Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

İşe Bisikletle Gidenler

İşe hangi sıklıkta bisikletle gidiyorsunuz?

• Toplam katılım
    686
Bu bisiklete bu kask yakışmamış be abim.
Çok haklısın :) da elimdeki kaskı ne yapayım, kafama da çok güzel oturuyor!
Peki var mı şöyle çok pahalı olmayacak bi önerin? :)

Scudo
Yine işten dönüşte, Antalya'daki araç sürücü profili kadar leş bir grup görmediğimi yine deneyimledim.

Sağdan gideyim diyorsun, 15 metre sonra benzinliğe girecek aptal, önüme geçip öyle giriyor. Sağdan gitmemen için kaldırıma yakın bekleyenler yüzünden yolun ortasından gidiyorsun. Mecbur sağa girmen lazım ki ışıkta ortada kalma. Bu sefer de iki aracın arasından veya arkasından geçeyim diyorum, adam sağa geçmeme izin vermiyor?

Bu toplum gerçekten hakareti hak ediyor. Bunlar bisikleti taşıt veya araç olarak kabul etmeyi geçtim, kendi argümanlarına uygun hareket etme becerisinden de yoksun. Bu düpedüz IQ düşüklüğü ve embesillik. Yani bir toplumun şiddete bu kadar eğilimi olması, toplumsal bir kaosa işaret. Ya da en güzel seçenek, bisikletle araçlara çarpmak ve yanımızda muşta taşıyıp, kavgada kullanmak. Başka çözüm göremiyorum.
Olay şu aslında medenileşmemiş maymunlar gibi bizim toplum ancak kendinden güçlü olanlara saygı gösteriyor, benzeri araçlarda da var bu yüzden de arabalar statü göstergesi, büyük bir jipin varsa herkes sana yol verir

Çok haklısın :) da elimdeki kaskı ne yapayım, kafama da çok güzel oturuyor!
Peki var mı şöyle çok pahalı olmayacak bi önerin? :)

Hayabusa motorun olup, ls2 kask takmak gibi bişey olmuş be abim. Şöyle bir lazer, bontrager ne bilim specialized kask :)

• Hahaha
Tepkiler: suyunsesi
Hayabusa motorun olup, ls2 kask takmak gibi bişey olmuş be abim. Şöyle bir lazer, bontrager ne bilim specialized kask :)

Bisikleti yeni aldım. Kask eski kaldı doğal olarak. Yeni bir kask alana kadar (en kısa sürede) bu kask ile devam.
Sen kese kağıdı kullanmadığıma dua et :p
Sonrasında sırada ayakkabılar var. Ayakkabılar da eskidi :).
Bu arada Microsoft'un Copilot'una kese kağıdından kask çiz dedim böyle çizdi :)

1715189315319.png

Ambulansa dahi saygısı olmayan bir toplumdan ne bekleyebilirsiniz ki, normal olan bence şu: bir bisikletli kavşağa veya herhangi bir dönüşe yaklaştığı zaman tüm araçlar daha dikkatli olmalı ve kesinlikle yol vermeli ama bu bizim ülkemizde olmuyor
Yine işten dönüşte, Antalya'daki araç sürücü profili kadar leş bir grup görmediğimi yine deneyimledim.

Sağdan gideyim diyorsun, 15 metre sonra benzinliğe girecek aptal, önüme geçip öyle giriyor. Sağdan gitmemen için kaldırıma yakın bekleyenler yüzünden yolun ortasından gidiyorsun. Mecbur sağa girmen lazım ki ışıkta ortada kalma. Bu sefer de iki aracın arasından veya arkasından geçeyim diyorum, adam sağa geçmeme izin vermiyor?

Bu toplum gerçekten hakareti hak ediyor. Bunlar bisikleti taşıt veya araç olarak kabul etmeyi geçtim, kendi argümanlarına uygun hareket etme becerisinden de yoksun. Bu düpedüz IQ düşüklüğü ve embesillik. Yani bir toplumun şiddete bu kadar eğilimi olması, toplumsal bir kaosa işaret. Ya da en güzel seçenek, bisikletle araçlara çarpmak ve yanımızda muşta taşıyıp, kavgada kullanmak. Başka çözüm göremiyorum.

Bu hafta 2/3... Herkese hayırlı hafta sonları.

15 yıldır sürekli gider gelirim devletten, kamu organlarından, çevrecilerden, BM den, greenpeace den artık her kim verecekse üstün hizmet madalyası bekliyorum.

Tam 8 aydır her gün işe bisiklet ile gidiyorum. Hep aynı güzergahı kullandığım için yollardaki mazgalları ,ızgaraları, kaldırım taşlarını, kapakları, çukurları hep ezberledim. Bu arada iş yerinde de birçok kişiye örnek oldum ,bisikletli sayısında muazzam bir artış oldu.

Geçen hafta Dubai'de bulunma imkanım oldu. Bulunduğum sırada da bisiklet sürme imkanım oldu. Şehir planlaması dediğin böyle olur, insan hayran oluyor. Araç ve yaya yollarından çok büyük oranda ayrı, sadece kesişim yerlerinde araçlarla muhatap oluyorsunuz onda da çoğu kesişim noktasında ışıklar veya uyarıcı tabelalar var. Zaten bu noktalarda da araç sürücüleri çok bilinçli bir şekilde hareket ediyorlar. Sürüş esnasında yolların güzelliğine hayret ederken aynı zamanda bu şartlara hiçbir zaman ulaşamayacağımızı bildiğimden üzüldüm. İnsanlar o kadar bilinçli ve saygılı ki ben yanlarında bilinçsiz kaldım: o kadar dikkat etmeme rağmen bisiklet için kırmızı ışık yanıyordu yol boş olduğu için direkt geçtim karşıda bekleyen diğer bisikletliler bana kızdı:) bisiklet yollarından birkaç görüntü bırakayım şuraya:

Böyle yollarda işe de gidersin, okula da:)

Dosyalar

• WhatsApp Image 2024-05-13 at 11.18.56 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2024-05-13 at 11.18.56 (1).jpeg
    92,4 KB · Okunma: 54
  • WhatsApp Image 2024-05-13 at 11.18.56.jpeg
    WhatsApp Image 2024-05-13 at 11.18.56.jpeg
    87,2 KB · Okunma: 53
  • WhatsApp Image 2024-05-13 at 11.18.55 (4).jpeg
    WhatsApp Image 2024-05-13 at 11.18.55 (4).jpeg
    77 KB · Okunma: 51
  • WhatsApp Image 2024-05-13 at 11.18.55 (3).jpeg
    WhatsApp Image 2024-05-13 at 11.18.55 (3).jpeg
    109,2 KB · Okunma: 52
  • WhatsApp Image 2024-05-13 at 11.18.55 (2).jpeg
    WhatsApp Image 2024-05-13 at 11.18.55 (2).jpeg
    100,4 KB · Okunma: 50
  • WhatsApp Image 2024-05-13 at 11.18.55 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2024-05-13 at 11.18.55 (1).jpeg
    163 KB · Okunma: 48
  • WhatsApp Image 2024-05-13 at 11.18.55.jpeg
    WhatsApp Image 2024-05-13 at 11.18.55.jpeg
    118 KB · Okunma: 43
Burada mesaj seyrelmesi, işe bisikletle gidiş gelişlerinde monotonlaşması mı demek oluyor acaba?
Mesela ben yine aynı bisikletle, yine aynı rotadan yine işe bisikletle geldim :D.
Arada değişiklik olsun, monotonluk kırılsın diye haftada bir kez toplu taşımayla, ya da haftada bir kez de şahsi arabamla mı gelsem? :krktm::naslyany::hımm: Yok bisiklet daha güzel :ssrtcbya:. Arada sırada rotayı sektiririm yeter :ssrtcbya:.

1716877384454.png

Son düzenleme:
ben bırakmak zorunda kaldım maalesef. bisiklet üstünde püfür püfür gelmek yerine günde 2 saat telefonun bile çekmediği yer altı metrosunda sıkıntıdan patlayarak gidip geliyorum.

Burada mesaj seyrelmesi, işe bisikletle gidiş gelişlerinde monotonlaşması mı demek oluyor acaba?
Mesela ben yine aynı bisikletle, yine aynı rotadan yine işe bisikletle geldim :D.
Arada değişiklik olsun, monotonluk kırılsın diye haftada bir kez toplu taşımayla, ya da haftada bir kez de şahsi arabamla mı gelsem? :krktm::naslyany::hımm: Yok bisiklet daha güzel :ssrtcbya:. Arada sırada rotayı sektiririm yeter :ssrtcbya:.

317574 dosyayı görüntüle
Merhabalar,
Yeni bisikletinizi iyi günlerde kullanmanızı dilerim. Trek bisikletiniz karbon galiba, Grandtour ile arasında çok fark varmı acaba, çok teşekkürler cevaplariniz için

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi
İki gün önce sabah yola çıktım ilk yokuşta lastiğim patladı yamadım eve gittim, araba ile gittim işe. Ertesi sabah bisiklet kıyafeti ile çıktım baktım bisikletin lastiği yine inmiş. Değiştim üstümü yine araba ile gittim. Bugün iki tane iç lastik bir de yama seti aldım. Artık bir gurur meselesi oldu. Böyle devam ederse lastiğin içini oyun hamuru ile dolduracam.

İki gün önce sabah yola çıktım ilk yokuşta lastiğim patladı yamadım eve gittim, araba ile gittim işe. Ertesi sabah bisiklet kıyafeti ile çıktım baktım bisikletin lastiği yine inmiş. Değiştim üstümü yine araba ile gittim. Bugün iki tane iç lastik bir de yama seti aldım. Artık bir gurur meselesi oldu. Böyle devam ederse lastiğin içini oyun hamuru ile dolduracam.
zırhlı dış lastiklerden mi alsanız, uğraşmazsınız

Bence bi jant iç şeridinizi kontrol edin. Şerit yerinden oynamış, kaymışsa, yada çok ezilmişse, tellerin jant ile içten birleşim yerindeki deliklerin çapakları içten patlatıyor olabilir. Dış lastiğin içini de parmağınızla kontrol edin. İçinde çok minik bir diken, tel vs. var mı? Bir de sibop çevresini kontrol edin.

Zaten schwalbe zırhlı kullanıyorum. Ama yeterli olmuyor.
benim bugüne kadar hiç tekerim patlamadı neredeyse 20yıldır, lastik basıncı mı düşük vs ne patlatıyor peki?

Bence bi jant iç şeridinizi kontrol edin. Şerit yerinden oynamış, kaymışsa, yada çok ezilmişse, tellerin jant ile içten birleşim yerindeki deliklerin çapakları içten patlatıyor olabilir. Dış lastiğin içini de parmağınızla kontrol edin. İçinde çok minik bir diken, tel vs. var mı? Bir de sibop çevresini kontrol edin.
Dün akşam elektrikli süpürge ile de çektim inşallah bir iki gün patlamaz.
benim bugüne kadar hiç tekerim patlamadı neredeyse 20yıldır, lastik basıncı mı düşük vs ne patlatıyor peki?
Ben Ankara'dayim düşüncem tanka binsem onun paleti düşer bu yollarda.

Geri