Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

İlk kez bir yol bisikleti alacağım görüşleriniz nedir?

Yollayabilirlerse yurt dışından bulmaya çalışacağım, genelde Amerika'da var.

Scudo
6000 tl iyi para biraz uğraşla komple karbon bi bisiklet toplayabilirsiniz bence

Çok iyi bir bütçe ayırmışsınız ve ayrıca biraz daha ekle motor alırsıncılardanda kurtulmuşsunuz ama bu seferde biraz daha ekle araba alırsıncılar çıkabilir. :D

yakın zamanda almanyadan gelecek birileri varsa şunu alabilirsiniz. vergi iadesi ile beraber 6bin küsüre geliyor. mükemmel alet valla :)

(link)

Once tarziniza karar verseniz daha iyi olur.Su an icin en ekonomik, tatmin eden donanimli karbon kadrolu TT bisiklet Kestrel, asagidaki Ultegra donanimli, karbon/alu jantli model $ 2,700.00. Kestrel yabana atilacak bir marka degildir, ilk karbon kadroyu ureten ve gelistiren markadir, Fuji ile ayni cati altindadir o yuzden Oval marka parcalari ortak kullaniyorlar.

Türkiye'de müsabakalarda time trial bisikletler serbestmi?

Bazı kategorilerde serbest bazılarında değil.

Evet tam olarak kuralları bilmiyorum ancak öyle bir şeyler duymuştum...

Fuji'yi burdan almayı düşünüyorum sahte olmasından korkuyorum. Bir sorun çıkarmı sizce ve bu siteyi bilen var mı?

(link)

Konuyu yol bisikleti bölümüne açtım, triathlon kısmına pek girilip çıkılmadığı için.

174 boy 81 cm bacak uzunluğuna 52 mi 54 mü kadro alınmalıdır? Triatlon bisikleti için...

178 boy 83 cm iç bacak için 54 kadro demişlerdi 52 olabilir ama bilen b,r,ne sormak lazım

Gümrükte ne problem olacak? Gümrük masraflarını ödeyip çekecek.

Ben hiçbir şekilde sınırı aştıktan sonra ürün alamıyoruz diye biliyordum , benim hatam affedersiniz .

sanırım 100 poundu geçen siparişlerde %18 vergi + konşimento(65 tl gibi bi fiyat) ücreti ödeniyor. Jant getirtmiştim geçen ay ingiltereden (evanscycles)

üzüldüğüm nokta: forumda karbon yol bisikleti kullanan tonla insan var fakat çok az tavsiye geldi

bakanlar kurulu kararı ile posta ve hızlı kargo ile gelen eşyanın gümrük sınırı 75 €' dur bu rakamı geçerse getirilen eşyanın kanun / yönetmelik ve tarife pozisyonuna göre kdv ötv ve gümrük vergileri hesaplanır.
yolcu beraberi gelen eşya ise 430 € dur

1500euro'yu geçerse gümrükte sıkıntı olur. hiç bulaşmayın.

yolcu beraberinde getirilirse sıkıntı olmaz.

gümrük kanunu 167ci maddesi 4cü fıkra. 150€ geçmeyen posta yolu eşya (ancak bu maddenin sonunda bakanlar kurulu kararı ile bu sınır 75€ indirilmiştir)
gümrük kanunu 167ci maddesi 6cı fıkranın a bendi, değeri 430€ geçmeyen yolcu beraberi hediyelik eşya.

sizin sıkıntı olmaz dediğiniz durum ise görevli memurların malın bedelini anlayamama durumudur, yoksa sıkıntı olur. kaçak olarak sokulmada ise sokulan eşyanın vergileri 2 katı ödenir.

Gümrük işleyişi ile ilgili bilgi vereyim.

75 Euro'ya kadar muaf (cep telefonu, sporcu gıda takviyesi, gps hariç. Bu ürünlerin ithali yasaktır. Gümrükte fark edilirse eşyanızı yurtdışına geri göndermek zorundasınız)

76-1500 Euro arası:
AB ülkelerinden geliyorsa %18 kdv, diğer ülkelerden geliyorsa %20 kdv ödersiniz.

1501 euro ve üstü:
Beyanname düzenlemeniz gereklidir. Bisiklet için gümrük tarife kodu 8712.00.70.00.19 kullanılabilir.
%18 kdv'ye ek olarak geldiği ülkeye göre gümrük vergisi de ödemeniz gerekebilir. Örneğin AB üyesi veya EFTA üyesi bir ülkeden geliyorsa gümrük vergisi sıfır olmasına rağmen Güney Kore'den geliyorsa %13,1 gümrük vergisi mevcut.

Yukarıdaki bilgiler mevzuata uygun olarak işlem yapıldığında geçerlidir.
Lütfen biri çıkıp ta ''benim 500 euroluk eşyam geldi ama vergi ödemesi yapmadım'' demesin :)

Gümrükçü tanıdığınız varsa yukarıda belirttiğim tarife kodunu verip detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ekleme: PTT kargoyu tercih etmeniz tavsiye edilir...

• Beğen
Tepkiler: OnurA ve Hamit E.
Geri