliyorum. sadece bisiklet ve biz olacağız. Telefon ve cüzdanı teslim noktasında teslim ediyoruz.

Ben, hesapta olmayan sebeplerden dolayı katılamıyorum malesef.

@Özcan. antrenmana çıkar gibi, yanınıza yolda kalırsanız diye biraz para, cep telefonu, 1 veya 2 iç lastik, tercihe göre yama seti ve pompa alınız. Lastik değiştirmek için levye de tabiki. Bunlar formanın arkasındaki 3 cebe sığabiliyor. Sığdırmakta sorun yaşarsanız iç lastiği 1 adet alabilirsiniz.

Fener var ise sokmek zorundamiyiz? Kurallarda oyle bir madde goremedim

yazılmıştı ama gene teyit edeyim.. sele altı çanta yasak değil mi? forma cebinde telefon ve cüzdan taşıyamıyor muyuz?

Sorularınızı organizasyona sorup buradan paylaşırsanız daha iyi olur.

Sele altı çantası için sorduğumuz sorunun cevabı ;

"Merhaba, Kadro çantası değil ama sele altı çantası kullanabilirsiniz. Bu arada zamanlama çipini sele borusunun arkasına takacağınız için sele altı çantasının buna engel olmaması gerekiyor. Selamlar, Mehmet"

• Beğen
Tepkiler: serpol79
Beyler, bayanlar rüzgarsızlık/yağmurluksuz çıkmayın. Dizleri, el kemiklerini, gözlerinizi koruyun. (naçizane kısa hatırlatma)
Bir gün önceden karbonhidrat yüklenin. Yarış esnasında yiyebileceğiniz, ev yapımı enerji barı ya da jellerini tercih edin. Sıvı tüketimi yapın. Sulukları doldurun :)

• Beğen
Tepkiler: Özcan
@televole2 taşıma çantası derken, sitede bırakma çantası diye bahsedilen şeyi kastetmiştim.
@serpol79 organizasyona sordum, bel çantası dışında çanta yasak dediler. Yılmaz Bey'e de sele altı çanta izni vermişler :)

Uzun tur ve fondo tecrübelisi arkadaşlardan yanımıza almamızı ve bırakma çantasına koymamızı önerecekleri şeyleri öğrenmek istedim.

• Beğen
Tepkiler: serpol79
Geri