Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Kadans, hız ve HR sensörü

özgür duygu

Forum Bağımlısı
Tepki
2.388
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba,

Runtastic ile kullanmak üzere HR, kadans ve hız sensörü arıyorum, uygun fiyatlı önerisi olan var mıdır yoksa herhangi bir tane alınması yeterli mi?

Scudo
Bunlara harcayacağınız para ile uygun bir bisiklet saati ( kadans ve kalp sensörü içeren) almanızı tavsiye ederim. Orta karar bir bütçe ile bryton rider 100 veya 310 alabilirsiniz. Strava ile etkin bir şekilde çalışacağı için runtastic e ihtiyaç duymazsınız.

• Beğen
Tepkiler: özgür duygu
Merhaba arkadaşlar.

Son zamanlarda garmin fiyatlarını araştırıyorum fakat el yakıyor.
Runtastic road pro da ile çalışabilen ;
hız ve kadans sensörü ( aynı anda hız ve kadans ölçünü yapabilen )
nabız saati
önerisine ihtiyacım var. Runtastic sitesindeki kendi ürünleri de cep yakıyor.
aliexpresten çok uyguna alabileceğim sensörler var fakat runtastic uyumuna emin olmam gerekiyor.
aramızda runtastic ile stabil çalışan sensöre sahip kişiler varmı ?

@bugra_5211 hocam runtastic’i bilmiyorum ama wahoo’nun telefon uygulamasinda igpsport’un sensorleri calisiyor. tomtop’tan 15 gune getirebilirsiniz

Strava, Runtastic gibi telefondaki gps ile hizmet veren uygulamalar kullanacaksanız hız sensörü elzem bir ihtiyaç değil, zaten gps kaynaklı hız veriniz olacak.

İç mekan etkinliklerde de kadans ölçebilmek yol bilgisayarıma Wahoo Tickr X nabız sensörü almıştım,
bence sizin de işinizi görebilir.

Cihaz aktivite sırasında herhangi bir cihaza (telefona, saate, yol bilgisayarına) bağlanmadan da çalışabilen dahili hafızası ve kadans/adım sensörü entegre bir ürün.

Direkt uygulamaya bağlayarak sorunsuz kullanabiliyorsunuz,
çoğu ileri seviye kullanıcı bile trainer üzerindeki jantı hariç hız sensörü kullanmayı bırakıyor artık.

Bisiklet, koşu, yüzme ve salon sporlarında eksiksiz olarak kullanılabilen bir ürün,
BluetoothSmart ve Ant+ bağlantıları aynı anda desteklemesi ile;
uzun vadede Garmin, Wahoo, Suunto, Polar vb markaların eski/yeni tüm modelleriyle de uyumlu.

• Beğen
Tepkiler: İsmail Selçuk
@fahrettin akansu hocam
sigma 15.11 nabız saati ve sigma 16.12 kadanslı km saatine sahibim.
ancak yapmak istediğim
runtastic'e sensörleri alıp tüm kadans ve nabız bilgilerimi tek bir veri olarak elde tutmak
runtastice gelince sadece kadans ölçer bağlanınca gpsten hızı okumayı kesiyor. hatta forumda konusu vardı bugün.
bende runtastic baktım sensörlere girince "kadans ve hız sensörü bağla" diye yazmakta.
Hem hız hemde kadans ölçerli tek sensör ve ayrı nabız bantı gerekli bana konu açma sebebimde bu runtastic ile çalışan kadans-hız sensörü ve nabız bandı marka modeline ulaşmak
şuandaki saatlerim işimi görmüyor sadece saate kalıyor bilgiler.
birde garmin virb ile yolda çekmiş olduğum videolara runtastic verimi ekleyip
videoya hız,kadans,nabız,eğim bilgilerini ekleyemek istiyorum.

• Beğen
Tepkiler: fahrettin akansu
Telefonla kullandığınız strava uygulaması dahil kaydedilen .gpx verisini Virb ile kendi editör uygulamasından birleştirebilirsiniz,
dediğiniz Sigma modellerine hakim olmadığım için yanlış yönlendirmek istemem.

@bugra_5211

@fahrettin akansu runtastic seçme sebebim
elimde fazladan cep telefonu mevcut onu gidona sabitleyip her sürüşte runtastic açıp anlık hız,kadans ve nabız bilgilerimi direk telefondan sürüş esnasında öğrenmek.
strava bu mümkün olmuyor yani aktivite esnasında bu bilgilere ulaşmak mümkün olmuyor.
yani runtastic yol bilgisayarı yapma peşindeyim.

@bugra_5211 Magene 200 hız / kadans ve kalp nabız sensörü
be bunu actım ınceleyınız
sensorlerden alırken hem hız hem kadansı gosteren 2lı bt 4,0 uyumlu sensor alınız tamamdır o zaman runtastıcte calıstırırsınız ben sadece sensor aldım runtastıcte olmuyor aöa strava premıumla oldu catır catır kulanıyorum

sensörleri buldum alacağım fakat bu sefer telefon tutucu gerekli seçemiyorum bir türlü telefon düşecekmiş gibi geliyor hala geziniyorum aliexpreste.

@bugra_5211 eski 2tane kredi kartı,bir parça iç lastik ,2adet çırt plastik kelepçe ile kendi telefonuma özel gidon boğazına özel telefon tutucu yaptım youtube da videosu var
bunu buldum ama benim kendı yaptıgım cok daha sağlam oldu bana güven veriyor onuda atarım

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35
@Karansouvenir09 aslında iyi fikir kendimiz yapsak daha güvenilir olacak sanırım ben biraz kafa yorayım bu işe teşekkür ederim.

@bugra_5211 (link) şunun gibi çantalar da alabilirsiniz bence hem daha güvenli gibi

• Beğen
Tepkiler: Afyon35
WhatsApp Image 2018-01-10 at 19.16.30.jpeg WhatsApp Image 2018-01-10 at 19.16.25.jpeg WhatsApp Image 2018-01-10 at 19.16.19.jpeg WhatsApp Image 2018-01-10 at 19.16.18.jpeg WhatsApp Image 2018-01-10 at 19.16.17.jpeg WhatsApp Image 2018-01-10 at 19.16.23 (1).jpeg WhatsApp Image 2018-01-10 at 19.16.23.jpeg @bugra_5211 benım kendı kullandıgım :) bu bır tane daha yedek yaptım hatta tur bısıkletım ıcın

@Desert Fox o cantalardan kullandım yol bısıkletınde kaba duruyor ve bacagım carpıyordu kredı kartıyla yaptıgım altıne ıc lastık koyunca tıtresım vb darbe emıcı ve rijit oldu ayrıca dıger aparat gıbı kaba kalın kocaman degıl dırek telefon monte oldu kucuk telefonum olsa cok daha guzel olucak ama bu telefonun bataryası cıkıyor 20tlye batarya aldım takıp suruslere onla cıkıyorum ;) sadece surus bataryası

• Beğen
Tepkiler: Ahmet TOPAL
@Desert Fox o çantadan dilim öyle bir yandı ki anlatamam.
bizikleti kargon ve parlak boyaya sahip boyasını çizdi pasta attıkta öyle eski haline geldi :D artık kullanmıyorum o çantadan öneri için teşekkür ederim.

@bugra_5211
Sensör buldum demişsiniz ne kullandınız paylaşırsanız bizim içinde bir artısı olur belki?

Runtastic bluetooth destekliyor bildiğim kadarıyla.. Bluetooth platformundaki bütün sensörleri desteklemesi gerekiyor.. Samsung veya Sony marka telefonunuz varsa.. ant+ sensörler de kullanabilirsiniz.. Wahoo nun yazılımı da runtastic gibi bir programdır. Hem ant+, hem bluetooth destekler.. Hem de strava'ya yükleme yapabilirsiniz.. Açıkcası, ben de başta runtastic kullanıyordum ama Strava daha iyi ve daha kabul görmüş bir programdır.. O da sensör desteği veriyor..

merhaba ,

Ben aliexpresten sunding marka bluetooth lu (ant+ desteksiz aldım daha uygun olduğu için) nabız ölçer , hız ve kadans ölçerli sensör aldım. ikisi toplam 20 doları geçmedi

Şimdi benim kafamdaki olay hep şuydu bu sensörleri alıp , elimde boşta duran samsung a7 2015 cep telefonuma bisiklet uygulaması yükleyip sensör gerektiren tüm ;
-anlık nabız
-ortlama nabız
-anlık kadans
-ortlama kadans bilgilerimi sürüş esnasında tek bir ekrandan görmekti.
Ayrıca tur sonunda bu verileri strava yükleyip detaylı verileri orada grafik olarak inceleme , haritaya bakıp nerede en yüksek hızımı yaptım , nerede nabız yükselttip , nerede kadanslı gittim görmemi sağladı.

Sensörlerin şarjı gayet iyi dayanıyor .

Hatta gpx dosyasını alıp garmin vird adlı pc uygulaması ile aksiyon kamerası ile çektiğim videolara hız, nabız , kadans , eğim gibi verileri ekliyorum videonun ekran görüntüsü ektedir.tanıtım.jpg

2. telefonumda sim kart olmadığı için şarjı da hemen bitmiyor gps ve bluetooth açık olduğu halde 10-11 saat dayanıyor.

Şimdi olayın can alıcı kısmına gelelim
Sensörler play storede bulunan %99.9 uygulama ile çalışıyor fakat
runtasticte bluetooth bağlantısında sorun yapıyor verileri ekrana yansıtmıyor.
wahoo ekrandaki veriler çok saçma ve menü düzeni değişmiyor.
bir çok uygulamanın içi boş kullanışlı değil bana göre
ben "ride with gps" adlı uygulamayı kullanıyorum hem haritası var hemde sensörler ile kullanmış olduğum en sorunsuz uygulama sayfa sınırı yok 1 sayfada 5 adet veriyi gösteriyor uygulama

linkleri aşağıda fakat aliexpreste araştır daha uygun fiyatlıları da var ben hızlıca fiyatına bakmadan koydum linkleri sensörleri gör diye

aliexpreste sunding cadence , sunding heart monitör diye aratınca çıkıyor

Ben yeni kullanıcı kampanyası ile 2 sömsörü toplamda 8 dolar indirimle aldım :)

nabız ölçer:
(link)

hız ve kadans sensörü ( tek sensör 2 iş yapıyor) :
(link)

Soracağınız birşey olursa yazabilirsiniz forum haftada 2-3 giriyorum

@bugra_5211 selamlar bende kadans ölçerli garmin bakıyordum ama o kadar oara vermek istemiyorum önceliğimi daha iyi bir ayakkabıdan yana kullanmak daha mantıklı geliyor
Neyse benimde elimde fazladan bir iphone 5s var konuyu okuyunca kullanabilirim diye düşündüm :)
Son durumunuz nedir

Geri