Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

İkinci el bölümünde alışveriş yapmadan önce mutlaka bakınız!

tamam buyuk bir sorumluluk ama insnların canıda yanmasın yani

Scudo
pardon mesaj gitmeyince iki kere yolladık kusura bakmayın

PTT Kargo'nun kapıda ödeme sistemi var,güvenilmeyen satıcı/alıcı ile alışveriş yaparken bu sistem kullanılabilir,en basit yöntem olarak...

oda bir çözum ama herkez yapamıyor onu

@Muzaffer YILMAZ

Ben de şimdiye kadar yanlış kişilerle alışveriş yapmadım.Şüphelendiğim kişileri araştırdım,ona göre alışveriş yaptım...İnsanlara güven konusu çok farklı bir olay,
muhakkak ki;aldatılan,dolandırılan kişiler olacaktır.Çözümü sağlayabiliyorsak sağlarız,sağlayamıyorsak,diğer kişiler aynı hataya düşmesin diye burada paylaşırız.:)

Ben şahsen büyük gönderimlerde bisiklet gibi karşı ödemeli gönderiyorum. En azından alıcının içi rahat bisiklet kapıya gelince ödemeyi yapıyor. Okadar para verip alıyoruz satıcının göndermediğini var sayalım hiç bir hak iddaa edemezsiniz 3-5 kuruşa bakmayıp karşı ödemeli istemek lazım.

Kaldıki bisiklet F. böyle bir uygulamaya gitse sizden komisyon parası alır babasının hayrına böyle bir sorumluluğu kabul edemez

@mustafa-38

Başka nicklerle de girilse,uyanık olmak lazım :) Dolandırıcılığı meslek edinmiş kişiler,bankaları bile dolandırabiliyor :cool:

Forum yönetimi ikinci elde sorumluluk taraflara aittir diyor ancak forumda ikinci elde çok fazla sorun var ve forum üyeleri mağdur oluyor.
Bence sürekli satış yapanlar forum yönetimine uygun miktarda bir parayı depozito olarak yatırmalıdır.Ebay deki gibi taraflar önce kendi aralarında çözmeye çalışmalıdır, olmadı forum yönetimi hakem olarak karar verip satıcı haksızsa satıcının depozitosundan alıcının parasını ödemeli malı olduğu gibi satıcıya iade ettirmelidir. Bunun için satıcılar satışa başlamadan önce forumun bu konudaki şartlarını yazılı olarak kabul etmelidir.
Ayrıca forumda bisiklet malzemesi dışında herhangi bir ürünün satışı ya da takası yasaklanmalıdır.
Satıcı olarak forumun şartlarını kabul edip depozito yatıranlar hakkında her satış sonrasında alıcının görüşleri satıcının profilinde gösterilmelidir. Memnuniyet oranı da ebay deki gibi gösterilmelidir.
Diğer satışlarda kapıda ödeme esas olmalıdır bu yöntem dışında alışveriş yapanlar başının çaresine bakmalıdır.

Burası Bisikletforum. 2.el satış forumu değil öncelikle bu yüzden site yönetiminin böyle bir sorumluluğu almak gibi bir niyeti olacağını hiç sanmıyorum,kimse kabul etmez böyle birşeyi.. Zaten bu iş için yapılmış birkaç site var belirli bir komisyon karşılığında ürünü satıyorsunuz onlarda hesabınıza aktarma yapıyor. Eğer bir aksilik çıkarsa da zaten paranızı iade ediyorlar vs. Eğer karşıdakine güvenmiyorsanız bu yolu seçebilirsiniz. Bugüne kadar onlarca malzeme aldım-sattım hiçbir sorun yaşamadım,sadece doğru insanları seçmek kalıyor bizlere.

Bisikletforum 2.el satış forumu değil onu bizde biliyoruz akıl vermenize ihtiyaç yok. Ama şunu da biliyoruz ki tüm forum içinde ikinci el bölümünün ciddi yoğunluğu var aktif kullanıcı sayısının çoğu bu bölümde oluyor genellikle. Ayrıca siz kendinizde söylüyorsunuz bir çok ürün aldım sattım diye demek ki bayağı bir aktif bu bölüm, ki böylelikle bisikletçiler ihtiyaçlarını daha ekonomik olarak karşılama imkanına sahip oluyor. Bu yüzden forum yönetiminin bu konuda daha fazla sorumluluk alması son derece normal bir durum olur.

Barış akan isimli şahıstan

https://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=78153 linkteki ürünü aldım.

Temiz sorunu yok diye gönderdi. Ürünü de incelerseniz eğer (maşanın) jant göbeğinin takılan yerlerinin fotoğrafları yok, hiç kuşkulanmadım ama gelen üründe ciddi anladamda çizikten daha ağır boya kalkması vardı.

Alım satım yaparken bu çocuğa çok dikkat edin.

Durumu bildiren mesaj attığımda aldığım yanıt, ''farketmemişim'' oldu.

Dağ bisikleti olsa neyse de yol bisikleti maşasında bu farkedilmez mi ?

Güvenilecek biri değil, çok dikkat edin çok.

abi senın ne yapmak istediğini bilmıyorum ama inan bu yaptığın hiç hoş bi hareket değildii
bana çocuk demişsin kesinliklesenın karsında çocuk yok .
neyse konumuza dönelim sen benden maşayı 3-4 hafta önce aldın dün şaft borusu kısa geldi diyosun bana attığın mesajda çakal diyosun ağzına yakışmayacak laflar kullanıyosun baktın haksız cıktın şimdide gelmiş bana çizik mi dıyorsun eğer karbon üretiminden anlasaydın zaten sıkıntı olmazdı çizik dediğin boya dediğin şeyde verniktir boya yok bu maşada karbon ve vernik vardır
karbon maşa üretilir son işlemde stickerlar yapıştırılır en son işlem ise vernik atmadır tabi sen sadece binip pedal atmayı bilirsin çizik dediğin şey sadece uç tarafında hafif 2-3 mm vernik kalkması
eğer sen gerçek bi sporcu olsan zaten dış görünüş değilde alacağın performansa önem verirdin
ben sana iyilik yapıp ucuza baska mal vermedım mı sele , sele borusu ön aktarıcı neyse
sana sattıgım selenın kenar kısmında az deforme var demedim mi dedim sende sorun yok çalışması önemlı dedin şimdi maşa da ne değişti sen şuna kısaca istemıyorum geri vermek için bahane buluyorum desene
peki bu karbon maşa ilk eline geçtiğinde nıye konusmadın şimdi karsıma gelmiş 4 hafta sonra 1 ay sonra geri alacan diyosun
resimlerde yok demişsin resimler aceleden çekildi olamaz mı insanlık hali
bu arada forumdakı abi ve kardeşlerimin güvenıp güvenmeyeceğine onlar karar verir sen değil..... insanların kararına saygı duymalısın
ve attığın e postada çok kişi senle ticareti kesecek diyorsun
burası ticaret yeri değil burası bisikletçileri buluşturan bi forumdur tabi senın anlayıs tarzın sadece ticaret benım maksadım ticaret olsaydı ucuza mal satmazdım çoğu parçayı zararına satıyorum anlatabildim mi
ve attıgın baska e posta da
eğer gerekenı yapmasam benı kara listeye atacam diyorsun
abi sen benı tehdit ediyordun neyse
baska bi eposta da
bu maşayı 48-50 kadrodan söktün diyorsun küçük kadro olduğunu söylememişsin diyorsun çakallık yapıyorsun diyorsun
bende sana dedim ki bu maşayı 52 kadrodan söktüm ve ilanda gereken saft uzunluğu bilgisini yazdım problem sende ali abim
neyse ali abi onu da geçtik
bana küçük kadroya uymaz nıye demedın diyorsun
ben maşa satarken tüm forumun kadro bilgisini aklımda tutamam kusura bakma tutmakta zorunda değilim
daha nasıl maşa alınacağını bilmıyorsun
önce alın borusu ölçülür ona göre alınır kısa gelinip gelinmeyeceğine karar verilir. ama sen şaft uzunluğuna bakmadan alıyosun hata sende neyse hadi bakalım başka ne problem çıkarıcan abi maşa çatlak mı diyeceksin

kusura bakmayın ama kara listeye yazılmaktan yanlıs anlamalardan millete çiçek göndermekten sıkıldım lütfen önce hatayı kendinizde arayın sonra gelin buraya fikrinizi yazın merak etme ali abi bana güvenen çok insan var senn bi yazınla güven sarsılmaz önemli olan insanlık sen insanlığa sığmayan hareketlerde bulunuyosun neyse

herkese iyi akşamlar sayın abilerim kardeşlerim BF AİLESi ve bisikletforum yöneticilerine güvenlerinden dolayı teşekkür ederim Allaha emanet olun

arkadaşlar konuyu büyütmeyelim, maşanın resimlerini paylaş alicim bakalım durumu çok bariz bişeyse barış durumu düzeltecektir güveniyorum kendisine, konu başka bişeyse onu aranızda halletmelisiniz. Şaftla ilgili bi problem ise de ilan içeriğinde ne yazıyorsa ona uyulur..
koca insanlarız kendi aranızda çözülmezse forumda asla çözülmez ;)

Fotoğrafları çektim.

Barış Akan'ın ilanındaki resimler için tıklayın https://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=78153

Arkadaş anlamadığımı söylemiş ama özelden mesajlarda ticaret diye bahsediyor burada abilerim ablalarım diye döktürüyor, Tehdit etme konusuna gelince durumu düzeltirse iyi olacağını yoksa mağdur olarak şikayetimi tek bildirebileceğim yer olan kara listeye yazacağımı söyledim ve haklı olarak yazdım. Ve bu da maşayı söktüğün bisiklet bu bisiklet 52 kadro mu ? Üreticisi milli takımdan arkadaşım olur. :)

(link)

Bunlar da benim çektiklerim. Yani yolladığın ürün.

(link)
(link)
(link)
(link)

Ve ve ayrıca tüm kargo masrafları benden olmak üzere göndereceğimi söyledim.

• Beğen
Tepkiler: Murat Koç
evet hocam önceden de dediğim gibi bunlar sadece vernik kalkması
sen bana kadroya uymamıs diyorsun ama bisiklet toplu haldeyken resim çekmişsin nasıl iştir bende anlamadım
evet maşayı o kadrodan çıkmadır.
kadronun üreticisi milli takımdan oldugu veya tanıyıp tanımadıgın benı ilgilendırmıyor. ben bu kadrodan 3 tane eskıttım.
madem üreticisi milli takımdan o zaman sor ona o sana gereklı bilgiyi verir
ben sana dıyorum o kadrodan söktum 52 cm kadrodan çıkarıldı sen hala bana yalancı gözüyle bakıyorsun
.bu arada ben kımseye yag cekmem yalakalıgı sevmem döktürmem malım bu ister al ister alma abicim
ben gelp yakanı tutupta zorla alacan demedım
bu arada ben sana daha öncede dedim kargo parası peşinde değilim sen gelmiş hala yazıyosun kargoları da ben ödüyorum madem iyilik yapıyon eyw ama böyle ortaya vurman hoş değil.
magdurum demişsin burda bi magduriyetlık göremedım eğer vernık kalkmasından herkes magdur olsaydı o zaman dünyada karbon malzeme alacak adam olmazdı ben bi magdurıyetlık göremedım.bence sen kısaca bu maşayı istemıyorum geri vermek içinde bahane arıyorum söyle anlarım. peki ilj eline geçtiğinde neden konusmadın şimdi ne değişti anlayamadım

ilk bahanen şaft kısa dedin ama ben saft uzunlugunu yazdım 17.5 cm diye
baktın oradan bişi çıkmadı bu seferde çizikleri bahane edıyorsun.

iyi forumlar

(link)

bana şaft borusu kısa dedin boğazı bile takamadım demişsin ama göruyorum bisikleti toplamıssın

@BARIŞ AKAN

Yahu sen iyi misin ? çocuk gibisin ya !

Al şu halde iken arkadaş çok istedi diye bisikleti ayağa kaldırdık al işte resimde gördüğün kadar yer tutuyor, valla billa arızasın sen yaa

Akşam akşam adamı hasta ediyorsun ya.

O kadro 52 değil sen çocuk mu kandırıyorsun ? Kadroyu yaptıran arkdaşa bizzat sordum görünüşünden bile belli yani o kadar büyük olmadığı

Sahtekarlık yaparak bir yere varmazsın, maşayı geri alacağını da ummuyorum ama diğer arkadaşların mağdur olmaması için yazıyorum bunları.

vernik kalkması dediğin şeyi satış ilanında niçin göstermiyosun ? Ne biçim satıcı olduğun ortada malına sahip bile çıkamıyorsun, elinden çıkıtğı anda oh bee çekerek gülenlerdensin eminim.

(link)

@Ali AKTAŞ

lütfen kullandıgın laflara dıkkat et yakıstıramadım sana abi dedim sana saygı gösterdım ama sen bana kardeş gibi davranmıyosun ben ilanda yazmıstım şaft uzunlugunu bende arıza yok sende bı sorun var neyse bu son mesajımdı sana tavsıyem ilan açıp satman
iyi forumlar

@BARIŞ AKAN

İşine geldiği gibi sözleri kırpıp kendine pay çıkartıyorsun. Malını savunmaktan bile acizsin senin gibi satıcı bile olmaz. Zaten mesajlarından konularından da, ticaret için mi, paylaşım için mi kullandığın belli forumu.

Satış ilanında malın kusurlarını niçin göstermiyorsun ? 1-2 mm dediğin şey bu kadar büyük olur mu ?

Senin Zihniyetin mal elimden çıksın kurtulayım da parayı aldıktan sonra hava hoş ne de olsa değil mi ? Bir daha kim uğraşır değil mi ? Bu zihniyette insanlar oldukça daha çok sorun yaşar forum üyeleri...

Herkese önerim bu şahışla alışveriş yapmamaları yönünde.

Geri