Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Katlanır bisiklet tavsiyeleri

@tatar2613 kalite ön plandaysa tern donanım ön planda ise 108 bir diğer seçeneğiniz carraro troya olabilir

• Beğen
Tepkiler: hauy
Scudo
@cnmrtpkc tesekkur ederim. Internetten verilen siparislerde kurulum icin servisemi gitmeliyim ? Tern in Eskisehirde servisini bulamadım çünkü.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: cnmrtpkc
@tatar2613 kurulu geliyor olması lazım,olmadı müşteri hizmetleri ile bir görüşün veya aldığınız bayi ile

• Beğen
Tepkiler: tatar2613
Ben de 2 bisiklet arasında kalmıştım, eşime alacaktım, eşim Tern Link D8i daha çok beğendi D8 aldık. Bahsetmiş olduğunuz 2 bisiklette birbirine çok benziyor. Hangisi daha ucuzsa veya rengi hoşunuza gittiyse onu alın.

Tern Link A7'ye de bakmanızı tavsiye ederim. Carraro 108 8 vites olmasından dolayı mantıklı gibi. Almadan bagajınıza koyun test edin. Bende daha kolay sığar diye düşünüyordum katlayınca çok da küçük olmuyorlar.
teşekkür ederim hala araştırmalara devam ediyorum. decatlon 100 tl + fiyat artışına gitmiş. benim de carraro 108 olacak gibi. ben carraro 108 in hangi yıl üretildiğini nerden anlayabilirm. 2020 diyorlar bu bisikletn neresinde yazıyor

teşekkür ederim hala araştırmalara devam ediyorum. decatlon 100 tl + fiyat artışına gitmiş. benim de carraro 108 olacak gibi. ben carraro 108 in hangi yıl üretildiğini nerden anlayabilirm. 2020 diyorlar bu bisikletn neresinde yazıyor
Kadro üzerinde matara kafesi için delikler varsa 2020 dir. Öncekilerde yoktu.

• Beğen
@AlperYZ Çok teşekkürler hocam bilgiler için,nereden kaça almıştınız acaba

@AlperYZ Çok teşekkürler hocam bilgiler için,nereden kaça almıştınız acaba

Önemli değil hocam, GittiGidiyor'da 2399 etiket vardı %8 kampanya ile 2207 ₺ artı worldpuan kampanyası ile almıştım. Diğer 2100₺ civarı etiketler 2018 veya 2019 modeldi ona dikkat edin.

• Beğen
Verdiğiniz bilgiler ve araştırmalarım doğrultusunda carraro flexi 108 siparişimi verdim Bike&outdoor sitesinden .
2020 model yazıyordu ürün tanıtımında da.Geldiğinde bu mesajı düzenleyerek alacak olanlar için kullanım sonrası görüşlerimi yazıcam. Teşekkürler herkese

bugün yiba çarşısına gittim (ankara) mosso marine 7 vites 1400 peşin dediler. carraro 106 1700 tl dedi toplam 3100-3000 civarı. (peşin). başka biryerden de carraro 121 flexi 1900 tl peşin- mosso marine 1400 tl toplamm 3300 fiyat aldım kararsız kaldım almadım :)
almaya niyetli birkaç arkadaş varsa ankarada beraber gidebiliriz ona göre pazarlık yapıp alabiliriz

bugün yiba çarşısına gittim (ankara) mosso marine 7 vites 1400 peşin dediler. carraro 106 1700 tl dedi toplam 3100-3000 civarı. (peşin). başka biryerden de carraro 121 flexi 1900 tl peşin- mosso marine 1400 tl toplamm 3300 fiyat aldım kararsız kaldım almadım :)
almaya niyetli birkaç arkadaş varsa ankarada beraber gidebiliriz ona göre pazarlık yapıp alabiliriz
1400 e mosso alıp aradaki farka bisiklete zırhlı lastik takip, aksesuar alırdım ben. Hatta aldım bile zamanında :)

• Beğen
Tepkiler: Hasankaran
merhaba,
ben cube tourıng sl 2016 46 inç şehir tur bisikleti satıp, katlanıra geçeceğim, epeydir araştırıyorum. siz bu fiyatı almışsınız ama carraro 121 flexi 1900 tl peşin-
internet firmalar dahil ankara bisiklet firmaları dahil internet ortamında 2400 ve üzeri nasıl o kadar indirim yapmışlar, 2020 model değil sanırım. sıfır da olsa 2018 mi acaba bir de unisex olmasına rağmen füme açık renk tekerli olanlar var onlar biraz ucuz

yıba yı bisiklet bakarken hep es geçmişimdir, kapmasınlar, sağ gösterip sol vurup elimize başka bir bisiklet tutuşturmasınlar diye
ama ekonomik kriz ve korona durumu nedeni ile satış yapabilmek adına kar paylarından esnetiyorlarsa olabilir
ben bisikletimi satabilirsem, dahon 8, mariner, carraro 108 ve yukarısı, tern link a7-8 bakıyorum

Yokuş çıkmak isteyen mega range dişli takacak. Başka yolu yok. Ama bu dişli ile de gerçekten yokuşlar düzlük gibi oluyor. Katlanır bisikletlerin hepsinde olması gereken dişli bu.
Bu dişli yi takın, yokuş nedir unutursunuz. Mosso ma nasıl da yakışmış, gözümün nuru :)

226131 dosyayı görüntüle
katlanırda megarubleye atınca bır arka aktarıcı fotosu alabılır mıyım ?
yere ne kadar gelıyor arka aktarıcınız

arkadaşlar çok şükür bugun aldım. kızıma mosso marine 1400 tl- kendime de siyah 2020 carraro flexi 121 1850 tl. toplamda 3250 verdim peşin. bisikleti kurdular eve brıaktım ama hiç binemedim inceleyemedim. darısı almak isteyene. ankara yiba çarsısından aldım. özellikle sordum 2020 dedi. ve su koymak için yeri de vardı. piyasayı bende çok araştırdım neredeyse bütün siteleri en uygunu bu oldu.

Merhaba, daha önce de yazmıştım. Araştırmalarım devam ediyor. Herhalde Haziran ayı içinde alırım diye düşünüyorum. Kıstaslarım biraz güncellendi şimdi. O yüzden tekrar yazmak istedim.

Şimdi ben iki tane katlanır bisiklet alacağım. Bir tane kendime bir tane de eşime.

Kendim için alacağım bisiklette aradığım kriterler:
En az 7 vites.
Katlanmış genişlik ne kadar ince olursa o kadar olur.
20 Jant olmalı.
10-12 kilo civarı olursa ideal olur.
Tabii ki katlanma şekli ve katlanma mekanizmasının kalitesi de önemli.

Arkadaşımızın 2-3 senelik Dahon Vybe 7'sine çöktüm şimdilik. Ön çamurluk lastiğe sürtüyor. Vitesler takır tukur geçiyor. Katlanma sistemi bu modelin iyi gibi geldi. Başka tecrübem olmadığı için iyiyi kötüyü bilemeyeceğim. Daha önceleri bir süre Merida Crossway kullandım baya memnundum ama şimdi işte asansöre binerken arabaya koyarken falan pratik olsun istiyorum.

Bu ödünç aldığım bisiklet biraz bakımsız da kalmış alet belli ki, ama oldum olası vites geçişlerine takılırım. O yüzden göbekten gönlümden geçen göbekten vitesli bir bisiklet almak. Bütçem dahilinde göbekten vitesli en uygun model ise Nexus 7 kullanan Carraro Troya. Fakat hiçbir yerde katlanmış ölçüler yazmıyor. O yüzden gidip ölçerek bu soruya cevap arayacağım sanırım. Öte yandan bu modelde bisikleti katlanmış halde sürümek için küçük bir tekerlek falan da göremedim Dahon'daki gibi.

Göbekten vitesten vazgeçecek olursam Yine Carraro'nun farklı modelleri dikkatimi çekti. Bunlardan biri yeni model Flexi 107. Kadro tasarımı ve renkleri de hoşuma gitti. Donanımı ve katlı hali konusunda çok bilgi sahibi değilim.

Tern C8'lerin ikinci elleri istediğim fiyatlara var. Göbekten vitesli değil tabii ama Tern sonuçta. Dahon'dan daha iyiymiş gibi bir his veriyor.
Yine ikinci el olarak Geotech Fold-Up 20.5 modeli var. Çok güzel görünüyor ama hakkında çok bir bilgi bulamadım. Yine bunun da katlı ölçüleri falan yok hiçbir yerde.

Aslında Tern BYB diye bir seri çıkarmış ama Temmuz'da satışa başlanacakmış. O Türkiye'ye gelecek de bütçeme uyacak da falan onu beklemek uzun iş.
O yüzden bu yukardaki modellerle ilgili fikirleriniz ve tercihlerinizi almak faydalı olacaktır.

Eşime bir tık daha uygun fiyatlı bir şey alacağım.

Carraro Flexi 103 ya da 107 olabilir sanırım. O daha kısa mesafe ve daha seyrek olarak kullanacak gibi görünüyor.

@Muratcan G Bütçeniz tam olarak nedir bilmiyorum ama şuan malum sitede dahon qxd8 var dikey katlanır bir model göz önünde bulundurun derim

• Beğen
Tepkiler: Muratcan G
Arkadaşlar İstanbul içi, çoğunluk sahilde sürülecek, bayan için tavsiye edebileceğiniz bir model varmı? Araba bagajına rahatlıkla sığabilecek. Bütçe sıkıntısı yok ama bromton kadar pahalı olmasın.

@Adrenalin26 En az 8 vites olması yeterli ancak daha öncesinde kondisyon yoksa 21 vites olur ise iyi olur.
8 vites alınacaksa eğer ilerde yükseltmeye müsait tern verge serisi mevcut (ön aynakolun orda vites takmak için kulak var) rahatlıkla ön aynakol 2 li 3 lü yapılabilir

• Beğen
Tepkiler: Adrenalin26
Tilt 120 kullanıcısıyım. İki yıldır metro ile entegreli olarak işe gidiş gelişte kullanıyorum.

Zaman zaman küçük turlara da çıkıyorum arkadaşlarla. Örneğin (Bursa'yı bilenler özellikle anlarlar çünkü uzun zorlu rampaları var) Bursa'dan Mudanya'ya rahatlıkla gidip gelebiliyoruz.

Kadro kalitesi çok sağlam. Katlama mekanizması çok kullanışlı. Sadece ortadan ikiye katlıyorum. Fazla yer kaplamıyor. Metroda gidondan tutunarak seyahat ediyorum. Dısarıda ise bebek arabasi gibi sürebiliyorsunuz.

Fren ve vites mekanizmaları lastikler ortalama bir kullanıcı için fazlasıyla yeterli. 3-4 yıl masraf etmeden kullanılabilir. (Fren ayarları sık bozuluyor. Bir alyan ile basitçe ayarlıyorum)

Tilt 100 ile Tilt 120 arasında pek bir fark yok. Yokuş varsa kullanım alanınızda tilt 120'yi tercih etmelisiniz. Bana 6 vites oldukça yeterli geldi. Fakat bazı kişiler 7 vites için modifiye yapıyorlar. Bu tabi biraz kisisel kullanimla alakali.

Açıkçası diğer markaların katlanır bisikletlerini hic denemedim onlar hakkinda hic fikrim yok. Tilt 120 tercih sebebim tamamiyle fiyatıydı. Fakat kullanınca bisikleti çok sevdim. Yıllarca kullanacağım bir bisiklet.

• Muhteşem
Tepkiler: Baran Öncül
Yokuş çıkmak isteyen mega range dişli takacak. Başka yolu yok. Ama bu dişli ile de gerçekten yokuşlar düzlük gibi oluyor. Katlanır bisikletlerin hepsinde olması gereken dişli bu.
Bu dişli yi takın, yokuş nedir unutursunuz. Mosso ma nasıl da yakışmış, gözümün nuru :)

226131 dosyayı görüntüle

Merhabalar, bende aranıza Mosso 20 Marine 2D ile katışlmış bulunuyorum. Bu yapmış olduğunuz modifiye çok dikkatimi çekti.

Bu modifiye işlemini yapmam için neleri değiştirmem ve yaklaşık maliyetin ne olduğu konusunda bilgi verebilir misiniz?

Teşekkürler.

Geri