Kaskla bisiklet sürerken tip tip bakışlara maruz kalmak!

Scudo

recep mutluer

Aktif Üye
Tepki
36
Eskişehirde kimi insanlar ben kaskla gezerken çok profosyonel olmasam da sanki çok profosyonel gibi bakıyorlar.Kimisi de gülüyor.

Tepki
7
Bugün kaskım ve gözlüğümle Ankara'da bisiklet sürüyorum ve arkamdan bir ses: "şeklini yiyim yavrum"..:)

RAHMİ

Forum Bağımlısı
Tepki
336
Bir turda, gezide felan olduğum zaman pek sorun olmuyor. Çünkü yanında kasklı arkadaşların var, fakat tek başına oldun mu daha bi kötü oluyor..

serkan yıldız

Daimi Üye
Tepki
162
@ekrem_karahan

Tam bir klasik Ankara yorumu olmuş. Ankara'dan başka yerde bu şansın pek olmaz :)

Aydın Diricanlı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.871
Bisiklet
Specialized
@jackal_jeo

Sevgili jackal_jeo;
Medeni cesaretini tebrik ediyor ve şansının devamını diliyorum.O çift birazda duraktaki kalabalıktan çekinip ileri gidememiş.Oysa "Gezme LA buralarda çoluk çocuk var bide tayt giymiş i..e" diye öğüren birine, durup usul, usul bunları anlatsaydın kaskının sadece düşerken değilde aslında ne kadar çok amaçlı ve faydalı bir ürün olduğunu anlardın ...:D

Şaka bir yana sen yinede doğrusunu yapmışsın...

Aydın Diricanlı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.871
Bisiklet
Specialized
@Ali Gelir

Hele bide yaşın ileriyse , iyice yandın..."Koca adam, utanmıyomusun..???" diye yermeler.Hani yabancılar söyleyince gülüp geçiyorsunda, yakınların böyle konuşunca , daha çok yolumuz var diye düşünüyorum ama bir o kadar da inadım artıyor.

ulan şeytan diyorki ... o istemedikleri kaskları, taytları çıkarıp öyle bincen bisiklete görecekler o zaman alışılmadık neymiş...:rolleyes:

B

BF Okuru

Misafir
Bisikletimi yeni almıştım. İlk defa bugün kullandım. sabah ve akşam olmak üzere 2 kere şehir merkezine gidip geldim 30 km den fazla yol yaptım. Kask eldiven vs. üzerimdeydi. Akşam dönmeden önce bankamatiğe uğradım. 2 çocuk geçiyordu. Durup bisiklete baktılar. Sonra göz göze geldik. Çocuklar bir bisiklete bir de bana bakıyorlardı. İlk laf şu: "Abi turist misin?" Yok dedim. Sonra biri yanıp sönen stop lambasını göstererek abi bu alarm mı diye sordu. Stop lambası dedim. Peşinden bisikletin fiyatını sordular. Çok para dedim. Onlara göre çok tabi. Diğeri dedi geziyonmu böyle (şehirler arası manasında). Bir şey demedim. Sonra diyorlar birbirlerine yok kesin turist. Öyle iyi akşamlar dedim yoluma devam ettim. Bu arada kartı bankamatikte unutmuşum :) 10 dk sonra farkettim ve bankayı aradım. kartı iptal edip yenisini çıkarttırdım. İçindeki parayı sordum çok şükür çalınmamış. Bu arada bisikletim Scott Scale 70 2010...

Murat İçlek

Forum Bağımlısı
Tepki
1.057
geçtıgımız gunlerde taytımı - formamı kaskımı gereklı ekıpmanlarımı takmış yola cıkmısken sunun tıpıne bak sesiyle irkildim . durup banamı dedın dedıgımde sırıtarak evet dedı . yanındakı 2 sunepede gulmeye basladı . dırek telefonu cıkartarak 155 ı aradım . bu arada konusmalar basladı bırı gıdelım yaw basımıza iş alıcaz dıgerı ıse bırak gelsin bakalım ne olucakmışş. ve max. 3 dakıka ıcınde 2 yunus geldı ve arkadaslardan sıkayetcı oldugumu soledıgımde durzuler basladı konusmaya : ya sizi cagırmasına ne gerek vardı bız ozur dılemıstık demeye basladılar
yunus bana sordu : ozur dıledıler mı
ben : yok sız gelene kaadar bırak gelsın polis ne olucakmıs dıolardı dedım
Yunus konustu : size ne oluyor ne sanıyorsunuz kendınızı sızın yuzunzden ınsanlar spor yapamıycak mı ? canımı sıkmayınbenım beyfendıden ozur dıleyın.

:) sonra teker tekeer hepsı ozurlerını dıledıler . sorun cozuldu :) bı gururla yoluma devam ettim
. anlatmak ıstedıgım muhattap olmayın ama gormezdende gelmeyin gereklı yerlere sevk edin

Aydın Diricanlı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.871
Bisiklet
Specialized
@Murat İçlek

Valla süpermiş...En süper olanıda yunusların o kadar hızlı gelmesi helal olsun...Ayrıca sanada iki kere helal olsun, en doğrusunu yapmışsın.Muhatap olmadan hadlerini bildirmişsin...

engin kızılcan

Daimi Üye
Tepki
260
İsim
Engin Kızılcan
Bisiklet
Lapierre
@Murat İçlek
çok iyi yapmışsınız bravo :D artık biraz daha edepli olurlar başka bisikletçilere karşı, olmazlarsa tekrar çağıralım yunusları tekrar gelsinler :D

• Beğen
Tepkiler: Murat İçlek

gökhanc

Aktif Üye
Tepki
88
son 1 ay için yorum yaparsam , kask taktığım için bana çevirilen bir kafa dahi görmedim.tüm arabalar farkımızda ve bize olabildiği kadar yardımcı oluyorlar.beylikdüzünde oturmanın yararları sanırım:)

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.056
Başlangıç
2009—10
@gökhanc

Gökhan abi, gerçekten öyle
Hayır ben de şaşırıyorum milletin laf etmemesine, neyse, aman nazar değmesin :D

ekleme;
Bu arada, genel olarak İstanbul iyi durumda.
Geçenlerde Beylikdüzü - Beşiktaş -> Üsküdar - Kavacık yaptım.
Üsküdar'da bir bisikletliyle karşılaştık karşıdan gelen, selamlaştık, yolumuza devam ettik

Kavacığa gelmeden önce ışıklarda durdum. Arabalardan bir tanesindeki adamla gözgöze geldik, selam verdim kafamla. Nereden böyle dedi. Gittim yanına Beylikdüzü dedim
Zor olmuyor mu vs. derken yeşil yandı. Adam tebrik etti, yoluna devam etti.

Bu rota üzerinde, özellikle Üsküdar ve sonrasında 1 araba bile rahatsız etmedi, müthiş rahat gittim yolu.

Sonuç olarak, İstanbul bisiklet konusunda daha iyi bir yerde eskiye göre :)

• Beğen
Tepkiler: İlker Özdemir

hanifisari

Aktif Üye
Tepki
86
adanada pek lkarşılaşmadım
yada denk gelmedi
gerçi daha 3 hafta oldu
bisikleti almadan kask almıştım