Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Gravel bisiklet sayfası

Bugün bende gravel g2 aldım. Sitesindeki üst boru uzunlukları yanlış yazılmış. Benim için çok önemli olan üst boru 52 kadro için 55 cm ölçü verilmiş ama merkezden merkeze 53 cm. Görmeden alacak arkadaşlar kadro boyu seçerken dikkat etsin.
Merhaba. Ben de Carraro G2 model gravel bisiklet düşünüyorum da kadro açısından kafamda soru işaretleri var. 168 boy ve 76 bacak boyu ile hangi kadro boyu tercih etmeliyim? 52 kadro uygun olur mu?

Scudo
Hocam bende almıştım dün ulaştı elime goat 1.0 iademi etsem acaba ? Henüz paketini açmadım kutusunda duruyor.
Merhaba öncelikle bu fiyata piyasada başka gravel yok herkes biliyor yinede ben böyle kalitesiz olacağını tahmin etseydim hiç almazdım. Ben yarın fabrikayla görüşeceğim ne tepki vereceklerini bilmiyorum değiştirmeleri gerekiyor kadroyu fakat corelliye güvenemiyorum artık. Daha bu sorun çıkmadan arka kaliper için shimano br m 375 almıştım bu da hesapta olmayan başka bir giderdi benim için kaliperin elime ulaştığı gün taktıktan sonra ön maşa sorununu keşfettim ve bisikleti olduğu gibi bıraktım. Herkesin tercihi farklıdır belki sizin ön maşada sorun çıkmaz bilemeyiz fakat ben sizin yerinizde olsaydım iade ederdim. Keşke benimde iade şansım olsa...

• Beğen
Tepkiler: ismoz
Merhaba. Ben de Carraro G2 model gravel bisiklet düşünüyorum da kadro açısından kafamda soru işaretleri var. 168 boy ve 76 bacak boyu ile hangi kadro boyu tercih etmeliyim? 52 kadro uygun olur mu?
174 boy , 78 bacak boyum var 50 kadro kullanıyorum. 50 tavsiye ederim.

Merhabalar, uzun turlar için gravel bisiklet almayı düşünüyorum. Çoğunlukla şehirler arası kullanacağım. Soğuk asfaltta olacağım çoğunlukla. Nadiren stabilize yola girerim. G2 2019un da hidrolik disk freni var ve 2020 modellere göre fiyatları daha ucuz. G2 nin 2019 tiagra setlisini alsam beni üzer mi?

arkadaşlar corelli goat 1.0 kullanan varmı yorumları neler merak ediyorum.
ben kullanıyorum yorumlarımı belirttim bir kaç videoda
Merhaba arkadaşlar corelli goat 1.0 kullanıyorum ve mekanik kaliperleri değiştirmek istiyorum önerebileceğiniz kaliper varsa yazarsanız sevinirim. ( uygun fiyatlı olmasını yeğlerim )
Frenlerde sorun yok. fabrika çıkışında fren düzeneği ayarlanmadan geliyor ayarladığınız zaman sorun yaşamıyorsunuz. Fren mekanizmasını ileri-geri yapabileceğiniz iki adet vida var (siyah) onları gevşetip fren düzeneğini bisikletten dışarıya doğru (aktif balataya doğru) çekin ve sıkın. sonra fren telinizin ayarını yapın. Frenlerde sorun yaşayamayacaksınız.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: ismoz
Merhabalar, uzun turlar için gravel bisiklet almayı düşünüyorum. Çoğunlukla şehirler arası kullanacağım. Soğuk asfaltta olacağım çoğunlukla. Nadiren stabilize yola girerim. G2 2019un da hidrolik disk freni var ve 2020 modellere göre fiyatları daha ucuz. G2 nin 2019 tiagra setlisini alsam beni üzer mi?

Yeni model G2'de kullanılan GRX 400 setin en önemli avantajları arazide kullanıma daha uygun ergonomiye ve arka aktarıcıdaki bozuk zeminlerde zinciri daha kontrollü tutan kavrama sistemine sahip olmasıdır.

RS505 kollar ve Tiagra sistem ile de pekala kullanılabilir ancak aradaki fiyat farkı çok büyük değilse amaca yönelik tercih yapmak daha doğru olur. Şahsen RS505 kolları çok çirkin buluyorum.

Arkadaşlar Goat 2.0 kullanan varmı acaba veya bilgi sahibi arkadaşlar suanki durumda 5500tl ye alınabilirliği nedir acaba 2021 yılında %20-%30gibinl bi zamdan söz ediliyor bi an önce almayı düşünüyorum
Merhabalar. Ben de goat 2.0 aldım. Bisiklet geldiğinde maalesef ayarları tam yapılmamıştı. Öncelikle arka fren hiç yoktu, hidrolik eksik gibiydi onu tamamladım fren düzeldi. Fren ayarlarını yapmak istediğimde arka tekeri kadroya oturttuğumda mandalı sıkınca diskin içte kalan balataya yaslandığını farkettim. Mandalı sıkınca arka çatal içe doğru esnediği için bu durum oluyordu. Araya iki pul atınca esneme olmadığı için disk sürtmüyordu. Ancak bu durumda arka göbek mili disk tarafında ucundan kadroya oturuyordu ve bu durum risk olabilirdi. Konuyu fotoğraflayıp bir rapor yazdım ve fabrikayla görüştüm, bu durumda kadro değişimi yapacaklarını söylediler. Şu an kadro değişimi onaylandı, yeni kadro bekliyoruz, süreç başlayalı henüz birkaç gün oldu.
Gelelim bisiklete, ben yaz başı sipariş verdiğim için bahsettiğiniz rakamdan daha düşüğe aldım. Bu rakamlara bu donanım gayet iyi, evet kadro üst seviye değil, jantlar çok akıcı değil. Ancak gidon gayet güzel, ön maşa alüminyum ve bagaj delikleri var bu özellikle uzun turlar için önemli avantaj. Şahsen ben bu paralara bu bisikleti yine de tercih ederim. Şu var ki bir bisiklete 10 bin TL seviyelerinde para vermeyi göze alsam daha iyi alternatifler var. Arkadaşlarım carraro G2 aldı, aynı donanım ancak jant, lastikler ve kadro yapısı aradaki farkı izah ediyor. Carraro da tercih edilir eğer arada ki yaklaşık 2 bin tl fark sizi zorlarsa goat 2.0 da tercih edilir, çok kötülemeye gerek yok. Bundan önceki bisikletim kinesis kadrolu kendi topladığım tiagra setli bir bisikletti. Kadroyu İngiltere den almıştım şimdi o kadrolar 2-3 bin tl yani sade kadro neredeyse goat 2 fiyatı.

Gelelim fabrikanın tutumuna, siparişi beklerken de bir iki yazıştım, gayet makul bir dilde cevaplar verdiler. Bu kadro hatası ile ilgili telefonla görüştüm gayet makul karşıladılar ve itiraz etmeksizin değişim yapalım dediler. Yani ben fabrikayla sorun yaşamadım.

Şu anda bekliyorum, yeni kadro geldiğinde inceler yine yazarım.

52 bir şekilde size olur. 50 bulabilirseniz belki daha iyi olabilir. Ben 55 kullandım 1 yıl kadar. Biraz büyüktü ama sele pozisyonu ve yüksekliği ayarı ile sorunsuz kullandım.
1 yıl süreyle asfalt yolda G2 2019 modeli kullandım. Eğer daha ziyade asfaltta uzun yol yapacaksanız nadiren stabilize yola girecekseniz üzerindeki Tiagra setiyle sizi tatmin edecektir.

Merhaba, hemen hemen aynı ölçülerdeyiz, 169cm boyum var. Ben 52 kadro kullanıyorum ancak bir tık büyük gibi, çeşitli ayarlarla şu an sıkıntı yok. Goat 2 aldım ve 50 boy olmadığı için 52 tercih ettim, eğer sizin alım seçeneklerinizde 50 varsa onu tercih edin.

• Beğen
Tepkiler: benben
Biraz önce şöyle bir videoya denk geldim. Başarılı ve güzel bir sürüş. Ara ara bende heyecanlandım, canım çekti böyle bir iniş :D Tabi bunlar kadar gidemem ama eğlendirirdi baya. Yolu, manzarası, hızı, virajı biraz da tehlikesiyle umarım sizi de keyiflendirir.

Merhaba öncelikle bu fiyata piyasada başka gravel yok herkes biliyor yinede ben böyle kalitesiz olacağını tahmin etseydim hiç almazdım. Ben yarın fabrikayla görüşeceğim ne tepki vereceklerini bilmiyorum değiştirmeleri gerekiyor kadroyu fakat corelliye güvenemiyorum artık. Daha bu sorun çıkmadan arka kaliper için shimano br m 375 almıştım bu da hesapta olmayan başka bir giderdi benim için kaliperin elime ulaştığı gün taktıktan sonra ön maşa sorununu keşfettim ve bisikleti olduğu gibi bıraktım. Herkesin tercihi farklıdır belki sizin ön maşada sorun çıkmaz bilemeyiz fakat ben sizin yerinizde olsaydım iade ederdim. Keşke benimde iade şansım olsa...
Hepsinde sıkıntı çıkıyor mu ve çıkan sorunlar masraflı mı acil yazar mısınız

Hepsinde sıkıntı çıkıyor mu ve çıkan sorunlar masraflı mı acil yazar mısınız
Hepsinde çıkıp çıkmadığını bilmiyorum fakat goat 2.0 da dahi çıktığına göre bu maşa sorunu, benim fikrimce çoğu bisiklette vardır bu sorun ( yalnızca bir tahmin ) Bugün fabrikayla konuştum, montaj yaptırdığınız yere götürün onlar yönlendirir dediler. Montaj yapılan yere götürdüğümde adam ilgilenmek istemedi sanırım önce, bir sorun olmaz dedi sonra ikna ettim. Ben bakacağım sonra sorunu fabrikaya yönlendireceğim bir kaç gün beklemen gerekir dedi fakat ben biliyorum ki bu iş 1 haftayı en azından bulur. Masrafa gelecek olursam benim bir suçum değil fabrikanın bir hatası bu yüzden gerekeni yapmak zorundalar bir ücret çıkacağını sanmıyorum.

@Alperen Ç tam olarak kadrodaki sorun ne alırsam ilk ona bakıyım bi de fren ayarina

@Alperen Ç tam olarak kadrodaki sorun ne alırsam ilk ona bakıyım bi de fren ayarina
Bisikletiniz geldiğinde ön tekeri çıkarttıktan sonra takmayı deneyin eğer kendiliğinden oturmuyorsa sizin maşayı esnetmeniz gerekiyorsa sorun var demektir ( arka tarafıda kontrol edebilirsiniz ) Fren konusunda ise bisikleti sürmeden direkt balataları değiştirmenizi öneririm çünkü üzerinde gelen balatalar çok kötü.

O kolay bişey mi peki. kontrol ederim de n11 de var galiba geri iadesi nasil oluyor acaba bilginiz var mı @Alperen Ç Screenshot_20201124-015759_Hepsiburada.jpg
Bu mu

@Mert Ali O attğınız dikdörtgen balata bizim kaliperlerle uyumlu değil. Bizim balatalar yuvarlak. Benim kendim kullandığım ürünü alabilirsiniz. Eğer bisikletin iadesini sorduysanız ben ilk aldığımda kadro boyu küçük geldiği için iade edecektim satıcıyla konuştuğumda kutuya demonte biçimde yerleştirip onlara kargolayabileceğimi söylemişlerdi.

Dosyalar

• 2952C936-7178-4C64-86D0-C50AD893EA0D.png
    2952C936-7178-4C64-86D0-C50AD893EA0D.png
    65,9 KB · Okunma: 29
Siz nereden almıştınız@Alperen Ç
Suan memnun musunuz hem frenlerden hemde bisikletten

Siz nereden almıştınız@Alperen Ç
Suan memnun musunuz hem frenlerden hemde bisikletten
GittiGidiyordan almıştım. Vallahi daha önce disk fren kullanmamıştım. Ayar yapmak için araştırdım. Ön kaliperi güzelce ayarlayabilirken arka kaliperi ayarlayamıyordum. Eğer arka kaliperin performansıda ön kaliper gibi olsaydı frenler geçer not alırdı. Bisikletten genel olarak memnundum çünkü fiyat belli piyasa belli ayrıca kendim için konuşuyorum çok tercüreli birİ olmadığım için bu bisiklet tam bana göreydi fakat bu maşa sorunu canımı baya sıktı. E tabi arka kaliperede 180 tl baydım.

@benben kot pantolonda kaç beden giyiyorsun de bana yardımcı olacam sana

Geri