Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

İzmir

Ekran_goruntusu_2022-08-30_105648.jpg

Scudo
Hoş buldum güzel kardeşim . Amatör bir ruh ile çok hevesli birşekilde köy yollarinda mtb sürmeye geldim. 😇

• Muhteşem
Tepkiler: gezgino28
Foruma ilk üye olduğumda İzmir turundaydım.

Otuzbeşbuçuk Karşıyaka ilçemizin yakıştırmasını, Güzel İZMİR ' den ayırt edemediğimden tepki almıştım.

Temel ön şart : Yol yarış bisikletine sahip olmak, olmamalı!

Büyük belediye isen, sana başvuracak kabiliyetli gençleri ayrıştırmayacaksın.

İşe mi alıyorsun yaş sınırı koyabiliyorsun?

Tekrar irdelenmesi gereken davet gibi geldi.

Harbi yaş sınırı değişik geliyor bana :D yaşım 35 ve performansım benden düşük yaşlara göre yüksek. Esas bu yaşlar en yüksek performans sergilediğimiz yaşlar, yaş ilerledikçe azalıcak. 16yaş ve sonrası tam gelişmemiş oluyor vucut, ergenlik zamanları buram buram testostreon kokacak :D Eskideb 30-40 yaşlı derdim, gel gör ilginç bir şekilde en güçlü oldugun yaşlardır :)

Hoş buldum güzel kardeşim . Amatör bir ruh ile çok hevesli birşekilde köy yollarinda mtb sürmeye geldim. 😇
Çok sevindim,sizin basliginiz altında yazayım o zaman belki turuma yarenlik eden çıkar Eylül ayı ortalarında, Çandarlı -dikili bisiklet turu yapmayı düşünüyorum sahilden bir gece kampli ,istekliler yazabilir

Merhaba, foruma yeni üye oldum. Bir tanıdığımın SCOTT marka elektrikli bisikletini alma arefesindeyim. Kendisi pek kullanmamış ve fiyat konusunda ikimizinde bilgisi yok. 2. el ve sıfır satan sitelerde aynısını bulamadım. Ben bisikletin fotoğraflarını ekliyorum. Sizlerden ricam fiyat olarak ne kadar vermeliyim bu bisikletin ederi nedir?
Bisiklet bayan bisikleti ve sonradan dönüştürülmüş bilginiz vardır herhalde.

Şiddetle, zarar vererek olmuyor o zaman o adamlardan bir farkımız kalmıyor. Ben de her gün Narlıdere Bayraklı arasında işe git gel yapıyorum. Belli bir alanda bisiklet yolu var insan ya da videodaki gibi araç (bazen semaver mangal filan var hatta geçen gün vidanjör park etmişlerdi) dolu, bir mesafede bisiklet yolu yok, özellikle Yeşildere-Basmane tarafından geçmek zorunda kaldığımda Allahlık! Ana yoldan gidiyorum ayrı sıkıntı ama uyara uyara her yere şikayet ede ede üşenmeden alıştıracağız kendimize. Araç çizmekle bizim üstümüze süren şoför arasında çok fark yok. Adam bana 10 km ileride bisiklet yolu var orada sür diyor. Kornaya basıp ezeceksin bunları görecek diyor.
Hoş görüyle çözeceğiz abi, benim de içimden zaman zaman inip dalmak geçiyor ama hoşgörü gerekli :D

Harbi yaş sınırı değişik geliyor bana :D yaşım 35 ve performansım benden düşük yaşlara göre yüksek. Esas bu yaşlar en yüksek performans sergilediğimiz yaşlar, yaş ilerledikçe azalıcak. 16yaş ve sonrası tam gelişmemiş oluyor vucut, ergenlik zamanları buram buram testostreon kokacak :D Eskideb 30-40 yaşlı derdim, gel gör ilginç bir şekilde en güçlü oldugun yaşlardır :)

Mesajınızı görünce bir kaç şey yazmak istedim. Öncelikle içtenlikle söylüyorum, Allah siz ve tüm forumdaşlarımıza uzun ömürler, sağlıkla ve iki pedallı mutlu günleri hep nasip etsin. Yaşınızı ikiye katladığınızda bile iki pedalda olmanız dileği ile.

Ancak kendimizi kandırmayalım, performans hususunda, hiç bir zaman gençlikteki gibi olamayız, ha sürekli vücut alışıktır antremana vs, ancak o zaman antreman yapmayan bir gence kısa süreli denk olur yada olamayız. Yoksa 18-20 yaşında bir genç antremanlı ise yanından geçemeyiz.

Sadece bisiklette değil, diğer tüm spor dallarında, hatta normal yaşantımızda yaptığımız her şeyde, mental olarak öğrenme kapasitemizde bile, performans grafiğimiz yaş 30 dedimi aşağı doğru iner, yaş 35 ve heleki 40 dan sonra adeta çakılır. Profesyonel olarak bile yapılan tüm spor dallarında bu yaşlarda mecburi jübile yapılır.

Fizyojik olarakta zaten, kaslar ve kemikler zayıflamaya başlar, beynin algılama kapasitesi azalır, genel olarak geç tepkiler vermeye başlarız ve hareketlerimiz yavaşlar. Refleksler azalır, duyu organları en başta görme ve işitmede kayıplar başlar...bir çok seyde uzatılabilir bu.

Sholin belgeseli izlemiştim, 5 yaşında alınıp manastırda çok ağır bir eğitime başlayan çocuklar 35 yaşına geldiklerinde ağır eğitimi, kırışları ve müsabakaları bırakırlar, işin daha çok meditasyon kısmıyla ilgilenir ve vucudu korumak adına hafif antremanlara yönelirlermiş.

Benimde yaşım 44 oldu , memnun değilim elbette yaşımdan 😅 eski günleri nasılda arıyorum. Birşeyleri biraz zorlamaya kalktımmı vücut tamam gitme daha fazla diyor, anlıyor ve orada bırakıyorum, başıma bir şey gelmesin diye 😅

Gençlik gitti malesef, zaten bir insanın her yönüyle en zinde olduğu zaman çok kısıtlı. Min. 15-16 yaştan başlar. Max. 30-31 yaşta ise son bulur. Kişisine göre 13-15 yıldır max. zindelik en fazla.

Sağlıcakla ve iki pedal ile kalın.

Salı günü Alsancak-Karşıyaka 17.15 vapuru... Gerçekten bu kadar zor mu şu alanları düzgün kullanmak anlamıyorum. Tamam araya sığmıyor o zaman da iki bisikletlik yer kaplasın ama neden dikine tüm bisikler alanlarını gasp edersin ki 🤬20221025_172444.jpg20221025_172341.jpg

o tamamen o arkadaşın öküzlüğü kesik olan yerlere 20" tekeri olan bisikletimi koyabiliyorum.

• Beğen
Tepkiler: buketello
Şiddetle, zarar vererek olmuyor o zaman o adamlardan bir farkımız kalmıyor. Ben de her gün Narlıdere Bayraklı arasında işe git gel yapıyorum. Belli bir alanda bisiklet yolu var insan ya da videodaki gibi araç (bazen semaver mangal filan var hatta geçen gün vidanjör park etmişlerdi) dolu, bir mesafede bisiklet yolu yok, özellikle Yeşildere-Basmane tarafından geçmek zorunda kaldığımda Allahlık! Ana yoldan gidiyorum ayrı sıkıntı ama uyara uyara her yere şikayet ede ede üşenmeden alıştıracağız kendimize. Araç çizmekle bizim üstümüze süren şoför arasında çok fark yok. Adam bana 10 km ileride bisiklet yolu var orada sür diyor. Kornaya basıp ezeceksin bunları görecek diyor.
Hoş görüyle çözeceğiz abi, benim de içimden zaman zaman inip dalmak geçiyor ama hoşgörü gerekli :D
Karabağlar, yeşildere ,tepecik yolunda tepecikten gelirken sağ taraftaki çok geniş ve bom boş olan kaldırımın bir bölümüne üçyol ayrımı (karabağlar girişine kadar) bisiklet yolu yapılabilir ve araçların hızlı gittiği bu yolda kazalar ve endişeler önlenebilir .Tepeciğe gidişte ensonlarda anayolun altında bir bisiklet yolu var keşke dediğim yeri görselerdi.

merhaba izmirde bisiklet yukseltcem teknık bilgisi yuksek arkadas var mı ?

merhaba izmirde bisiklet yukseltcem teknık bilgisi yuksek arkadas var mı ?
Bisikletinin hangi kategorisde olduğunu yazarsan daha hızlı cevap alacağını düşünüyorum. Dağ bisikleti, City, Cyclecross, katlanır, Yol - Yarış vs vs.

• Beğen
Tepkiler: ugurus
S.a , bu bostanlı daki bisiklet ve parça pazarı ne oldu arkadaşlar halen kuruluyormu ?

• Beğen
Tepkiler: safex
Bisikletinin hangi kategorisde olduğunu yazarsan daha hızlı cevap alacağını düşünüyorum. Dağ bisikleti, City, Cyclecross, katlanır, Yol - Yarış vs vs.

Triban rc100 önde 44 arkada 11-34 ruble var bende 46-30 Aynakol aldım 2x7 olur mu diye yapmak istedim bulunduğum yerde teknik bilgiye ulaşamadım orta göbek araştırma yaptım kimisi değişmesi gerek kimisi gerek yok diyor anlamadım

S.a , bu bostanlı daki bisiklet ve parça pazarı ne oldu arkadaşlar halen kuruluyormu ?

Bugün gelen Gazete Karşıyaka'ya göre 2.el pazarı devam ediyor, bisiklet ve parça pazarını da Bisikoop ve başkaları bu pazarın parçası olarak açıyordu:

image.png

--------

Karşıyaka'da tamirci ihtiyacı olanlar için:

image.png

Geri