Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Jant hakkında sorular, cevaplar ve öneriler

@undefined evet disk frenle bayağı fark ediyormuş. Kusura bakmayın ben atlamışım onu

Scudo
@onurdebalzac bende de sora 3400 set vardı eski bir set 9 vitesli öncelikle 9/10/11 yazanlara bakmanız lazım. ben bütçem dahilinde tercihimim campagnolo zonda dan yana kullandım. gerek herkesin önermesi , gerek bisikletime uyması, gerekte bütçeden dolayı
cevabınıza gelince uymuyor kesinlikle 9 yazması gerekiyor.
Bende de sora r3000 set 9lu ruble var, danıştığım bisikletçi bir spacer eklemek koşuluyla wh-rs100 10-11 uyumlu jant setini alabileceğimi söyledi.

• Beğen
Tepkiler: TafLan ve Veto8
Bende de sora r3000 set 9lu ruble var, danıştığım bisikletçi bir spacer eklemek koşuluyla wh-rs100 10-11 uyumlu jant setini alabileceğimi söyledi.
Bu spacer nedir? Çok az açar mısınız? Nasıl bir maliyeti var?

Fulcrum racing 5 ön jantım pabuca tel girmesi sonucu fren yüzeyi biraz deforme oldu. Belirli aralıklarla iğne ucu gibi noktasal çıkıntılar oluştu ve bu durum ön freni hem sesli yapmaya başladı hem de frenleme performansını azalttı. Metal metale sürtüyormuş gibi tutuyor fren. Çok ince bir zımpara ile o pütürleri düzeltebilir miyim? Ya da ne tavsiye edersiniz?

Teşekkürler. Bu parça sayesinde alabileceğim jant çeşitleri artıyor böylelikle.

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35
@trainspotting35 anlamadım. Şimdi Disk fren c.clock uyumlu setlere bakıyorum. Bazıları shimano 9-10-11 diyor, bazıları 10-11 ve sadece 11. Benim 9x2 sora setli disk frenli bir bisikletim var. Şimdi ben disk frenli tüm jantları alamıyor muyum bu spacer sayesinde.

@onurdebalzac Bazıları spacer eklemeye imkan veriyor bazıları vermiyor diye biliyorum ama siz yine yazana göre hareket edin bence.

Teşekkürler. Jant seti buldum, her şeyiyle direkt uyan.

Son düzenleme:
Merhaba. Uzun yolda kullanmak için ağır yüke dayanıklı jant tavsiyesi alabilir miyim?Mavic marka jantımda kılcak çatlaklar oluştu ve akort tutmuyor. Rigida sputnik türkiye de bulamıyorum. Yurt dışı hangi sitelerden bulabilirim?

Merhaba. Uzun yolda kullanmak için ağır yüke dayanıklı jant tavsiyesi alabilir miyim?Mavic marka jantımda kılcak çatlaklar oluştu ve akort tutmuyor. Rigida sputnik türkiye de bulamıyorum. Yurt dışı hangi sitelerden bulabilirim?
Aynı sorunun cevabını bende arıyorum arkadaşlar,özellikle yük taşıması önemli,26 jant için marka önerebilir misiniz?

Arkadaşlar konu acamıyorum buraya yazayım dedim jant seti yapmak istiyorum dt swiss xm401 jant çemberiyle koozer xm490pro almayı düşünüyorum tel boy hesapını şu site de yaptım doğru olmuş mu acaba
JANT.PNG
bur da yazan hangi tel boyunu almam gerekiyor arkadaşlar

hep aklımda olan bir soruyu sormak istiyorum
TT lerde genellikle arka jantın profili ön jantın profilinden büyük oluyor yada eşit oluyor pekiya ön jant neden arka janttan büyük olmasın :ssrtcbya:yoksa ben mi fark etmedimo_O

hep aklımda olan bir soruyu sormak istiyorum
TT lerde genellikle arka jantın profili ön jantın profilinden büyük oluyor yada eşit oluyor pekiya ön jant neden arka janttan büyük olmasın :ssrtcbya:yoksa ben mi fark etmedimo_O
Yandan esen rüzgarların olumsuz etkisi ön tekerde çok daha fazla oluyor. Önde profili fazla olan bir teker kullanıldığında denge kaybı olasılığı çok daha fazla.

merhabalar, ben yeni bir yol bisikleti topluyorum. Fakat bulduğum kadro 26inc için uygunmuş. Ben şimdi bu bisiklet için nasıl bir akıcı jant alabilirim. 26 inc MTB jantı alıp onu mu takacağım. Ama bu sefer nasıl 700x25 mm lastik takacağım. Bunun bir çözümünü bilen var mı?

Cevaplarınız için teşekkürler.

Geri