Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

iç lastik yama tavsiyesi

yama kiti al 3 tl bişey zaten 48 tane yama var içinde başka lastikten sökme işine gelirsek öyle olmaz yamanin kendi üzerinde yarışmayı sağlayan madde var o tek Kullanımlık tır japon kullanma esnemez iç lastik yırtılır japon yakar lastiği denemeştim yıllar önce

Scudo
@mustafa genç
Hocam 3 tl lik 48 li yamayı nerden bulabilirim ? Bu arada Japon Yapıştırcısı yerine yapıştırıcı olarak ne kullanayım ? Derby, uhu vs. ?

Az önce zor da olsa Derby buldum onunla yapıcam ilk denemeyi. Acayip gizli satıyorlar . Kendimi bir an için tinerci gibi hissettim.Hatta satıcılara da söyledim neden şeker paketi haline gelene kadar sardınız diye , tinerci değilim dedim onlarda tinerciler dadanmasın diye böyle bir yönteme başvurduklarını söylediler.

• Beğen
Tepkiler: Sanberk E
@Berksan

şimdi gittim zımpara da aldım en uygunu o 3 liralık yamalardan alcam yapıştırıcı olarak da derby, zımpara kağıdı da aldım az önce. Decathlon un kendinden yapışkanlı yamaları var ama , adam 48 lisini 2.76 ya veriyor. Onu alırım bol bol kullanırım . İç lastiği decathlon dan alıyorum çifti 6,99 :D 7 olsa almam :D . Onlara da 7 liralık yamadan koymanın bir manası yok patladıkça yamalarız, iç lastikde var elimde 4 çift. Evde yama yapar yolda yedek lastiği takarım :)

• Beğen
Tepkiler: Ubeyd
@Aşkın Şentürk
!960 li yillarda bisikletcide calisirken, eski lastiklerden keserek yama yapardik. Bu gün kullanilan yamalar zaten pek yoktu. Iyi bir zimpara ve lastik solüsyonu bu isi görür.
Hatta 28lik lastigi kesip kisaltarak 26 lik bile yaptigimiz olmustur.
Fakat 7 bar ve daha yüksek basincli lastik kullaniyorsaniz, yama hic tavsiye etmem. Lastiginizi degistiriseniz daha iyidir.

• Beğen
Tepkiler: Hasan Çabuk
Red sun diye bir marka var yamaları gayet kaliteli solüsyon falan herşeyi var içinde :) ben de kullandım ilk yamamı onla yaptım çok harika oldu. Ben buyincoins ten almıştım sizede tavsiye ederim.

@Aşkın Şentürk

burayada yazayım 3 tl ye yama aldım ben boşuna gidip yama setlerine dünya para vermeyiniz daha öncede dandik bisiklet kullanırken aynı yamaları kullanirdik yamanin yanında küçük bir tüp var bildiğimiz baly ve derbi sadece marka farklı hatta derby daha kaliteli bile olabilir baly ve derby aynı zaten baly ve derbinin büyük sorunu bisiklette ki takım çantasına sığmıyor büyük küçük tüpleri yok iç lastik olayina gelirsek bende decathlon dan aldım abim istanbuldan gönderdi 8 tl çifti bir farkı yok ne diye gidip iç lastiğe 20.30 tl vereyim ki diken batinca ikiside patlıyor sonuçta bazı şeylerin her zaman kalitelisi iyi olacak diye birşey yok ucuzlarda iyi olabiliyor :alkis:

yama setim

http://img194.imageshack.us/img194/3825/e99k.jpg

http://img854.imageshack.us/img854/21/7yln.jpg

Benim lastikler 110-115 psi arası hava verdim az önce dışarı çıktım ancak iç lastiklerde ara ara boşluklarla baloncuklar oluşmuş jant giriş yerlerinde. Acaba sıcaktan mı oluyor bu arada jantlarla iç lastik arasındaki ince lastikten ön ve arka lastiklerdeki 1 er yerde yırtıklar oluşmuş ve lastik o yırtılan balon yerlerinden patlamış . Birazdan görüntüleri atarım.

bende aynı şeyi düşünmüştüm :) yedek iç ile vakit kaybetmeden değiştirme ve evde yama yapma bence en mantıklı hareket :)

@Ubeyd

Sağolun . Artık yama konusunda sıkıntı yok ama iç lastikler jant yuvalarında balon yapmış çok mu hava bastım acaba pompa da 110 psi yi geçtim işte . 120 yi geçmedim . Fotolar geliyor.

@Aşkın Şentürk
yol Bisikleti ise O hava normal

@mustafa genç

Ama yol bisikletine yazın 120 psi hava çok olmaz mı 105 felan bassak 120 yi yakalar gibi geldi belki de ondan patlama yapmıştır şimdi jant için koruyucu da almam gerekiyor galiba (link) şöyle bir şey işimi görür galiba

https://www.bisikletforum.com/a/img15/7527/oiwg.jpg

Bakın bu arka iç lastikteki patlak.

https://www.bisikletforum.com/a/img841/6129/3ied.jpg

Bunlar iç lastiklerin ikisinde de ortaya çıkan baloncuklar alttaki fotodaki jant uçlarından kaynaklanıyor galiba.

https://www.bisikletforum.com/a/img202/641/hn14.jpg

Evet bu da jant uçlarındaki malzemenin kalitesizliği sanırsam . Yeni jant şeridi almam gerekiyor galiba .

https://www.bisikletforum.com/a/img812/7592/uc2c.jpg

Bu da yine jant şeridinin adiliğinden kaynaklanan , ön iç lastikteki ısırık şeklindeki patlak . Hayır düşünüyorum ısırık şeklinde olması benim lastiği yanlış takmış olmamdan da kaynaklanabilir diyeceğim ama lastiği serviste taktılar hiç bir problem olmadı ama ben yeniden hava bastım lastiklere yani inik geldi bana 120 ye tamamladım.

Sizden sorum acaba havayı çok bastığımdan mı jant şeridinin kalitesizliğinden mi kaynaklanıyor bu problemler. Aşağıdakiler gibi bir ürüne mi ihtiyacım var ? Bunlardan hangisini tavsiye edersiniz bana Zefal inki güzel geldi.

(link)

(link)

(link)

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler .

Yaklaşık 1000km dir 700 - 23 lastikli bisiklet kullanıyorum. Yama olarak kendinden yapışkanlı SLIME marka yama kullandım fakat memnun kalmadım. Ya ben fazla hava bastım ya da kendi yapışkanı gerçekten bir işe yaramıyor. Dedemin mobilet tastiklerini bali ile eski iç lastiklerinden kestiği parçalar ile yapıştırdığını hatırlıyorum. Gerçi bizim gibi yüksek basınçta kullanmıyordu sanırım ama yinede işe yaradığını biliyorum. Benze yöntemi en kısa sürede deneyeceğim.
Yama yapılmış lastiğe yüksek basınç hava verilmez demek doğrmudur? Yeni iç lastik al, hiç boşuna uğraşma mı dersiniz? Eğer ikinci şık geçerli ise alım yapılabilecek, uygun fiyatlı siteler hangileridir? Linklerini paylaşmanızı rica ederim.

Yeni nesil olan her yama yüksek basınca dayanıklıdır, önemli olan markaya dikkat etmek gerek. Ben kullanıyorum işimi fazlasıyla görüyor çok fazla para verip yama seti almanın bir anlamı yok markalı olsun yeterli.

Ben yamayı bir defa kullandım ondada tutmadı ondan sonra bıraktım yama işini.Decathlondan çifti 7.90 a iç lastik alıyorum antrenmanda veya gezide sırtıma 2 tane koyuyorum patladımı yamayla uğraşarak bu sıcakta vakit kaybetmektense hemen yeni lastik takıp devam ediyorum.O kadar uğraşmaya değmez :confused:

biz önceden kullanılamaz duruma gelen iç lastikler den kesip pally ile yapıştırıyor duk şimdi 3 tl ye 48 adet yama alıyorum önceki sayfalarda resmini koydum yamaya da biraz yapıştırıcı sürünce yama süper oluyor zaten dış lastiğin içinde fazla şişimiyor iç lastik havanın çoğu basınca gidiyor yamanin tek görevi hava kaçmasını engellemek bu görevde yapmadan çok yapıştırıcı ya düşüyor yapıştırıcı iyi olduktan sonra basit bir iç lastik parcasida kullanılsa olur yanlız iyi zımpara yapmak lazım buda önemli en iyisi kırmızı ser zımpara lar ıslansa bile birsey olmuyor

Ben eskılerden kalma bır yontem olan mengene ıle sıkıstırılan yakma yama kullanıyorum.Bulana kadar canım cıktı.O kucuk mengeneyı bır arkadas vasıtasıyla taa mus'tan getıttırdım.

Geri