Gravel bisiklet sayfası

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.674
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
Bu iki bisiklet arasında özellikler olarak hangisi üstün sizce? Uzun sürüşler yapabileceğim yokuşları rahatça çıkabileceğim. Bozuk yola girebileceğim bir bisiklet arayışındayım.
Karşılaştırma yapılan iki model tam olarak birbirinin muadili olmadığı için yapılan yorumlar da haliyle çekiş sistemindeki farklılıklara odaklanmış durumda.

Paylaştığınız Carraro G4 Pro ile kıyaslanabilecek esas model (link) olabilir. Her iki bisiklet donanım olarak birbirine denk ve hangisini seçerseniz seçin beklentilerinizi tümüyle karşılayacaktır.

Ben bir Bisan Alltrail kullanıcısı olarak karar verirken kadro geometrisi ve o zamanki karbon maşa, thru axle mil gibi avantajlarını dikkate almıştım. Yenilenen ve ismi G4 Pro olan modelin ise altta kalır bir yanı kalmamış durumda.

Kadro geometrisindeki fark halen mevcut. Bisan Alltrail daha çok bozuk zeminde stabilite odaklı, Carraro'nun ise daha dar dönüşlere imkan veren kıvraklık odaklı geometrileri var. Bunlar arasında size hitap eden hangisi ise onu tercih etmelisiniz.

Scudo

Volkan001

Üye
Tepki
1
İsim
Volkan
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Diğer
Bisan all trailde masada tek delik var.
Bu seneki carraro g4 proda masada kac delik var acaba?

• Beğen
Tepkiler: eakbas

Burak Altaç

Forum Bağımlısı
Tepki
5.120
İsim
Burak Altaç
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu akşamki 40 KM'lik sürüşün son 10 kilometresinde, pedala asılınca orta göbekten çat çut sesler gelmeye başladı. Daha et olarak nereden geldiğini denemedim ama büyük ihtimalle orta göbek. Kısıtlamalar esasında,shimano servis olan yerler açık mı ya da başka bir bisiklet servisi?

M.İhsan

Love Mountains!
Tepki
3.452
İsim
Muhammed İhsan
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Yol bisikleti

ksecer

Üye
Tepki
97
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Decathlon Triban Grvl 520 sitesinde yazdığı gibi 9.000 TL'ye gelirse almayı düşünüyorum. Bisiklet Carraro, Bisan ve Mosso'ya göre daha iyi veya kötü olmasından dolayı değil de daha çok görsel olarak hoşuma gitti. Tabi geldiğinde yakından görüp mağazada biraz denemek istiyorum ne kadar olursa artık. Elimizdeki seçeneklerin aksine SRAM grup setiyle, 1x aynakol ve 650x47 Hutchinson lastiklerle gelecek. 9.000 TL ve 7 taksit makul geldi bana piyasanın haline bakınca. Ne zaman stoklara girer ve fiyatı burada kalır mı şüpheliyim. Malum yurt dışından gelen hiçbir şeyin fiyatı yerinde durmuyor.

Tepki
12
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Katlanır
Bu sene lastikleri mı değişmiş
Bu sene SCHWALBE 700X38C G-ONE BITE RACEGUARD olmuşlar. Ön sipariş bekliyorum ben de 50 kadro g2 için ama haki olanı. Amber yanak olması güzellik katmış. Gelecek olanlarda da inşallah amber yanak olur.

• Beğen
Tepkiler: osmancan71

Akbulut

Aktif Üye
Tepki
118
İsim
Gökhan Akbulut
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
58 kadro G2 göremedim varmıdır ve İstanbul'da ön sipariş alan yerler neresi bilen varmı?

osmancan71

Forum Bağımlısı
Tepki
2.375
İsim
osman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
Bu sene SCHWALBE 700X38C G-ONE BITE RACEGUARD olmuşlar. Ön sipariş bekliyorum ben de 50 kadro g2 için ama haki olanı. Amber yanak olması güzellik katmış. Gelecek olanlarda da inşallah amber yanak olur.
aynı model aynı rengi bende bekliyorum. eski lastiği daha iyiydi sanki. bunun yuvarlanma direnci biraz daha yüksekmiş.

2020 ile 2021 arası tek değişim lastikler mi? göbekler aynı mı bilen varmı arkadaşlar.

Son düzenleme:
Tepki
12
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Katlanır
aynı model aynı rengi bende bekliyorum. eski lastiği daha iyiydi sanki. bunun yuvarlanma direnci biraz daha yüksekmiş.

2020 ile 2021 arası tek değişim lastikler mi? göbekler aynı mı bilen varmı arkadaşlar.
Haklısın daha dişli görünüyor. Görsel olarak amber yanak güzel göründü lacivert olan versiyonda.
Haber var mı ne zaman geleceği ile ilgili?

osmancan71

Forum Bağımlısı
Tepki
2.375
İsim
osman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
Haklısın daha dişli görünüyor. Görsel olarak amber yanak güzel göründü lacivert olan versiyonda.
Haber var mı ne zaman geleceği ile ilgili?
Satış yapan yerler var zaten

Tepki
12
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Katlanır
Satış yapan yerler var zaten
Hiç haki renginin satıldığı bir yer görmedim. Ön sipariş verdiğim bayi önce maviyi çıkaracaklar demişti. Yeşil için büyük oranda hazır diyordu. Ama yasaklar gelince beklemeye başladık bayi de kapandı neticede. Belki de çalışan bayiler internetten satış yapıyorlardır.

• Beğen
Tepkiler: osmancan71

osmancan71

Forum Bağımlısı
Tepki
2.375
İsim
osman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
Hiç haki renginin satıldığı bir yer görmedim. Ön sipariş verdiğim bayi önce maviyi çıkaracaklar demişti. Yeşil için büyük oranda hazır diyordu. Ama yasaklar gelince beklemeye başladık bayi de kapandı neticede. Belki de çalışan bayiler internetten satış yapıyorlardır.
Renk ıcın birşey duymadım bende ama hakı dogru görmedim. Birkaç gun önce konuştum bayı ile oda bayramdan dolayı dagıtım şuan yok dedı. Bısıkletlerın bı kısmı hazır ama bız dukkanı açamıyoruz demişti.

• Beğen
Tepkiler: necmeddin

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.599
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
arkadaşlar selamlar. foruma yeni üye oldum. merida crossway kullanıyorum, bu bisikleti gravele çevirebilir miyim? kadro geometrisinden anlayan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim. umarım doğru yere yazıyorumdur
Geriden geliyorum ama, bu arkadaşa yadım edildi mi merak ettin.

B

BF Okuru

Misafir
Arkadaşlar yeni yol bisikleti aldığım için eski triban 500 ümü (kırmızı model) gravel yapmak istiyorum. Decatlon sitesinde 700x38 lastik var. Acaba uyar mı? maşa içine çamurda sıkıntı olur mu? Rc500 ile triban 500 maşası aynı mı? Bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi? Veya fikir verebilir misiniz?