Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Katlanır bisiklet tavsiyeleri

şuan stoklarda bisiklet çok bulunmuyor. 1 haziran da %10 vergi gelecek diye söylentiler var. bakalım daha ne kadar yükselecek bu fiyatlar.

Scudo
@sametutuncu neden 208 sorusunu kısaca cevaplamaya çalışayım;
Yaklaşık 2 hafta önce bisiklet almaya karar verdim. (25 yıldır bisiklet kullanmıyorum en son ortaokula giderken kullanmıştım) dolayısıyla bisiklet konusunda hiç bilgi sahibi değildim. Görünüşlerini sevdiğim için katlanır bisiklet almak istedim.
15 günlük sürede birçok biskletçiye gittim, internette araştırma yapıp bir çok inceleme videosu izledim.
Araştırmalrım sonucunda en iyisinin brampton olduğunu gördüm ancak onun da fiyatı aşırı yüksek.
Tern link D7i - Tern link A7 - Dahon Marine D8 modellerinden birisini almaya karar vermiştim. bu süreçte carraro modellerini çok kişi önerdi aslında ancak yerli üretim önyargısı ile bakmak istemedim.

İstanbul Anadolu yakasında bulunan bikeandoutdoor, atek bisiklet, yeşil bisiklet ve tandem bisiklet mağazaları bana carraro flexi 108’i önerdiler. Dahon D8 ve Tern link A7 modellerine göre Flexi 108’in donanımlarının çok daha kaliteli olduğunu, diğerlerinde markaya para verildiğini söylediler. Ben de 108’i incelemeye başladım.
kadro yapısı, vites sistemi, lastik kalitesini gördüğümde gerçekten de piyasadaki marka olmuş modellerden çok daha üstün. Fiyat olarak da yaklaşık 1000 TL daha uygun.
hepsini test ettim sürüş zevki, yol tutuşu, fren mesafesi ve konfor açısından da pek fark göremedim.
Carraro flexi 108’in bana göre tek eksisi katlanması(!) mıknatıs sistemi çok zayıf, katladığınızda mutlaka açılıyor.
eğer bisikletin katlanıp taşınması sizin için önemli ise kesinlikle Tern markası çok daha başarılı ancak diğer kriterler seçiminizi belirleyecekse flexi 108 uygun fiyatlı ama yüksek performans ve kalitede bir ürün.

Bende araştırmalarım sonucunda ve tüm yorumların olumlu olması neticesinde iki gün önce 2020 model Carraro flexi 108 sipariş ettim memnun kalacağımı düşünüyorum.

Halihazırda City sport 30 bisiklet sahibiyim geri kalan tüm aile bireylerine katlanır bisiklet uygun olacağını düşündüğüm için bu yönde bir seçim yaptım.

@Akınlasınn katlanır kullansaydım arka attırıcı koruma demirini kesinlikle kullanırdım. Düşmeye gerek bile yok tek yükselti farkında bir sürü masraf yapar nerdeyse yerde duruyor. Daha önce fark etmemiştim.

@Akınlasınn katlanır kullansaydım arka attırıcı koruma demirini kesinlikle kullanırdım. Düşmeye gerek bile yok tek yükselti farkında bir sürü masraf yapar nerdeyse yerde duruyor. Daha önce fark etmemiştim.
Senesini doldurdu, 2 bisikletimize de taktık ama daha bir şey olmadı şükür. Kullanım keyfi o kadar fazla ki, kırılsa yine alır taktırırım. Yokuşları bu kadar rahat çıkabilmek müthiş birşey.

• Beğen
Tepkiler: Gkt34
iyi günler bende katlanır bisiklet alacağım hem kendime hem kızıma. okudukça kafam karıştı. bana şu konuda yardımcı olabilir misiniz? Bisikleti Ankara'da kullanacağım, sadece hafta sonları genelde düz piknik alanları, eymir gölü çevresi 2-3 saatlik en fazla kullanımlar için hangi marka hangi modeli onerirsiniz. birde aracım yeni kasa honda civic katlanır bisikletten 2 tane sığdırabilir miyim? Ankara'da yiba çarsısı var oraya gittim görüştüm carraroyu önderdiler 1500 tl civarı fiyat verdiler ama hangi modeli bilmiyorum. mosso hakkında yorum yapılmamış çok mosso alsam sıkıntı olur mu? ilk başlangıç olacağı için yüksek fiyatlara çıkmak istemiyorum bütçem 1500 tl civarı toplamda 3000 tl civarında. kızım 8 yaşında katlanır bisikleti kullanabilir mi? btwin 120-mosso marine-carraro 108 arasındayım. siz olsanız bu 3 üç üründen birini mi alırdınız yoksa farklı bir seçeneğe mi yönelirdiniz? çok soru sordum heralde :) şimdiden teşekkürler..

merhaba,
çok severek emekli olunca kullanmak istediğim sağlam bir bisiklet aldım forumdan arkadaşların da yardımı ile. cube touring sl 2016 full. 2019 da aldım çok az kullandım birkaç rahatsızlık, sakatlık vs. derken korona hiç kullanamadım. hızlı kullanan, aşırı yokuş çıkacak, 100 km turlara çıkacak bir kişi değilim ama almışken imkanım doğrultusunda en iyisi olanı şehir tur hibrit olanı vs. diye aldım. ama son dönemde evde kaldıkça şöyle bir sıkıntım oldu. bisikleti siteye bisiklet yerine takamıyorum çalınma ihtimali olabilir diye. 10.kat evde odada duruyor. korona dolayısı ile akşamları daha doğrusu geceleri sürmek için de sürekli 10.kat asansör de olsa indirme geri getirme söz konusu ve korona riski(sağlık sorunum yeni düzeldiği için hassasım) ile bu indir geri getiri yapamadığımdan sürüş de yapamıyorum. bu nedenle aklıma araba içine atacağım katlanır bisikletler geldi. biraz formu inceledim.
acaba cube kaliteli bir şehirtur bisikletinden katlanır bisiklete geçebilir miyim dedim. bu konuda geçiş yapmış arkadaşlar var ise önerilerini beklerim.
türkiye-ankara için de katlanır bisikletin marka-kalite-donanım gibi özellikleri ile bir öneri seçenekleri sunabilir misiniz.
olumlu görüşler alabilirsem cube yi satıp katlanıra geçme niyetindeyim, bir artısı da eşime de kullanma şansı doğabilir.
1.79 boy 75 kg durumundayım 59 yaş cube kadro ölçüsüne göre bisikletim 46 kadro,

saygılar

@jettthasan arada tur amaçlı kullanılacaksa eğer sağlam birşey olsun istiyorsanız

Dahon Speed Tr,Mup24 veya p27 üzerinde durulabilir ancak bu modellerin 0'ını bulmak çok zor.Yurtdışı bazı sitelerde mevcut.Uygun fiyatlı carraro flexi 121 alınıp üzerinde güncellemelerde yapılabilir.

Bir diğer önerimde yukarıdaki bisikletlere eşdeğer daha güncel bir model Tern Verge Tour modeli 8 bin tl civarı

merhaba,
@jettthasan arada tur amaçlı kullanılacaksa eğer sağlam birşey olsun istiyorsanız

Dahon Speed Tr,Mup24 veya p27 üzerinde durulabilir ancak bu modellerin 0'ını bulmak çok zor.Yurtdışı bazı sitelerde mevcut.Uygun fiyatlı carraro flexi 121 alınıp üzerinde güncellemelerde yapılabilir.

Bir diğer önerimde yukarıdaki bisikletlere eşdeğer daha güncel bir model Tern Verge Tour modeli 8 bin tl civarı
merhaba,
öncelikle teşekkürler,

tur biraz zor olur ama sağlam bisiklet önerisi iyi, aşağıda ki bisikletleri inceledim,
elimde ki cube 4000 tl civarında elden çıkarırsam bu limiti aşmayan bir katlanır olabilir
bazıları sıfır bazıları 2.el, dahon d8 in sıfırı 3490 tl, biraz modifiye edilmişi 4000 tl yazmış sahibinden,
inceleme öneri ve karar sonrasında kendi bisikletimi satışa sunacağım, tabi korona etkisi alış veriş biraz zorlu ankaradan çıkamıyoruz ankaraya girilmiyor, satış yapsam ankara alış yapsam ankara şimdilik
GIANT EXPRESSWAY 1 KATLANAN BİSİKLET 8 VİTES
2019 Dahon Meriner D8 Parlak Turuncu

20" FLEXI 121D 21-Vites Mekanik Disk Fren carraro

merhaba,
çok severek emekli olunca kullanmak istediğim sağlam bir bisiklet aldım forumdan arkadaşların da yardımı ile. cube touring sl 2016 full. 2019 da aldım çok az kullandım birkaç rahatsızlık, sakatlık vs. derken korona hiç kullanamadım. hızlı kullanan, aşırı yokuş çıkacak, 100 km turlara çıkacak bir kişi değilim ama almışken imkanım doğrultusunda en iyisi olanı şehir tur hibrit olanı vs. diye aldım. ama son dönemde evde kaldıkça şöyle bir sıkıntım oldu. bisikleti siteye bisiklet yerine takamıyorum çalınma ihtimali olabilir diye. 10.kat evde odada duruyor. korona dolayısı ile akşamları daha doğrusu geceleri sürmek için de sürekli 10.kat asansör de olsa indirme geri getirme söz konusu ve korona riski(sağlık sorunum yeni düzeldiği için hassasım) ile bu indir geri getiri yapamadığımdan sürüş de yapamıyorum. bu nedenle aklıma araba içine atacağım katlanır bisikletler geldi. biraz formu inceledim.
acaba cube kaliteli bir şehirtur bisikletinden katlanır bisiklete geçebilir miyim dedim. bu konuda geçiş yapmış arkadaşlar var ise önerilerini beklerim.
türkiye-ankara için de katlanır bisikletin marka-kalite-donanım gibi özellikleri ile bir öneri seçenekleri sunabilir misiniz.
olumlu görüşler alabilirsem cube yi satıp katlanıra geçme niyetindeyim, bir artısı da eşime de kullanma şansı doğabilir.
1.79 boy 75 kg durumundayım 59 yaş cube kadro ölçüsüne göre bisikletim 46 kadro,

saygılar

selam hocam,

bende Cube SL LTD mtb vardı.
Bisikleti aldığım mağazada Alba Fold 2 elektrikli gördüm.
Mağaza takas kabul edince üzerine biraz ekleyip “katlanır elektrikli” ye transfer oldum.
Yaklaşık 2 aydır kullanıyorum. Cube ile gittiğimden daha uzun mesafelere gidiyorum. Tur süresini uzatıyorum. Katlayıp evin içinde bir köşede tutuyorum ve kimseyi rahatsız etmiyor. Cube da eve alıyordum pahalı olduğu için ama bayaa yer kaplıyordu. Katlanırda bu sıkıntı yok.
Üstelik elektrikli katlanır olduğu için, parkur düz yokuş farketmiyor.:)
Tavsiye ederim.
Bu başlıkta detay bilgi var:

Alba Fold elektrikli katlanır kulübü

@jettthasan Giantı kullanıpta kadrosunda sorun yaşayan bir arkadaşımız olmuştu.yeni modellerde muhtemelen bu sorun halledilmiştir.Flexi 121 tam bir fiyat performans ürünü,21 vites yokuşlara gelir.Mariner D8 almaktansa bütçeyi biraz arttırıp Mud9 veya Mud10 almanızı tavsiye ederim

Herkese merhaba ben de şu an için carraro flexi 108 alma yolundayım fakat carraro bu yıl flexi voyager diye de model çıkarmış kadro geometrisi falan 108 ile aynı ,vites ,lastik vs de farklılık var.Bir de kelebek gidon takmışlar.Kullanan var mı acaba ?
108 için de güncel yorum özellikle katlandığında gidondan iterek götürülebiliyor mu alabilirsem sevinirim,şimdiden teşekkürler =)

Son düzenleme:
Herkese merhaba ben de şu an için carraro flexi 108 alma yolundayım fakat carraro bu yıl flexi voyager diye de model çıkarmış kadro geometrisi falan 108 ile aynı ,vites ,lastik vs de farklılık var.Bir de kelebek gidon takmışlar.Kullanan var mı acaba ?
108 için de güncel yorum özellikle katlandığında gidondan iterek götürülebiliyor mu alabilirsem sevinirim,şimdiden teşekkürler =)

Merhaba, Üç gündür 2020 model Carraro flexi 108 katlanır bisiklet sahibiyim, aslında çocuklar için aldım ama onlardan sıra gelince biraz deneme şansım oldu, bisikletten size biraz bahsedeyim.

21 vitesli modelle arada kalmıştım üstelik o daha ucuzdu, 21 vitesin gereksiz olduğunu düşünüyordum yanılmadığımı anladım, şöyleki flexi 108 de bir üst model olan altus aktarıcılı 8 vites var ve Kartepe'ye çıkmayacaksanız oranlar gayet yeterli ayrıca vites geçişleri çok hoşuma gitti çok sessiz ve kolay geçiyor.

En merak edilen konu ise evet katlanınca iterek götürülüyor ve mıknatıs çok kuvvetli kesinlikle bırakmıyor bu gayet güzel, şu an tek olumsuz diyeceğim husus gidon çok fazla yükselmiyor fakat selesini epey yükseltebilirsiniz.

Merhabalar. Arkadaşlar Carraro Flexi 108 ile Tern Link A7 arasında kaldım. Yıllar sonra ilk kez bisiklet alıcam. Evden işe işten eve günlük 10km lik yokuşsuz düz bir yolum var. Öneriniz nedir ? Ya da başka bir önerileriniz var mıdır ?
Ve internetten sipariş verirsem bu markaların kurulumu bulunduğum şehirde ki (Eskişehir) servisemi yaptırmalıyım?

Merhabalar. Arkadaşlar Carraro Flexi 108 ile Tern Link A7 arasında kaldım. Yıllar sonra ilk kez bisiklet alıcam. Evden işe işten eve günlük 10km lik yokuşsuz düz bir yolum var. Öneriniz nedir ? Ya da başka bir önerileriniz var mıdır ?
Ve internetten sipariş verirsem bu markaların kurulumu bulunduğum şehirde ki (Eskişehir) servisemi yaptırmalıyım?
Ben de 2 bisiklet arasında kalmıştım, eşime alacaktım, eşim Tern Link D8i daha çok beğendi D8 aldık. Bahsetmiş olduğunuz 2 bisiklette birbirine çok benziyor. Hangisi daha ucuzsa veya rengi hoşunuza gittiyse onu alın.
iyi günler bende katlanır bisiklet alacağım hem kendime hem kızıma. okudukça kafam karıştı. bana şu konuda yardımcı olabilir misiniz? Bisikleti Ankara'da kullanacağım, sadece hafta sonları genelde düz piknik alanları, eymir gölü çevresi 2-3 saatlik en fazla kullanımlar için hangi marka hangi modeli onerirsiniz. birde aracım yeni kasa honda civic katlanır bisikletten 2 tane sığdırabilir miyim? Ankara'da yiba çarsısı var oraya gittim görüştüm carraroyu önderdiler 1500 tl civarı fiyat verdiler ama hangi modeli bilmiyorum. mosso hakkında yorum yapılmamış çok mosso alsam sıkıntı olur mu? ilk başlangıç olacağı için yüksek fiyatlara çıkmak istemiyorum bütçem 1500 tl civarı toplamda 3000 tl civarında. kızım 8 yaşında katlanır bisikleti kullanabilir mi? btwin 120-mosso marine-carraro 108 arasındayım. siz olsanız bu 3 üç üründen birini mi alırdınız yoksa farklı bir seçeneğe mi yönelirdiniz? çok soru sordum heralde :) şimdiden teşekkürler..
Tern Link A7'ye de bakmanızı tavsiye ederim. Carraro 108 8 vites olmasından dolayı mantıklı gibi. Almadan bagajınıza koyun test edin. Bende daha kolay sığar diye düşünüyordum katlayınca çok da küçük olmuyorlar.

Geri