Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Gravel bisiklet sayfası

GVL 290 kullandım. Alma. Normal şehir bisikleti al arada bozuk yollara da giriyorsan.
hmm anladım kullanımda sıkıntı mı yaşadınız acaba yoksa kalitesiz mi geldi

Scudo
hmm anladım kullanımda sıkıntı mı yaşadınız acaba yoksa kalitesiz mi geldi

Kadrosu hantal ve ağır. Üzerinde gelen lastikler çok kötü direkt değiştirmek gerekiyor. Bisiklette hep bir "akmıyormuş" hissi vardı. Lastikleri hiç değiştirmediğim için lastiğin ne kadar etkisi var bilemiyorum. Ön vites tourney hep sorun çıkartıyordu. Mekanik frenlerde bir sorun yaşamadım.Tur bisikleti diye çıkarmışlar bir tane bagaj/suluk takma yeri var. Uzanma mesafesi olması gerekenden uzun. Kısacası bana göre fiyatını hak eden bir ürün değil. Aynı fiyata sora setli yol bisikleti yada cues/deore setli şehir/dağ bisikleti alınıyor.

• Beğen
Tepkiler: bajerman01
Mosso GVL290 ve GVL270'i (link) kategorisinde değil, (link) kategorisinde listeliyor, kodları GVL ile başlasa da; çünkü güncel gravel standartlarında değiller.
Bence de yol, şehir, MTB bileşenlerinden harmanlanıp gravel süsü verilmiş bir bisiklet yerine trekking bisikleti alın.
Abi seni çözdüm. Sen soru gördüğünde "Ortadoğu petrolü görmüş Amerikan Başkanı gibi" saldırıyorsun. Senin için ortada dönen muhabbetin önemi falan yok. Aynı enzimlerin çalışma prensibi gibi çalışıyorsun, sadece vazifeni yapıp soruyu çözüyorsun. Odak soruda.
Şimdi sen bunu da okumazsın. Çünkü bu soru değil.
O zaman soru sorayım bari. Melemen soğanlı mı olur soğansız mı olur. Fena kıstırdım bu arada

Abi seni çözdüm. Sen soru gördüğünde "Ortadoğu petrolü görmüş Amerikan Başkanı gibi" saldırıyorsun. Senin için ortada dönen muhabbetin önemi falan yok. Aynı enzimlerin çalışma prensibi gibi çalışıyorsun, sadece vazifeni yapıp soruyu çözüyorsun. Odak soruda.
Şimdi sen bunu da okumazsın. Çünkü bu soru değil.
O zaman soru sorayım bari. Melemen soğanlı mı olur soğansız mı olur. Fena kıstırdım bu arada

Bir Menemenli olarak soğanlı olur diyorum.

Sorudan öncesini de okudum tabii. Soru yoksa cevap olmaz, o yüzden çoğunlukla soru cevaplıyorum ama yorum ve hatta geyik de yapıyorum arada. Tabii o keyfe bağlı bir şey. Gelmeyen cevabı beklemenin zorluğunu bildiğimden bir sonraki rahatsızlık beyanıyla soğutulana kadar vaktim de varken arada bir şeyler yazıyorum.

Kadrosu hantal ve ağır. Üzerinde gelen lastikler çok kötü direkt değiştirmek gerekiyor. Bisiklette hep bir "akmıyormuş" hissi vardı. Lastikleri hiç değiştirmediğim için lastiğin ne kadar etkisi var bilemiyorum. Ön vites tourney hep sorun çıkartıyordu. Mekanik frenlerde bir sorun yaşamadım.Tur bisikleti diye çıkarmışlar bir tane bagaj/suluk takma yeri var. Uzanma mesafesi olması gerekenden uzun. Kısacası bana göre fiyatını hak eden bir ürün değil. Aynı fiyata sora setli yol bisikleti yada cues/deore setli şehir/dağ bisikleti alınıyor.
analiziniz için teşekkür ederim alırken bunları göz önünde bulunduracağım. Carraro AR2 ve G0 modelleri de hoşuma gitti bütçemi biraz zorlayabilir. Hangi vites markasının daha iyi olduguna dair hiyerarşik bir tablo varsa paylaşır mısınız fiyat performans hesabı yaparken kullanmak için

analiziniz için teşekkür ederim alırken bunları göz önünde bulunduracağım. Carraro AR2 ve G0 modelleri de hoşuma gitti bütçemi biraz zorlayabilir. Hangi vites markasının daha iyi olduguna dair hiyerarşik bir tablo varsa paylaşır mısınız fiyat performans hesabı yaparken kullanmak için

Merhaba,

Yol ve gravel (GRX) için düşükten yükseğe sıralama yaparsak:

Tourney - Claris - Sora - Tiagra/GRX400 - 105/GRX600 - Ultegra/GRX800 - Dura Ace

Bütçen yetiyorsa Carraro AR2 al kesinlikle.

Carraro G0, Mosso gvl 290'a göre daha iyidir ama yine de o da parasını hak eden bir ürün değil bence 26.500'e.

Ithal marka olarak Lapierre crosshill 2.0 bakabilirsin 31 bin'e.

• Beğen
Tepkiler: bajerman01
Hayırlısı olsun. Ben de sarısı ile aranıza katıldım fakat kargoda. Yarın teslim edilecek. Ben de buraya fotoğraf atarım 😊

Kenda lastiklerden memnun kaldınız mı? Asfaltta kullanacağım için 38 veya 35’e geçiş yapacağım. Ayrıca lastiğin görüntüsü bana çok itici geldi bayide nedense…
Merhabalar lastik için negatif bir durum yaşamadım sadece bisiklet yeni olduğundan mo yoksa alışma süreci mi bilemiyorum vites geçişleri çok iyi değil. Sizde durum nasıl

• Beğen
Tepkiler: cemkurkcu
Merhabalar lastik için negatif bir durum yaşamadım sadece bisiklet yeni olduğundan mo yoksa alışma süreci mi bilemiyorum vites geçişleri çok iyi değil. Sizde durum nasıl

Ben bisikleti kuruluma götürmedim henüz. Kullanmadan önce kaplama yaptırmayı düşünüyorum çünkü. Bisiklet üzerinde kullanılan ön ve arka aktarıcılar orta-üst seviye. Kötü bir performans göstereceğini düşünmüyorum. Teslim alırken ayar yapıldı mı acaba?

Biraz kullanın 15 gün sonunda genel bir bakımı vardır. Kullanım klavuzunda yazar. O bakım için götürdüğünüzde bir sorun varsa hepsini belirtin düzeltirler.

• Beğen
Tepkiler: cemkurkcu
Arkadaşlar selam. Trek Fx 2 kullanıyorum. Daha önce dropbarlı güncel bir bisiklet sürmedim. Fabrika çıkışı gelen 7 derece açılı gidon fazla düz diye düşünüp 27.5 derecelik daha geniş 80 cm bir gidon aldım. Gidon boğazını da en az 10 cm yükselttim. Bir adet de iç barend aldım. Bu dediklerim arasında en iyi gelen şey içeride kullanılan barend oldu. Tutuşu ve kavraması gravelların açılı dropbarına benzedi.

Geçen 45 km'lik bir sürüşten sonra sol bileğimde bir ağrı oluştu ve 2 haftadır geçmedi. Genelde turlarımız 30-70 km değişiyor.

Gidonu biraz daha az açılı bir şey ile değiştirmem gerek sanırım. Fakat bunu yapacağıma bir dropbar bisiklet alsam mı diyorum?

Alışıp alışamayacağımı bilmediğim için mevcut bisikletimi ikinci el hurda sti kolu olan bisikletlerden biriyle dropbarlı hale dönüştürmeyi planlıyorum.

Merak ettiğim şey şu. Flat mount montajlı hidrolik fren var shimanonun. Acaba üzerindeki fren sistemi ve vites sistemi uygun olur mu? Yoksa dropbar vites kollarının çekme mesafesi ayrı mı olur?

Ikinci soru ise geometri bir gravel bisiklet gibi olur mu?

Randıman alırsam belki sonrasında düzgün bir gravel alabilirim.

Arkadaşlar selam. Trek Fx 2 kullanıyorum. Daha önce dropbarlı güncel bir bisiklet sürmedim. Fabrika çıkışı gelen 7 derece açılı gidon fazla düz diye düşünüp 27.5 derecelik daha geniş 80 cm bir gidon aldım. Gidon boğazını da en az 10 cm yükselttim. Bir adet de iç barend aldım. Bu dediklerim arasında en iyi gelen şey içeride kullanılan barend oldu. Tutuşu ve kavraması gravelların açılı dropbarına benzedi.

Geçen 45 km'lik bir sürüşten sonra sol bileğimde bir ağrı oluştu ve 2 haftadır geçmedi. Genelde turlarımız 30-70 km değişiyor.

Gidonu biraz daha az açılı bir şey ile değiştirmem gerek sanırım. Fakat bunu yapacağıma bir dropbar bisiklet alsam mı diyorum?

Alışıp alışamayacağımı bilmediğim için mevcut bisikletimi ikinci el hurda sti kolu olan bisikletlerden biriyle dropbarlı hale dönüştürmeyi planlıyorum.

Merak ettiğim şey şu. Flat mount montajlı hidrolik fren var shimanonun. Acaba üzerindeki fren sistemi ve vites sistemi uygun olur mu? Yoksa dropbar vites kollarının çekme mesafesi ayrı mı olur?

Ikinci soru ise geometri bir gravel bisiklet gibi olur mu?

Randıman alırsam belki sonrasında düzgün bir gravel alabilirim.

Fren kolu uyar, vites kolu uymaz, çekme mesafesi farklı.

Deneme için şöyle bir şeyler çok fantastik olur mu?
1721582558695.png1721582579637.png
(link)

1721582601360.png
(link)
(link)

Bunlarla da olsa, gerçek dropbar gidonla da olsa flatbar fren-vites kolları geçici deneme için gidona uydurulur. Dropbar tamam ise kol-vites çözümü bakılır.

Hidrolik frene uygun STI kollar epey pahalı yalnız.

Geometri gravel gibi olmaz.

Bence bu denemeler yerine en ucuzundan bir dropbarlı yol/gravel (Triban 100?) alıp alışma sürecini onda atlatmak daha iyi olur. Olursa da olmazsa da sonra satılır, ya gravel alınır, ya Trek ile devam edilir.

• Beğen
Tepkiler: -Deniz-
Mosso Cavalier 700 claris bisikletime Gravel lastiği takip çevirebilir miyim acaba, çok olmasa da efektif olur mu. Yoksa satmaya çalışıp gravel mi almalıyım karar veremedim

Mosso Cavalier 700 claris bisikletime Gravel lastiği takip çevirebilir miyim acaba, çok olmasa da efektif olur mu. Yoksa satmaya çalışıp gravel mi almalıyım karar veremedim

İş lastikle bitmiyor tabii ama 28 mm lastik yeterli olur mu? Cavalier ya da en azından frenleri daha kalın lastik almaz

İş lastikle bitmiyor tabii ama 28 mm lastik yeterli olur mu? Cavalier ya da en azından frenleri daha kalın lastik almaz
O zaman satılık uygun 1000 km Cavalier var 56 kadrolu ilgilenen yazabilir:D:D

Abi bana, Cavalierlerin kadro geometrileri biraz sert geliyor. Ben daha kalın lastik olsa bile kadronun biraz daha endurance kadro gibi olmasının daha iyi olacağını düşünüyorum. Ki mossonun geometrisi bi tık agresif gibi

Fren kolu uyar, vites kolu uymaz, çekme mesafesi farklı.

Deneme için şöyle bir şeyler çok fantastik olur mu?
319404 dosyayı görüntüle319405 dosyayı görüntüle
(link)

319406 dosyayı görüntüle
(link)
(link)

Bunlarla da olsa, gerçek dropbar gidonla da olsa flatbar fren-vites kolları geçici deneme için gidona uydurulur. Dropbar tamam ise kol-vites çözümü bakılır.

Hidrolik frene uygun STI kollar epey pahalı yalnız.

Geometri gravel gibi olmaz.

Bence bu denemeler yerine en ucuzundan bir dropbarlı yol/gravel (Triban 100?) alıp alışma sürecini onda atlatmak daha iyi olur. Olursa da olmazsa da sonra satılır, ya gravel alınır, ya Trek ile devam edilir.
Yukarıdaki çözüm de ilginçmiş ama ben droplardan değil de sti hoodlardan tutarım diye düşünmüştüm. Kullandığım innerbarend o tutuş hissine daha yakın sanırım.20240721_232935.jpg20240721_232927.jpg

Bu pozisyonda elim rahat ve frene anında erişebiliyorum. Sadece bu barend daha düz gidonlar için tasarlanmış muhtemelen. 27.5 derece fazla geldi. Elim fazla bükülüyor bu da ağrıya sebep oluyor. Uygun açılı gidon da 3000 lira olunca belki ucuz yolla kurtarırım dedim 😀

Tribana gelecek olursak onda da XL kadro bulması sıkıntı olacak. Bir de kollar eski usul sadece frendi galiba. Aslında bu mantıkla belki bisikletin üzerindeki sistemi de koruyabilirim.

Dosyalar

• 20240721_232918.jpg
    20240721_232918.jpg
    54,1 KB · Okunma: 1
Yukarıdaki çözüm de ilginçmiş ama ben droplardan değil de sti hoodlardan tutarım diye düşünmüştüm. Kullandığım innerbarend o tutuş hissine daha yakın sanırım.319414 dosyayı görüntüle319415 dosyayı görüntüle

Bu pozisyonda elim rahat ve frene anında erişebiliyorum. Sadece bu barend daha düz gidonlar için tasarlanmış muhtemelen. 27.5 derece fazla geldi. Elim fazla bükülüyor bu da ağrıya sebep oluyor. Uygun açılı gidon da 3000 lira olunca belki ucuz yolla kurtarırım dedim 😀

Tribana gelecek olursak onda da XL kadro bulması sıkıntı olacak. Bir de kollar eski usul sadece frendi galiba. Aslında bu mantıkla belki bisikletin üzerindeki sistemi de koruyabilirim.

Eski gidon ve bu barendler nasıl oluyor?
Muhtemelen bunlar dümdüz MTB gidon için.

Abi bana, Cavalierlerin kadro geometrileri biraz sert geliyor. Ben daha kalın lastik olsa bile kadronun biraz daha endurance kadro gibi olmasının daha iyi olacağını düşünüyorum. Ki mossonun geometrisi bi tık agresif gibi

Belki. Her türlü gravelden uzak zaten.
1721595211696.png

Son düzenleme:
Eski gidon ve bu barendler nasıl oluyor?
Muhtemelen bunlar dümdüz MTB gidon için.
Sqlab sitesinde 16 derece gidon tavsiye etmişler. Eskisi de fazla düz oluyor. 3 derece 5 derece ne kadar pimpirikli diyecek millet şimdi de cidden farkediyor. Benim kolda hareket kısıtlılığı da olduğu için zaten ayrıca dikkat etmem gerekiyor. Yoksa böyle ağrı çekiyorum. Düz gidonda denediğimde fazla düz geldi. Tüm sürüşü bununla geçiriyorum aslında çok rahat. O yüzden hoodlar acaba dedirtti?

• Beğen
Tepkiler: templeos
Geri