Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Kadro Kulağı

Tepki
25
Arkadaşlar, yeni alıcağım kadroda kadro kulağı bulunur mu ya da kadro kulağı olmazsa olur mu tam olarak ne işe yarar bu alet ne kadar önemli ?

Scudo
Hangi kadro,fotoğrafı veya linki var mı?Ayrıca yeni kadro aldığınızda tabi ki üzerinde olur,alet de değil bu arada,kadronun bir parçasıdır. :) Şöyle resimle göstereyim :
http://www.evanscycles.com/product_image/image/234/d29/579/30306/product_page/kona-gear-hanger-type-h.jpg
İşlevi nedir diye sorarsanız;arka aktarıcıyla kadroyu birbirine bağlayan parçadır.Eski kadro kulağı sabit kadrolardan bunlara geçilmesinin sebebi;herhangi bir kazada,zincir sıkışması gibi olaylarda en kötü ihtimal kadro kulağının kırılıp kadroya bir şey olmamasıdır(yani bir nevi kadronun ''airbag''i. :) Kulağın yenisini alır takarsınız olayı bu.Açıklayabildim mi bilmiyorum,sanki biraz karman çorman anlattım gibime geldi de. :)

Ben kadro kulağını tam anlayamamışım demek şimdi anladım :) Cevabınız için teşekkürler. Şimdi kadroya yakından bakınca gördüm :)

Kadro kulağının önemli bir parça olduğunu 3 gündür benden iyi kimse anlayamaz, saygılarla

Önemlidir ve her kadroda aynı değildir. Kırılınca kırılan parçayı kaybetmeyin ve kadro kulağı almaya giderken yanınıza alın. yoksa aynısını bulmanız çok zordur.

• Beğen
Tepkiler: seauton
@uğur ay bisikletim sedona borla arka aktarıcı kırıldı kaybettim bir satış firmasından uyacak bir model önerdi umarım olur.

@seauton umarım uyar. evimin yakınında bir bisikletçiye gittim, buralarda bulamazsın dedi. Parçaları sipariş ettiği yerin numarasını verdi. adamı aradım, kadro kulağı kırıldı dedim. Whatsapptan fotoğraf istedi,gönderdim. Sonra aradı beni, bu parça bisikletin neresinde diye sordu :) Sonra Sirkeciye gidip ordan aldım.

• Beğen
Tepkiler: TafLan
Merhaba, bu kadro kulaklımı kulaksızmı?
Kulaksız ise kulak takabilirmiyim
Kulaksız kadrolarda aktarıcı nereye takılır teşekkürler
A798BD76-641D-4396-83E9-EA5961F4B1EC.jpeg

Merhaba Kron Rc2000 bisikletinin kadro kulağı kırıldi yeni almak istiyorum ama boyutunu bilmiyorum nereden öğrenebilirim ?

Merhaba Kron Rc2000 bisikletinin kadro kulağı kırıldi yeni almak istiyorum ama boyutunu bilmiyorum nereden öğrenebilirim ?
google ' a yazarsanız karşınıza sonuçlar çıkıyor zaten .Misal

(link)

@scottrek linkini verdiğin yer kartal bike shop... Aman haaaaa

@scottrek Sanırım mesajımı okumadan yanıtladınız. Ben boyutunu bilmiyorum dediğim halde siz bana ürün linki atıyorsununuz. Cevap yazmak için cevap yazmayın. Sanırım siz bisiklet yerine scoter falan sürüyorsunuz kadro kulağı tek boyut değil.

@scottrek Sanırım mesajımı okumadan yanıtladınız. Ben boyutunu bilmiyorum dediğim halde siz bana ürün linki atıyorsununuz. Cevap yazmak için cevap yazmayın. Sanırım siz bisiklet yerine scoter falan sürüyorsunuz kadro kulağı tek boyut değil.
Saçmalamışsın ! Bisikletinizin marka modelini google 'a girin size boyutundan tutunda materyaline kadar bilgiler çıkıyor.Ben kadro kulağı aradığınız farz ederek link paylaştım.
Buradan şu çıkıyor siz size yardımcı olmaya çalışan birine terbiyesizce ,seviyesizce mesajlar yazmak için buradasınız sanırım.Ayrıca benim bisiklet sürüp sürmediğim
yada scoter sürmem sizi ilgilendirmez.Alakasız olmuş abes olmuş.Benim nasıl bir bisiklet sürücüsü olduğum bu forumda biraz araştırırsanız karşınıza çıkacaktır.
Cevap yazmak için yazdım bu sefer ! Sırf cevap olsun diye yani. Anlayacağınıza pek ihtimal vermesem de.

@ophellia kişiler okuyup zaman ayırıyor ve sorununuza yardımcı olmak amacıyla link veriyor. Ve senin için yapıyor. Beğenirsiniz, işinize yararsa teşekkür edergecersiniz. Ama beğenmediğiniz takdirde fırça atamazsınız. Hicbirsey yazmadan geçersiniz. Bu arkadaşı da tanımıyorum avukatlığını yapmıyorum. Sadece üslubunuz hoş değil. Bu arada link I ben de merak edip açtım ve gayet uygun yararlanilabilecek durumda. Sadece firma sıkıntılı... Sizin yapmanız gereken düzgün firma bulup, firmaya bisikletini in modelini söyleyip elinde var olup olmadığını sormaktır.

@ophellia kişiler okuyup zaman ayırıyor ve sorununuza yardımcı olmak amacıyla link veriyor. Ve senin için yapıyor. Beğenirsiniz, işinize yararsa teşekkür edergecersiniz. Ama beğenmediğiniz takdirde fırça atamazsınız. Hicbirsey yazmadan geçersiniz. Bu arkadaşı da tanımıyorum avukatlığını yapmıyorum. Sadece üslubunuz hoş değil. Bu arada link I ben de merak edip açtım ve gayet uygun yararlanilabilecek durumda. Sadece firma sıkıntılı... Sizin yapmanız gereken düzgün firma bulup, firmaya bisikletini in modelini söyleyip elinde var olup olmadığını sormaktır.
Allah razı olsun işte anlayan ,bilen bir arkadaş.Teşekkür ederim.

Siz beni hala anlamamışsınız. Ben marka modeli konuda belirttim ki kendim konu açmadan önce aradım bulamadım her şeyi bilen o güzel "Google" da. Ama ziyanı yok, mühim işlerinizi bırakıp o güzel değerli zamanınızı bana ayırdığınız için hepinize teşekkürü borç bilirim. İyi pedallamalar.

Mtb alü Kadro kulağı vida sıkımı torku kaç nm olmalıdır?

• Beğen
Tepkiler: Cem Coşkun
Şu tabloya göre Shimano için 8 ila 10nm olmalıymış fakat ben 6 nm'den fazla sıkmazdım @Mekanik

Zaten benim anahtar maks. 6 nm'ye ayarlanıyor. Bilemedim.

(link)

• Beğen
Tepkiler: 𝕥𝓪lℍค
Geri