Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

İkinci el ilanlar için öneriler

Scudo
ilanlar kısmı kaldırıldı...

şuradan 2. el kısmından aynı işlevi yapan başlıklara ulaşabilirsiniz..

Bisiklet Forum
Teşekkürler, o kısmı biliyorum. Benim sormak istediğim kendim bir ürünü satışa koymak istediğimde nereden ilan oluşturabilirim onu bulamadım. Elime değişik bir forma geçti, ben giyemiyorum buradan birinin ilgisini çeker belki diye ilan açmak istedim, yapamadım.

Teşekkürler, o kısmı biliyorum. Benim sormak istediğim kendim bir ürünü satışa koymak istediğimde nereden ilan oluşturabilirim onu bulamadım. Elime değişik bir forma geçti, ben giyemiyorum buradan birinin ilgisini çeker belki diye ilan açmak istedim, yapamadım.
Forumun alt kısmında ikinci el diye kısım mevcut.
Screenshot_20210714-073113_Chrome.jpg

Oraya girip ilgili bölümü seçtiğinizde ekranın sağ üst kısmında bulunan yeni başlık diye kısımdan açabilirsiniz.

Screenshot_20210714-073126_Chrome.jpg

Şayet forumda aktif kullanıcı değilseniz yeni ilan oluşturmanız mümkün olmayabilir

• Beğen
Tepkiler: Ali Eren
Başlık kısmının yanında dediğiniz kısım.
269366 dosyayı görüntüle
Çok teşekkür ediyorum.
Ben ilan sayfamda ekrandaki tüm olası link ve düğmeleri tıklamıştım oysaki! Burayı da hatırlıyorum, ama sanki altında bu üç düğme yoktu?
İlla ki gözden kaçırmış olmalıyım.

Forumun alt kısmında ikinci el diye kısım mevcut.
269370 dosyayı görüntüle

Oraya girip ilgili bölümü seçtiğinizde ekranın sağ üst kısmında bulunan yeni başlık diye kısımdan açabilirsiniz.

269371 dosyayı görüntüle

Şayet forumda aktif kullanıcı değilseniz yeni ilan oluşturmanız mümkün olmayabilir
teşekkür ederim. Hemen hemen her gün foruma en az 1 sefer girerim, kısa da olsa ne var ne yok bakarım. Fakat ''yeni başlık'' kısmı bende gözükmüyor, aktiflik ile ilgili olabilir bilmiyorum.

-İkinci el satış kanalında açtığımız konulara "SATILDI" şeklinde değişiklik yapabilsek güzel olurmuş. (Mevcutta sanırım yöneticiye mesaj atıyoruz, gerek yok aslında ona konu bize aiitse aktif, pasif, satıldı vs şekilde düzenleyebilmemiz lazım. O kadar baktım ama bulamadım varsada)

-Yine konulara yapılan yönetim müdahalelerin de kimin müdahale ettiğini göremiyoruz, son söz yönetimindir ama haklı olduğumuzu düşündüğümüz konularda hakkımızı aramamız normal değil mi? :) (Mesala en son ikinci elde satışa çıkarabileceğim bir ürünün serbest kürsüde fiyatını ne koymalıyım diye konu açtım ama uygun bulunmadı kaldırıldı. Ne sakıncası var bile diyemedim, kim neden kaldırıldı öğrenemedim. Neden olarak bana tecrübeli kişilere sorun denilmiş. Kime soracağım ki? :) Her aklıma esene pmden sorsam millet rahatsız olur, bir konu açıp fikir alıp ona göre fiyatlandırma yapmak istedim. Aslında bu konuyla ilgili bir alt başlıkta açılabilir, elindeki satmak isteyip ne kadara satması gerektiğini bilmeyenler için bir fikir alışveriş yeri olur. Son fiyatı tabi satıcı belirler ama aşağı yukarı piyasası hakkında bir görüşü olur.

• Beğen
Tepkiler: necmeddin
Bu tür öneriler için şöyle bir konu var, hatta sonlarına doğru SATILDI diye işaretleme konusu geçiyor: Forum hakkındaki şikayetleri çözelim!
Fiyat sorma için şöyle bir konu var: Bu bisiklet sizce ne kadar eder?
Aslında eskiden açılıp bugünlere kadar gelen "ne kadar eder" konuları var forumda, örneğin: Yol bisikleti pedalımı satacağım ama ne fiyat vermeliyim?
Aradaki farkın ne olduğunu bilmiyorum, farklı dönemlerdeki farklı moderatörler konuya farklı yaklaşıyor olabilir ya da aynı türde konular çoğaldığı için yeniler kaldırılıyor ama eskiler duruyor olabilir.

Bu tür konuları tek bir başlıkta karman çorman olmasından ziyade alt formda alt başlıklar halinde gitmesi bence daha kullanışlı olacaktır. Misal, adam bisikletini satacaktır yazar oraya, ardan 10 kişi 10 farklı parçayı yazar. Kim kime dum duma olur konu. Ya aslında bu fiyat belirleme konusu bisiklet camiası için iyiykin satıcı için çok avantajlı bir şey değil. Kafasından vereceği değerin gerçekte daha düşük olabileceğini göreceği için. Ama amaç zaten ederi nedir gibisinden bir fikir sahibi olmak. Yoksa ederi 3 liraysa sen yine 4 satışa koyarsın bu kimseyi bağlamaz, parası olan alır. Amacım sadece bir pedalda almak veya satmakta olsa acaba gerçekten ikinci elde fiyatı bu mudur, alıyorum ama fazla mı veriyorum; satıyorum ama az mı satıyorum demek için.

SATILDI muhabbeti geçmesine rağmen işleme alınmadıysa yapacak bir şey yok tabi.

Öneri kısımları bunun için var zaten, uygulayıp uygulamamak yönetime kalıyor.

• Beğen
Tepkiler: necmeddin
Elimizde kullanmadığımız ürünleri genellikle ikinci elde satıyoruz. Bunda fiyat belirlerken genelde sıfır fiyatına göre ürünü değerlendirip uygun indirip yapıp ilana çıkarıyoruz. Lakin bazı ürünlerin stokları bulunmadığından kaçtan fiyat vereceğimizi şaşırdığımız zamanlar oluyor. Hem satıcısını üzmemek hem alıcısını üzmemek için bir ortak bir fikir alışverişine dayanan fiyat belirleme konuları açılabilir diye düşünüyorum.

Formda böyle bir alt konu açılabilir. isteyen bu konu içine kendi konularını açabilir. Örnek, İkinci El Ürünler İçin Fiyat Önerileri ,konu başlığında

Misal pedal satıyorum, sizce kaçtan satmalıyım? Bisikletimi satıyorum, kaçtan ilana vermeliyim gibi. Jantımı satacağım ama ne fiyat vermeliyim bilemiyorum, gibi konular açılarak ortak bir paydada buluşup fiyat belirlemesinde yardımcı olunabilir. Son karar tabi satıcınındır orası ayrı.

Misal elimdeki bisiklet bagaj demirini satmak istiyorum, kullanmadığımdan duruyor. Tr'de stokları yok, hangi fiyattan ilana koyacağım bilmiyorum. Kendim benzer şey için konu açtım, yönetim konuyu silmiş. Tecrübeli kişilere sorun demiş, baktım kimsenin nickinde tecrübeli yazmıyor. Aradığım kişiyi bulamadım. :)

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Farklı bir şey bu. Mesala serbest kürsüde tek bir konuda en az 10 konunun konuşulduğunu düşün. Kim kime dum duma, olur. Kim neyi konuşur belli değil. Her zaman kategorileştirmeden yanayımdır. Serbest kürsü/güncel haberler/bisiklet kazaları gibi alt bir başlık açılıp içinde herkes kendi konusunu açması taraftarıyım. Sen bisikletini paylaşırsın, onu sorarsın. Ben kendi konumu açarım, satacağım selenin fiyatını tartışırım.

Bence başlığı başlatan kişi ilginç bir istek yapmış. Bu emojiyi "resmi moderatör yanıtı" olarak mı kabul edelim?

Bu soruma (link) veya (link) olarak da yanıt kabul ederim :)

Sayın "Narenciye", iletinizi aldım...
Konu çok uzun ve farklı yükler getirebilir kaygısı ile bir düşünce hali içine düşmüştüm.
Yönetsel değil kişisel/forumdaş olarak değerlendirilmeyi yeğlerim...👎😀 @portakallimon

Sayın "Narenciye", iletinizi aldım...
Konu çok uzun ve farklı yükler getirebilir kaygısı ile bir düşünce hali içine düşmüştüm.
Yönetsel değil kişisel/forumdaş olarak değerlendirilmeyi yeğlerim...👎😀 @portakallimon
Asıl merak ettiğim neden olumsuz baktığınızdı, onu öğrenmek için şaka yollu bir mesaj yazdım :)

Fiyatlandırma konularını açacak arkadaşlara faydasının yanısıra, forum biraz canlanır ve çeşitli componentler hakkında yorum yapıp değer biçeriz (doğrusu biraz da eğleniriz) diye düşünmüştüm. Türkçe bisiklet forumunun değerinden bahseden 4 milyonuncu kişi olmama gerek yok, buranın önemini hepimiz biliyoruz. Forumun daha ilgi çekici ve aktif olması iyi bir gelişme olurdu bence.

Düşündüğünüz olumsuz yanları nelerdir?

İhtiyaca dair adanmış bir konunun olması, uygun konu bulunamadığı için rasgele konulara yazılmasından daha organize ve yönetilebilir değil mi?

• Beğen
Tepkiler: portakallimon
Konu açılması tabi ki iyi olur düşüncesindeyim. Lakin, objektif olması konusunda şüphelerim var. Almak isteyen ucuz olsun diyecek, sarmak isteyen pahalı. Genelde e-bay fiyatları taban seviyesi stoğu olmayan ya da genelde 2. El fiyat belirlemek için yeterli oluyor bence. Gene de çoğunluğa uyulur. Ama ilana koyacak olan da gözüne kestirdiği fiyatı yazmaktan alı koymaz sanırım kendini. 😁

Konu açılması tabi ki iyi olur düşüncesindeyim. Lakin, objektif olması konusunda şüphelerim var. Almak isteyen ucuz olsun diyecek, sarmak isteyen pahalı. Genelde e-bay fiyatları taban seviyesi stoğu olmayan ya da genelde 2. El fiyat belirlemek için yeterli oluyor bence. Gene de çoğunluğa uyulur. Ama ilana koyacak olan da gözüne kestirdiği fiyatı yazmaktan alı koymaz sanırım kendini. 😁
Tabi ki bu olabilir, zaten burada şu fiyattan ürünü satıyoruz gibi bir durum yok. İsteyen fikir almak için açar konusunu zaten. Moderatör arkadaşların çekincesi tartışma olursa ikide bir şikayet gelir uğraşırız durumu sanırım. Olabilir mi olur, iyide moderasyon bu durumlar için var değil mi. 1 kötü 3 iyiyi götürsün o zaman. Fazla heyecanlananı sakinleşmesi için birkaç günlük uzaklaştırma verirsin o zaman. Amaç satıcıya fiyatlandırma konusunda bir fikir vermek. Bir ürünün fiyatını belirlenmesinde bir çok etmen var: garantisinin olup olmaması, yıpranma düzeyi, sıfırının fiyatı, kullanışlılığı, ihtiyaç durumu, kusurları vs Bir satıcı olarak ürünümü maksimum fiyattan satmak isterim. Bir alıcıda minimum fiyattan almak ister. Neden, ucuza verirsem zararım olur; fazla fiyata alırsam kazıklanmış olurum duygusundan. Sonuç, her iki tarafta gereksiz bir bekleyiş içinde istediğini alamaz. Bir konuya 10 fikir, 10 fiyat gelse alırsın ortalamasını aşağı yukarı bir fiyat önerisi elde edersin. Kötü mü?
Aslına bakarsanız bu olay, ücretsiz ekspertiz hizmeti gibi bir şey. :) Formun getirdiği bir avantaj olur, kullanmasını bilene. Benim bu alanda gördüğüm bir eksiklikti bu.

İkinci el bölümünde ilan açamıyorum yeni konu/ilan açmak için hangi şartları yerine getirmek gerekiyor?

• Beğen
Tepkiler: nhtpkl
Geri