Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Kadro Kulağı

Scudo
Hafif elle çekip düzeltebilirsiniz. Bisikletinizin marka-model bilgileri olmadan göz kararı zor.
Hocam merhaba, sizce bu kulakta hafif de olsa eğilme mevcut mu? Dediğiniz gibi tutup çekersem zarar verme ihtimalim olur mu?
P10721-222531.jpg

Merhabalar, fotolarda görülen arka vites değiştiriciyi yenilemek istiyorum ancak üzerinde takılı olan braketli, istediğim aktarıcıyı takabilmem için bana kadro kulağı lazım. Bu tür kadrolarda kullanılabileck kadro kulağı var mıdır acaba? Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkürler. WhatsApp Image 2021-09-08 at 10.29.39.jpegWhatsApp Image 2021-09-08 at 10.29.38.jpeg

Kadro kulağı sıkıntısız çalıştı. Yeni aktarıcıyı takıp, kabaca ayarlarını yaptım.
WhatsApp Image 2021-09-10 at 00.35.56.jpeg

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Bisiklet sürerken en büyük korkularımdan biri kadro kulağının kırılması. Çünkü sahip olduğum bisikletlerin kulakları piyasada satılmıyor ve bulmak imkansız. Umarım kimsenin başına bu olay gelmez.

Gerekir mi gerekmez mi bilinmez ama yedek kadro kulağını arka çatalın diğer tarafına taktım. Aslında kadro eski tip olduğundan bu kadro kulağını tek tarafa takınca tekeri ortalamak biraz zor oluyordu, şimdi çatalın iki tarfafı da aynı olunca sıkıntı da kalmadı.

WhatsApp Image 2021-11-07 at 21.24.40.jpegInkedWhatsApp Image 2021-11-07 at 21.24.41_LI.jpgWhatsApp Image 2021-11-07 at 21.24.40.jpeg

Buradan tüm bisiklet üreticilerine sesleniyorum. Lütfen kadro kulaklarını standart yapın.
Benimki sabit bir kere kırılsa bisikletime elveda zaten feyk şimono grupset var abi. Dip not: kullandığım MTB ama ortadan ikiye bölünen 3 kat aluminyüm jant diye söylenen olandan.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Kadir Eskici
Selam arkadaşlar. Bir sorum var : Kadro kulağı olmayan bir bisiklete kadro kulağı takılır mı ? link paylaşamıyorum ama ''Umt Kadro Kulak Uzatma Aparatı He-45 Kırmızı'' diye aratırsanız çıkacaktır. Kadro kulağım yok bu durum beni rahatsız ediyor. Böyle bir aparat ile çözüm mümkün müdür ? Yoksa aman boş ver sanki ne olacak kaza yapmayıverirsin olur biter mi ?

Selam arkadaşlar. Bir sorum var : Kadro kulağı olmayan bir bisiklete kadro kulağı takılır mı ? link paylaşamıyorum ama ''Umt Kadro Kulak Uzatma Aparatı He-45 Kırmızı'' diye aratırsanız çıkacaktır. Kadro kulağım yok bu durum beni rahatsız ediyor. Böyle bir aparat ile çözüm mümkün müdür ? Yoksa aman boş ver sanki ne olacak kaza yapmayıverirsin olur biter mi ?

Kadro kulak uzatma aparatları kadro kulağı olmayıp braketle taktığınız bir attırıcının yerine kullanmaya değil, arka attırıcı kapasitesinden daha büyük ruble kullanabilmeye yarıyor, üst ucu attırıcının normalde takılı olduğu yere vidalanıp alt ucuna attırıcı vidalanıyor.

• Beğen
Tepkiler: MakRo ve el Cezeri
IMG20230613135141.jpg
Bugün maalesef ki ön tekerin büyük bir su giderine girmesi sonucu küçük bir kaza atlattim. Şükür ki bende bir şey yok ancak bisiklet sağ tarafa düşmesinden dolayı arka aktarıcı yamulmuş. Bu durumda ne yapmam gerekir. Ayrıca 1 adet jant telide kırıldı ve aktarıcının sınır ayarları bozulmuş.
10. Vitese geçmiyor ve en üst viteste ciddi anlamda janta sürtüyor. Değerli yardımlarınız için teşekkür ederim.IMG20230613135045.jpg

• Üzgün
Tepkiler: ErzincanLee
305762 dosyayı görüntüle
Bugün maalesef ki ön tekerin büyük bir su giderine girmesi sonucu küçük bir kaza atlattim. Şükür ki bende bir şey yok ancak bisiklet sağ tarafa düşmesinden dolayı arka aktarıcı yamulmuş. Bu durumda ne yapmam gerekir. Ayrıca 1 adet jant telide kırıldı ve aktarıcının sınır ayarları bozulmuş.
10. Vitese geçmiyor ve en üst viteste ciddi anlamda janta sürtüyor. Değerli yardımlarınız için teşekkür ederim.305763 dosyayı görüntüle

Önce kulağı düzelttirin; arka attırıcı sağlamsa sınır ayarları, geçmeme sorunu ve janta aşırı yaklaşma kulağın düzeltilmesiyle birlikte düzelir.

• Beğen
Tepkiler: Myali ve can^
Çok az bir eğilme var, kolaylıkla düzeltilir. Vites ayarı yapmayı biliyorsan/öğrenirsen, bi ihtimal bisikletçiye gitmeden kendin de yapabilirsin bütün işi. Aşamaları yazıyorum :

1 - Attırıcıyı kulaktan ayır.
2 - Arka tekerin QR çubuğunu çıkart ve mili videodaki gibi kulağa vidalamaya çalış. Vidalanırsa, bu teker milinin M10x1 dişe sahip olduğunu, yani kulakla aynı dişe sahip olduğunu gösterir.
3 - Mili sonuna kadar vidaladıktan sonra tekere kuvvet uygulayarak kulağı teker kadro düzlemine paralel duracak şekilde düzelt.
4 - Ön tekerin mili (mili, QR çubuğu değil) arka ile aynı kalınlıktaysa videodaki gibi arka teker normal monteli iken önü kulağa vidalarsın, böylece hizalarına bakmak daha kolay olur.

Teker milleri kulağa vidalanmıyorsa millerin standart dişe sahip demek oluyor. Yani bisikletçi yolu gözükecek.

• Beğen
Tepkiler: can^
Çok az bir eğilme var, kolaylıkla düzeltilir. Vites ayarı yapmayı biliyorsan/öğrenirsen, bi ihtimal bisikletçiye gitmeden kendin de yapabilirsin bütün işi. Aşamaları yazıyorum :

1 - Attırıcıyı kulaktan ayır.
2 - Arka tekerin QR çubuğunu çıkart ve mili videodaki gibi kulağa vidalamaya çalış. Vidalanırsa, bu teker milinin M10x1 dişe sahip olduğunu, yani kulakla aynı dişe sahip olduğunu gösterir.
3 - Mili sonuna kadar vidaladıktan sonra tekere kuvvet uygulayarak kulağı teker kadro düzlemine paralel duracak şekilde düzelt.
4 - Ön tekerin mili (mili, QR çubuğu değil) arka ile aynı kalınlıktaysa videodaki gibi arka teker normal monteli iken önü kulağa vidalarsın, böylece hizalarına bakmak daha kolay olur.

Teker milleri kulağa vidalanmıyorsa bu millerinin standart dişe sahip demek. Yani bisikletçi yolu gözükecek.

Çok teşekkür ederim. Jant telini taktiktan sonra hemen deneyeceğim. Umarım bisikletçiye gerek kalmaz.

Önce kulağı düzelttirin; arka attırıcı sağlamsa sınır ayarları, geçmeme sorunu ve janta aşırı yaklaşma kulağın düzeltilmesiyle birlikte düzelir.
Tekrardan çok teşekkür ederim. @Can Çelik @Spartiat

IMG20230614134541.jpg
Şu kadar bir egiklik kaldı. Maalesef ön tekerleği takamadım. Aktarıcıyı söküp yapabildiğim kadar düzelttim. Ancak bu kadar oldu. 1 ve 2ye geçiyor ama bacağı sürtüyor. Acaba hangi kadro kulağını alicagimi nasıl anlayacagim? Nasıl seçiliyor? İyi sürüşler dilerim.

• Beğen
Tepkiler: AeroKnight
305787 dosyayı görüntüle
Şu kadar bir egiklik kaldı. Maalesef ön tekerleği takamadım. Aktarıcıyı söküp yapabildiğim kadar düzelttim. Ancak bu kadar oldu. 1 ve 2ye geçiyor ama bacağı sürtüyor. Acaba hangi kadro kulağını alicagimi nasıl anlayacagim? Nasıl seçiliyor? İyi sürüşler dilerim.

Bence kadro kulağını değiştirmenize öncelikle gerek yok. kulak yeterince düzeltilmemiş. Siz yapamıyorsanız güvendiğiniz düzgün bir bisiklet servisine götürün onlar hemen düzeltir. Ben kendi kadro kulağını muhtemelen 5 kez falan düzeltmişimdir. Kırılana kadar devam, hemen yenisini almaya gerek yok (bence)

• Beğen
Bence kadro kulağını değiştirmenize öncelikle gerek yok. kulak yeterince düzeltilmemiş. Siz yapamıyorsanız güvendiğiniz düzgün bir bisiklet servisine götürün onlar hemen düzeltir.
+1

• Beğen
Bence kadro kulağını değiştirmenize öncelikle gerek yok. kulak yeterince düzeltilmemiş. Siz yapamıyorsanız güvendiğiniz düzgün bir bisiklet servisine götürün onlar hemen düzeltir. Ben kendi kadro kulağını muhtemelen 5 kez falan düzeltmişimdir. Kırılana kadar devam, hemen yenisini almaya gerek yok (bence)

Korkuyorum kırılır diye. Bence de yenisini almaya gerek yok o zaman. Biraz daha kaba kuvvet.

Geri