Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Kafada kek gibi durmayan kask istiyorum...

@sercan

Sercan merhaba
Gene güzel bir kask bulmuşsun. sanıyorum, buda beğenilecek. Ama bu kask, sanki daha çok yazlık gibi. Delikler az, ama bayada geniş açılmışlar.;)

Ben Mesut hocama pazar günkü tarihi mekana, taa yontmataş devrine yapılan,Karain mağarası gezimizde, mağara adamının taktığı kaskıda bulup çektim. Mesut hocam fazla aramasın diye de linkini de aşağıda atıyorum. 25 numaralı yazıda resimledim. Oraya bakarsa herhalde , o kaskıda görür.
Ama inan senin kasklarda hiçte fena değil hani.:D

Kasklı mağara adamının linki.
https://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=7171&page=3

Sevgiler ve selamlar sunarım.
Hoşçakalın.

Scudo
@Sercan

Sercan, sen ne yamanmışsın.. :cool:
Çok güzel kask fotoları buldun... Yani tahmin edemiyeceğim kadar çeşitli kask türleri varmış. Sayende öğreniyoruz.
Evet; gösterdiğin kaskların yazlık olanı var, kışlık olanı var ancak mankenler nedense hep yazlık:D :D :D
Valla, sen yamansın... Allah tan dileğim sana da gönlüne göre bir kask vermesi.. (Hayırlısıyla). Ama dört mevsimlik olsun.... Yani Her mevsime bir kask almakla başa çıkılmaz, bir tane al, dört mevsim, bir ömür seninle birlikte olsun demek istedim ;)

Ben bi 30-35 yaşıma kadar gönlüme göre bir kask almayı düşünmüyorum abicim, ama iyi dileklerin için teşekkür ederim :) Ender Abi, koskocaman ''please, don't touch'' yazısı var, siz dokunmakla kalmayıp, üzerine bir de kask geçirmişsiniz :):):) Ama güzel de olmuş hani... Ellerine sağlık abicim. Allah deklanşörüne zeval vermesin.

• Beğen
Tepkiler: Ender Alıcıoğlu
trek kaskları bi denemenizi tavsiye ederim .. 1kac kask modelini alın farklı marka ve modelde takıp deneyin . içinize en uygunu secin .. ama dedigim gibi trek kasklar sanki daha bi cevreliyor kafa yapısını .. birde arkaya dogru genisliyor , buda ayrı bi hava veriyor olaya ;)

Van Rysel kask aldım, çok memnunum. Kalitesi, rengi, estetiği ve fiyatı beni ziyadesiyle tatmin etti. Ama kek gibi durup durmadığına karar veremedim.

(link)

@Mehmet Nejat Karahan
Havalandırması nasıl? Özellikle alın bölgesinde?
Alın kısmındaki hava deliklerinden giren hava kafa üzerinden ilerliyor mu yoksa geri mi çıkıyor?

@turcudede
Önde delikler var gördüğünüz gibi ama oradan giren havanın sirkülasyonuna açıkçası dikkat etmedim. Havalandırması güzel sayılır fakat işin aslı tam sıcaklar başladığında belli olur. Ben çok terleyen birisi olduğum halde kaskı kafamdan çıkardığımda saçlarımda öyle aşırı bir ter olmuyor.

@Mehmet Nejat Karahan

Haziranda konu hakkındaki güncellemenizi bekliyorum o zaman. Uzun turlarda sıcakta ter içinde haşlanan kafa kadar kötü birşey yok sanırım.

@Mehmet Nejat Karahan
Ben de bu kaskı inceledim havanlandırma delikleri iyi görünüyordu. Boyut olarak kaba değildi ancak; kask içindeki süngerleri kaska sabitleyen cırt cırtları çok dandik çıktı. Mağazada denerken bile cırt cırtlar sökülme eğilimindeydi. 3 ayrı kask da denedim hepsinde aynı sonucu verdi.

@yankiaslan
Şimdiye kadar cırtlar bir sorun çıkarmadı. Umarım çıkarmaz da .

@oflaz
Aynen hocam bugün iscikisi merak ettim gidip denedim bildiğin kek valla??

@drolki
(link) ===KEK

• Beğen
Tepkiler: Özcan ve oflaz
Van Rysel Roadr 500 modelini aldım, önce evet kek, pasta, şobiyet gibi geldi ama sonra alıştım hoşuma gidiyor şu an. Gerçi daha önce hiç kask kullanmamıştım ve bu kaskı almadan önceki denedigim kasklarda brovniye benziyordu mesela lakin alisiliyor. Fiyatına göre güzel ürün, ben sevdim.

@turcudede valla daha yeni aldım ve çok sıcak havalarda da kullanamadim ama havalandırma boşlukları yeterli geldi. Bir de bisikletçiye denedigim 150 TL'lik ürünler ile Roadr 500 arasında dağlar kadar fark vardı. Bisiletcideki kasklar çok dandik geldi bunu gördükten sonra.

@amasseia
Eyvallah, haziranda bu konu hakkındaki güncellemenizi bekliyorum. İyi havalandıran bir kask bulamazsam kask kullanmayı bırakacağım bu gidişle.

@turcudede iyice bir kullandıktan sonra forumda inceleme yapmayi düşünüyorum, sizi de incelemede alıntılarim bakarsiniz ?

Geri