Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Katlanır bisiklet tavsiyeleri

@Atfbykgcr Flexi serilerinde Dahon ve Tern'deki kadro kalitesi ve sağlamlığını bulamazsınız bunu göz ardı etmeyin.Ümit Kron vs bu markalar şimdilik aklınızdan bile geçmesin.Ağırlıklı yokuşlu bölgede kullanılacak ise flexi 121 olabilir,sebebi f/p bisikleti olması ancak yokuş çok yok 7-8 vites yeterli gelir diyorsanız ikinci el temiz bir Dahon,Tern,Geotech,
soho almak daha mantıklı

ya da bütçeyi ona göre ayarlayıp
Elektrikli katlanır tercih edeceksiniz.
3x7 aktarıcı da yokuşlara kısmi çözümdür.
Tam çözüm elektrikli katlanırdır.:)

Scudo
@anti panik ben dual drive kullanıyorum 3x8 yokuşlar şimdilik mükemmel ilerde çok darlarsa aynakolu 3 lerim 3x8 x 3 olur :) Aslında en güzel çözüm rohloff ama malum pahalı meret :)

Dosyalar

• IMG_20200617_191045.jpg
    IMG_20200617_191045.jpg
    2,3 MB · Okunma: 33
@anti panik ben dual drive kullanıyorum 3x8 yokuşlar şimdilik mükemmel ilerde çok darlarsa aynakolu 3 lerim 3x8 x 3 olur :) Aslında en güzel çözüm rohloff ama malum pahalı meret :)

3x8 yerine
3x58 de kullansanız farketmez.

ben 2x11 mtb kullandım.
Yokuşları seviyorum.
Turlarımda Tepelere çıktığımda şehir havasından çıkıp temiz hava alıyorum.

bu nedenle dizleri zorlamamak adına elektrikliye geçtim.
Haftalık ortalama 12-13 saat sürüyorum.
Yaş 53.

yaşınıza göre karar vermek lazım.:)

• Beğen
Tepkiler: Akınlasınn
@anti panik en mantıklısı yaşa göre karar zaten 3x8 11-40 ruble ile 1.viteste bisikletin önü kalkıyor.Sağlık el verdikçe elektrikli düşünmüyorum.Olurda işe git gel yaparsam yazları terlememek adına belki olabilir

@DrOetker
232343 dosyayı görüntüle Bir ara uzun bi inceleme yazısı yazayım. Yaklaşık 1 ay oldu alalı. Denize gidip gelirken yaklaşık 12-14 km yol yapıyorum. İlk katlanır bisikletim. Gerçekten çok kullanışlı ve tatlı bir sürüşü var. Burada fazla marka seçeneği bulunmadığından ve kardeşimde yol bisikleti olduğundan kron tercih ettim. Pek kimse yazmıyor ama ileride burayı okuyanlar karşılaştırma yapabilsin diye fiyatını da yazmak isterim. Keşan migrostan alındı 1650 TL.

Merhabalar,
gidonun katlandığı bölgede gıcırdı veya gevşeme var mı?

@Akınlasınn

Kullandığın bir rota var mı? Kafanıza göre mi ilerliyorsunuz?

Ev Gaziosmanpaşa da. Eyüp, balat, Eminönü, karaköy, Beşiktaş, Ortaköy derken boğazı hiç bırakmadan 3 köprüye doğru gidip geliyorum. Artık nerede yola ineceğim, nerede sahilde kaldırımdan yada bisiklet yolunda süreceğim, nerede araçlar tehlikeli, nerede kaldırıma rahat çıkış ve iniş var hep çözdüm. Rotayı beğeniyorum. Sabah bogaz havası alıp bisiklet sürmek çok keyifli.
Sonlara doğru İsmail abi gibi " o gemi bir gün gelecek Mecnun" diye seslenip geliyorum :)

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Arkadaşlar birtane 2017 model temiz kullanılmış tern link d8 alacağım kısmetse lastikler schwalbe %70 fiyat olarak 2700 e anlaştık almadan önce size bi danışmak istedim sizce alınır mı ?

Arkadaşlar birtane 2017 model temiz kullanılmış tern link d8 alacağım kısmetse lastikler schwalbe %70 fiyat olarak 2700 e anlaştık almadan önce size bi danışmak istedim sizce alınır mı ?

Gaydırı guppak Carraro’lar bile o fiyata çıkmışken kötü tercih değil .

• Beğen
Tepkiler: Atfbykgcr
@Atfbykgcr Bisikletin kondisyonu iyiyse gönül rahatlığıyla alınır. Tern Link D8'lerin ikinci el fiyatları da 3000-4000 arasında değişiyor.
@Baybora 'ya da katılıyorum. Carraro'lar, abidik gubidik markalar o fiyata artık.

• Beğen
Tepkiler: Atfbykgcr
Mosso marine 21 kullanıyordum yol bisikletine geçmeden önce gayet memnundum kendisinden tavsiye edilir. 3lü aynakol 21 vites tourney sistem jant çapı da 1 inç daha büyük diğer katlanır bisikletlerden.

• Beğen
Tepkiler: Ali Ozan
Bunlar nasıl fiyatlar böyle ya. İnanılır gibi değil.

Gaziosmanpaşa dan başladık, Eminönü, Beşiktaş, Ortaköy derken Sarıyer e kadar gittik. Şimdi dönüş yolundayız. Yola tam saat 6 da çıktık. Yollar boş ve hava serin iken müthiş bir tür oluyor. Dönüş yolundayız şu an. Toplam 80 km olacak bu sürüş diye düşünüyorum. Katlanır bisikletli arkadaşlar, hafta içi paslasip sonraki pazar günlerine yapalım bunu. 2 kişi biz hazırız.
Abi yarın için bir plan var mı? Varsa dahil olabilir miyim bahçelievler den?

Bu hafta sonu Yalova'ya geçtik. Ama bir sonraki sana uygun pazarı haber et. Kesin sürüşe çıkıyoruz.

Tamam abi sağolasın, iyi tatiller 😊

Merhaba arkadaşlar,
Piyasada pek bisiklet kalmadı malum. Zar zor bi carraro flexi 107 buldum 2100 lira fiyatı. Ayrıca bisikletim var zaten. Bunu işe gidiş geliş için kısa mesafe kullanacağım. Trene in bin öbür bisikletle zor oluyor. Tavsiye eder misiniz?

• Beğen
Merhaba arkadaşlar,
Piyasada pek bisiklet kalmadı malum. Zar zor bi carraro flexi 107 buldum 2100 lira fiyatı. Ayrıca bisikletim var zaten. Bunu işe gidiş geliş için kısa mesafe kullanacağım. Trene in bin öbür bisikletle zor oluyor. Tavsiye eder misiniz?
Bende ilk buna benzer sebeple başladım. Sonra baktım ki sürüşü de keyifli bisiklet. Hayatınızın bir parçası olabilir

• Beğen
Tepkiler: Deniz Yavuz
Ben de geçtiğimiz ay taksitli 2300 liraya peugeot f13 aldım. Nakit 2200 fiyat verdiler.
Sıcaktan dolayı ise gidip gelislerim azalsa da çok memnunum.
7 vites tourney. Aliminyum kadro. Revoshift viteskolu (negatif olarak sayılabilir ama çoğunda bu kol kullanılmış. Flexi 108 hariç.) Uzerinde gelen zil veya ışıklı flasor yok. Matara kafesi icin vidaları mevcut. Impac streetpac lastikler ile geliyor. Nette shwalbenin alt markası oldugu gördüm.
Rengi turuncu. Herkese hitap etmeyebilir ama gorunurlugu yüksek.

Edit: katlandıgı zaman gidon dahon gibi iki lastigin arasında kalıyor. Bunu beklemiyordum.

Fırsatım olduğunda foto da paylaşırım.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Deniz Yavuz
@Akınlasınn Teşekkür ederim yorumunuz için. Aldım geldim şimdi. Bi test sürüşü yaptım, sahiden çok keyifli. Bakalım zaman ne gösterecek :)

• Beğen
Geri