Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

İkinci el bölümünde alışveriş yapmadan önce mutlaka bakınız!

@mcaliskan23

Forumun amacı ticaret değilki eğer depozito işiyle uğraşacaksa parayı havuzunda toplayıp alıcı onay verdikten sonra satıcıya ulaştıracaksa vs. sahibinden yada gittigidiyor tarzı o zaman forumun bu olaydan kesinti yapması gerekir yani komüsyon alması gerekir buna razımısınız peki?Hemde o iş o kadar basit değil sistemin falan tamamen değişmesi gerekir zaten kurallarda mağdur olunan alışverişle ilgili forum sorumlu değildir diye yazmış bi sorumluluğu yok yani bencede gerekte yok

Scudo
@askcocugu155

Senin imzan ile kimsenin sorunu yok kullanıcı adın ikinci elde ilan vermeye müsait değil önce kuralları oku.Ayrıca başkasının ilanını kendi ilanına çevirdin ilanı açan başkası sonradan benim diyen sensin.Eğer öyle değil ilk ilanı açan da sensen daha kötü iki tane kullanıcı ismin var .Direk forumdan uzaklaştırma sebebidir çift kullanıcı ismi haberin olsun.

Selam arkadaşlar,

Erdem Sağbili isimli arkadaşa Clarks marka hidrolik fren seti sattım. Ödemeli göndermek için pttye gittim ama PTT hesap no vs istedi. Ben de Erdem Sağbili arkadaşa güvenip kargoyu direk yolladım. İlk önce pazartesi yatırcam dedi haftalar geçti. Yatırmadı. Sonra fren setimi satamıyorum dedi, sorun çıktı dedi. Fren setini gönder bana sonra da farkı öde dedim. Fren setini gönderdi ama 50tl farkı defalarca uyarmama rağmen göndermedi. Söz veriyor bu hafta yatırcam diyor, haftalar sonra yine yatırmıyor. Aylar geçti. Bu arkadaşı tanıyanlar varsa uyarmasını rica ediyorum.

2007 yılında Trek 5000 bisikletimi forumdan bir sporcu arkadaşıma sattım. Tertemiz bir şekilde teslim ettim.

Fiyatı taksit taksit ödeyecek diye anlaşmıştık. Tanıdığım sevdiğim bir sporcu arkadaşımdı. Güvendim :)

Hala ondan alacağım 980 TL param var.

El insaf 2007... Aylık 50 50 verse yine bitmişti...

İsmini açıklamayacağım forumdaki 3-4 senelik üyeler hangi bisikletten bahsettiğimi iyi bilirler... Bu kişi hala forumun üyesi buarada...

@Oksal Özdöl
Abi çok uzun süre geçmiş. Şimdiye kadar niye yazmadınız ki foruma.

• Beğen
Tepkiler: Oxsy
https://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=87616 başlığında ki bisikletin sahibiyle (Burak ARK) birkaç hafta önceki telefon konuşmalarımız da ilanda satılan Trek 4900 bisikleti 400-TL fiyatla anlaştık, ancak şahıs bana başka bir arkadaşının da bisiklete talip olduğunu, durumun bir kaç gün içinde netleşeceğini, eğer o alışveriş olmaz ise benimle satışın yapılacağını söylemesi üzerine konuşma sonlandı.

Ben bir hafta kadar sonra şahsı tekrar arayıp durumu sorduğumda ise; bisikletin satıldığını ve ilânı kapattığını belirtmesi üzerine mevzuu benim açımdan kapanmış idi…

Ancak forumda hâlâ görüyorum ki "ilân güncel" diye şahıs tarafından entry girilmektedir, bugün durumun aslını öğrenmek için kendisini telefonla aradığımda; "sana ne, istediğime satarım, sana açıklama yapmak zorunda değilim vb." gibi medeni bir insana yakışmayan üslup ile talihsiz cümleler kurmuştur.

Satıcı bir ürünü satar veya satmaz bu tamamen onun bileceği bir şeydir ama bu foruma satış için ilân girdiyse artık onun inisiyatifinden çıkmış kamuya ait olmuştur,

Bana en başında kibarca o fiyata vermesinin mümkün olmayacağını bildirerek konuyu baştan kapatması gerekirken; ürün satış fiyatında anlaşıp daha sonrasında başkasına sattım demek ve forumda aynı ürünü hâlâ satmaya çalışmak etik bir davranış değildir.

Satıcı ile aramızda yaşanan ve hiç de hoş olmayan uslup ve davranış süreci; forum medaretörlerine ve üyelere ilânen duyurulur...

Not: bugün telefon görüşmemiz sonucunda bu süreci forumda paylaşacağımı söylemem üzerine sahış tarafından alelacele bisikletin satıldığı ve ilanın kapatılması isteği şeklinde entry girilmiştir…

Merhaba, nereye mesaj atacağımı bilemedim o yüzden buraya atıyorum.
2. el şehir bisikleti için başlık açmıştım ama halen onaylanmadı, kurallarda bir sorun olduğunu sanmıyorum. 50 mesaj kuralı da kaldırıldığına göre, neden hala onaylanmadığını merak ediyorum.

@Aslı OK

50 mesaj onayı kaldırılmıştır fakat ilanların onaylanması için bakarsanız ikinci elde ilan verme kurallarına paylaşım yapmanız gerekiyor kural maddesini isterseniz gönderebilirim yada imzamdaki linkten okuyabilirsiniz.Şimdiye kadar yazdığınız 5 mesajın hepside sadece ilan vermek için başka hiçbir paylaşımda bulunmamışsınız.Kabul edersiniz ki bu forum sadece ikinci el satış sitesi değildir....

ilanınızın onaylanmama kuralı aynen şudur."4-Satış yapabilmek için, forum içerisinde belirli miktarda paylaşımda bulunulması gerekmektedir. Örneğin ilgili bölümlerde kendinizi tanıtabilirsiniz."

bir kaç paylaşımdan sonra ilanınızı yeniden açarsanız yada özel mesaj ile bildirirseniz ilanınız açılacaktır.....
Not:Son açmaya çalıştığınız ilanda fotoğraf linkleri de hatalı yani fotoğraflar açılmıyor bilgilerinize...
iyi forumlar.

• Beğen
Tepkiler: Levent_K
Peki madem öyle, daha önce sattığım bisiklette neden kabul edildi ilanım?
Peki teşekkürler, ben paylaşım yapmayı düşünmüyorum, çünkü yaparsam zorla yapmış olurum. Zorla yapmamın da paylaşım adına hiçbir yararı olmaz takdir edersiniz ki.
Kalsın...

@Aslı OK

Daha önce açılan ilanınız gözden kaçtığı için onaylanmış olabilir.İnceledim onaylanması için gereken detaylı donanım fotoğrafları da yok o ilanda ve o dönem 50 mesaj uygulaması geçerli idi ona rağmen onaylanmış demek ki gözden kaçmış.Ayrıca daha önce kural dışı ilanınız onaylandı diye tüm kural dışı ilanların onaylanması mümkün değil.Paylaşım yapmayı düşünmemeniz sizin tercihiniz kimseye zorla yaptıramayız.Bende mevcut kuralları uygulamak ile mükellefim ve elimden geldiğince uyguluyorum.Yine söylüyorum son ilanınızdaki fotoğraf linkleri de hatalı fotoğraflar açılmıyor bir sebebide budur.Kalsın kelimenize ise aynen katılıyorum sizce kalsın diyorsanız bence de kalsın......

Evet ilk defa bisiklet üzerine bir konuda bir bisikletçiden kazık yedim esnafın bir kısmı zaten bizden değil ama bisikletlilerin bölyle şeyler yapması üzücü.
Burak Çunkur ile prowell kask konusunda elden teslimat için anlaştık ben ankaradaydım o Adanada elden teslimat olacaktı Adanadan hatır-gönül Adam ayarladım parasını verdim kaskı aldırtacağım.Ayarladığım adam arıyor Burak beyi,"Ben kaskı sattım"bana gayri ahlaki ve sinir bozucu geldi bu olay takdirinize bırakıyorum...
İnsanları şikayetten hoşlanmam ama benzer mağduriyetler yaşanmaması için diğer insanları uyarmam gerek...

Iyi günler arkadaşlar burdan site adminlerine bir sorum var aceba ban atılan kişilere neden banlandigida söylense cok iyi olur şimdiden cevaplayanlara teşekkürler

@umut bayır

Umut Bey,
Siteden süresiz uzaklaştırma nedenleri bellidir (Spam üyelik, küfür içerikli mesajlar, bütün kullanıcıları rahatsız eden gönderiler vs.). Zaten uzun süredir doğrudan yasaklama yapmıyoruz, ceza puanı uyguluyoruz. Ayrıca bir üye yasaklandığında, siteye girişinde şu şekilde bir mesaj alıyor;
http://s26.postimg.org/713auw2vt/Untitled_1.gif

mesela benim 10 puanım var. 2015 yılına girdiğimizde kurtulcam şu yazıdan :D

Ben bu soylediklerinizden herhangi birini yapmadım ama mobil cihazdan girince en alt kısımda banlandiniz diyor bu nedenle size sorumu yönelttim

Tapatalk beni sevmedi :) bilgilendirdiginiz icin teşekkürler

@chn krmz

Puanlar nereden görülüyor. Puanlama gerçekse çok komiğime gitti. :)

Geri